Eğitimde Öncü Adres

Lise sınavları 3 Mayıs 2021 tarihine ertelendi.

MEB Liselerde 2. Dönem 1. sınavlarını Erteleme kararı aldı. 16 Nisan tarihine kadar sadece 12. sınıfların sınavları yapılacak. 9-10-11.Sınıfların Sınavları ise en erken 3 Mayısta başlayacak şekilde ertelendi. Resmi Yazı 81 İl Valiliğine gönderildi.

Milli Eğitim Bakanlığı gönderildiği son yazıda 16 nisan tarihine kadar yapılmasını istediği 2. dönem birinci sınavlarından Planlama yapan okullarda sadece 12. sınıfların yapılmasına izin verdi.

Ara sınıflar 9-10 ve 11. sınıflarda sınavlar 3 Mayıstan önce başlamayacak. Bu kararın alınmasında Mutant virüs nedeniyle illerdeki vaka sayılarında görülen ani artışların etkili olduğu ifade edildi.

Bakan Ziya SELÇUK imzalı 81 il valiliğine gönderilen yazıya göre;

Liselerde ikinci dönem sınavları yine okullarda ve yüz yüze yapılacak. 2 temmuz tarihine kadar okullar açık olacak. Mayıs ayındaki vaka sayısına bakılarak eğer sayılarda artma olmazsa 2. dönem 2. sınavlarının ise haziran ayı içerisinde yapılması planlanıyor. Sınavlar yapılmasa da 1. dönemde olduğu gibi öğrencilere sadece 1 yazılı sınav ve 2 performans notu verilerek yıl sonu notu oluşması sağlanacak.

Benzer yazılar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

− 1 = 1

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.