6.sınıf 1.dönem ŞÖK kararları 2014-2015

2014–2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

GAZİ ORTAOKULU 6-A SINIFI

ŞUBE ÖĞRETMENLER KURULU TOPLANTI TUTANAĞI

 

 

TOPLANTI TARİHİ: 07.10.2014

TOPLANTI SAATİ: 12.15

TOPLANTI YERİ: Öğretmenler odası.

 

 

GÜNDEM MADDELERİ

 

1.Açılış ve yoklama.

2.Beslenme, sağlık ve temizlik.

3.Sınıf içi başarıyı artırmak için yapılması gerekenler.

4.Sınıfın fiziksel durumu

5.Sorunlu öğrencilerin tespiti ve yapılması gerekenler.

6.Branşlar arası işbirliği.

7.Yazılı sınavlar

8.Dilek, temenniler ve kapanış.

 

 

GÜNDEMİN GÖRÜŞÜLMESİ

 

1.“6-A Sınıfı Şube Öğretmenler Kurulu Toplantısı” sınıf rehber öğretmeni Emre DEMİRCİ başkanlığında toplandı. Kurul başkanı, şube öğretmenler kurulu toplantısının önemini belirttikten sonra yapılan yoklamada şube öğretmenlerinin toplantıda hazır oldukları görüldü. Şube öğretmenler kurulu toplantısına katılan şube öğretmenleri imza sürgüsünde gösterilmiştir.

2.Volkan SEÇKİN: Öğrencilerimizin çoğu sabah kahvaltısı yapmadan geliyorlar. Bu durum öğrencilerimizin zaman zaman çeşitli rahatsızlıklarla karşılaşmasına neden oluyor. Bu sebeple beslenme konusunda ve beslenmenin önemi konusunda öğrencilerimize rehberlik edilmelidir.

Ayşe ALTUN: Öğrencilerimize temizlik konusunda rehberlik etmeliyiz. Haftada en az iki kez banyo yapmaları gerektiğini, tırnaklarını düzenli olarak kesmeleri gerektiğini, yanlarında mendil taşımalarının yararlı olacağını belirtmeliyiz.

3.Ayşe BAKAN: Ders çalışma yöntem ve teknikleriyle ilgili olarak öğrencilerimize rehberlik yapmalıyız.

Güler KOÇ: Televizyonun ders çalışmayı olumsuz yönde etkilediği öğrencilerimize anlatılmalıdır. Televizyon açık olarak verimli ders çalışılamayacağı öğrencilerimize belirtilmelidir.

Emre DEMİRCİ: Öğrencilerimiz kitap, defter ve diğer ders araç-gereçlerini eksiksiz olarak sınıfa getirmelidirler. Bu konuda bizler de titiz davranmalıyız.

Dilek ÇOTUK: Öğrencilerimizi kitap okumaya yönlendirmeliyiz.

4.İsmail KAYHAN: Sınıfın fiziksel durumu çalışmalarımızı engelleyecek bir yapıda değildir.

Serbülent YÜCEL: Sınıf aydınlık bir sınıftır. Ders işlememizde sınıfın yapısı sorun olmamaktadır. Sınıf mevcudunun az olması da bunda etkendir.

5.Ayşe BAKAN: Sınıftaki sorunlu öğrenciler tespit edilerek, önce sınıf rehber öğretmenine sonra rehber öğretmene ve okul idaresine bildirilmelidir.

6.Hilal MÜVEZZİ: Yeri geldikçe branşlar arası işbirliği yapılmalıdır. Özellikle öğrencilerin sınavlara yönlendirilmelerinde işbirliği içinde olunmalıdır.

7.Emre DEMİRCİ: Bir günde ikiden fazla sınav yapılmamasına dikkat edilmelidir.

Dilek ÇOTUK: Yazılı tarihleri en az bir hafta önceden duyurulmalıdır.

