Eğitimde Öncü Adres

pybs burs ücreti ne kadar 2019? pybs burs ücretleri ne zaman yatacak?

İOKBS bursları ne zaman yatacak yeni kazananlar, 2018 2019 İOKBS bursları ne zaman yatacak mart pybs bursları ne zaman yatacak nisan 2019, pybs bursları ne zaman yatacak 2019, pybs bursları ne zaman yatacak ekim, bursluluk ne zaman yatacak 2019,  pybs paraları ne zaman yatacak 2019, bursluluk parası ne zaman verilecek 2019

pybs burs ücreti ne kadar 2019? pybs burs ücretleri ne zaman yatacak?: MEB İOKBS burs ücretlerini 3 ayda 1 olmak üzere yatırıyor. İlk burs okul açıldıktan sonra yaklaşık 2 hafta içerisinde yatırılmaktadır. Zamanla sistemsel sorunların yaşanmasından dolayı bazı yıllarda bursların yatırılmasında zaman gecikmesi olduğu gözlemlenmiştir. İlk İOKBS bursunuzu eylül ya da ekim ayı içerisinde alacağınızı bilmenizi isteriz.

2019 PYBS burs ücreti  3 ayda bir yatırılmak koşuluyla 648.04 TL’dir.  Bu ücret 2017-2018  eğitim öğretim yılı için ödenen bir miktar. Burs ücretleri memur maaş katsayısına bağlı arttığı için  2018-2019  Eğitim öğretim yılında  2019 pybs burs ücreti de 648.04 TL’den biraz daha farklı olacak.

Parasız yatılılık ve bursluluk ödemeleri genelde ekim-ocak-nisan-temmuz aylarında ödenir. MEB Burs ücretlerini 4 aylık dönemler halinde ödüyor.

2019 PYBS sınavını kazandıysanız ve burs alacağınız günü sabırsızlıkla bekliyorsanız burs ücretinizi  çok yakın bir zamanda alacağınızı belirtmek isteriz. PYBS burs paraları yıl içerisinde Ocak, Nisan, Temmuz, Ekim aylarının başlarında yatırılmaktadır. Bazen ilgili bursların yatması 15 gün gibi gecikebilmektedir.

Aşağıda 2019 İOKBS burs ücreti konu MEB’in resmi bir yazısını yayımladık. Yazıda da görüldüğü üzere 2019 Ocak-Şubat-Mart burs ücreti 648.04 TL’dir. Bu para net olarak ödenen bir paradır.

2019 PYBS bursluluk tercihini kazanan öğrenciler 2019 Yılında kaç lira tl alacaklar?

PYBS bursu zam gelmemiş haliyle 3 ayda bir yatırılmak koşuluyla 648.04 TL’dir. Yeni eğitim öğretim döneminde burslara zam gelmesi beklendiğinden bu rakamda değişim olacağını bilmenizi isteriz.

Parasız yatılılık ve bursluluk ödemeleri genelde ekim-ocak-nisan-temmuz aylarında ödenir. Genelde ödemeler yaklaşık 15 gün gecikmeyle ödenir. daha önce kazanmışsanız ekim ayında paranızı alacaksınızdır fakat genelde kasım ayına aksar.

Burs ücretinin tespiti ve ödemeleri ne zaman yapılır?

Kurumlardaki öğrencilere verilecek burs miktarı, her yıl Maliye Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenecek gösterge rakamının memur aylıklarına uygulanan katsayı ile çarpımı sonucu tespit edilir.

Bu öğrencilerin bursları, bursluluk sınavını kazanarak kuruma kayıt yaptırdıkları tarihi izleyen Ekim ayı başından itibaren okullarınca ödenir. Ödemeler üçer aylık dönemler hâlinde yapılır ve ödemelere tatil aylarında da devam edilir.

PYBS bursu ne zaman ,hangi durumlarda kesilir?

