Lisede kaç zayıfla sınıfta kalınır?

Salı, 21 Mayıs 2013, 20:48 | Güncel | 525 Yorum |

Alltan kaç dersle sınıf geçilir? Lisede sorumlu geçme,lisede doğrudan sınıf geçme,lisede yıl sonu başarı puanı ile sınıf geçme

7 Eylül 2013 tarihi itibarıyla liselerde sınıf geçme yöntemi değişmiştir.

7 Eylül 2013 tarihi itibarıyla  liselerde sınıf geçme şu şekilde olacak.

AKLINIZA TAKILANLARI SORUN CEVAPLAYALIM Tıkla!!!

Ders yılı sonunda herhangi bir dersten başarılı sayılmamanız için:

1) İki dönem puanının aritmetik ortalamasının en az 50 veya birinci dönem puanı ne olursa olsun ikinci dönem puanının en az 70,

2) İşletmelerde beceri eğitimi gören öğrencilerin, beceri sınavı puanı en az 50 olmak kaydıyla birinci ve ikinci dönem puanları ile beceri sınav puanının aritmetik ortalamasının en az 50 veya beceri sınav puanının 70

Yorumum: Herhangi bir dersten başarılı sayılmanız için o dersin yıl sonu ortalamasının 50 olması yeterli. Örneğin Matematik 1.dönem 40 ikinci .dönem 60 ise bu dersin yıl sonu notu (40+60)/2=50 başarılı sayılacaksınız.

Diğer bir konuda daha önce ikinci dönem notları birinci dönem notlarında düşük olduğunda başarısız sayılıyordu öğrenci. Bu kaldırıldı. Yeni sisteme göre 1.dönem notunuz ne olursa olsun 2.dönem notunuz 70 veya üzerinde ise bu dersi geçiyorsunuz.

Doğrudan nasıl sınıf geçersiniz?

Ders yılı sonunda;

a) Tüm derslerden başarılı olan,

b) Başarısız dersi/dersleri olanlardan, yılsonu başarı puanı en az 50 olan öğrenciler doğrudan sınıf geçer.

(2) Yılsonu başarı puanıyla başarılı sayılamayacak derslerden başarısız olan öğrenciler, o dersten/derslerden sorumlu geçer.

Yorumum: Lisede doğrudan sınıf geçebilmeniz için bütün derslerden başarılı olmanız veya yıl sonu başarı puanınız en az 50 olmalıdır. Burda dikkat edilmesi gereken şey yıl sonu başarı puanınız 50 ama baraj dersiniz zayıf ise doğrudan geçemezsiniz, Ancak sorumlu olarak geçebilirsiniz.

Sorumlu olarak sınıf nasıl geçersiniz?

Doğrudan sınıfını geçemeyen öğrencilerden, bir sınıfta başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.

(2) Sorumluluk sınavları, ders yılı içerisinde yapılan yazılı veya uygulamalı sınav esaslarına göre kasım ve nisan ayları içerisinde ilgili branş öğretmeni tarafından yapılır. Sınav tarihleri ve sınavı yapacak öğretmen/öğretmenler okul müdürlüğünce belirlenir. Bir dersten sınava girecek öğrenci sayısının 20 ve üzerinde olması durumunda birden fazla öğretmen görevlendirilir. Bu sınavlar dersleri aksatmayacak şekilde ders saatleri içinde veya dışında gerektiğinde cumartesi ve pazar günleri de yapılabilir.

(3) Yılsonu beceri sınavında başarısız olan öğrencilerin bu derslere ait sorumluluk sınavları, iş dosyası dikkate alınmaksızın yazılı ve/veya uygulamalı sınav şeklinde yapılır.

(4) Bir dersin sorumluluğu, o dersin sorumluluk sınavında başarılı olunması hâlinde kalkar.

(5) Sorumluluk sınavlarına itiraz edilmesi durumunda bu Yönetmeliğin 49 uncu madde hükümleri uygulanır.

Yorumum: Sorumlu olarak geçebilmeniz için en fazla 3 dersten başarısız olmalısınız. 3’ten fazla dersten başarısız olursanız sınıfta kalırsınız. Bu üç derse allan dersler dahil değil. Allatn 6 derse kadar bir üst sınıfa geçebilirsiniz. Ancak alttan derslerde dahil 6 dan fazla başarısız dersiniz varsa sınıf tekrarı yaparasınız.

Sınıf tekrarı ve öğrenim hakkınız nasıl biter?

Öğrencilerden;

a) Doğrudan, yılsonu başarı puanıyla veya sorumlu olarak sınıf geçemeyenlerle devamsızlık nedeniyle başarısız sayılanlar sınıf tekrar eder. Sınıf tekrarı hazırlık sınıfı hariç, orta öğrenim süresince en fazla bir defa yapılır. Öğrenim süresi içinde ikinci defa sınıf tekrarı durumuna düşen öğrencilerin ders yılı sonunda okulla ilişiği kesilerek Açık Öğretim Lisesine veya Mesleki Açık Öğretim Lisesine kayıtları yapılır.

b) Okuldan mezun olamayan on ikinci sınıf öğrencilerinden sınıf tekrar etme hakkı bulunanlar başarısız olunan ders sayısına bakılmaksızın sınıf tekrar edebilir. Ancak, sınıf tekrar etmek istemeyen öğrencilerden sınıf tekrarı yapmış olanlar bir, sınıf tekrarı yapmamış olanlar ise iki öğretim yılı daha başarısız oldukları derslerden sorumluluk sınavına girebilir. Bu sınavlar sonunda da başarısız olan öğrencilerin öğretim yılı sonunda okulla ilişiği kesilerek Açık Öğretim Lisesine veya Mesleki Açık Öğretim Lisesine kayıtları yapılır.

c) Özürleri nedeniyle; okula devam edemeyen, okula devam ettikleri hâlde iki dönem puanı alamayan öğrenciler, durumlarını belgelendirmeleri kaydıyla, o yıla ait öğrenim haklarını kullanmamış sayılır. Öğrenim hakkının kullanılmamış sayılması hâli, öğrenim süresince iki eğitim ve öğretim yılıyla sınırlıdır.

Hazırlık sınıfında yeterlilik sınavı ve 9 uncu sınıfa geçiş nasıl olacak?

(1) Hazırlık sınıfında sınıf geçme, birinci yabancı dil dersiyle Türkçe dersindeki başarı durumlarına göre tespit edilir. Diğer derslerdeki başarı durumu, öğrencinin ödüllendirilmesinde dikkate alınır. Hazırlık sınıfında alınan puanlar mezuniyet puanının belirlenmesinde dikkate alınmaz.

(2) Hazırlık sınıfında sınıf geçmeye esas derslerden ders yılı sonunda başarılı olamayan öğrenciler, üçüncü fıkra hükümlerine göre yeterlilik sınavına alınır. Başarısız olanlar bir yıl daha hazırlık sınıfına devam eder. İkinci yılda da hazırlık sınıfında başarısız olan öğrencilerin okulla ilişkisi kesilerek sınavsız öğrenci alan diğer ortaöğretim kurumlarının 9 uncu sınıfına kayıtları bu Yönetmeliğin nakil ve geçişe ilişkin hükümleri çerçevesinde yapılır.

(3) Hazırlık sınıfında öğrenim görmeden aynı okulun 9 uncu sınıfına doğrudan geçmek isteyen öğrencilerin velileri, yeterlilik sınavından 5 gün önce okul yönetimine yazılı olarak başvurur. Başvurusu alınan öğrenciler, birinci yabancı dil dersiyle Türkçe dersinden ders yılının ilk haftası içinde yeterlilik sınavına alınır. Bu sınavlar, sorumluluk sınavlarıyla ilgili usul ve esaslara göre yapılır. Her iki dersten de en az 70 puan alan öğrenciler başarılı sayılarak 9 uncu sınıfa devam ettirilir. Başarılı olamayan öğrenciler hazırlık sınıfına devam eder.

 


      Lise Yıl Sonu Başarı Puanı Hesaplama

SINIF GEÇME İLE İLGİLİ SORULARINIZI BİZE SORUN TIKLA SOR!

sorubak-lisede kaç zayıfla kalınır-kac zayifla sinifta kalinir-Lisede kaç zayıfla geçilir-kaç zayıfla sınıfta kalınır 2014
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 oy, ortalama: 5,00 üzerimnden 5)
Etiket

"Lisede kaç zayıfla sınıfta kalınır?" içeriği hakkında 525 Yorum yapıldı.
Bir Soru Sorabilir veya Düşünceni Bizimle Paylaşabilirsin.
(Yorumunuz Ana Sayfada Yayımlanır)

 1. metehan diyor ki:

  benim 6 zayıfım var

 2. vahdet diyor ki:

  benim 4 tane zayıfım var ama ortalamam 53,08 durum ne olur

  • beste diyor ki:

   53 ortalama ile normalde geçiliyo fakat 4 ders olunca yazıdaki gibi sıkıntı olabiir

   • Mehmet Ali diyor ki:

    Normalde TÜRKÇE’niz 60’dan aşağı olamaz mesela karnenize TÜRKÇE 50,1 olursa siz kesinlikle kalırsınız mesela ben TÜRKÇE’nin 1.yazılısından 66 aldım yani sınıfı geçmiş sayılırım anlamişko 🙂

  • Ahmet diyor ki:

   Ortalaman 50 olursa herzaman geçersin.

   • tunahan diyor ki:

    aynen o şekil kardeşimde dil anlatımdan kalınca sorumlu geçiyoruzya sadece dil anlatımdanmı sorumlu geçiyoz yoksa tüm zayıf derslerimizdenmi?

   • sercan diyor ki:

    baraj dersi olunca nah geçer

    • VanichT diyor ki:

     dilveanlatım zayıfsa yılsonu ortalaman 50 üzeri olsun max 3 zayıfla sorumlu geçersin

     • sercan diyor ki:

      Kardesim bisi sorcam benim notlarim iyi fizik ve fil anlatimdan kaldim sadece gecermiyim

     • EyyoZenci diyor ki:

      kesin bilgi mi vani kardeşşşş ne olur cevapla lan dil anlatım ortalamam 45 yani zayıf düşüyor karneme fakat ortalamam 70 geçerim di mi laa 🙂

   • Gökhan diyor ki:

    Aynen kardeşim. Bunlar bilmiyor mk

  • Sernur diyor ki:

   Yaâaaaa benim’de 3 zayıfim var ben geçermiyim ?kalır miyim?

  • baris diyor ki:

   Bn 4 zayif var ortamam 63 gecermiyim? ://// :(((

   • dadasahmet diyor ki:

    yok oğul yok kalırsın

    • dsjhfds diyor ki:

     Saçmalama. Sen 63 ortalama ile çok rahat geçiyorsun. Bunun yanında zayıflarında siliniyor. Ama eğer zayıflarının arasında dil ve anlatım varsa temel ders olduğundan o ders silinmiyor. Seneye kasım ve nisan aylarında dil anlatımdan sorumluluk sınavına giriyorsun. Yani her halükarda geçiyorsun. Sıkıntı etme.

     • emre akbaş diyor ki:

      kardeş benim matematik ve dil anlatım dersim 1 ama ortamam 61 geçermiyim lütfen cevap verirmisin

   • umutsuz vaka diyor ki:

    geçersin

   • muhammed diyor ki:

    geçersin 🙂

  • melisa diyor ki:

   geçersin

  • Aziz diyor ki:

   Baraj derslerin zayıf değil ise geçersin bak şöyle diyettim iki dönem ortalaması 50 olsun baraj derslerin zayıf olmasın geri kaç zayıfın olursa olsun geçersin baraj derslerin zayıf olursa sorumlu geçersin

 3. furkan diyor ki:

  benim şuanda 4tane zayıfım var ama 2tanesinden sözlüyle geçiyorum.ortalamam şuan 56.55 ve sözlülerin yarısı girilmedi.

 4. dilara diyor ki:

  ya benım sadece matematık zayf durum ne olur

 5. ışık diyor ki:

  benim 1. dönem 2 zayıfım vardı. 2. dönem 4 ortalama 3.52den geçer oluyor . sorumlumu geçerim?

 6. Serhat diyor ki:

  Benim bir tane 0 var gerisi hep 3,4,5 geçermiyim?

 7. mustafa diyor ki:

  benim 2 tane 1 im var ama ortalamam 3,19 (genel lise ) durum ne olur11

 8. idil diyor ki:

  arkadaşlar benim 1 tane zayıfım var o da coğrafya sorumluluk sınavıma kalırmıyım ya da 1. dönem ve 2. dönemin ortalamasını alıyorlar ya yardımcı olun lütfen

 9. Eren diyor ki:

  benım 1. donem 1 tane vardıbu donem 2 tane ortalamam 2. 83 düz lisedeyim geçtim sınıfıııı 😛

 10. emir diyor ki:

  yaaa bnm 5 zayıfım var ve oratalamm 2,00 sınıfta kaldm ortalama yüksaltme sınıvlarına girsem geçermiyim

 11. muro diyor ki:

  ben 87.35 le taktir yuppi

 12. Selın diyor ki:

  Suan kredim 83 ortalama 2.44 Sorumlumuz geçerim 2.50 yani 85 krediye gecılıyoda

 13. Özaycan diyor ki:

  Arkadaşlar 2 zayıf tam 3.0 ortalama anadolu lisesi geçer miyim

 14. Sare diyor ki:

  ben allahın izniyle taktir alıyorum 85.51 ile su an beni kimse tutamaz yuppi yuppiiiiiiiiD:

 15. Muhittin diyor ki:

  ben teşekkür alıyorum.Onur Belgesini nasıl alabilirim

 16. berat diyor ki:

  arkadaşlar 47.45 kalıyormu geçermi bilen varmı

 17. Rabia diyor ki:

  Mustafa kredin 3.19 muş 2.50 olduğu zaman ortalamayla direk geçiyosun zaten canım geçiyosun sınıfı sevinebilirsin 😀

 18. Hakan diyor ki:

  Anadolu Lisesi 10.sınıftayım.
  3 zayıfım var birisi dil anlatım
  1.dönem 4 şuan 1 sorumluluğa girebilirmiyim yoksa sınıf tekrarımı?

  • arzuu diyor ki:

   hakan 2.döneme dil anlatım dersini düzeltmelisin mutlaka yoksa kalırsın hepsı 5 olsa ama dıl anlatım 1 olsa kalırsın abraj ders cunku 🙁

   • beeeeeeeeeeeeennnnnnnnnnnn diyor ki:

    🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙁 🙁

    • beeeeeeeeeeeeennnnnnnnnnnn diyor ki:

     Ne şeker yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy aaaaaaaaaaa:-D O:-) :-\ :-[ 🙁 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

   • sema diyor ki:

    Kalırsin diyen arkadaşım okuma yazman yokmu yukarfa ortalama ile geçme diye bişey vat boş boşuna insanların moralini bozmayin ya ortalama 50 ve üstü olursa direk geçiyosun baraj dersin zayıfsa sorumlu geçersin o dersten .

    • osman diyor ki:

     Ya aynen ya milletin morelini bozuyorlar vallahi billahi yukariyi iyi okuyun ne kadar zayıf olursa olsun ort 50 yi geçtimmi geçersin hicbir sıkıntı olmaz.

 19. hatice diyor ki:

  bnm 10.sinif. bilism bolumu 3 zayifm war 2 tanesi. bolum dersi (1) gecermiym

 20. ömer diyor ki:

  benim ilk dönem 7 taneydi şimdi 3 tane ortalamam yetmiyo nasıl geçerim

 21. alihan diyor ki:

  ben düz liseyeye gidiyorum ortalmam 2,54 baraj dersim zayıf sınıfta kalırmıyım

 22. Emine diyor ki:

  Benim hiç zayıfım yok. Ama 1 tane dördüm var

 23. burak diyor ki:

  benim şeçmeliyle 5 zayıfım var ortalamam 73 düşüyor geçebilirmiyim

 24. Hümeyra diyor ki:

  ben 9.sınıfım ilk dönem 6 bu dönem 4 zayıfım var.kredim bu dönem 80 sınıf geçmem için 90 olması lazım bütünlemelerde bi ders verebilir miyim acaba ?

 25. ibrahim kaya diyor ki:

  selincim ortalaman 2,38 ise sorumlu geçersin 2,50 ise ortalamayla geçersin 😛
  🙂

 26. ali dündar diyor ki:

  ya şimdi arkadaşlar 9’da ortalamayla geçen 10’da 3 zayıf ile geçebiliyormuş doğrumu acaba

 27. mehmet diyor ki:

  benim 8 zayıfım var ortalam sınafına girecem ortalamam 2 dil anlatımda var içinde ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz kaç ders vermem lazım lutfen yardımcı olun

  • Yunus96 diyor ki:

   Kesin bilgi diğerlerini boş verin diğer yorumları:
   Bir uyarımız da: Başarısız olduğunuz derslerden birisi Dil ve Anlatım ise sınıfı yine geçersiniz fakat bir tek bu dersi sorumlu geçmiş olursunuz.

   c- Sorumlu geçmek: Eğer başarısız olduğunuz ders sayısı 3 ise bu üç dersten sorumlu geçersiniz. Yalnız sorumlu geçtiğiniz ders sayısı geçmiş yollar dahil 6 yı geçemez.

   Şöyle örneklendirelim. 2013-2014′te 11. Sınıfta okumakta olan bir öğrenci; 9.sınıfta 3 dersten, 10.sınıfta da 2 dersten sorumlu geçmişse 9. ve 10.sınıftan toplam 5 sorumluluğu olduğundan 11.sınıfta 2 dersten kalsa bile sınıfta kalır. Çünkü sorumlu olduğu ders sayısı 6′yı geçmektedir.

 28. evrim diyor ki:

  not ortalaması 2.50 geçtiyse karnede not (0 1)kaç olursa olsun geçiliyormu?

 29. suskun diyor ki:

  bn imam hatip lisesinde 9. sınıf tayım 10 tane zayıfım war dil anlatım .1 dönem 3
  2. dönem 2 yılsonu başarı puanım 2.26 ortalama sınavında kaç dersten iyi alırsam sınıfta kalmam

 30. suskun diyor ki:

  yıl sonu başarı puanı 2.50 olursa kaç ders zayıf olursa olsun kalırmıyım geçermiyim

 31. defne diyor ki:

  of bakalım bizim halimiz ne olacak

 32. Aykut diyor ki:

  Lise son sınıf öğrencisiyim ve alttan 2 dersim var 2 zayıfla üniversite tercihlerini yapabiliyo muyum çok acilll lütfen

 33. salih diyor ki:

  beni hatırla

 34. recep diyor ki:

  ben 10. Sinifta yım bu sene 3 zayof 9. Sinifta nda 2 sorumlulugum var duz lise deyim eşit ağırlıklı tayim bi cevap verirseniz sevinirim .

 35. şule özkınık diyor ki:

  11.sınıftayım şu anda 6 tane zayıfım vardı ortalamam 2.12di ortalama yükseltme sınavlarına girdim inkilaptan 45 muhasebe alan dersimden de 60 almışım alan dersi muhasebe oldgu için ortalamam 2.50 olmuşmudur lütfen yardımınıza ihtiyacım var.

 36. umut demir diyor ki:

  ben lise 2 deyim benim seçmeliyle 6 zayıfım var ortalamm 40 2 sınavdan yüksek alsam geçermiyim düz lise 🙂

 37. matrax diyor ki:

  Benim ortalam 2.64 ama anadolu lisesi oldugu icin 3.00 ile geciriyor suan 10 sinifa gecmeem lazim ama 7 zayif var 4 unu versem geciiom amaa 2 tane verdim 5 tane kaldii lise 1 de 3 lise 2 de 2 ders zayifla geciliomus ben bir kerde 5 zayifla gecebilirmiyim ikisini bir kullanabiliomuyum yani

 38. ceylan diyor ki:

  bn 10. sınıfa gidyrum 5 zayıfım vardı 1 tanesini verdm hazranda eylülde kaç tanesini vermem lazım (imamm hatipte okuyorum)

 39. eda diyor ki:

  Bende 10 geççektim geçemedin 4 tane zayıfım var birini var.2,44 1 tane 45 alırsam geçiyormuyum sınıfı ???

 40. merve diyor ki:

  benim 7 zayıfım vardı onları sorumluluk sınavında 4 tanesini verdim ortalamam 2.52 ama baraj dersim zayf sınıfı geceblirmiyim yoksa kalırmıyım lütfen bana bir bilgi verin..

 41. fatih diyor ki:

  Benim 3 tane zayıfım var 1o. sınıfa gidiyorum 11 geçiçektim ama 3 zayıf var geçiyouyum kalıyomuyum sorumluluk sınavında veremedim 3 dersi

 42. Jee Can diyor ki:

  Arkadaşlar 3 tane zayıfım var ( 2 tane sıfır kimya,tarih matamatik 1 geçermiyim)

 43. emirhan diyor ki:

  benim 9. sınıftan 2 zayıfım 10.sınıftan 3 zayıfım var 11.sınıf geçebilirmiym ?? ACİLLLLLLLLLL !!.s.s.s

 44. Mertcan diyor ki:

  Benim alttan 2 dersim var bu sene 10. Sinifi okudum 3 tane dersim zayif geldi bu yeni duzenleme beni kapsiyormu geciyormuyum

 45. samet diyor ki:

  10.sınıfım ortalamam 3.00 altında 3 zayıfım var 11.sınıfa sorumlu olarak geçebilir miyim?

 46. samet diyor ki:

  admin acil cevap vermen lazım

 47. emirhan diyor ki:

  ama benim karnemde sınıf tekrarı yazıyor. şöyle ben tam anlatıyım size ben 9. sınıftan 3 zayıfım vardı sorumlu geçtim. 10 sınıftada tarih,geometri,coğrafya, din zayıftı coğrafya seçmeli olduğu içn 2 zayf olack geçti toplam 5 zayıfm oldu sonra ben tarih ve dini verdm 9. sınıftanda biyolojiyi verdim bu durumda 9. sınıftan 2 10. sınıftan 3 zayıfa düştü yani bu durumda da geçebilrmiyim ?????? LÜTFAN ACİLLLLLL

 48. bektass diyor ki:

  benım 3 zayıfım var alttan dersim hiç yok zayıflarda 1 10. sınıftayım bu kararlar benım ıcın geçerli oluyomu ? ve ne zaman bellı olucak ben gecermıyım?

 49. Arif diyor ki:

  Benim 6 tane zayıf dersim var, alttan sınıfı geçebiliyormuşum bu sisteme göre. Fakat bu birdahaki sene için mi geçerli yoksa bizim gibi 6 zayıfı olanlar için mi ? Admin yanıtınızı bekliyorum teşekkürler.

 50. kartanesi diyor ki:

  arkadaşlr bn ortlamm 44.61 gçrmym klrmym

 51. bektass diyor ki:

  @arif sen kalmışsın olayı tamamen yanlış anlamışsın

 52. emre diyor ki:

  sorumlu geçme sistemi sorumlu olanlarıda kapsıyormu yoksa yeni başlayacaköğretim yılıiçinmi…

 53. samet diyor ki:

  admin lütfen cevap 3 zayıfım var ortalamam 3.00 altında yıl sonu not ortalamamda 55 geçiyormuyum 10.sınıf anadolu lisesi öğrencisiyim

 54. emirhan diyor ki:

  ama benim karnemde sınıf tekrarı yazıyor. şöyle ben tam anlatıyım size ben 9. sınıftan 3 zayıfım vardı sorumlu geçtim. 10 sınıftada tarih,geometri,coğrafya, din zayıftı coğrafya seçmeli olduğu içn 2 zayf olack geçti toplam 5 zayıfm oldu sonra ben tarih ve dini verdm 9. sınıftanda biyolojiyi verdim bu durumda 9. sınıftan 2 10. sınıftan 3 zayıfa düştü yani bu durumda da geçebilrmiyim ?????? LÜTFEN ACİLLLLLL.. ADMİN CEVAP VER HADİİ .s.s

 55. mehmet diyor ki:

  arkadaşlar ben ortalama yükseltme sınawlarına qirdim 5 tane kurtardım 3 tane zayıfım kaldı ama dil anlatım deqil coqrafya seçmeli coqrafya , ve matematik kalmış . şuan yılsonu notum 47,90 qeçermiyim lütfen admin bişeyler sölermisin

 56. samet diyor ki:

  admin lütfen cevap 3 zayıfım var ortalamam 3.00 altında yıl sonu not ortalamamda 55 geçiyormuyum 10.sınıf anadolu lisesi öğrencisiyim birişniz bişey söylesin konuya fransız kaldım

 57. ibrahim diyor ki:

  Allah herkese yardım etsın benımde 3 zayıfım var beklıyorum İnşAllah geceriz.
  “Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi’l-hayr” bunu okuyun kolaylık Saglar Allah yardımcımız olsun…

 58. Hasan diyor ki:

  Arkadaşlar ben ticaret meslek lisesi anadolu bilişim teknolojileri bölümünde okuyorum 11. Sınıfa gecicektim 10. Sınıftan 3 dersim zayıf (1) 3 tane 1 ile kaliniyormus anadoluda ama yeni sisteme göre geciliyormus 3 tane 1 ile ben şimdi geçtim mi gecemedim mi lütfen biriniz cevaplasin kafayı yicem lütfen arkadaslar

 59. hüseyin yaşar diyor ki:

  meslek lisesi 10 .sınıftayım 3 dersten sorumlu kaldım sınıfı geçermiyim kalırmıyım

 60. ibrahim diyor ki:

  admin cevap versene ya lütfen 3 zayıf var sımdı napıcaz Allah yardımcımız olsun…

 61. şeyda diyor ki:

  ben özel okula gidiyorum seneye puanımın yettiği bir sağlık devlet okuluna geçiş yapabilirmiyim nasıl ? kontejyanı falan doluysada puanım yeten yerlere gidebilir miyi m ?

 62. saim diyor ki:

  2012- 2013 yılı içinde 3 dersten geçme olacakmı

 63. samet diyor ki:

  yasa yürürllüğe gırerse geçicez duanızı eksik etmeyin

 64. cemile diyor ki:

  benim 6 zayıfım var:

  DİL ANLATIM
  EDEBİYAT
  MATEMATİK
  FİZİK
  GEOMETRİ
  SEÇMELİ DİKSİYON VE HİTABET

 65. cemile diyor ki:

  BEN NASIL SINIF GEÇEBİLİRİM?

 66. cemile diyor ki:

  ARKADAŞLAR BEN ABDÜLKADİR PAKSOY LİSESİNDE OKUYORUM.10 SINIFA GEÇECEKTİM.6 DERSİM ZAYIF,6 TANEDEN KALINIYORMUŞ AMA YENİ SİSTEME GÖRE GEÇİLİYORMUŞ 6 TANEDEN GEÇTİM Mİ GEÇMEDİM Mİ? LÜTFEN BİRİNİZ CEVAPLAYIN KAFAYI YİCEM LÜTFEN ARKADAŞLAR………

 67. Aytekin Yiğit diyor ki:

  Benim 9. sınıftan 3 10. sınıftan 3 zayıfım var yeni yönetmeliğe göre geçiyorum ama bu yönetmelik yürürlüğe girerse bu geçtigimiz dönemi kapsayacak mı yoksa ben kalıyomuyum?

 68. samet diyor ki:

  ceile eğer ortalaman 50 üstü değilse yeni düzenleme kabul görse bile geçemiyorsun 🙁

 69. burcu diyor ki:

  bu yasa ne zaman yururluge gırecek

 70. murat diyor ki:

  ben 10.sınıftayım 5 zayıfım vardı 2 sini vredim 3 tane kaldı yeni düzenlemeye göre geçer miyiim ??

 71. aydın diyor ki:

  okulunuza sorun ben sordum cumaya kadar bekleyin dediler bakalım inşaallah bizi de görürler.

 72. Mert diyor ki:

  Arkadaşlar bende 10. sınıfım 3 zayıfım var geçebilecekmiyim kafayı yicem ya 1 sene sınıf tekrar etmek istemiyorum

 73. ibrahim diyor ki:

  Arkadaslar dua edın her sey Allahtan…

 74. YAŞAR SAĞLAM diyor ki:

  CEVAP:Doğrudan sınıfını geçemeyen öğrencilerden, bir sınıfta başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder.

 75. YAŞAR SAĞLAM diyor ki:

  MADDE 226- (1) Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

  7 Eylül 2013 CUMARTESİ
  Resmî Gazete
  Sayı : 28758
  YÖNETMELİK
  Millî Eğitim Bakanlığından:
  MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ORTAÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ

  .
  yalnız burada problem şu: yukarıdaki yöneticilerin kafası basmadığı için, ve meslek liselerini okul saymadıkları için. Su anda yapılan sorumluluk ve ortalama yükseltme sınavına girenlerde bu yönetmeliğe tabi olacaklarmı belirtilmemiş. Ancak yayınlandığı tarihte yürürlüğü girer dediğine göre. bu OYS ve sorumluluk sınavına girenlerinde bu yöntmelik hükümlerine tabii olması gerekir.

 76. Mert diyor ki:

  Az önce okulu aradım haber bekliyoruz büyük ihtimalle bu gün veya yarın haber gelicek dediler bekliyorum ama insan şu yönetmelikte bizim durumumuzda olanlar içinde bi açıklama yapar ne yapacağımı şaşırdım kafam allak bullak

 77. mert diyor ki:

  arkadaşlar az önce milli eğitim bakanlığını aradım bu yeni yönetmelik e okula yansımamış ama bizim durumumuzda yani 3 zayıfı olan öğrenciler mağdur edilmiycekmiş büyük ihtimalle sınıfı geçicez bizim içinde geçerliymiş içiniz rahat olsun

 78. Mert diyor ki:

  Arkadaşlar az önce milli eğitim bakanlığını aradım bu yeni yönetmelik e okula yansımamış ama bizim durumumuzda yani 3 sorumlu dersi olan öğrenciler mağdur edilmiycekmiş büyük ihtimalle sınıfı geçicez bizim içinde geçerliymiş içiniz rahat olsun emin olmak isteyenler 147 yi arayıp sorabilirler kafanıza takmayın

 79. emirhan diyor ki:

  şimdi bnm 9.sınıftan 2 bu seneden 3 zayıfım var geçebiliyormuyum yaniii ?????? LÜTFEN CEVAP VERİN YA UYUYAMIYORUM GECELERİ 🙁

 80. samet diyor ki:

  yeni bir gelişme varmı?

 81. Mert diyor ki:

  Merakını gidermek isteyenler sistem bugün yürürlüğe girdi geçmişim hayırlı uğurlu olsun

 82. ibrahim diyor ki:

  Mert sen arayıp sordugunda sızın ıcın gecerlı degılmı dedıler

 83. samet diyor ki:

  arkadaşlar okulu aradım müdür 11.sınıf listelerindesin dedi eğer 2 güne yeni bişey olmazsa geçtik

 84. ensar diyor ki:

  arkadaşlar sınıfı inşaallah geçerim dua edin

 85. samet diyor ki:

  evet admin geçtik bilgilendirmelerin için çok teşekkür ederim

 86. merve diyor ki:

  Ben 10. sınıftayım ve 3 tane zayıfım var diye gecemedim. bu sistemle gecme sansım varmı acaba ?

 87. Tekin diyor ki:

  HEPİNİZİN CEVABI!

  arkadaşlar benim 3 9. sınıftan 3 te 10. sınıftan zayıfım var bu yönetmelik sayesinde sınıfı geçiyorum okul müdürüm geçemez dedi ama milli eğitimi falan arayıp ögrendim sonra müdürü aradım evet geçebilir dedi yani lise 2 de 3 zayıfı olanların kafası rahat olsun 11. sınıfa geçtiniz 😀

 88. merve diyor ki:

  ama 9.sınıf alttan dersim var 3 tane bi sorun olurmu ki? bu senede 3 tane vardı ortalama yükseltme sınavlarına girdim ve 1 tanesini verebildim. insallah gecmişimdir

 89. samet diyor ki:

  merve geçtin diyor geçtin uzatmada

 90. emre diyor ki:

  teşekkürler MEB …

 91. kamil diyor ki:

  benm 9.sınıfta 3 10. sınıfta 2 11. snıfta 2 zayıfım var admin yeni sisteeme göre gecmis oluyormuyum?

  • admin diyor ki:

   Yeni sisteme göre alttan dahil toplam 6 ders kadar geçersin. Şu anki sisteme göre 12.sınıfa sorumlu olarak geçersin.

 92. kamil diyor ki:

  pardon 10. sınıfta 1 tane var toplam alttan derslerım 6 tane yani

 93. kamil diyor ki:

  kardes son sorum olacak benm bu sene dılan secmeilidilan bırde arapcam zayftı o dılanlar sıstemde 1 ders olarak mı gorunuyo

 94. kamil diyor ki:

  ama 10. sınıfta ıkı dersle gecılıyordu benım tarıh secmelı tarh bırde psıkolojı zayftı ortalammda tutmuyodu ama gectm

 95. kamil diyor ki:

  admin son soruma cevap ver lutfen

 96. samet diyor ki:

  yarın okulda büyük bi sürpriz yaşamak istemiyorum 😀

 97. emre diyor ki:

  benim 5 zayıfım var 1 tanede alttan var geçermiyim lütfen cevap verin

 98. Davut diyor ki:

  benim ortalamam 2 duştü karnede sorumlu ile gecti diyor bende anlamadim

 99. metin diyor ki:

  lise 10 sınıf öğrencisiyim 4 dersten kaldım yeni yönetmeliğin ortalama ile sınıf geçme sistemine göre sınıf geçebilirmiyim 2,32 yılsonu başarı puanım ancak karnede puana göre notlarımı hesapladığımda ortalamam 50,44 çıkıyo bu durumda geçermiyim lütfen acil yardım

 100. yağmur diyor ki:

  alttan hiç dersim yok okuduğum sınıftan 4 dersle kaldım ortalamam 2.32 sınıf geçermiyim

 101. damla diyor ki:

  sözeller 3-4-5 olursa sayısallar dusuk olursa sınıfta kalınır mı ? yada sozeller 4-5 olupta sayısallar dusuk olursa sınıfta kalınır mı ?

 102. edanur kocabay diyor ki:

  ben polıslık sınavına gırecemn ama en cok gecme puanı ne olur

 103. batu diyor ki:

  yıl sonu notum 49,89 geçeyormuyum

 104. gr5ty diyor ki:

  yaşasın benim 2 ayfım varrrrr

 105. mehmet diyor ki:

  ben şuan 10. sınıftayım 49.7 ortalamam var 9. sınıfta 3 zayıf vardı 2 sine girdim ve geçtim o kalan bir sınava girmem gerekimi.?

 106. görkem diyor ki:

  bazı kişilwe 6 zayıfı olan geçer diyorlar doğrumu

 107. dilan diyor ki:

  ben 9.sınıf öğrencisiyim 51 kaç oluyor ??

 108. sümeyye diyor ki:

  45 bir midir? ikimidir bide 55 üçmüdür yoksa 2 midir bunları örenmek istiyorum ????

 109. banu türk diyor ki:

  ya bu MEB öğrencileri denek gibi kullanıyo onlar söylüyo biz yapıyoz kardeşim.varmı abii böyle şey herşeyi yaptılr bi şu sorumlu geçen öğrenciler için sormluluklarıı kaldırsa biz DENEK lere(öğrencilere)büyük bi sevp işlemiş olr duamı alrlr

 110. gamze diyor ki:

  4zayıfla geçilir mi

 111. kamil diyor ki:

  5 zayifim var

 112. begüm diyor ki:

  benim 3 zayıfım var ama ortalamam 68. Baraj derslerim de yüksek. Sorumlu mu geçerim, doğrudan mı geçerim?

 113. rumeysa diyor ki:

  3 zayıf vrsa ort. 50 veya 50 üstüyse sınıfı geçiyoruz 3 ten fzla zayıf vrsa ort. 50 den düşükse kalıyoruz herkese başarılar

 114. tutku diyor ki:

  insanlar 50 ile sınıf geçme derdinde sen 47.45 ten bahsediyon kalırsıııııııııınnnnnnnnn

 115. Oki diyor ki:

  benim 3 zayıfım var ortlamam 60.14

 116. Ege diyor ki:

  Ben 9. Sınıf Anadolu lisesine gidiyorum 4 tane zayıfım var ama ortalamam 53,97 geçebiliyor muyum ?