  1. Toplantı sınıf rehber öğretmeni tarafından iyi dilek ve temennilerle sonlandırıldı.

 

ALINAN KARARLAR

 

1- Beslenme konusunda ve beslenmenin önemi konusunda öğrencilerimize rehberlik edilecektir.

2- Haftada en az iki kez banyo yapmaları gerektiğini, tırnaklarını düzenli olarak kesmeleri gerektiğini, yanlarında mendil taşımalarının yararlı olacağı belirtilecek.

3- Ders çalışma yöntem ve teknikleriyle ilgili olarak öğrencilerimize rehberlik yapılacaktır.

4- Televizyonun ders çalışmayı olumsuz yönde etkilediği öğrencilerimize anlatılacak. Televizyon açık olarak verimli ders çalışılamayacağı öğrencilerimize belirtilecek.

5- Sınıfımızda BEP’li Kemal GÜL ile ilgilenilecek. Bu öğrencinin sevgiye ihtiyaç duyduğu göz önünde bulundurularak hareket edilecek. Yine okuması ağır olan Goncagül ÖZKAN adlı öğrenciye okuma konusunda destek olunacak. Bu iki öğrenci bitişik eğik el yazısı konusunda sıkıştırılmayacak. Yine sınıfımız öğrencilerinden Melike YILDIZ ve Elif KARAÇAM’ın anne babalarının boşanmış olduğunun bilinmesi yararlı olacaktır. Yine İmambakır HURMA, Cemile ARSLAN ve Ahmet TANKUÇ’un sürekli devamsız öğrenciler olduğu bilinmelidir. Bu öğrencilerden Cemile ALTUN’un okula devam etmediği, İmambakır HURMA’nın tarım işçisi olduğu ve işlerinin bittiğinde okula geleceği, Ahmet TANKUÇ’un ise taşındığı ve adreslerinin henüz değiştirilmediği bilgisine ulaşıldı. Hakan KESKİN’nin derslere karşı çok ilgisiz olduğu, ders araç gereçlerini getirip getirmediğinin takip edilmesi kararlaştırıldı. Akademik olarak Yağmur ALTINDAŞ ve Serdar KÖK’ün sınıfta biraz daha öne çıktığı belirtilmiştir. Yine Hamza SEVİNDİR’in disiplinsiz davranışları çok olsa bile zeki bir öğrenci olduğu derste aldıklarıyla yetindiği gözlemlenmiştir. Bu öğrencinin üzerine gidilmelidir. Sertaç ÜSTÜN’ün tiyatro, drama gibi sahne oyunlarına karşı yeteneğinin olduğu belirtilmiş ve bu öğrencinin bu alana yönlendirilmesi kararı alınmıştır.

6- Branşlar arası işbirliği yapılacak.

 

 

 

 

EMRE DEMİRCİ

TÜRKÇE ÖĞRETMENİ

DİLEK ÇOTUK

MATEMATİK ÖĞRETMENİ

AYŞE ALTUN

FEN BİLGİSİ ÖĞRETMENİ

 

 

 

GÜLER KOÇ

SOSYAL  BİLGİLER ÖĞR.

 

MÜRŞİDE ÖZDAĞ

İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ

AHMET GÜLTEKİN AYDOĞAN

BEDEN EĞ. ÖĞRETMENİ

SERBÜLENT YÜCEL

MÜZİK ÖĞRETMENİ

HİLAL MÜVEZZİ

RESİM ÖĞRETMENİ

VOLKAN SEÇKİN

BİLİŞİM TEKNO. ÖĞR.

 

İSMAİL KAYHAN

DİN KÜL. VE AHLAK BİL.

AYŞE BAKAN

REHBER ÖĞRETMEN

 

AHMET GÜLTEKİN AYDOĞAN

 

OKUL MÜDÜRÜ

Dokümanın Görselli Tam Halini İndirmek için TIKLAYINIZ

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

76 − 75 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.