29 Nisan 2016 Cuma okullar tatil mi? MEB Açıklama

29 Nisan okullar tatil mi? Resmi Açıklama

Özel Ve Devlet Mesleki Teknik Okullarına Destek29 NİSAN CUMA OKULLAR TATİL Mİ?
TEOG sınavı sonrası 29 Nisan Cuma günü okulların tatil olacağı iddiası ediliyor. Bu haberi duyup fırsat bilen öğrencilerde 29 Nisan Cuma günü okulların tatil olup olmayacağını araştırmaya başladılar. Bilindiği üzere 27-28 Nisan 2016 günlerinde TOEG sınavı yapılacak. Çarşamba ve Perşembe günü yapılacak sınav sebebiyle, 5., 6. ve 7. sınıflar izinli oluyorlar. Sınav sonrası 29 Nisan Cuma günü okulların tatil olup olmayacağı ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığından yapılan bir açıklama henüz yok. Okulların tatil olup olmayacağına dair açıklama yapıldığı an haberimize eklenecektir.
TEOG SINAVI NE ZAMAN?
Ortaokul 8. sınıf öğrencilerinin liseye girebilmek için hazırlandıkları TEOG sınavı ilk dönem 25-26 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirilip bu sınavın mazeret sınavı da 12-13 Aralık 2015 tarihlerinde yapıldı. Öğrenciler ve velileri tarafından merakla beklenen 2. dönem TEOG sınavının ne zaman yapılacağı açıklandı…
Öğrenciler 2. dönem TEOG sınavına 27 – 28 Nisan 2016da girecek. Bu sınavın mazeret sınavı da 14-15 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleştirilecek. 2inci dönem TEOG sınavı sonuçlarının ise Haziran ayında açıklanması bekleniyor.
TEOG NEDİR?
Temel Eğitimden Orta Eğitime Geçiş Sınavı(TEOG), 8.sınıf öğrencileri için yapılmakta olan sınavın kısa adıdır. Öğrenciler TEOGda, Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, T. C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden sınava tabi tutulmaktadır.
BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

46 + = 55

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.