5.sınıf 1.dönem ŞÖK kararları 2014-2015

MERAM KAŞINHANI ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU

2014–2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 5-A SINIFI 1. DÖNEM ŞUBE

ÖĞRETMENLER KURULU TOPLANTI TUTANAĞI

 

Toplantı Tarihi         : 04.10.2014 SALI

Toplantı Yeri            :Müdür Odası

Toplantı Saati          :15:50

Toplantıya Katılanlar        :

AHMET KAŞIK – Okul Müdürü

Muammer AKDAŞ (5/A Sınıf Öğretmeni )

Nagihan HÜRATA (İngilizce Öğretmeni

Mehmet KARAGÜLLE (Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni)

E.Lütfiye KÜÇÜKKERNİÇ (Görsel Sanatlar Öğretmeni)

Mehmet DİNÇEL (Beden Eğitimi Öğretmeni)

 

GÜNDEM MADDELERİ

 1. Açılış ve yoklama
 2. En son toplantıda alınan kararların incelenmesi
 3. Şubedeki öğrencilerin; kişilik, beslenme, sağlık durumları ve sosyal ilişkileri
 4. İlköğretim kurumları yönetmeliğinin 47. toplantı ile ilgili kısmının okunması.
 5. Şubedeki öğrencilerin ailevi ve ekonomik durumlarının görüşülmesi
 6. Şubedeki öğrencilerden, beceri ve sosyal yönü farklı olan öğrencilerin durumu
 7. Öğrencilere hedef belirlemede yapılacak olan rehberlik çalışmaları
 8. Ders işlenme esnasında uygulanacak yöntem ve teknikler
 9. Başarılı veya seviyesi düşük öğrencilerin öğretmenlere zimmetlenmesi
 10. Ev ziyaretleri
 11. Devamsızlık takip işlemleri
 12. Dilek ve temenniler
 13. Kapanış

GÜNDEMİN GÖRÜŞÜLMESİ

 

1-Açılış ve yoklama yapıldı. Okul Müdürü Ahmet KAŞIK başkanlığında yapılan toplantıya bütün öğretmenlerin katıldıkları tespit edildi.

 

2- Sınıf öğretmeni Muammer AKDAŞ tarafından en son yapılan şube öğretmenler toplantısında alınan kararlar tekrar okundu. Bu kararlardan gerçekleştirilenler ve gerçekleştirilemeyenler nedenleri ile birlikte söylendi.

3-Sınıf öğretmeni Muammer AKDAŞ sınıftaki öğrencilerin genelinin kişilik problemi olmadığını, öğrencilerin sosyal ilişkilerinin iyi olduğunu belirtti.

Sınıf öğretmeni Muammer AKDAŞ öğrencilerin beslenme ve sağlık problemi olmadığını genelinin kahvaltı yaptığını söyledi.

4-Madde 47 — (Değişik: 24.12.2008/27090 RG) İlköğretimde öğrenci, kendi yaş grubu içinde bir bütün olarak yetiştirilir ve değerlendirilir. İlköğretim, öğrencilerin derslerdeki başarısızlığına bakılarak elenecekleri bir dönem değil, öğretim programlarında öngörülen derslerin ve sosyal etkinlik çalışmalarının ortak katkısıyla ilgi ve yeteneği ölçüsünde yetiştirilecekleri bir dönem olarak değerlendirilir. Bu madde çerçevesinde öğrencilerin her yönden değerlendirildiği, ön plana çıkan becerilerinin, diğer yönlerden de gelişmeleri için kendilerine güven vermesine çalışıldığı anlatıldı.

 

5- Sınıfta bulunan öğrencilerden, Yasin DİNÇ, Gamze SARI, Mehmet HAKYEMEZ, Cihangir SARI ve Şeyda KELEK adlı öğrencilerin ekonomik durumlarının iyi olmadığı, bu durumun öğrenciyi etkilememesi için gerekli önlemlerin alındığı, bunlardan birinin de bu öğrencilerin bazı ihtiyaçlarının durumu iyi olan veliler tarafından karşılandığı belirtildi. Ayrıca kaymakamlık ve belediyenin vereceği yardımlardan yararlandırılması ve gerekli listeye isimlerinin yazıldığı söylendi.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Mehmet KARAGÜLLE Fatma Nur YILDIRIM, Elmas Gül ÇÖĞÜRCÜ, Şeyda KELEK ’in kendi dersinde çok gayretli olduğunu belirtti.

6- Sınıfta beceri ve sosyal yönü farklı öğrencilerin desteklendiği, bu becerilerinin değerlendirildiği, okul genelinde yapılan kutlama ve programlarda bunlara görev verildiği anlatıldı.

Görsel Sanatlar dersi öğretmeni E.Lütfiye KÜÇÜKKERNİÇ sınıfta bu konuda başarılı olan öğrencilerin teşvik edildiği, yarışmalara katılmalarına yardımcı olunacağını belirtti.

Beden Eğitimi öğretmeni Mehmet DİNÇEL, dersinde sınıfın genelinden memnun olduğunu, öğrencilerin derse hazır geldiğini belirtti. Sportif faaliyetlerde başarı gösteren öğrencilerin yarışmalarda, kutlama törenlerinde teşvik edileceğini onlara görev verileceğini söyledi. Ayrıca sınıf öğretmeni Muammer AKDAŞ’ın uyarısı Hafize Ebrar DOĞAN’ın sağlık nedeniyle fazla efor gerektiren hareketlerden kaçınması gerektiği için onunla özel ilgilendiğini belirtti.

7- Sınıf Öğretmeni Muammer AKDAŞ öğrencilere hedef belirlemede yapılacak olan rehberlik çalışmaları hakkında bilgi verdi.Bu sınıfın öğrencilerini 3 yıldan beri tanıdığını,gerekli rehberlik çalışmalarının toplantılarla ve derslerde de yapılacağını söyledi.

İngilzce öğretmeni 5/A sınıfı öğrencilerinin hepsinin DYNET’e kayıt edildiğini çalışmaların düzenli olarak yürütüldüğünü belirtti.

8- Sınıf öğretmeni Muammer AKDAŞ derslerde; anlatım,tekrar okuma,tüme varım,tümden gelim,yaparak ve yaşayarak öğrenme,değerlendirme gözlem,grup çalışması,projeksiyon ve interaktif çalışmalar gibi pek çok yöntem ve tekniğin kullanıldığını,bu tekniklerin seçilirken öğrencilerin yeteneklerinin dikkate alındığını söyledi.

9-Sınıf seviyesinden düşük olan Beyza PULLU, Ali Osman ESER ve Salih PULLU ile daha fazla ilgilenildiği, bu öğrencilerin dört işlemi öğrenebilmesi için bazen okul çıkışı kısa programlarla eğitileceğini sınıf öğretmeni Muammer AKDAŞ söyledi.

10-Okul Müdürü AHMET KAŞIK öğrencilere ev ziyaretleri yapmanın önemi üzerinde durdu. Öğrencileri ev ortamında tanımanın eğitim ve öğretime katkısının olduğunu, özellikle ekonomik durumlarının belirlenmesinde rol oynadığını anlattı.

Sınıf öğretmeni de veli ziyaretlerinin veli toplantısında gündeme alındığını, her hafta bir öğrencinin evinin ziyaret edileceğini,24 öğrencinin yılsonuna kadar bitirileceğini belirtti.

11-Okul Müdürü AHMET KAŞIK öğrencilerin okula devamlarının önemli olduğunu, devamsızlıkların vakit kaybetmeden üzerinde durulmasını anlattı. Aynı zamanda Aşamalı Devamsızlık Yönetimi Eğitimi( ADEY) ile bu konunun önem kazandığını, devamsız öğrencilerin takip edilerek ev ziyaretlerinin gerçekleştirilmesini belirtti.

12-Dilekler ve temenniler bölümünde başta okul müdürü olmak üzere branş öğretmenleri ve sınıf öğretmeni başarılı bir eğitim ve öğretim yılı olmasını dilediler. Ayrıca sınıf öğretmeni, sınıfta oluşturulan oturma düzenine branş öğretmenlerin uymasını rica etti.

Başka söz alan olmadığından, sınıf öğretmeni ve okul müdürü toplantıya katılanlara teşekkür etti, okul müdürü AHMET KAŞIK toplantıya son verdi.

MERAM KAŞINHANI ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU

 2014 – 2015  EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

5 – A  SINIFI ŞUBE ÖĞRETMENLER KURULU TOPLANTISINDA

ALINAN KARARLAR

 

1.Şubedeki öğrencilerin kişilik, beslenme, sağlık durumları ve sosyal ilişkileri ile birebir ilgilenilmesi, rehber öğretmenin bu konuda çalışmalar yapması

2-Öğrencilerin bir bütün olarak ele alınıp kendi yaş grubu içinde değerlendirilmesi

3-Ekonomik durumu iyi olmayan öğrencilere yardımcı olunması

4-Beceri ve sosyal yönü farklı olan öğrencilere görev verilmesi

5-Hedef belirlemeye yönelik rehberlik çalışmalarının yapılması

6-Sınıf seviyesinin altında olan ve de çok başarılı olan öğrencilerle ayrı bir zaman yaratılarak ilgilenilmesi

7-Öğrencilere yıl boyunca ev ziyaretlerinin yapılması

8-Öğrenci devamsızlıkların dikkatle izlenmesi kararları oy birliği ile alınmış kararlardır.

 

Okul Müdürü                      İngilizce Öğrt.                            5/A Sınıf Öğrt.

AHMET KAŞIK                    Nagihan HÜRATA                             Muammer AKDAŞ

 

www.sorubak.com

 

Din Kültürü Ah.Bil. Öğt               Beden Eğitimi Öğt.    Görsel Sanatlar Öğrt.

Mehmet KARAGÜLLE                   Mehmet DİNÇEL    E.Lütfiye KÜÇÜKKERNİÇ

Dokümanın Görselli Tam Halini İndirmek için TIKLAYINIZ

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 + 8 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.