AÖO 3.dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 7 Temmuz 2017

Açık öğretim ortaokulu 3.dönem sınavı 7 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak. 7 Temmuz 2018 AÖO 3. dönem sınav giriş belgeleri 31 Haziran 2018 tarihinde açıklanacak. Açık ortaokul 3.dönem sınav sonuçları ise 31 Temmuz 2018 tarihinde açıklanacak.

07 Temmuz 2018 Cumartesi günü 2 oturum olarak gerçekleştirilen 2017 – 3.dönem sınav soruları ve cevap anahtarı açıklandı.

Soru kitapçıklarını ekranda görüntüleyebilmek için bilgisayarınızda PDF okuyucu yazılımın bilgisayarınızda yüklü olmalıdır

AÖO 3. dönem sınav soruları ve cevapları 7 Temmuz 2018

Açık Öğretim Ortaokulu´na kayıt yaptıran öğrencilerin intibakları, getirdikleri öğrenim belgelerine göre Açık Öğretim Ortaokulu Bilgi Sitemi üzerinden yapılır. Bu intibaklara göre öğrencilerin sınıf ve dersleri belirlenir. Sınıf ve ders ataması belirlenen öğrenciler dönem sınavlarına katılır. Dönem sınavları sonucunda Açık Öğretim Ortaokulu´nda sorumlu olunan sınıf/sınıflara ait ders/derslerden başarılı olunması durumunda öğrenci mezun olur. Öğrencinin kaç dönem sınava gireceği getirdiği öğrenim belgesine göre belirlenir.

 

Buna göre Açık Öğretim Ortaokulu´na,

5. Sınıftan başlayan bir öğrenci en erken 4 dönem sonunda (yaklaşık 1,5 yılda)

6. sınıftan başlayan bir öğrenci en erken 3 dönem sonunda (yaklaşık 1 yılda)

7. sınıftan başlayan bir öğrenci en erken 2 dönem sonunda (yaklaşık 8 ayda)

8. Sınıftan başlayan bir öğrenci en erken 1 dönem sonunda (yaklaşık 4 ayda)

mezun olabilir.

Açık Öğretim Ortaokulu´nda her dönem sınav sonucunda alınan puan o döneme ait “Yıl Sonu Başarı Puanı” olarak hesaplanır. Dönem sonunda öğrenci iki şekilde sınıf geçer veya mezun olur.

Öğrenim belgesine göre, başarısız ders/dersleri Açık Öğretim Ortaokulunda okutulmayan ancak okula ait tüm dersleri başarmış olanların kaydı kabul edilir. Bu durumdaki öğrenciler sınavlara katılmaz, kayıt döneminin sonunda yapılan sınavlarda mezun olanlarla birlikte mezun edilir.


Doğrudan Geçme:

Dönem sınavlarında bulunduğu sınıfa ait bütün derslerden 45 ve üzeri alarak başarılı olan öğrenciler bir üst sınıfa geçmeye veya mezun olmaya hak kazanırlar.


Ortalama İle Geçme:

Sınıfın bütün derslerinin sınavlarına girmiş olmak ve aralarında Türkçe dersi bulunmamak ve derslerin başarı puanlarının aritmetik ortalaması en az 45 puan olmak kaydıyla en fazla iki başarısız dersi olanlar, doğrudan sınıf geçerler.

Aritmetik ortalama ile geçme puanını hesaplamak için tıklayınız.


avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir