Online Test Çöz
Yazılılara İnteraktif Hazırlan
Online Çözmek İçin Bir Seviye Seçiniz. 
Yazılı Sorularını Online Çöz
Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğinizi çözmeye hemen başlayın.
Yazılı Sorularını İndir
Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin

Son Eklenen Sorular

Barbaros Hayrettin Paşanın 28 Eylül 1538 tarihinde Haçlı donanmasına karşı kazandığı ve Akdeniz’in Türk hâkimiyetine geçmesini sağlayan zaferin adı nedir? Olumlu bir iletişim için aşağıdakilerden hangisi gerekli değildir? Divanı-ı Hümayunun görevlilerinden olup;
  • Padişahın mutlak vekilidir.
  • Padişahın mührünü taşır.
Yukarıdaki görevleri anlatılan Divan üyesi aşağıdaki seçeneklerin hangisinde doğru olarak verilmiştir?
Aşağıdakilerden hangisi sözsüz iletişim olarak gösterilemez? Aşağıdakilerden hangisi, kırsal kesimden kentlere olan göçün nedenlerinden biri değildir? Aşağıdakilerden hangisi İstanbul’un Fethi’nin sonuçları arasında yer almaz? Aydınlanma Çağında; Newton, yerçekimi kanunu bulmuş, Galileo, dünyanın güneş çevresinde döndüğünü savunmuş ve Kopernik, Güneş sisteminin varlığını ispatlamıştır.
Yukarıda verilen gelişmelerin aşağıdakilerden hangisi sayesinde yapıldığı söylenemez?
Osmanlı Devleti’ndeki Divan üyesi olan Defterdar’ı günümüzde hangi bakanlığa benzetebiliriz? Aşağıdaki olayların hangisi ile Osmanlılar Rumeli’ye ilk kez geçmişlerdir? 
  • *Empati kurmak              
  • *Beden dilini kullanmak
  • *Uzlaşmak                       
  • *Eleştirmek
Verilenlerden kaç tanesi iletişimi olumlu yönde etkiler?