Bursun devamı, kesilmesi ve itirazlar

Son sınıf öğrencilerinden, okulu bitirenlerin ve ortaöğretim kurumlarının son sınıfında beklemeli duruma düşenlerin bursları, ders yılının sona erdiği tarihi takip eden aybaşında kesilir. Ancak, ortaokul veya imam-hatip ortaokulunu tamamlayan öğrencilerin bursları, resmî ve örgün ortaöğretim kurumlarında da devam eder. Ortaokul veya imam-hatip ortaokulunu burslu olarak tamamlayan öğrencilerden resmî ve örgün ortaöğretim kurumlarına kayıt yaptıranlar burslu olduklarını bu kurum müdürlüklerine beyan ederler. Bu öğrencilerin burs nakilleri elektronik ortamda gerçekleştirilerek ortaokul veya imam-hatip ortaokulunu tamamladıkları tarihi takip eden aybaşından itibaren bu kurum müdürlüklerince ödenir.

* Bakanlığa bağlı kurumlardan ayrılan, parasız yatılılığa geçen, özel okullar ile ortaokul veya imam-hatip ortaokulunu bitirip diğer bakanlıklara bağlı ortaöğretim kurumlarına kayıt olan öğrencilerin bursları, ayrıldıkları tarihi takip eden aybaşından itibaren kesilir.

* Bursluluğu sona erenlerin durumları, ayrıldıkları okul müdürlüklerince üç gün içerisinde elektronik ortamda kaydedilir.

*Burs kazanan öğrencilerin kayıt işlemleri ile ilgili itirazların, kayıt süresi içerisinde yapılması şarttır. Yapılan itirazlar sırasıyla okul, ilçe ve il milli eğitim müdürlükleri ve Bakanlık ilgili birimince bu süre içerisinde değerlendirilir ve sonuçlandırılır.

* Parasız yatılı öğrencilere ayrıca burs verilmez.

Parasız yatılılık veya bursluluğun sona ermesi

(1) Ortaokul ve imam-hatip ortaokulu ile ortaöğretim okullarında parasız yatılı veya burslu okuyan öğrencilerin parasız yatılılığı veya bursluluğu, ortaöğrenimlerini tamamlayıncaya kadar devam eder.

(2) Aşağıdaki hâllerde;

a) Ortaokul veya imam-hatip ortaokullarında bir defadan fazla sınıf tekrarına kalan, ortaöğretimde ise öğrenim hakkını kullanmış olan

b) Ortaöğretim kurumlarından mezun olan veya son sınıfta beklemeli duruma düşen,

c) Taksirli suçlar ile kabahat nevinden olanlar dışında, işlediği suçtan dolayı hükümlü bulunan,

ç) Örgün eğitim dışına çıkarılma cezası almış olan,

d) Özürsüz olarak öğrenimini terk edip okuldan ayrılan,

e) Parasız yatılı veya bursluluk hakkından isteğiyle vazgeçen,

f) Özel bir okula kayıt veya nakil yaptıran,

g) Bakanlıkça belirtilen süre içerisinde parasız yatılılık veya bursluluk kaydını yaptırmayan,

öğrencilerin parasız yatılılığı veya bursluluğu okul müdürlüklerince sona erdirilir.

(3) Parasız yatılılığı sona eren öğrencilerin durumları, bir hafta içerisinde il veya ilçe yatılılık ve bursluluk komisyonuna bildirilir.

(4) Bursluluğu sona eren öğrencilerin durumları ise üç gün içerisinde elektronik ortamda okul müdürlüklerince kaydedilir.

Abone Ol:

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
K**** B****burslu Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

burslu
Ziyaretçi
burslu

bu yıl kazandım kasım bursunu ne zaman alacağım

K**** B****
Ziyaretçi
K**** B****

ben hiçbişey anlamadım 5. sınıflara burs ne kadar 2019da biri bana söyleyebilirmi anlatabilirmi yani