2017 bursluluk (pybs) paraları ne zaman yatacak?

pybs bursları ne zaman yatacak yeni kazananlar, 2016 2017 pybs bursları ne zaman yatacak mart pybs bursları ne zaman yatacak nisan 2017, pybs bursları ne zaman yatacak 2016, pybs bursları ne zaman yatacak ekim, dpy bursları ne zaman yatacak 2016, dpy bursları ne zaman yatacak 2017 temmuz, dpy bursları ne zaman yatacak 2016 eylül, pybs paraları ne zaman yatacak 2016, pybs paraları ne zaman yatacak 2017, pybs burs paraları ne zaman yatacak, dpy paraları ne zaman yatacak 2016 2017, pybs paraları ne zaman verilecek 2016 pybs ücretleri ne zaman verilecek, pybs parası ne zaman verilecek 2017

PYBS Sınavı Ve Kontenjanları

2016/3. Üç Aylık Yurtiçi Burs Ücretleri Gönderildi.

Genel Müdürlüğümüze bağlı ortaokullarda öğrenimlerini sürdüren burslu öğrencilerin Temmuz, Ağustos ve Eylül 2016 aylarına ait burs ücretlerini karşılamak amacıyla ilgili saymanlıklara ödenek gönderilmiştir. Gönderilen ödenekler, okul müdürlüklerince burslu öğrencilere geciktirilmeden ödenecektir.

İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ödemeyi yapacak okul müdürlüklerine rehberlikte bulunarak, öğrencilerin mağdur olmamaları ve yurtiçi burs ücretlerinin geciktirilmeden ödenmesi için gereken tedbirleri alacaklardır.”

Resmi yazı için TIKLAYIN.“”

 

MEB PYBS burs ücretlerini 3 ayda 1 olmak üzere yatırıyor. İlk burs okul açıldıktan sonra yaklaşık 2 hafta içerisinde yatırılmaktadır. Zamanla sistemsel sorunların yaşanmasından dolayı bazı yıllarda bursların yatırılmasında zaman gecikmesi olduğu gözlemlenmiştir. İlk PYBS bursunuzu eylül ya da ekim ayı içerisinde alacağınızı bilmenizi isteriz.

2016 PYBS burs ücreti  3 ayda bir yatırılmak koşuluyla 530.24 TL’dir.  Bu ücret 2015-2016 eğitim öğretim yılı için ödenen bir miktar. Burs ücretleri memur maaş katsayısına bağlı arttığı için   2016-2017 Eğitim öğretim yılında  2017 pybs burs ücreti de 530.24 TL’den biraz daha farklı olacak.

Parasız yatılılık ve bursluluk ödemeleri genelde ekim-ocak-nisan-temmuz aylarında ödenir. MEB Burs ücretlerini 4 aylık dönemler halinde ödüyor.

2016 PYBS sınavını kazandıysanız ve burs alacağınız günü sabırsızlıkla bekliyorsanız burs ücretinizi  çok yakın bir zamanda alacağınızı belirtmek isteriz. PYBS burs paraları yıl içerisinde Ocak, Nisan, Temmuz, Ekim aylarının başlarında yatırılmaktadır. Bazen ilgili bursların yatması 15 gün gibi gecikebilmektedir.

Aşağıda 2016 PYBS burs ücreti konu MEB’in resmi bir yazısını yayımladık. Yazıda da görüldüğü üzere 2016 Ocak-Şubat-Mart burs ücreti 530,24 TL’dir. Bu para net olarak ödenen bir paradır.

2017 pybs burs ücreti

2017 PYBS bursluluk tercihini kazanan öğrenciler 2017 Yılında kaç lira tl alacaklar?

PYBS bursu zam gelmemiş haliyle 3 ayda bir yatırılmak koşuluyla 530,24  TL’dir. Yeni eğitim öğretim döneminde burslara zam gelmesi beklendiğinden bu rakamda değişim olacağını bilmenizi isteriz.

