Sponsorlu Bağlantılar

8.Sınıf Merkezi Sistem Ortak Sınav Puanı Hesaplama (Online)

Çarşamba, 6 Kasım 2013, 19:41 | TEOG Sınavı | 33 Yorum | 44.925 okuma
Yazar admin

8.sınıf türkçe merkezi sistem puanı hesaplama,8.sınıf matematik merkezi sistem puanı hesaplama,8.sınıf fen ve teknoloji merkezi sistem puanı hesaplama,8.sınıf inkılap tarihi merkezi sistem puanı hesaplama,8.sınıf din kültürü merkezi sistem puanı hesaplama,8.sınıf ingilizce merkezi sistem puanı hesaplama

Malum 2013-2014 TEOG 1.dönem sınavlarını  28-29 Kasım 2013 tarihlerinde gerçekleştirilecek.  Bu sınavlara ait mazeret sınavları ise  14-15 Aralık 2013 tarihinde gerçekleştirecek. Aşağıdaki tabloda 2013-2014 8.sınıf merkezi sistem ortak sınav tarihleri verdim. Her destte 20 test sorusu ve her test için 40 dakika zaman verilecek.

Sınavın ilk defa yapmış olması nedeniyle hem öğrencilerin hemde velilerin akıllarında çeşitli soru işaretleri mevcur. Bu soruların başında 8.sınıf teog-merkezi sistem ortak sınav puanı nasıl hesaplanacak ? sorusudur.

Her dönem yapılan ortak sınavlarda ağırlıklandırılmış puanların hesaplanmasında; Türkçe, matematik, fen ve teknoloji dersleri için dört, T.C. inkılâp tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil ve din kültürü ve ahlâk bilgisi için iki katsayısı o dersin puanı ile çarpılarak her bir dersin ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı hesaplanacaktır. Puanlama 700 tam puan üzerinden yapılacaktır.
Ortaöğretime yerleştirmeye esas puan hesaplamasında; öğrencilerin; 6, 7 ve 8 inci sınıf yılsonu başarı puanları ile 8 inci sınıf ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı toplanacak, elde edilen toplam ikiye bölünerek merkezî sistemle öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas puan hesaplamasında kullanılacaktır. Puanlama 500 tam puan üzerinden yapılacaktır.

Yani Ağırlıklandırılmış Ortak Sınav Puanı 700 tam puan üzerinde hesaplanırken 2013-2014 YEP (Yerleştirmeye esas puan) 500 tam puana dönüştürürlecek.

Sitemizde 2013-2014 Merkezi sistem ortak sınav puanı hesaplama modülümüz var. MEB ile birebir hesaplama yapan 2013-2014 TEOG Puan Hesaplama sayfamızda hem ders bazında merkezi sistem puan hesaplama yapabileceksiniz.

Örneğin 2013-2014 ingilizce merkezi sistem ortak sınav puanı hesaplarken hesaplama sayfamızda yer alan ders seçme alanında ingilizce seçip doğru sayısını girdiğinizde size 2013-2014 8.sınıf 1.dönem merkezi sistem ortak sınav puanınızı verecek.

teog puan hesaplama

2013-2014 TEOG puan hesaplama sayfamızd sizde 1.dönem ve 2.dönem puanlarınızı girerek YEP-Yerleştirmeye Esas Puanınızı Online olarak hesaplayabilirsiniz

2013-2014 TEOG Puan Hesaplama Sayfası İçin Tıklayınız

merkezi sistem ortak sınav tarihleri ve saatleri

 

sorubak-teos sınav hesaplama-teos puan hesaplama-teos puan hesaplama 8 sınıf
Etiket

"8.Sınıf Merkezi Sistem Ortak Sınav Puanı Hesaplama (Online)" içeriği hakkında 33 Yorum yapıldı.
Bir Soru Sorabilir veya Düşünceni Bizimle Paylaşabilirsin.
(Yorumunuz Ana Sayfada Yayımlanır)

 1. emmma diyor ki:

  offf yaaaa yine birnidi olmuşum artık öğretmenimden ödül almaktan bıktım yaa
  bide yurt disinda çok zo konila

 2. esmaabdullah diyor ki:

  harbyy salaksın sen yhaa neyin kafasını yaşıon sen kime hawaa atıonn dikkat ett hawa nı söndürmesinler yoksa ben söndürmesini bilirim bebe hawa atma mk

 3. Tanda969 diyor ki:

  Kızım bu sene yapılacak TEOG sınavına girecek.
  Fakat hala ulaşamadığım bir bilgi var, yardımınızı rica ediyorum.
  6.sınıfı yurtdışında okudu, buna göre bir puan kaybı olacak mı? Yoksa 7 ve 8. sınıflar gözönüne alınarak mı hesaplama yapıılacak?
  Teşekkürler…

  • admin diyor ki:

   Bununla ilgili sitemizde açıklama yaptık. TEOG kategorsindeki haber başlıklarını incelyeyin. Yurt dışında okuyan öğrencilerin teog pua hesaplama formülünü vermiştim.