 117. değişik diyor ki:

  Gençler mesela 2 tane zayıfınız var ama biri DİL ANLATIM sınıfı geçiyomusunuz şu dil anlatım mevzusunu hala anlamadım

 118. adf diyor ki:

  dil anlatım baraj ders o yüzden

 119. KİVRE diyor ki:

  şimdi ben 9 sınıfta 1.dönem 5 tane 1 im vardı sonra 2.dönem 5tane 1 olan derslerin 4ünüü düzelterek 1 e indirdim ve ortalama ile geçtim bu dönem 4 tane 1 im var nolcak bi anlatırsanız iyi olur

 120. aysegul diyor ki:

  benim ortalamam 70 uzeri geliyor fakat matematik zayif tesekkur alir miyim

 121. cml diyor ki:

  sizi cidiye ALn yok yalvarmayın totoşlar hiç birşey ypmazz beniimde tşkkr glio yaaa okusaydınız adam olurdunuz baba parasıylan geçiniyonuz adam olunda gözünüzün önüne bknnn

 122. sanane diyor ki:

  lütfen yardım edin 9.sınıftayım ortalamam 72,42 dil anlatım 55,5 coğrafyada 50 diğer derslerim 3 4 5 teşekkür alır mıyım?(acill)

 123. melek diyor ki:

  ben 9.sınıftayım gidiyorum 1. dönem 2 zayıfım var ikinc dönemde aynı dersten 2 zayıfım olursa sınıfta kalırmıyım?

 124. harun diyor ki:

  meslek lisesine gidiyorum 9 tane zayıfım war kalıcam 🙁

 125. aaa diyor ki:

  alan derslerinin zayıf sayılmadığını kim söyledi

 126. BaTu diyor ki:

  nenim 5 zayıfım var ama ortalamam 55 kalırmıyım?

 127. yakup diyor ki:

  buu nasıl ders ortalaması 50 den yüksek yoksa bütün derslerin ortalaması 50 den yüksek olcak

 128. kerim diyor ki:

  Ortalamam 80.03 ama felsefe ortalamam 48.50 teseklur alamiyorum demi .s.s admin bir cevap yazsan

 129. ibrahim diyor ki:

  sınavdan 57 aldım karneme kaç gelir

 130. mami diyor ki:

  benim karne ortalamam 70.59 ama türk edebiyatı dersinin ortalaması 49,20 sizce teşekkür alabilirmiyim acil yardımcı olabilirmisiniz

 131. syda diyor ki:

  ortalaması 70.21 1 tane zayıf var tesekkur alınır mı

 132. sorunnn .. diyor ki:

  benim ingilizce dersim 49 arapçam 45 ortalamam 70,16 teşekkür alabilirmiyi??

 133. yasemin diyor ki:

  42.75 olunca geçiyormusun

 134. kadir diyor ki:

  benim bütün derslerim iyi ortalamam 69 geldi. ama tek dil anlatım kötü vede baraj ders 2.dönem onu 70 yapamasam. sınıfta kalıcaksın diyo arkadaşlar sınıftamı kalırım yoksa sorumlumu geçerim ?

 135. Nurten diyor ki:

  Benim bi erkek arkadaşım var ama benim tum sinavlarim 100 takdir aliyorum çok gezerim her gun alisveris e gideriz askimla lisedeyim bu yilda ortlamam 100

  • Dehacucuk diyor ki:

   Benimde ortalamam 100 ama 100milyon sorudan ful çektim dünya birincisiyim bu yazıyı bneynim yazıyor ellerim yok

  • ftg diyor ki:

   Ya kopya çekmenize müsade ediyorlar, ya soruları önceden veriyorlar, yada notları şişiriyorlar. onun dışında bu imkansız olay

 136. berk diyor ki:

  ben 10 sınıfım dıl anlatımım 41 den dustu bu sene gecme notu 50 mıs ben 2 donem kac yapmam gerekıyor gecmem ıcın bıde bu ders 5o nın altında olursa dırekmı klaıyorum ?_ tesekkurler…

 137. Ahmet diyor ki:

  Arkadaşlar Benim 4 Zayıfım var ama yıl sonu başarı puanım tam 50 Ne ile geçiyorum lütfen biri bana söylesin Lütfennn Acilll. bu arada baraj dersim Zayıf değil. cevap bekliyorum.

 138. mustafa diyor ki:

  ya arkadaşlar benim aklıma bir soru takıldı söylerseniz sevinirim 11 sınıfta 3 tane zayıfı olan bir öğrenci sınıf ğeçebilirmi ? baraj dersini ğeçtiği halde

 139. fındık diyor ki:

  ben 9. sınıf saglık meslek lisesi ögrencısıyım. 1.donem karnemde matematıgım 44.40dan 1 geldi sadece mat 1 diğerleri yuksek 2.donem matematıgım yine 1 gelırse sınıfta kalıyomuyum yada soruumlumu gecıyorum matematıkten baska 1ım olmassa acill cvp verin ..

  • edfrtgh diyor ki:

   Eğer diğer derslerinin not ortalaması yüksekse sorumlu olarak veya ortalama ile geçersin sınıfı.

 140. crepemelek diyor ki:

  ya ben 9. sınıfım bunlar sadece puanları yazmışlar oradan sadece 50 nin altındakilerden kalıyoruz değil mi

 141. ahmet diyor ki:

  1 DONEM notum 40 ise 2DONEM NOTUM 50 İSE geçermiyim 9sınıf için konuşuyorum

 142. fırat diyor ki:

  ben 9.sınıf öğrencisiyim ilk dönem iyolojim 38 di ikinci dönem kaç olursa geçerim bilen varsa yazabilirmi..

  • bir dost diyor ki:

   arkadaş senin biyoloji (2. dönem yıl sonu için) 62 olması gerek ki geçebilesin – başarılı sayılabilesin .

 143. Efendi diyor ki:

  Arkadaşlar şimdi benim biyoloji 1. dönem ortalaması 45 2. dönem ortalaması 55 mi olması gerekiyor 70 felan demiş bi yardımcı olun..

 144. ahmet diyor ki:

  ben geçtim ama teşekkür alamıyorum

  • adfg diyor ki:

   Not ortalamasına bakıyorlar takdir teşekkür için. Ama karnende 1 veya 2 varsa takdir alamazsın. Teşekkür almadan da çok zor.

 145. uğur acer diyor ki:

  merhaba benim kerdim 0 1 dönem sınav giridim 2 dersim başarlı bunun ne yapama için bana yardımcı olurmusa n arkadaşlar bekliyorum arkadaşlar en fazla kac kerdi alabilrim…bekliyorum

 146. cool diyor ki:

  benim 1. ve 2. dönem ortalaması 50 nin üstünde ama 1. dönem zayıfım yok 2. dönem sağlık nedeniyle 7 tane 1 im oldu sınıfta kalırmıyım geçermiyim LÜTFEN ACİL EN KISA SÜREDE CEVABINI BEKLİYORUM ACİL

 147. zekucanoz diyor ki:

  abi benim 5 zayıfım var ama baraj ders yani dil anlatım ortalaması 65 yeni yazılı yaptık 70 olur. beş zayıfa gelince fizik 41 cografya 48 almanca 48 mat 35 edebiyat 22 abi nasıl geçerim yada geçebilirmiyim şimdiden tesekkurler

 148. wanted diyor ki:

  benim 1. dönem ortalamam 70 2. dönem ise çok düştü şuan 32 geçermiyim ACİLLL

 149. Nick... diyor ki:

  arkadaşşlar kaç zayıfla geçilir.

 150. mert diyor ki:

  benim ilk dönem 0 ım vardı 2 tanede 1 im. 0 kac yapmam gerekir ?

 151. pelin diyor ki:

  9. sınıfım 1. dönem 4 zayıfım vardı ortalamam 53.15 2.dönem de 4 zayıf olursa ama ortalamam 50 yi geçerse 10. sınıfa geçermiyim yoksa sınıftamı kalırım????

 152. cansu diyor ki:

  ya benim matematikten ilk notum 46 bu birmi yoksaa ikimi?

 153. bqbq diyor ki:

  bzim toplam 17 18 dersimiz var bn bunlardan 7 veya 8den kalsam ortalamam 50i geçsee geçermiyim?

 154. görkem diyor ki:

  meraba arkadaslar ben anadolu lisesinde okuyorum 9 sınıfım ilk dnem ortalamam 72 düstü yalnız cografyam 1 ikinci dönemde aynı sey olacak galiba yani yıl sonu ortalamam 70 ama sadece cografyam 1 sorumluluk sınavına girmek istemşyorum ortalamadan gecermiyim

 155. Gürkan diyor ki:

  Spor Lisesindeyim llk dönem 2 ikinci dönem de büyük ihtimalle 1 olacak sınıfı geçer miyim ? matematiğim zayıf olsada ortalama 50 olunca geçiliyor dimi ?

 156. Kerem diyor ki:

  Arkadaşlar bana acil Cevap verin!!
  Ben 9.sınıf öğrencisiyim 1 zayıfla sorumlu olmadan sınıfı geçebilir miyim ?

 157. ferhat diyor ki:

  Benim 3 tane zayıfım var 1i dil anlatım ortalamam 54.67 sınıfı geçermiyim ?

 158. BMW E-30 diyor ki:

  arkadaşlar ben 9.sınıfa gidiyom 1.dönem 6. zayıf vardı ortlama 52 idi şimdi 4 zayıf var ortalam 50 gecermiyim nasıl gecerim dil matematik zayıf degildir sorumlu olarak gece bilirmiyim

 159. yildiZ diyor ki:

  Ben sey sorcam bu 1ler yil sonu notuna göremi yoksa birinci ikinci donem ayrımı lutfen cevap verinnnn

 160. Selenay diyor ki:

  Arkadaşlar belki okuyanlara garip gelebilir ama ben bu sene 11.sınıftayım ve kendimi seneye için yani 12.sınıf için hazır hissetmiyorum ayrıca yaşıtlarımdan 2 sene de erken okula başlamıştım. Bu yuzden ben bu sene sınıfta kalmayı istiyorum fakat maalesef bu düşüncem daha yeni yeni oluştu ve 1.donem notlarım gayet iyiydi, tesekkur almıştım :/ ama şimdi yapılacak sınavlardan 10-20 alsam dil anlatımı da 1 düşürsem kalabilirmiyim? Sorumlu geçmek istemiyorum direk kalmak istiyorum:D bi de devamsızlıkta 10 günü geçirsem? Ne diyorsunuz kalırmıyım sizce?

 161. aysu diyor ki:

  1 dönem 56,33 ortalamam 2dönem 1yazılı26gecebilirmiyim

 162. duygu diyor ki:

  4 zayıfım var ortalamam 50 sınıf geçermiyim yoksa sorumluluk felan var mı? ?????????

 163. siniftakalcakolanogrenci diyor ki:

  Fizik ve matematik 1 sinifta kalir miyim acaba stresten ölmek üzereyim cevap verirseniz sevinirim dil anlatim notum 3 , sorunlu bi ogrenci de degilim

 164. emine sakarya diyor ki:

  ben bütün sınavlardan geçtim 😀 bi temel dini bilgiler 16 geçmem için kaç olması gerekiyor

 165. emine sakarya diyor ki:

  ben bütün dersten geçtim sadece temel dini bilgiler 16 😀 KAÇ OLMASI GEREKİYOR GEÇMEM İÇİN

 166. mert diyor ki:

  arkadaşlar Yardımcı olursanız sevinirim diyelimki 1.dönem dil ve anlatımdan notum 60 2.dönem 40 böyle olunca kalırmıyım

  • 10. sınıf bilişimcisi okan diyor ki:

   Ortalama bakımından geçersin yani en az 50 diyoruz ya o 50 bakımından yükselir ama kalmış oluyorsun sen ona bakma ortalaa 50i geçerse doğrudan geçiyorsun eğer dil anlatım gibi baraj dersler zayıfsa o dersten sorulu geçiyorsun sadece mesala ilk sınavlardan benim 7 zayıfım var ama ortalamam 53 karnem böyle gelse ben doğrudan geciyorum çünkü baraj derslerim zayıf değil dipnot: 40ları saymazsak 3 zayıfım var sözlüyle geçerim inşallah=)

 167. bulent diyor ki:

  Abi benim secmeli kuranim 1 not ortalamam 67 ainifta kalirmiyim

  • okan diyor ki:

   ya bırakın artık şu 1 0 muhabetleri geçti artık o ortalama olarak deyin 40 20 diye eğer baraj ders değilde o dersten sorumlu olmuyorsun

 168. Berat diyor ki:

  dil anlatım dersi 1. donem ortalama 59 olsa 2. donem ortalmayı 50 mi yapmamız lzm ?

 169. Tunahan diyor ki:

  Benim 4 zayıfım var ama ortalamam 52 geçermiyim sizce sınıfı ?