Parasız yatılılık ve bursluluk ödemeleri genelde ekim-ocak-nisan-temmuz aylarında ödenir. Genelde ödemeler yaklaşık 15 gün gecikmeyle ödenir. daha önce kazanmışsanız ekim ayında paranızı alacaksınızdır fakat genelde kasım ayına aksar.

Burs ücretinin tespiti ve ödemeleri ne zaman yapılır?

 Kurumlardaki öğrencilere verilecek burs miktarı, her yıl Maliye Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenecek gösterge rakamının memur aylıklarına uygulanan katsayı ile çarpımı sonucu tespit edilir.

Bu öğrencilerin bursları, bursluluk sınavını kazanarak kuruma kayıt yaptırdıkları tarihi izleyen Ekim ayı başından itibaren okullarınca ödenir. Ödemeler üçer aylık dönemler hâlinde yapılır ve ödemelere tatil aylarında da devam edilir.

PYBS bursu ne zaman ,hangi durumlarda kesilir?

Bursun devamı, kesilmesi ve itirazlar

Son sınıf öğrencilerinden, okulu bitirenlerin ve ortaöğretim kurumlarının son sınıfında beklemeli duruma düşenlerin bursları, ders yılının sona erdiği tarihi takip eden aybaşında kesilir. Ancak, ortaokul veya imam-hatip ortaokulunu tamamlayan öğrencilerin bursları, resmî ve örgün ortaöğretim kurumlarında da devam eder. Ortaokul veya imam-hatip ortaokulunu burslu olarak tamamlayan öğrencilerden resmî ve örgün ortaöğretim kurumlarına kayıt yaptıranlar burslu olduklarını bu kurum müdürlüklerine beyan ederler. Bu öğrencilerin burs nakilleri elektronik ortamda gerçekleştirilerek ortaokul veya imam-hatip ortaokulunu tamamladıkları tarihi takip eden aybaşından itibaren bu kurum müdürlüklerince ödenir.

* Bakanlığa bağlı kurumlardan ayrılan, parasız yatılılığa geçen, özel okullar ile ortaokul veya imam-hatip ortaokulunu bitirip diğer bakanlıklara bağlı ortaöğretim kurumlarına kayıt olan öğrencilerin bursları, ayrıldıkları tarihi takip eden aybaşından itibaren kesilir.

* Bursluluğu sona erenlerin durumları, ayrıldıkları okul müdürlüklerince üç gün içerisinde elektronik ortamda kaydedilir.

*Burs kazanan öğrencilerin kayıt işlemleri ile ilgili itirazların, kayıt süresi içerisinde yapılması şarttır. Yapılan itirazlar sırasıyla okul, ilçe ve il milli eğitim müdürlükleri ve Bakanlık ilgili birimince bu süre içerisinde değerlendirilir ve sonuçlandırılır.

* Parasız yatılı öğrencilere ayrıca burs verilmez.

Parasız yatılılık veya bursluluğun sona ermesi

 (1) Ortaokul ve imam-hatip ortaokulu ile ortaöğretim okullarında parasız yatılı veya burslu okuyan öğrencilerin parasız yatılılığı veya bursluluğu, ortaöğrenimlerini tamamlayıncaya kadar devam eder.

(2) Aşağıdaki hâllerde;

a) Ortaokul veya imam-hatip ortaokullarında bir defadan fazla sınıf tekrarına kalan, ortaöğretimde ise öğrenim hakkını kullanmış olan

b) Ortaöğretim kurumlarından mezun olan veya son sınıfta beklemeli duruma düşen,

c) Taksirli suçlar ile kabahat nevinden olanlar dışında, işlediği suçtan dolayı hükümlü bulunan,

ç) Örgün eğitim dışına çıkarılma cezası almış olan,

d) Özürsüz olarak öğrenimini terk edip okuldan ayrılan,

e) Parasız yatılı veya bursluluk hakkından isteğiyle vazgeçen,

f) Özel bir okula kayıt veya nakil yaptıran,

g) Bakanlıkça belirtilen süre içerisinde parasız yatılılık veya bursluluk kaydını yaptırmayan,

öğrencilerin parasız yatılılığı veya bursluluğu okul müdürlüklerince sona erdirilir.

