Özetle Tüp Bebek Tedavi Yöntemi

Tüp Bebek Tedavi Yöntemi

Doğal yollarla çocuk sahibi olamayan kişiler çocuk sahibi olmak için tüp bebek tedavi yöntemini tercih etmektedir. Tüp bebek sektörü her geçen gün büyümektedir. Tüp bebek bir çok ailenin çocuk sahibi olmak için son umut kapısı olmuştur. Tıp sektöründeki gelişmeler tüp bebek tedavisinde etkin ve kesin sonuçlar elde etmeye kapı açmıştır.

Anne olmayan kadınlardan yumurtalar toplanır. Toplanan yumurtalar özel bir kültür ortamına konur. Yumurta toplama ve yetiştirme sürecinde erkekten alınan meni özel kültür ortamına konur. Bu birleşmeden sonra spermlerin döllenmesi beklenir.  Tüp bebek yönteminde kadın adet döneminin 2. yada 3. gününde olması gerekir. Anne olmak isteyen kadının yumurtaları kadına verilen ganadotropin ilacıyla büyümesi sağlanır. Kandaki hormon düzeyi ve yumurtaların büyüme hızı takip edilir. Yumurtanın ulaşması gerektiği boyuta hedef yumurta büyüklüğü denir. Bunun için en az 3 yumurtaya ihtiyaç duyulur. Yumurta için hedeflenen boyut 18mm civarıdır. Bu boyuta ulaşan yumurtanın son evreye gelmesi için çatlayıcı iğne tekniği uygulanır. Bu yöntemin uygulanması uygulama sürecine bağlı olarak değişiklik gösterirken 10 gün sürebilir.

Tüp bebek tedavisinde oluşan döl içinde meydana gelen hastalıklı genler temizlenir. Gen sürekli takip edilir. O yüzden tüp bebek çocuklarda hastalık zeka geriliği gibi olumsuz durumlar görülmesi söz konusu değildir. Oluşum sürekli gözlem altında olduğu için herhangi bir aksaklık durumunda müdahale edilir.

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.