 170. mehmet diyor ki:

  12. sınıftayım gelirse 2 zayıfım gelir 2 zayıfla sorumlumu geçerim doğrudanmı geçerim teşekkürler…

 171. alper diyor ki:

  bnim matematiğim 1.donem 44 düştü bu dönem 50 düşürsem geçermiyim?

 172. samsun diyor ki:

  gecersin rahat ol alttan dersin yoksa

 173. adana diyor ki:

  Arkadailar benim 1.dönem edebiyat 61 di şimdi 39 geçiyormuyum kalıyormuyum bir yardımcı olurmusunuz.

 174. asdasd diyor ki:

  ilk donem karne ortalamam 43tü 6 zayıf vardı bu donem 57 getirirsem geçermiyim hiç zayıf olmadan lise 3 ?

 175. asdf diyor ki:

  ortalama 50 olunca geçiliyomu bilgi verirmisiniz

 176. ayça diyor ki:

  hiç sevgilim yok sevgili olacak varmı

 177. fatma diyor ki:

  ortalama 50 ve uzerı ise ayrıca 3 dersin zayıfsa gecersin. dıl anlatımın zayıfya sorumlu diger derslerden sorumsuz olursun.4 dersın zayıfsa kalırsın…

 178. ali3846 diyor ki:

  benim 4 zayıf var mat-geo edb-çagdas (mat ilk dönem 70 ikinci dönem 30) agırlıklı ort. 58 ben gecermiyim 3den fazlaysa sınıfta kalınıyormuş lütfen yardım

 179. mali diyor ki:

  Yil sonu basari puanim 57 6 zayifim var sinif gecer miyim

 180. Nick... diyor ki:

  Benim şimdi 6 zayifim var 3 zayifla sınıfı geçiyorum ama bana arkadaşlarım 6 zayıfla sinif gecebiliyosun dedi 11 sinifim böyle bişey varmi

 181. ali diyor ki:

  Matematik ilk donem 60 bu donem 40 geçiyo muyum

 182. ali diyor ki:

  Arkadaşlar diyelim benim ilk dönem bir dersin ortalaması 70 ikinci dönem 30 aldım bu iki dersin ortalaması 50 yapıyor böyle mi oluyordu ??

 183. Ömer diyor ki:

  Arkadaşlar lütfen cevaplasın herkes

  Benim 5 zayıfım var 10. sınıf gidiyorum ortalamam 58 sınıfı geçermiyim ?

 184. NİCKBABA diyor ki:

  İyi gunler ben duz lisede okuyorum ilk donem 4 zayifim vardi 2.donem aynen 4 tane oldu dil anltim ortalama 70’tir donem ortalamamda 55’dir cok kisi diyor kalirsin burda hesaplama yaptim gecersin diyor kafam karisti. Sizlere zahmet bi cevap lutfen saygilarimla
  ….

 185. berat diyor ki:

  arkadaşlar benim 1. donem dil ve anlatım 60 2. donem 40 oldumu geçiyommu ?

 186. Berat diyor ki:

  arkadaşlar dil ve anlatım 1.donem 60 2.dönem 40 olsa geçermiyim ?

  • gözde diyor ki:

   hayır geçemezsin 60 artı 40 100 olduğuna göre ikiye böl 50 yani geçemeye bilirsin

 187. derya diyor ki:

  Meraba:-) bn9. Sınıf öğrencisiyim matematk 6 saat görüyoruz. Bnm mat dersm 1 ama diğer derslerden geçer not aldım . 1. Dönem dört zayıfım vardı sizce geçermym ?

 188. gözde diyor ki:

  hayır geçemezsin 60 artı 40 100 olduğuna göre ikiye böl 50 yani geçemeye bilirsin

 189. gözde diyor ki:

  ama hesaplamam yanlış olabilir çünkü liseye gitmiyorum

 190. Lise de yeter diyor ki:

  Benim 4 tane zayıf var ama ortalamam 58 nasıl olur geçermiyim yoksa kalırmıyım ??????

 191. Berat diyor ki:

  kardeşim acık ve net cevap istiyorum.

  DİL VE ANLATIM 1.donem ortalama 60 2.donem ortalma 40 geçermiyim ?

 192. mehmet diyor ki:

  Gözde 50 diyorsun kendi agzınlq hala gecemessin diyon 50 ile gecilir

 193. fırat diyor ki:

  9.sınıf öğrencisiyim 3 zayıfım var yol sonu başarı puanım 50 direk geçermiyim yoksa o dersleri vermek zorundamıyım??

 194. Eylül diyor ki:

  İlk dönem 6 ikinci dönem 3 zayıfım var karne ortalamam 48 baraj dersten geçiyorum.Bu sene geçer miyim ? Geçersem sorumlu mu geçerim ? Yani seneye sınavlara mı girerim ?

 195. burak diyor ki:

  Benim 1 zayifimla birlikte karne ortalamam 52.
  Simdi o bir dersten sorumlumu geçiyorum yoksa direk ortalamaylami geçiyorum sinifi???
  Lutfen cevap yazin 🙂

 196. SEDA diyor ki:

  9. sınıf öğrencisiyim 3 zayıfım var ortalamam 50 yi geçiyo direk geçermiyim yoksa o dersleri vermek zorunda mıyım ?????

 197. arzu diyor ki:

  benım ilk dönem 2 tane 2.dönemde 2 tane kalırmıyım?

 198. ZEQ diyor ki:

  Dil anlatımla beraber 3 zayıfım var yıl sonu ortalamam 50 yi geçiyor kalırmıyım ?

 199. osman diyor ki:

  Benim 3 xayifim var altanda 2 dersim var geciyommu??

 200. senemm diyor ki:

  Bnm matematik zayif sadece ortalamam 40 ama 3. Sinavlarida olduk bnm puan iyice düştü sizce matematikten gecebilirmiyim (not: perf.girilmedi) haa ?? 0fff kine off :((

 201. sudamlasiii diyor ki:

  Ya bnmde sadece matematik zayif ortalamam 34 performanslarla gecebilirmiyim sizce ??,lütfen Allah rizasi için biri bisey soylesin sir onun yüzüne teşekkürü kacircam ? Bide kalirmiyim ?

 202. ovwwwye diyor ki:

  kalmazsın 44 ve şası kalırsın

 203. timucin diyor ki:

  Ben 11 sinf anadolu lisesi tm ogrencisiyim ama yabanci dil bolumune gecmek istiyorum ama okulda kalirsam bolum degistire bilirmiyim ayri zmanda okulda degismek zorunda

 204. Ah Fizil Ahhh diyor ki:

  Arkadaslar ben lise 4 deyim butun derslerım cok ıyı ortalamam 80 lerde fakat fizik birinci donem 39.33 dustu 2.donemde 40 larda sozluyle en fazla 50 olur ama 2 donemın ortalaması 50 olmuyor sımdı dıploma alamıyormuyum ((Sınıfı Gecıp Dıplomamı alamıyorum ?))

 205. ozkanysr1 diyor ki:

  4 zayif var ortalamam 55 lerde gecer miyim dil anlatim zayif degil

 206. murat can diyor ki:

  karne ortalaması 68.95 dil anlatı ortalaması 45 geçebilirmiyim sence

 207. adımı sölemem diyor ki:

  arkadaşlar benim matematiğim 38 geldi geçebilirmiyim

 208. elif melif diyor ki:

  bende bu siteyi ilk okul sitesi sandim meğer liseymiş ahahahahahha puhapuhaaaaaaaa 😀

 209. halil jr diyor ki:

  Arkadaşlar şunu anlayın ortalamanız 50veya üstüise 10 zayıfınız olsun geçersiniz.Bu 3 zayıf muhabbetide ortalama tutmassa bazı arkadaşlar bilmeden yorum atmasın

 210. xsfgsf diyor ki:

  Benim dil anlatım ortalamam 45(ikinci dönem) ilk dönemse 63.33 2 tanede zayıfım var dil anlatım hariç geçermiyim

 211. meryem diyor ki:

  7 zayıfım var ama ortalamam 55 sınıfta kalır mıyım??

  • tugce diyor ki:

   Merhaba arkadaslar acil cvp 1.donem 37 ortalamam 2. Donem 58 2 tane zayifim var gecermiyim

 212. meyoo diyor ki:

  Ya benim ortalama 59.20 3 zayifim var gecermiyim

 213. onurcan diyor ki:

  Arkadaşlar 5 zayıfım var acaba ortalamam tutar mı ya

 214. bekir diyor ki:

  Saglik meslekte okuyorum mat wdebiyat ve anatomi Ayif ortalama tum dersler ortalamasi 60 sorumlumu gececem yoksa DOGRUDAN gecebilirmiyim

 215. AYAZ diyor ki:

  2 DÖNEM ORTALAMAM 99.75 DÜŞÜYORRR ACABA HOCADA YÜKSELTMIOR 1 PUAN EVRMIOR INAT ETMIS ACABA 100 OALRAK MI EGCIYOR GECMIS MI SAYILIYORUMMMM

 216. seyma diyor ki:

  Arkadaşlar benim yil sonu ortalamam 53lerde bisey ama dil anlatım 1 ama birinci dönemle ikinci donem ortalamasi 50.33 çıkıyor dil anlatım. Kalirmiyim gecermiyim

 217. Melike diyor ki:

  benim ilk dönem Matematik:49,60 Coğrafya:58 Edebiyat:56 bu dönem Mat:44,50 Coğrafya:47 Edebiyat:48 ve ortalamam 70,30 sorumlu mu geçiyorum?

 218. aslan diyor ki:

  benim bölüm dersim 1.dönem 56,80 2.dönem 48,60 bu dersten geçiyorum mu?

 219. Tolga diyor ki:

  Yıl sonu ortalamam 65 ama 4 tane zayıfım var sınıf geçebiliyormuyum? Baraj ders ortalamam 70

 220. vale diyor ki:

  5 zayıfım var ama ortalamam 50 üstü ve zayıflarım baraj dersi degil geçermiyim

 221. Ali diyor ki:

  Benim Tarih dersi 1.Dönem 36 2.Dönem 68 Geçiyomuyum ?

 222. mert diyor ki:

  benim dil anlatım zayıf toplam 4 zayıfım var sınıfı geçermiyim ?

 223. Ozan diyor ki:

  Bilen arkadaşlar varsa cevap verirse sevinirim ben 11.sınıfa gidiyorum alttan yani 10.sınıftan 2 dersim var bu senede 6 zayıf geliyor ama zayıflar hepsi 45-46 olduğundan 70-80 olan dersler ortalamayı kapatyor yani 6 zayıfla ortalamam 53 geliyor tam ama alttan derlerle birlikte 8 zayıf oluyo kısacası ortalama tuttuğu takdırde sınıfı geçermiyim yoksa alttan kaldığı için ortalamaya bakılmaksızın kalırmıyım cvp verebilicek arkadaşlar şimdide teşekkür ederim

 224. Burakko06 diyor ki:

  Arkadaşlar var sayalım 4 tane zayıfımız var ikinci donemin sonunda ortalamada tutmuyor burada üç dersten sorumlu aldıktan sonra ortalamam tutuyor öyle geçile biliniyormu bir bilgisi olan varmı

 225. ramazan diyor ki:

  Arkadaslar benm dil ve anlatim 1 donem ortalama 59 2 donem ortalama 45 ikisini topladim 2 ye boldum ortalama 50 geciyormuyum

 226. ramazan diyor ki:

  BEYLER BİRİ YARDIM EDSİN
  BEN 10.SINIFA GİDİYOM
  ŞUAN 5 ZAYIF VAR İÇİNDE DİL ANLATIMDA ORTLAMA 54
  2 TANEDE ALTAN DERS VAR GEÇERMİYİM ?

 227. seher diyor ki:

  9 sınıftan 4 şimdi 10 sınıftan 3 zayıfım var yeni yönetmenliğe göre sınıfı geçermiyim ama ortalamam yüksek

 228. yusuf diyor ki:

  arkadaşlar sağlık meslekte okuyorum coğrafya ile edebiyat tan kalıcam sorumlu kalırmıyım ortalamam en az 60 larda

 229. gamzee diyor ki:

  Lise son sınıftayım dil anlatım puanım 51.49 geçer miyim ??

 230. Meriç diyor ki:

  kardeslerim benim toplam 5 zayıfım var ortalamam 50 nin üzerinde geçermiyim ? dilanlatımdan gçtim !!

 231. bayram diyor ki:

  dil anlatım dersim ilk dönem 41,50 geliyo ikinci dönemin sınav ortalamalarıda 42,50 sözlüden kaç verse geçerim ?

 232. kübra diyor ki:

  10. sınıfa gidiyorum ortalam 60 ama 4 birim var geçebilirmiyim.

 233. Nick diyor ki:

  doğrudan sınıf geçtin ama 3 tane zayıfın var bir sonraki seneye sorumlu olurmuyum o derslerden?

 234. nick diyor ki:

  benim ortalama 57,33 1.dönem kuranı kerimim 41,33 2.dönem 56,.. geçermiyim ?

  dil anlatım flan geçiyor 2 zayıf var.kuran baraj dil anlatımla

 235. ahmet diyor ki:

  ilk donem 4 zayifim vardi matematigi kurtardim kaldi 3 ikinci donem edebiyatta 2 dusuyo ayni derslerilk donem ve ikinci donembasarisiz sayilan ders 1 tane 1 yerine mi geciyo 2 tanemi acil cevap bekliyoorum

 236. fatmanur diyor ki:

  Ya arkadaslar ben imamhatiptr okuyorum ve 10.sinifim esit agirliktayim secmeli dil anlatimdan sorumluluga kalirmiyim

 237. Can diyor ki:

  9.sınıfım 1.donem 7 zayıfım vardı 2.donem 4tanesini düzelttim 3 tane var ortalamam 54,41 bn sınıfı geçiyormuyum. Bide 10. sınıfa geçerken o 3 dersi borçlu olarak mı geçiyorum borçsuz olarak mı (zayıf olduğum derler mat almanca ve kimya )

 238. tolga diyor ki:

  Ortalamam 57 ama 4 tane dersın arıtmatık ortalaması 50nın altında gecer mıyım

 239. MÜS diyor ki:

  ortalamamı hesapladım 6 zayıfım çıktı faket ortalama 59 çıktı sınıf geçtin dedi geçiyor muyum?

 240. yase diyor ki:

  ortalamam 58,54 ama 2 zaıfım var geçermiyim ?

 241. hatce diyor ki:

  ya benim 2 dersim 53ve 54 bu derslerin biri tarih biri de seçmeli, edebiyatımda 62 sizce teşekkür alır mıyım ?ayrıca 10.sınıfım

 242. yasmin diyor ki:

  kardeşimin 3 tane dersi ellinin altında sınıfı geçecek mi kalacak mı bilemiyorum bilgi verir misiniz lütfen.bira önce sayfanızdan yıl sonu ortalamasını hesapladım 63.2 çıktı

 243. Nick... diyor ki:

  merhaba Benimtum derslerin ortalamasi 68.56 ama dil anlatim dersi ortalamasi 44 ve tarih dersim 40.50 ortalamam tutsada dil anlatim dersi yuzunden sinifta mi kaliyorum veya dil anlatim ve tarih icin ortalama yukseltme sinavina girecekmiyim? luten yardin edin

 244. Karşıyakalı diyor ki:

  bnm 6 tane zayıfım var geçermiyim ortalama 54

 245. mhmt diyor ki:

  10. Sınıftayım 1 zayıfım var s.dil anlatım 1. Dönem ortalamam 86 sorumlu mu geçiyorum

 246. bahar diyor ki:

  Benim ortalamam 58 bolum dersim 1 donem 45 2.donem 52 gecermiyim bu arada dil anlatimda 75

 247. Ertugrul diyor ki:

  Ben lise 1’e gidiyorum 1. dönem sınıf arkadaşlarım yüzünden 7 dersten kaldım ve ikinci dönem bu derslerden geçmek için derslerin ortalaması 70 mi olması gerek

 248. nickyok diyor ki:

  10. Sınıf öğrencisiyim 4 tane zayıfım var dil anlatım dahil fakat ortalamam 59.36 durummm ????

 249. BUSE diyor ki:

  ARKADAŞLAR 1. DONEM 43,60 2.DONEM 54,2 GEÇER Mİ ?

 250. nuri diyor ki:

  bn imam hatip 10. sınıftaym seçmli dil ve anltm dersi ilk dönm 3 bu dönem 1 sorumluluğa girer mi seçmeli olduğu için

 251. aslı nur diyor ki:

  benim 4 tane zayıfım var

 252. Görkem diyor ki:

  Benim 4 zayıfım var 9. sınıf ogrencısıyım ortalamam 52 gecermıyım ?

 253. selin diyor ki:

  Arkadaslar dil anlatim dahil suan 4 tane birim var yil soni ortalamam 58 bu durumda ne olur

  • Nick... diyor ki:

   Borçlu geçersin seneye sınava girersin seneye bu dersin 100de olsa o sınava girecek ve gececeksin

   • EyyoZenci diyor ki:

    Kardeş kesin sorumlu geçiyoruz değil mi benim zayıf dil anlatım ama tüm derslerden ortalamam 70 sorumlu geçicem dimii ? Teşekkürler

 254. asdfgh diyor ki:

  Arkadaşlar benim bütün derslerim 4 5 falan ortalamam da 79 mu ne 50’yi geçiyorum sadece matematiğim 45,57’den 1 1.dönemim 55,50 sınavamı girmem gerek eğer sınavdan 50’yi geçemezsen ne olcak dil anlatımım falan 95

 255. nuran diyor ki:

  benım 4 tane 1 im var ortalamam 53 gecermııym

 256. DOĞANCAN diyor ki:

  ARKADAŞLAR 6 TANE ZAYIFIM VAR DİL ANLATIMIM ZAYIF DEĞİL YILSONU ORTALAMAM 56 SINIFI GEÇERMİYİM LÜTFEN YAZIN

 257. Gizem diyor ki:

  2 zayifim var edebiyat ve ingilizce, ama bide bunlarin secmelileri var secmeli ingilizce ve secmeli edebiyat diye. 2 zayif toplamda 4 zayif oluyo, kalir miyim?

 258. Nick... diyor ki:

  benim ilk dönem mat ortalamam 39,40 ikinci dönem 56 bu dersten başarısız sayılıyorum tamam ama bişey sorucam bennim ikinci dönem ortalamam 75 teşekkür alıyorum ama mattan böyle bi durum olunca alamıyormuyum ikinci dönem hiç zayıfım yok teşekkü alıyorum yani ama mattan başarısız oluyorum bana anlatırmısınız ?

 259. fddddd diyor ki:

  beyler benım ilk dönem 5 zayıfım vardı 2.dönemle birlikte şuan 4 oldu ortalamam 58 dil ve anlatım dersinden geçiyorum ortalamam 58 kalırmıyım geçermiyim ?

 260. mustfa diyor ki:

  Ben 11 e gdiyorum dil anltim ve bölümden geciyorum ama4 tane 1 var ortalama 54 geliyo bu durumda geciyormuyum kalıyrmuyum

 261. xxx diyor ki:

  benim 9.sınıftayım ilk dönem dil anlatımım 31 ikinci dönem ise ortalamam 47 sınıf geçermiyim ama ders dil anlatım dikkatinizi çekerim (acilllllll)

 262. dhdh diyor ki:

  benim 3 tane 1 var ortalama 50’den az geçermiyim

 263. ibo diyor ki:

  isterseniz ortalamanız 100 olsun 4 tane 1 i olan kalır

 264. madamzola diyor ki:

  benim geçen donem 4 zayıfım vardı ve ortalamam 59 du bu donem 3 zayıfım var ve ortalamam 56 zayıflarımın sayısı 6 yı geçtiği için (7) kalırmıyım ? Lütfen ACİL CEVAP 🙁

 265. imam hatip lisesi diyor ki:

  arkadaşlar sıkıntı yapmayın sıkıntı yaptkça başnız ağrtmaktan başka bişey yapmassınız ALLAH herkzn hayırlısı neyse onu nasip etsin 🙂

 266. zeynep diyor ki:

  Benim ortalamam 50 yi geçiyor Dil anlatım dersinden geçtim ama 4 tane zayıfım var kalır mıyım ?

  • ateş21 diyor ki:

   arkadaşlar benim 5 birim var ortalamam 58 düşüyor dil anlatımı kurtardım acaba kurtarırmıyım

 267. emre diyor ki:

  beyler benim tarih 1. dönem 75 2. dönem 48 nolur geçermiyim bu dersden

 268. hamdulla diyor ki:

  Arkadaslar benim 3 tane birim var bunlardan biriside dil ve anlatim geçermiyim

 269. Alihan diyor ki:

  ben 9. sınıftayım karnemde 2 zayıf var birisi 0 da kalırmıyım geçermıyım acaba ?

 270. Sena diyor ki:

  Arkadaslar oncelıkle ıns hepnz gecersnz.Benmde 9.sınıftan 2 10.sınıftan 5 zayıfım zayıflarım arasında dıl ve anlatımda var.s Ortalamam 52 gecermıyım? Lütfen bana yardımcı olun.ss

 271. Onur diyor ki:

  ya adam burda demişki başarısız dersi/dersleri 3 dersden fazla olanlardan ortalaması 50 olan doğrudan geçer diyo ne muhabbet yapıyosunuz. hocamız bile dedi 5 zayıfım var ortalamam 52 geçiyorum(ibretlik not)

 272. şahin diyor ki:

  benim 4 zayıfım var ama ortlamam 50 yi geçiyor kalırmıyım geçermiyim

 273. yuppıyy diyor ki:

  ya benim 4 zayıfım var normalde 3 olması lazım 1 dersten 49.63le kaldım ama ortalamam geçiyo 53.43 dil anlatımımda geçiyo kaldımmı geçtimmi anlamadım.

 274. Hüseyim diyor ki:

  Arkadaşlar ben meslek lisesi 1.sınıf öğrencisiyim ilk dönem ortalamam 47 2.dönem ortalamam 52 aritmetik ortalamam tutmuyor ama 2.dönem 52 zayıflarım da yetiyor geçermiyim

 275. derdest_12 diyor ki:

  Yuppıyy geçiyosun ortalaman tuttuğu için zayıflarında siliniyo 🙂

 276. asasmanyak diyor ki:

  Ya benim 6 zay8f8m var ama ortalama 61 dil ve anlatım zayıf değil gecermiyim :-\

 277. engin diyor ki:

  6 adet zayıfım var 1.dönem 53 2.dönem 57 geçer mi? bide dil ve anlatım var içinde ?????????

 278. ahmet ortaç diyor ki:

  ben son sınıfım mezun olucam 1. dönem dil ve anlatım
  63 ikinci dönem 45 mezun olabilirmiyim

 279. Nick... diyor ki:

  benim 2 zayıfım var

 280. yunus bayram diyor ki:

  benim alttan 3 tane war 10. sınıfta 5 tane zayıf olursa ortalamamda 55 geçermi

 281. yeyo diyor ki:

  9. sinifim 5 birim var ortalama 51.25 gecermiyim yaa luttfen cevap verinn:-)

 282. selim diyor ki:

  arkadaşlar 11 sınıfa gidiyorumm 4 zayıfım var ortalamam 54,75 geçermiyim

 283. samet diyor ki:

  4 tane zayıfım var ortalama 54,08 geçermiyim

 284. enes diyor ki:

  4 tane zayıf var 2 de gecen yıldan sorumluluk var ortalama 63 gecermıyım kalırmıyım

 285. tamer diyor ki:

  Arkadaslar 11. Siniftayim benim kredim tutmuyo ama 3 zayıfım var sınıfı gecermiyim

 286. busra diyor ki:

  2 zayifim var not ortalamam 50 olunca direk gecebiliyor muyum

 287. eyupcan diyor ki:

  lise 3 ye gidiyorum 3 zayıfım var ama biri dil ve anlatım gecıyormuyum kalıyormuyum yoksa sorumlumu gecıyorum nasıl oluyor yardımcı olursanız sevınırım

 288. sanem diyor ki:

  4 zayıffım var ortalamam 53,97 meslek lisesi 11. sınıftaym ortalamayla gecermiyim .s

 289. onur diyor ki:

  benim 4 zayıfım var ama ortalamam 54 geliyo şuan
  ilk dönemle ikinci dönemin ortalamasını aldım 49.5 geliyo geçermiyim

 290. sibel diyor ki:

  ortalamam 74 dil anlatım ders im 49 geçermıyım

 291. sefa diyor ki:

  benim yıl sonu ortalamam 51.15 ama yıl sonu puan 2.47 nedir bu

 292. sametblk diyor ki:

  arkadaslar 1.donem 3 tane zayifim vardi 2.donem 5 tane var ortalama 51 sinifi gecebilirmiyim dil ve anlatimi gectim

 293. feyza diyor ki:

  Arkadaslar ortlamm 55 ve 5 zayifimvar gecebilirmiyim sizce

 294. ramazan diyor ki:

  benim ortallama 46 ama 3 zayıfım var geçiyomuyum ? yoksa sorumlumu yoksa kaldımmı

 295. sule diyor ki:

  yıl sonu başarı puanım 51,09 ama yıl sonu başarı notum 2,32 sorumlu dersim yok geçer miyim

 296. fırat diyor ki:

  benim dilve anlatım dersim 1 dinkültürüde 1 sınıfta kalırmıyım yıl sonu ortalaması 60 geliyor kalırmıyım

 297. engincan diyor ki:

  beyler bayanlar benim ilk donwm tarih,kimya,edebiyat bu donemde tarih,edebiyat,kimya,sağlık geldi zayıf ortalama 55 gecermıyım ortalama ile acil cevapp

 298. demet alan diyor ki:

  4 tane zayıfım var ortalamam 57,60 gecermıyım acıl cevap lütfen

 299. Djimam diyor ki:

  Merhabalar kardeşlerim baraj derslerim 70 72 imam hatipdeyim ama ağırlık ortalamam 50,82 başarı ise 2,34 4 zayıfım var geçermiyim ?

