Test Çöz - Güncel ve Müfredata Uygun Testleri Çöz

Test Çözün, öğrendiklerinizi pekiştirin. Sınavda yüksek puan alın!

Yazılı Sorularını Online Çöz

Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye hemen başlayın..

Test Çöz

Yazılı Sorularını İndir

Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.

Yazılı Soruları İndir

Niçin Online Test Çözmeliyiz?

Bütün öğrenciler için en zorlu süreç; sınava hazırlık sürecidir. Bu süreçte, sınava hazırlanan öğrencilerin sahip oldukları süreyi doğru kullanması, sınava dair teknikleri özümsemesi ve test sorusu çözmede pratiklik kazanması gerekmektedir. Bunu sağlamanın en etkili yolu da; online test çözmektir. İnternet sayesinde öğrenciler online soru çöz seçeneklerinden faydalanarak istedikleri sayıda test sorusu çözebilmekte ve buradan kazandıkları deneyim, bilgi sayesinde binlerce rakibinin önüne geçmektedir. Online olarak test çözmek sınava hazırlanan öğrenciler için çeşitli avantajlar sunmaktadır. Bunlar:

  • Öğrenciler sürekli olarak yanlarında soru kitapçığı taşımak zorunda kalmaz ve diledikleri ortamlarda soru çözebilirler
  • Öğrenciler mobil bir cihaz aracılığı ile yolda, evde, arabada, alışverişte kısacası internet erişiminin bulunduğu her yerde soru çözebilirler
  • Soru çözme hızının artmasına aracılık eder
  • Soru çözerken anlaşılmayan bir konu olduğunda, konu ile alakalı bilgilere hızlı erişim sağlanır
  • Farklı soru tiplerini tanıma şansı elde edilir

Online Test Çözerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İnternet üzerinden online olarak test çöz faaliyeti gerçekleştirilirken dikkat edilmesi gereken pek çok unsur bulunmaktadır ve bu unsurlar genel olarak, sıradan bir soru bankası kitapçığında soru çözerken ki dikkat edilmesi gereken unsurlarla aynıdır. Online test çözerken, başarının elde edilmesi amacıyla dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:
  • İnternet erişiminin sağlıklı olduğu bir ortamda test çözülmelidir
  • Anlaşılmayan ve çözümlenemeyen sorular için zaman harcanmamalı ve bir başka soruya geçilmelidir
  • Çözümlenemeyen sorular, bilgi bankası ya da konu anlatımlı kitaplardan araştırılmalıdır
  • Mobil cihazda soru çözümü yaparken pratik bir şekilde işlem yapılmasına çoğu zaman imkan olmadığından, bir kağıt kalem aracılığı ile işlemsel sorular çözülmelidir
Özellikle yazılı soruları çöz çalışmaları için hazırladığımız çalışmalar sınav öncesi öğrendiklerinizi pekiştirecek. Güncel müfredata uygun hazırladığımız testleri çöz ile sınavda yüksek not alma şansı bulacaksınız.