Sınavsız Öğrenci Alan Liseler 2024

İl İl Sınavsız Öğrenci Alan Liseler

İl İl Sınavsız Öğrenci Alan Liseler

Sınavsız Öğrenci Alan Liseler

Bu sayfamızda ortalama ile öğrenci alan liseler ve puanları yer almaktadır. Anadolu liselerinin neredeyse tamamına ait puanları sistemde yer almaktadır.

Ortalama ile alan liseler ve puanları il il hatta ilçe ilçe kategorilere ayırdık. Sizde bulunduğunuz ili tıklayarak okulun OBP puanı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sınavsız alan liseler kaç ortalamayla alıyor?

Bu sorunun cevabı elbette değişiklik gösterir. Her okul için farklıdır. Okulu tercih eden öğrenciler okulun o seneki sınavsız öğrenci alan ortalama puanını belirliyor. Sınavsız öğrenci alan liseler belirlenen kontenjanlarına başvuru yapan öğrencilerden en son yerleşen öğrenci okulun sınavsız yerleştirme puanını belirliyor.

Sınavsız öğrenci alan liseler arasında nakil işlemi yapmak istiyorsanız  e-okul sistemi üzerinde boş kontenjan bilgisine ulaşarak e-devlet üzerinde başvuru yapabilirsiniz.

Sınavsız öğrenci alan liseler İstanbul, Ankara, İzmir, Konya, Bursa, Antalya, Erzurum, gibi illerde yer alan okulların hem OBP puanları hem de okulun öğretim şekli, üniversite başarısı, yorumları, öğretim süresi, pansiyon durumu hakkında da bilgiler verdik.

Şunlar İlginizi çekebilir