 4. emmma diyor ki:

  tamam yha sınav puanım 198 500 üzerinden 258 oldumu ? ama hayla yurt dışında okuyorum sınava girmek için gelicem buraya taaamı ?

 5. emmma diyor ki:

  Çok zenginim ben :D kolejde okuyorum :D yalan söylemek süper ama bişi

 6. number one lan diyor ki:

  ………..—_—……….

 7. melis diyor ki:

  ne salak birisin emmma bebe acıyorum sana tatlım deliysen allaha yalwar aptal şey yha seni pis ezik domatese aptalsın işte kısım aptalllllllllllllll ;)

 8. sofia diyor ki:

  bence çok salaksın insan zenginliğini kimsenin gözüne vurmaz tamamı şımarık bende zengin olabilirim ama senin gibişımarık değilim

 9. emel diyor ki:

  abi nebu laf sokmacıklar tamam çocuk çok havaya girmiş lannnn senkime hava atıyon alırım ben senin o havanı anladın

 10. zeynep diyor ki:

  bak kızım emma mısın nesin oraya gelirsem sacını basını yolarım

 11. songül diyor ki:

  wayyyn salak emma acıdım sana daha gençsin nasıl bu hale geldin şizofren… hava atacak bşeyi yok arkadaşlar yalan yalan yalan ALLAH aşkına hep birinci olan kişi offffffff larmı mk yaa EZİİİİİİİİİİİİİİKKK sin oğlumm

 12. Dalalla diyor ki:

  hıamınaa yaa hesaplamaya korkuyommm

 13. GÖKÇE diyor ki:

  ALLAH HİÇKİMSENİN EMEĞİNİ BOŞA GÖTÜRMESİN HERKEZ İSTEDİGİ LİSEYE GİTSİN İNŞSLLAH

 14. Teog Kabusuna Giren Rabia diyor ki:

  hava atmanın luzümü yok herkesin iyi geçmemiş olabilir mesela bnmde iyi geçmedi ama napalım yani Allah 2. teogda başarı verisn (AMİN )

YAZ ANA SAYFADA YAYIMLAYALIM

Sponsorlu Bağlantılar

Serbest Kürsü

 • ahmet: 6. sınıfa gidiyorum diger çocuk kontenjeni ile 425.1350 aldım kazanırmıyım lütfen yardım edin
 • doğukan: 425.1350 aldım 6. sınıfım kazanırmıyım lütfen allah rızası için yardım edin.
 • gökce: benım ygs puanım 200 lerde ama hemsirelik ve ebelık cok ıstiyorum ek yerlertirmede girme şansım olabılır mi ? ve ben eşit ağırlık öğrencisiyim sayısalm pek iyi değil...
 • arda: merhaba ben ilk tercihte 0,400 kacırdım ve giremedim ek tercihte orada kontejyan olursa girme ihtimalim var mı ?
 • sena: 455 puan aldım 5. sınıfım diğer çcuğum sıralamam 4129
 • mutsuz: Ne olur cevap verin .
 • nisa: arkadaşlar 9.sınıfım puanım 385 başarı sıralamam 2126 sizce kazanırmıyım?
 • sena: Bu okulun yuzdelik dilimi nedir bilginiz varmı
 • :D: kontejan:diğer puan:402 sıralama:9093 kazanırmıyım
 • mutsuz: Mrb. ben ek tercihlere kaldım. ek tercihde puanımızın tutmadığı bir bölüm yazsak eğer o bölümü kimse talep etmese yerleşme imkanımız var mı ?
 • selçuk: admin benim yg3 240 210 ve 190 lık yere tercih yaptım fakat gelmedi . ek yerleştirmeden yerleşebilirmiyim ve yerleşmememin sebebi ne olabilir
 • reyhan: Puanindan dusuk geri yazamiyormusuz bunu aciklar misiniz 10puan falan dusukler yazilmiyor mu
 • reyhan: Tm3 puanim 231 felsefeler 240la aliyor en dusuk tercih yapamaz miyim ben yani
 • melih: admın sımdı sorum olcaktı sana ben sımıd sınavsız gecıs ıle bu safranboluda kazandım ama ben bılecıkte okumak ıstıyorum ek yerlestırmye basvurabılıyormuyum kazandım...
 • SONER: Arkadaşlar 6.sınıfım. puanım 417.5 genel sıralamam: 15.356 sizce bursluluğu kazanır mıyım