2020 Haziran Yaz Dönemi Seminer Programı Faaliyet Raporu

…………………… ORTAOKULU

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

22-30 Haziran 2020 Yaz Dönemi Seminer Programı Faaliyet Raporu

22 Haziran 2020 – Pazartesi

09:30    Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Adnan BOYACI’nın mesleki gelişim programları hakkında yapmış olduğu bilgilendirme konuşması izlendi.

10:10     Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Ziya SELÇUK’un açılış konuşması izlendi.

11:00     2019-2020 Eğitim ve öğretim yılı ders yılı sonu öğretmenler kurulu toplantısı yapıldı. Covid-19 salgını süresince alınan tedbirler kapsamında uzaktan eğitim faaliyetlerinin değerlendirilmesi yapıldı. 2020-2021 eğitim-öğretim yılında

23 Haziran 2020 – Salı

09:30    Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin ÇAKIR’ın Çevrimiçi Eğitim İçeriği Hazırlama-1 videosu izlendi. Çevrimiçi eğitim içeriği hazırlama konusunda bilgi edinildi. Çevrimiçi eğitimde etkileşimin önemi, içerik yönetim sistemleri ve öğrenme yönetim sistemlerinde gereken özellikler hakkında bilgi sahibi olundu.

10:00    Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin ÇAKIR’ın Çevrimiçi Eğitim İçeriği Hazırlama-2 videosu izlendi. EBA içerik yönetim sistemi konusunda ayrıntılı olarak bilgi edinildi. ideaLStudio, Etudyo, ve Xerte hakkında bilgi sahibi olundu. Çevrimiçi eğitim içeriğinde ders yapılandırmanın önemi ve özellikleri öğrenildi.

10:30    e-Twinning Tanıtım ve Bilgilendirme videosu izlendi. E-Twinning’e nasıl kayıt olunur, diğer öğretmenlerle nasıl irtibat kurulur, proje nasıl oluşturulur ya da oluşturulmuş projelere nasıl ortak olunur öğrenildi.

24 Haziran 2020 – Çarşamba

09:30    2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılı ders yılı sonu zümre öğretmenler kurulu toplantısı yapıldı. Genel gündem maddeleri görüşüldü.

10:30    Uzaktan eğitim faaliyetleri değerlendirildi ve konuya ilişkin rapor hazırlandı.

11:30    Kontrollü normalleşme sürecinde okul, sınıf ve zümre genelinde yapılacak iş ve işlemler belirlendi.

12:30    Eksiklerin giderilmesine yönelik gerçekleştirilecek tamamlayıcı eğitim programı planlandı.

25 Haziran 2020 – Perşembe

09:30    Tarihçi-Akademisyen Prof. Dr. İlber ORTAYLI’nın Eğitimin ülkemizin tarihindeki yeri ve önemi, toplumlarda eğitimin önemi konulu videosu izlendi. Öğretmenin yetişmesi, yetiştirilmesi, görevlendirilmesinde ve mali bakımdan desteklenmesinde göz önünde bulundurulacak unsurlar konusu hakkında bilgi sahibi olundu.

11:00    Bayraktar Teknik Müdürü (CTO) ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk BAYRAKTAR’ın Havacılık Tarihi konulu videosu izlendi. Milli ve Yerli teknolojinin ve yazılımın önemi hakkında bilgi sahibi olundu. Milli Teknoloji geliştirmek için toplumsal seferberlik; 7’den 70’e Kültürel & Paradigma dönüşümü ile Dip Dalgası oluşturmanın öneminin farkına varıldı.

26 Haziran 2020 – Cuma

09:30     Unesco Türkiye Milli Komisyonu Başkanı Öcal OĞUZ’un “Kültürel Mirasın çouklarımıza aktarılmasının önemi hakkındaki konuşması izlendi. Kültürel miras insanın ruh ve beden sağlığını geliştiren bir yapıdır, bireyi geleceğe hazırlar. Sadece duygusal bir koruma refleksi değil, aynı zamanda geleceğin inşası için çocuklarımıza daha fazla kültürel miras aktarmalıyız diyerek biz öğretmenlerin neler yapabileceğimizin farkına varmamızı sağladı.

10:30    Microsoft Kamu ve Yatırımlardan Sorumlu Genel Md. Yrd. Dr. R. Erdem ERKUL’un Dünyada dijital dönüşüm ve teknolojinin yönü konulu video izlendi. Covid-19 salgını dijitalleşme yolunda gittikçe büyüyen bir eğilimi hızlandırdığını ve dijitalleşmenin kazandığı stratejik önemin farkına varmamızı sağladı. Dijital yatırımlar ve iş geliştirmek için 4 anahtar teknoloji; büyük veri, nesnelerin interneti, bulut bilişim ve 5G konuları hakkında bilgi sahibi olundu. Öğretmenlerin ve öğrencilerin dijital okur yazarlıklarının geliştirilmesinin önemi anlaşıldı.

11:30    Vefa Sosyal Destek Grubu Etkinlikleri gerçekleştirildi.

29 Haziran 2020 – Pazartesi

09:30    Tamamlayıcı eğitim planı hazırlandı.

30 Haziran 2020 – Salı

09:30    Etkileşimli uzaktan eğitim öğrenme araçları konulu video izlendi. Bu eğitim öğrenme araçlarının neler olduğu ve nasıl kullanıldığı hakkında bilgi sahibi olundu.

11:00    EBA uzaktan eğitim içerikleri konulu video izlendi. EBA uzaktan eğitim araçlarının önemi kavrandı, bu araçların nasıl kullanıldığıyla ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olundu.

30.06.2020

……………

İngilizce Öğretmeni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 + = 8

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.