En iyi LGS kitap önerilerimiz

EN İYİ LGS KİTAP ÖNERİLERİMİZ

Sekizinci sınıflarda öğrenim gören öğrencilerin fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile mesleki ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına öğrenci yerleştirilmesi amacıyla MEB tarafından yapılan merkezi sınava LGS denir.

YKS sınavı gibi sistem değişikliğine giden 2020 LGS,  bu sene 3. Kez düzenlenecek. Sistemin yeniliği sebebiyle, öğrencilerin sınavla ilgili kaygıları oldukça fazla. En iyi LGS kitap önerilerimiz adı altında derlediğimiz yayınlar hakkında bilgiler vermeye çalışarak öğrencilere yol göstermeye çalışacağız. LGS kitap önerileri ile sizlere bir kaç kaynak önereceğiz.

LGS Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

2020 LGS bu yıl 7 Haziran Cumartesi tarihinde 2 oturum şeklinde yapılacak. 1. oturumda sözel alandan sorulara yer verilecek olan sınavda, sözel bölümde Türkçe 20, T. C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 10, Yabancı dil 10,Din kültürü ve Ahlak bilgisi 10 olmak üzere toplamda 50 soru sorulacak. Sınav süresi 75 dakika olacak ve sınava 09.30’ta başlanacak.

İkinci oturumda sayısal alanla ilgili sorulara yer verilecek. Sayısal alanda ise matematik 20, Fen bilimleri 20 olmak üzere toplamda 40 soru ve 80 dakika süre verilecek. Sınav ise 11.30 ‘da yapılacak.

LGS kitap önerileri yaparken en çok satılan LGS kitapları da göz önüne alındı. En çok satılan LGS kitapları şöyle sıralanabilir.

  1. Bilfen Yayınları PRO&BİL ve PRO&TEST Soru Bankaları
  2. Okyanus Master Soru Bankaları
  3. Nitelik Süper Soru Bankaları Serisi
  4. Hız Yayınları Soru Bankaları
  5. Nartest Nartanesi Soru Bankaları

En iyi LGS Yayınları Hangileridir?

LGS kitaplarında önemli olan yayınlardan bazıları şunlardır;

Okyanus Yayınları; basit ve karmaşık soru grupları karışık bir test sorularında mevcuttur. LGS’ye yeni çalışmaya başlayacak adaylar için oldukça ideal bir çalışma kitabıdır. Özellikle Türkçe kitabındaki ‘’Paragraf” içerikli sorularda, Matematik ve Fen Bilimlerinde oldukça kaliteli bir yayın. Milli Eğitim Bakanlığının sorularına oldukça benzer sorular üreten bu yayın “En iyi LGS kitap önerilerimiz “ listesinin başında geliyor.

Çalışkan Yayınları, sorularının videolu çözümlerin olması, Analitik ve eleştirisel düşünce yetenek kazandırılmasında, mantık ağırlıklı sorular içermesinde oldukça başarılı bir yayın. Özellikle Matematik konusunda oldukça başarılı olan bir yayındır.

Bilfen Yayınları, konu anlatımları çok anlaşılır ve oldukça geniş içerikli sorulardan oluşuyor. Sayısal-sözel mantık gücünü ölçme sağlayacak kaliteli sorulardan oluşuyor.

Tonguç Akademi, yararlı ve sınav için faydası olacağını emin olacağımız sorular içeriyor. LYS sınavında sorulan soruların benzer içeriklerine sahiptir. LGS’yi kazanmak isteyen adayların mutlaka elinde bulunması gereken bir yayın, özellikle TATS uygulamasını indirerek her sorunun çözümünün videosunu izleyebiliyorsunuz.

Arı Yayınları, özellikle kolay soru zor soru sınıflandırılması yaparak soruların sıralanması sağlamış. Kazanım ve öğretici odaklı olan bir kitap. LYS soruları ile benzer içeriklere sahip. Öğrencilerin kesinlikle elinde bulundurması gereken bir yayın.

Hız Yayınları, özellikle konu anlatımlarında çok iyi. Konu anlatımları sade Akıcı ve oldukça iyi anlatımlı konu anlatımlarını ağırlık veren öğrencilerin mutlaka alması gereken bir kitaptır.

Karekök Yayınları, en eski yayınlarda bir tanesi olan bu yayın hem zor hem de kolay soruları var. Soru çözümleri oldukça anlaşılır, matematik konusunda oldukça iyi bir yayındır.

Tudem Yayınları, konu anlatımları iyi, yeni müfredat için oldukça uygun soru ve konu anlatımları bulunuyor.

Nartest Yayınları, 3 seviyede kitapları mevcut. Kolay orta zor olan bu seviyeler adaylar için kolaylık sağlıyor. Özellikle zor testlerinin soruları oldukça kaliteli. ‘’En iyi LGS kitap önerilerimiz’’ listesinde oldukça başarılı bir yayındır.

Sadık Uygun Yayınları, oldukça anlaşılır bir anlatıma sahip. Özellikle T. C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinde kesinlikle tercih edilmesi gereken bir yayındır.

Nitelik Yayınları, özellikle fen ve matematik sorularında oldukça yararlı bir yayın. Kesinlikle 2020 LGS, öğrencilerinde Fen Bilimleri ve Matematik bulunması gereken bir kitaptır.

FDD Yayınları, özellikle deneme testlerinde çok iyi bir yayın. Son dönemlerde deneme çözümü hızlandırılması gerektiği için mutlaka alınması gereken bir yayındır. FDD 10’lu deneme testi “En iyi LGS kitabı önerimiz” arasındadır.

Koray Varol Yayınları, bu yayın özellikle İngilizce sorularında çok başarılı bir yayın kesinlikle bu yayının İngilizce kitabını bulundurmalısınız.

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir