8. Sınıf Okul Başarı Puanı Hesaplama 2021

2021 Sınavsız Öğrenci Alan Liseler İçin OBP Hesaplama
Sınıflar Puan
6.Sınıf YBP)
7.Sınıf YBP)
8.Sınıf YBP)
İL SEÇ
8. sınıf ortalama hesaplama 2021 yılına uygun hesaplama yapmaktadır. 6. 7. 8. sınıf ortalama hesaplama yaparak sınavsız öğrenci alan liseler için tercih puanınızı öğrenebilirsiniz. Yönetmelik gereği Ortaokul diploma notu hesaplama yapılırken 5. sınıf yıl sonu başarı puanı dahil edilmemektedir. OBP ortaöğretim başarı puanı hesaplama sınavsız öğrenci alan liseler için kullanılmaktadır. Sınavla öğrenci alan liseler için LGS puan hesaplama sayfamızı ziyaret ediniz.

Gravatar
Çaylak
Krat

6. 7. 8. Ortalamam 88.3333 beni Bergama 13 nisana alırlar mı.☺️

Gravatar
Çaylak
Djsksjsjsjjs

Büyükçekmece de oturuyorum Beylikdüzü’nü yazabilir miyim?

Gravatar
Çaylak
Lsle

Corlu anadolunun ortalamsi yükselirmi 75 aldı geçen sene bir kaç ay kaldı yükselmez diye düşünüyorum ama 75 le almıyor ondan yüksek alıyor bu okul

Gravatar
Çaylak
Melis

İstediğim okul 76 ile alıyor obp puanim 77 bu donem 97 yapmak gerek ortalamamı 19 dakikada felan gidiliyor ergenede ven corlu alırmı kontejani bu yil 80 miş heralde

Gravatar
Çaylak
Öğrenci1

Büyükçekmece de oturuyorum Beylikdüzü’nü yazabilir miyim çıkar mı

Gravatar
Çaylak
Gökdeniz

selam ben silifkede yaşıyorum gitmek istediğim lisede silifke anadolu lisesi ortalamamı hesapladım ama 93 sizce beni alırmı

Gravatar
Acemi
Rumuz

91 le ama ben 96 istiyordum

Gravatar
Çaylak
Dljfjfn

Benım ıstedıgım okul var 75 le alıyor ama o puanla degıl 75 ten uzerı alıyor yanı benım 77 ve eve cok yakın alırmı bırde herkez kraya gıdıyor kontejan yetermi anadolu lısesı

Bir Yorum Yazın!

* Zorunlu
2000
Atatürk kaç yılında doğmuştur?
Powered by Commentics
LİSE MENÜ
LİSE SINIF GEÇME HESAPLAMA SSS

Bir dersin ağırlığı, o dersin haftalık ders saati sayısına eşittir.Bir dersin yılsonu puanıyla o dersin haftalık ders saati sayısının çarpımından elde edilen puan, o dersin ağırlıklı puanıdır.

Öğrencinin yılsonu başarı puanı, derslerin ağırlıklı puanları toplamının bu derslerin haftalık ders saatleri toplamına bölümüyle elde edilen puandır. Naklen gelen öğrencilerin yılsonu başarı puanı hesaplanırken yeni oluşacak haftalık ders saati sayısı toplamı esas alınır. Yılsonu başarı puanı hesaplanırken bölme işlemi, virgülden sonra iki basamak yürütülür.

Ders yılı sonunda herhangi bir dersten başarılı sayılabilmesi için;İki dönem puanının aritmetik ortalamasının en az 50 veya birinci dönem puanı ne olursa olsun ikinci dönem puanının en az 70 olması gerekiyor. İşletmelerde beceri eğitimi gören öğrencilerin, beceri sınavı puanı en az 50 olmak kaydıyla birinci ve ikinci dönem puanları ile beceri sınav puanının aritmetik ortalamasının en az 50 veya beceri sınav puanının 70 olması gerekir.

Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla;Tüm derslerden başarılı olan, Başarısız dersi veya dersleri olanlardan, yılsonu başarı puanı en az 50 olan öğrenciler doğrudan sınıf geçer. Baraj dersi yıl sonu başarı puanı ile geçemezsiniz.

Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınıfını geçemeyen öğrencilerden; bir sınıfta başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.