 300. yunus diyor ki:

  arkadaslar 7 zayıfım var ortalama 52.35 basarı notu 2,32 geçermiyim ?

 301. kamara485 diyor ki:

  arkadaşlar benim 6 zayıfım war ortlama 53 geçer miyim

 302. hatice diyor ki:

  benim 6 tane 1 var ortalamam 50,20 geçermiyim kalırmıyım

 303. sero diyor ki:

  7 tane zayıfım var ama yıl sonu notun 51.1 dil anlatımda zayıf geçermiyim

 304. tmr12 diyor ki:

  lise 3 deyım 6 tane sorumlu yazıyor gectm mı kaldım lutfen bir bilgi

 305. furkan diyor ki:

  ben kaldım şimdi sorumluluk sınavı kalktı biz napıcaz onlar bizim halimizi biliyolar mı he babam bana senden adam olmaz diyo bide 49 la kaldım adamlık mı lan bu ögrenciyi ögrenci anlar bunu anladım ben 🙁

 306. büşra diyor ki:

  arkadaşlar ben 3 dersten kaldım ortalama 62,50 ben şimdi bunların sorumluluklarını verecekmiyim.

 307. ramazan diyor ki:

  arkadaslar sımdı benım 6 zayıf var ama ortalama 53 gecermıyım gecememı arasında Dıl Anlatımda var cevap beklıom

 308. Asd diyor ki:

  Sorumlu olan derslerden kaç puan alsak geçebiliriz

 309. Melverick diyor ki:

  en son bi siteye girdiğimde 9. sınıftım şimdi 11 im 🙂 kalmassınız korkmayın gençler

 310. doruk diyor ki:

  Arkadaşlar 10 . Sınıf meslek lisesi öğrencisiyim bu sene yıl sonunda fizik kimya matematik zayıf olsa ortalamam 50 üstü olsa gecermiyim …

  • gamze diyor ki:

   tüm derslerinin ortalaması 50 ve üzeri olursa geçersin önemli olan ortalama ona bakılıyor senin fiziğin kimyan 2 de 3 de gelse farketmiyor ortalaman 50 ise rahat geçersin altında ise malesef sınıfta kalırsın

 311. kandemir diyor ki:

  ardeşim benim 9. sınıfta 5 zayıfım vardı zayıfların arasında dil anlatım yoktu şimdi bu sene 2 zayıfım olursa kalıyomuyum yoksa ne kadar zayıf olursa olsun ortalama 50 oldumu yine geçiyomuyum ??????.

 312. Can diyor ki:

  Arkadaşlar bizim okulda 9 tane zayıfla geçen vardı sırf ortalaması 50 üzerinde diye geçti lütfen yanlış bilgilendirmeyelim arkadaş 9 zayıfla geçti yaa 😀 Şaka gibi …

 313. emre diyor ki:

  ARKADASLAR FIZIK ING HARIC BUTUN DERSLERIM IYI ORTLAMAM 53 GECERMIYIM

 314. esma diyor ki:

  arkadaşlar benim dil ve anlatım 44 ama projede almışdım 2 zayıfım var dl ve anlatımla proje dil ve anlatımı kurtarır mı?

 315. murat diyor ki:

  Bnm 8 tane zayıfim var sinifi gecermiyim.ama nakilden dolayi 2 ay okula gidemedim

 316. yokedici diyor ki:

  hocam ben 9.siınfım anadolu lieseyim seçmeli dersimiz müzik seçmeli ders müzikten kalınır mı

 317. login diyor ki:

  Notları yükswltin sorun soru n kalmasın be

 318. Kader diyor ki:

  Ben ilk sınavlardan 70 den aşşağı hiç not almadım fakat ikinci sınavları boşlayın 30 dan yukarı çok az notum var. şimdi diyorum ki ortalamam;50 fakaat 4 zayıfım var 2 sini performanslarla felan halledebilme şansım var. geçebilit miyim?

 319. Alican diyor ki:

  Kader benimle çıkarmısın?

 320. Helix diyor ki:

  Benm 4 zayfımm var ama ortalamam tam 50 hocalar geçeceğimi söylüyr sizce geçermyimarkadşlar ??

 321. enes diyor ki:

  beyler ben 9.sınıfım 1.donem 4 tane 1 im var ama dil anlatım 1 ama ortalam 57
  kalırmıyım gecermıyım

 322. derya diyor ki:

  Ya benim dort tane ikim var gecermiyim kalirmiyim acilllllllllllllllll:(:( :(:(

 323. yok diyor ki:

  Arkadaslar benim matematik 48.25 kaliyor ama baska zayif yok ve puanim 71 ama belge aliniyo mu

 324. enes diyor ki:

  beyler birler falan bakılmıyor senın yıl sonu ortalama bakılıyor eger senın yıl ortalaman 50 ve üstü ise gecersin 50 altı ise malesef kalırsın ama dil anlatım zayıfsa sorunlu gersın yazın verırsın

 325. Nurr diyor ki:

  of ya ortalamam 75 matematiğim 45 var mı böle bişiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

 326. Seda Yılmaz diyor ki:

  ARKADAŞLAR HAYATIM SÖZKONUSU LÜTFEN CEVAP VERİN ŞİMDİ BENİM 6 TANE ZAYIFIM VAR BİRİSİ DİL ANLATIM AMA DİYELİMKİ ARİTMETİK ORTALAMAM 50 NİN ÜZERİNDE GEÇERMİYİM AMA DİL ANLATIMDA ZAYIF

 327. Ferhat diyor ki:

  Arkadaşlar 8 zayifim var bunlardan biri de dil anlatim ortalamam 53.5 gecermiyim kalirmiyim acil

 328. Ferhat diyor ki:

  Eyw enes

 329. nur diyor ki:

  iğrenç bir site cevap işretlenmiyoki

 330. SEVDA diyor ki:

  AMA HİÇ KİMSE ŞU SORUYA CEVAP VEREMİYOR DİL VE ANLATIMDA ZAYIFSA NOLUCAK DİL ANLATIMIM ZAYIF ORTALAMAM 50 ÜSTÜ 5 ZAYIF VAR BİRİRDE DİL ANLATIM NE OLUCAK 1 BİLEN YOKMU ALLAH AŞKINA YAZMAKTAN ÜŞENMEYİN

 331. Talha diyor ki:

  Arkadaşlar Fen Lisesindeyim sadece Matematiğim 42.75 zayıf ort 68 geçermiyim ?

 332. mmcchh diyor ki:

  Merhabalar benim sizlere bir sorum olacak. Ben 10.sinif öğrencisiyim. Gecen sene hep belgeyle geçtim. Fakat suan (1.donemdeyiz hala) 3 Zayıfım var. Matematik biyoloji ve kimya. İkinci dönemde bunlardan kalırsam Sınıfta mı kalırım yoksa geçer miyim? Birisi bana anlatabilir mi ? Çok Üzgünüm.

 333. aslı diyor ki:

  anadolu imam hatip lisesi okuyorum 11. sinif TM bolumu 2 tane dil anlatim var biri secmeli digeri normal dil anlatim hangisi baraj olani yardimci olurmusunuz

 334. bahar diyor ki:

  Merhaba ben 10. Sınıftayım ilk dönem ingilzcem 42 ikinci dönem en az ingilizceyi kaç yapmalıyım lütfen allah rızası için hemen cevap verim size dua ederim nolur…

  • nicksd diyor ki:

   58 yaparsan 50 le gecersin ama yapamazsanda ingilizce bir olur nolcak bişe olmaz ne durumlarda olupta sınıfı gecmeye calışanlar var 🙂

 335. Gürkan diyor ki:

  Arkadaşlar benim 9. Sınıftan 3 zayifim var şuan 10. Sınıfa gidiyorum ikinci donem kaç zayifim olursa kalirim
  Not: baraj derslerin hepsi yüksek ortalamam 9. Ve bu dönemde 50 den yukarı sizce ikinci dönem kaç zayıf gelirse kalırım ???

 336. Seda Yılmaz diyor ki:

  HİÇ KİMSE ŞU SORUYA CEVAP VEREMİYOR DİL VE ANLATIMDA ZAYIFSA NOLUCAK DİL ANLATIMIM ZAYIF ORTALAMAM 50 ÜSTÜ 5 ZAYIF VAR BİRİRDE DİL ANLATIM NE OLUCAK 1 BİLEN YOKMU ALLAH AŞKINA YAZMAKTAN ÜŞENMEYİN

 337. irem diyor ki:

  Benim ilk dönem fizik 48.60 geldi kaldım ama normal ortalamam 80 ve ikinci dönem fizikten geçmem için kaç almam gerek :d

 338. fadime diyor ki:

  dil anlatımı sorumlu geçersin bir dahaki sene sınava gircen

 339. Nick... diyor ki:

  benim atölye derslerim zayf gece biliyormuyum acaba

 340. ali diyor ki:

  Dil anlatımim ortalaması 35 ise 2 ci dönem kaç olması lazım

 341. aysegül diyor ki:

  Benim 1.dönem ortalamam 55 geldi 4 zayıfla ama dil anlt. geçtim 2.dönemde 48 gelse geçermiyim ?? lütfen cevaplayın

 342. Yusuf diyor ki:

  9.sınıfım ilk dönem 5 zayıf 2.dönem 2 tane kalırmıyım

 343. sefa61 diyor ki:

  Arkadaşlar benim 1. Donem 12 tane zayıf im var ikinci dönem en az kac zayif??

 344. samsunlu yunus diyor ki:

  arkadaşlar benim 6 tane zayıfım var ama ortalamam 55 dil anlatım ve kurandaNDA KALdım sınıfı geçermiyim

 345. Yunus diyor ki:

  S.a ilk olarak 12.sınıf ögrencisiyim 9.sınıftan 1 tane 10.sınıftan 1 tane sorumlulugum var 12.sınıf ta 2 tane birim gelio bunlar dil anlatım ve teknik resim yani 2 side baraj sınıfta kalıomuyum yoksa sınıfı sorumlumu geçicem Şimdiden Teşekkür ederim Saglııklı günler dilerim yorumunuzu bekliom

 346. Buket diyor ki:

  Merhaba 9. Sinif ogrencisiyim ilk donem 8 zayifim vardi fakat ortalamam 50,08 di (ingilizcem 86 geldigi icin galiba :ddd) bu donem dil anlatim dahil 5-6 zayifim olsa ama ortalamam 50 nin ustunde olsa sinifi gecer miyim yoksa kalir miyim ? Kesin bilgi verirseniz sevnirim:)

  • Kemal diyor ki:

   Üzülme ama kaldığın dersler 3 ten fazlaysa ve bunlardan biride dil anlatımsa kalırsın malesef 🙁

 347. Fatih diyor ki:

  Beyler benim 4 zayigim var gecen seneki not ortalama 65 ti. Yıl sonu basari puanın yine 60 karda birşey olursa ve 4 tane zayifim olursa sorumlusu sorumsuzmu gecicem birde 2 tane dersten kalınca sorumlu mu gecwriz sorumsuzmu

 348. Fatih diyor ki:

  Gecen sen demisim gecen donem

 349. oguz diyor ki:

  arkadas size zahmet bilen cevap ersin benim 6birim var ortalam 56 gecermiyim

 350. kemal diyor ki:

  Bnde %53 gectim mi

 351. müslüm diyor ki:

  ya rakdaşlar şimdi ben dersleri hepsini geçtim am matematik zayıf bide ortamam zayıf geçermiyim arkadşlar lütfen

 352. bensu diyor ki:

  lise 1 e gidiyorum benim birinci dönem 4 zayıfım vardı baraj derslerde ise dil anlatım 66,50 di biyoloji,coğrafya,yabancı dil ve tarihim birdi ikinci dönem nasıl yapmalıyım ?

 353. isaa diyor ki:

  1.dönem toplam ortalamam 61.56 ama 2.dönem 47.53 geçermiyim?

 354. musa diyor ki:

  Benim ilk donem ortalama 68 1tane 1
  İkinci donem ortalama 58 5 tane 1 gecermiyim

 355. fattt diyor ki:

  Ben birinci dönem teşekkür aldım bu dönemde sadece bir dersim 40larda ama birinci dönem 57 oldugunda ortalamaya bakılırsa 50 oluyo gecilir mi yani teşekkür alabilir miyim ?

  • Kemal diyor ki:

   Yukarıda açıklandığı gibi iki dönemin aritmetik ortalaması yıl sonunda 50 nin üzerindeyse ortalama ile geçersin senin yazdığın rakamlara göre yıl sonu ortalaman 54,54 geliyor yani geçiyorsun.

 356. ´´ İsimsiz KiNq `` diyor ki:

  Arkadaşlar ilk olarak Dil ve anlatım , Türk Edebiyatı ve Matematik dersleri çok önemli bunlardan ortalamanız 50 ise bile sınıftan rahatlıkla geçersiniz.

 357. Ali diyor ki:

  Arkadaslar bnim 1. Donem 4 2.donem 2 zayifim var dil anlatim 2 donemde zayif ortalamam 56.36 gećermiyim

 358. Buse diyor ki:

  arkadaşlar benim ilk dönem dil anlatım dersim 58,75 ikinci dönem 48,75 iki dönem ortalaması 53,75 ben Sınıfı geçer miyim ortalamam 50 üzeri

 359. mitat antep diyor ki:

  9 sınıfta dil ve anlatım sorumlu geçtim 10 sınıfta yeni kalıyorum geçermiyim 9 sınıvdaki sorumluluk sına geçemedim

 360. çeto diyor ki:

  selam arkadaşlar acill cevap alabilirsem cok mutlu olurum ilk dönemin ortalaması 43.18 2.dönem ise 52.14 geçebilirmiyim veya geçmek için ne yapmam lazım acıl tavsıyede bulunursanız cok iyii olur

 361. qwqqq diyor ki:

  benim 3 zayıfım var biride meslek dersim yani baraj dersim ortalamam 50nin altında sınıfı geçermiyim yoksa kalırmıyımmm …. ACİL CEVAPPPP VERİRSENİZ İYİ OLUR

 362. berk diyor ki:

  benim ortalama 47.67 dil anlatım ilk sınav 40 ikncisi 55 3. sınavdan 60 aldım geçer miyim?

 363. Nicksiz diyor ki:

  Arkadaşlar yıl sonu ortalamam 47.25 düşüo ama 3 tane zayıfım var ve bunlara dil anlatım dahil değil geçermiyim ?

 364. mehmet mustafa erdem diyor ki:

  4 zayıf 55.46

 365. Yunusemre diyor ki:

  Arkadaslar benim 6 zayifim var ve 1. Donem ortalamam 46 ikinci donem ortalamam 49 gecermiyim sorumlu filan ne oluyor yarinda sinava gircem

 366. fatma diyor ki:

  Benim 5 tane zayıfım var ama 1.dönem ve 2.dönem ortalamam 55 geçermiyim ?

 367. aaaa diyor ki:

  baraj ders dahil toplam 7 dersten kaldım ortalamam 50.00 sınıf tekrarımı yoksa sorumluluktan geçermiyim?

 368. eren diyor ki:

  arkadaşlar benim ilk dönem ortalamam 68 2.dönem ortalamam 59 ancak 2. dönem 6 zayıfım var sınıfta kalırmıyım

 369. emos diyor ki:

  1.dnm zayifim yedi tane
  2.dnmde 7tne ortalamm 42 dsyo gecermiyim
  9.snfm dil ve anlatimim 50

 370. prenses diyor ki:

  benim 1 zayıfım var kalır mıyım

 371. elif diyor ki:

  arkadaşlar benim 1 zayıfım var da şey sınıfı geçer miyim kalır mıyım

 372. gülseren oğuz diyor ki:

  Keşke her bi insanin 3 haki olsaydi 2 hak ne bee 🙁

 373. eray can kılıç diyor ki:

  arkadaşlar ben adana apdulkadir paksoy anadolu lisesine geçmek istiyorum 9. sınıfın sonunda diplama puanım kaç olması gerekir ki apdulkadir paksoy anadolu lisesine geçebileyimm bana yardım edin lütfennn

 374. CAFER diyor ki:

  BÜTÜN DERSLERİMİN ORTALAMASI 50 DEN FAZLA OLURSA GEÇİYOR MUYUM?

 375. Ooo diyor ki:

  Benim 1.donem ilk sınavlarımdan 5tane zayıfım vr kalırmıyım

 376. Serkan diyor ki:

  ALLAH HERKEZİN SINIFI GEÇMESİNE YARDIMCI OLSUN İŞALLAH AMİN

 377. ali diyor ki:

  Ben 9 sınıf öğrencisiyim bir dersimin ortalaması 46 diğer derslerim 50 üzerinde sınıf gecermiyim

 378. Melis diyor ki:

  Selam bizim sinavlarin hepsi bitmedi ama dil anlatim 52 ortalamam 9 zayifim var kimya,biyolaji ,tarih ,matematik,saglik,demokrasi ,fizik,edebiyat,tarih haftaya telafiler var napmam gerek hanginlere giriyim telafide gecme sansim olur

 379. ela diyor ki:

  arkadaşlar bakın ben yönetmeliği ve maddere kadar her şeyi biliyorum yeni yönetmelikte yani 2016ya göre eğer sınıf ağırlıklı ortalaman 50nin üstündeyse zayıfa bakılmaksızın dil anlatım hariç geçiyosun dil anlatımda şöyle yine geçiyosun ama sorumlu geçiyosun seneye onu vericeksin telfi sınavlarındada artık eğer ağırlıklı ortalaman 50nin üstündeyse kaldığın derslerden kurtarmak istediğine giriyosun ani hangisini düzeltebileceğine inanıyosan düzeltiyosun dilekçe kağıdı vermeleri gerek onu girmek istediğin dersi yazıyosun ailen imzalıyo onlara giriyosun yani melis 9 zayıfının var ama sınf topalm derslerin ağırlıklı ortalaması 50nin üstündeyse girme düzeltebilceklerine gir ama eğer 50nin altındaysada girme zorunluluğun yok fakat sınıfta kalırsın ne fayda

  • FurkanNick... diyor ki:

   Ben şunu merak ediyorum ilk dönem dil anlatımım zayıf olsa ikinci dönem zayıf olmasa zayıf olarak mı kalıyor ?

  • Deniz diyor ki:

   Benim 7 zayıfım var bunlardan biri dil anlatım ama ortalamam 52:25 kalırmıyım geçermiyim geçersem kaç dersten sorumlu geçerim? Acil cevapp

 380. mertcan diyor ki:

  ben 12 sınıfım ve seçmeli dersim zayıf
  düşüyor diğer derslerim iyi ortalamam 90
  ama sınıftamı kaldım ??? lütfen cevap

 381. Nick... diyor ki:

  Benim şuanda 10 tane zayıfım var ama daha ikinci yazililar veya sözlüler girilmedi birinci yazililarda 10 tane zayif var birinci dönemde genel ortalamam 58 bu dönem sinifi gecermiyim sizce

 382. süleyman diyor ki:

  arkadaslar lutfen yardımcı olum ortalamam 50 den yuksek ama 4 tane bırım var gecıyormuyum

 383. Onur diyor ki:

  Arkadaşlar 1. dönem karne ortalamam 60 2. dönem 48 sınıfı gecermi gecmezmi ?

 384. samet diyor ki:

  ben ilk dönemde 7 zayıfım vardı fakat ortalamam 62 2. dönemde ne yapıp gecebi.lirm yine derslerim zayıf olsa ama karne ortalalamm 50 üstü olsa gecermiyim

 385. Enginnn diyor ki:

  1. dönem 4 tane 1 , 2dönem 4 ilk dönem ortalamam 60 ikinci dönem 45 sinifi geçermiyim acil

 386. Nick diyor ki:

  Arkadaşlar 11. Sınıf öğrencisiyim dil ve anlatımım ilk dönem 61.75 2 dönem 48.25 geçermiyim karne ortalamam 53

 387. ferda diyor ki:

  benim ilk dönem ortalamam 48 bu dönem de 4 zayıf var geçermiyim ?

 388. elif diyor ki:

  3 tane zayıfım var ama ortalamam 50 nin üstünde geçermiyim

 389. Aysima diyor ki:

  Ben 10. Sınıf öğrencisiyim karne ortalamam 80’e yakın ama fizik 37 dün telafi sınavı oldum ama geçemedim şimdi nolcak benim durumum açıklayabilir misiniz?

 390. Nick... diyor ki:

  1.donem not ortalama 38 2.donem 50 sınıfı gecermiyim

 391. muammer diyor ki:

  ingilizceden kaldım sınıfı geçermiyim

 392. beyza diyor ki:

  arkadaşlar kafayı yıyiceğim lütfen bana yardım edin bu sene 9.sınıfı bitirdim ilk dönem 4 ikinci dönem 5 zayıfım var ve ikisinin ortalamasında 5 zayıfım oluyor ve iki dönem ortalamam 61 ve dil anlatım yani baraj dersini iki dönemde geçtim sınıfı geçer miyim yardım edin nolursunuz? yöneymeliği okuduğumda alt sınıflarda dahil 6 derrsten fazla olan kalıyor diyor ve ben bu haklarımı 9 da kullandığığm için seneye zayıf yapamam gerekyor bunu biliyorum sınıfı geçicek miyim lütfen yardım edin beni aydınlatırsanız çook iyi olur 🙂

 393. hasan dinsiz diyor ki:

  11 zayif var gecermiyim amk

 394. kara diyor ki:

  7 tane 1 im var ve ortalamam 56 dil ve anlatım 52 geçermiyim

 395. Gzm diyor ki:

  Bn 9. Sınıfım birinci dönem 2 tane bir vardı ortalamam 62 ikinci dönem 6 tane bir var ortalama 53 geçermiyim

YAZ ANA SAYFADA YAYIMLAYALIM

Serbest Kürsü

 • gulbeyaz: Benim sorum ben meslekten Anadolu’ya geçtim dil anlatım dan sorumluydum ama şimdi almanca yı gormedigim halde o dersten sorumluyum almanca hakkında hiç bişey...
 • Emre: Beyler 10. sınıfa geçtim ama 4 – 5 tane 1 dersim var . Dil anlatımdan da geçtim . Sorumluluk sınavına girmem gerekiyor mu ?? Lütfen yardımcı olun
 • cafer: imam hatip ortaokulunda saat kaçta eve geliniyor
 • cHRr: 150 barajını gecince dıploma notum üstüne eklenıyormu ??
 • okan: açıköğretim üniversitesine gitmek istiyorum ygs puanıma okul puanım eklenecekmi ona göre tercih yapacağım
 • KONUKOĞLU: Arkadaşlar 10.sınıfta nakil yapmak istiyorum.Nakil yaparsam TEOG puanım mı ele alınacak yoksa 10.sınıf ortalamam mı ???
 • BATUHAN TÜLÜ: BENCE HEPSİ MÜTHİŞ BEN kağıda çözüp aileme anlattım
 • BATUHAN TÜLÜ: BENCE HEPSİ MÜTHİŞ
 • Önder: Yazıklar olsun bi masaya yumruğunu vuracak adam yokmuş..kuzu kuzu vermişiz topraklarımızı…..
 • Önder: Sevr antlaşması madem geçersiz kılınıyor e o zaman versenize 12 ada ve Musul u bize geri!? İşte bu sebepten dolayı bu antlaşma bir zafer değil, bir utançtır bizim için.

Kurban Bayramı 9 gün mü?

525