(3) Parasız yatılılığı sona eren öğrencilerin durumları, bir hafta içerisinde il veya ilçe yatılılık ve bursluluk komisyonuna bildirilir.

(4) Bursluluğu sona eren öğrencilerin durumları ise üç gün içerisinde elektronik ortamda okul müdürlüklerince kaydedilir.

avatar
94 Comment threads
89 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
119 Comment authors
NazliÖmermuharrem tiryaki.gaziantepzzzDoğukan Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
melisa
Ziyaretçi

Kazandım hesaplamalarima göre 2017 bursu 587 TL olacak hadi inşallah

aysegül
Ziyaretçi
aysegül

bende kazandım acaba ne zaman verecekler….

Misafir
Ziyaretçi
Misafir

Burs Parasini bize okul muduru mu vercek?

Zeynep
Ziyaretçi
Zeynep

Ben bu sene liseye geçtim ve bursluluk parasını yaklaşık 1 buçuk yıldır alıyorum.
Bu ayın parasını kurban bayramından önce mi yatıracaklar sonra mı bilgi verebilir misiniz ? Ve eski okulumdan mı yoksa yeni okulumdan mı yatıracaklar ? Cevaplarsanız çok sevinirim 🙂 not : istanbul da yaşıyorum.

birisi
Ziyaretçi
birisi

burs parası her sene artıyor mu????

sıla
Ziyaretçi
sıla

ayriyetten bir kyıt yaptırmamız gerekiyor mu ben kazandım da

ibrahim
Ziyaretçi
ibrahim

ben de gerekmiyor diye biliyorum.

Cevapla
Ziyaretçi
Cevapla

eylül sonunda özel okula geçip nakil yaptıracaım ekim bursu kesilir mi.. liseye gidiyorum 4 yıldır burs alıyorum

melike
Ziyaretçi
melike

Ilk bursu okulun 2. Haftasi verillirmi yada ne zaman verilecek

bayankuş
Ziyaretçi
bayankuş

bende bu sene kazandım bursluluk parasının 600 olacağını söylüyorlar

Ahmet
Ziyaretçi
Ahmet

Bu sene kazandım çok heyecanlıyım

Selin Ece
Ziyaretçi
Selin Ece

Ben bu yıl bursluluğu kazandım da nasıl onaylanacak?

Selin Ece
Ziyaretçi
Selin Ece

Siz nasıl onaylattınız bana yardımcı olun lütfen

Kerem
Ziyaretçi
Kerem

Bursalar bu hafta yani ekimin ilk hafta içi yatacak yatmazsa zamlı olarak 550 tl olarak ekimin 2 haftası yatacak.

Hayalperest
Ziyaretçi
Hayalperest

Ben bu sene kazandim lise 2 yim okul mudurlugune gittim onayladik seni dedi herhangi bir banka hesabi felan acin demediler, ve ilk maas ne zaman verilir sizce

ByTürk
Ziyaretçi
ByTürk

BEYLER BAYANLAR BEN BU SENE 8. SINIFTA TEOGLA BİRLİKTE KAZANDI. NE ZAMAN YATACAK BU PARA İLK DEFA ALCAMDA ?

Oguzhan Er
Ziyaretçi
Oguzhan Er

Arkadaslar pazartesi gunu paranin yatma sansi var mi

Aleyna33
Ziyaretçi
Aleyna33

Meraba ilk defa alıcam net olarak ücretler ne zaman yatacak söylermisniz lütfeen

Balkesli
Ziyaretçi
Balkesli

Arkadaşlar lise ödeneği çıktı okuldaki çalışanların yatırmasına göre 1 hafta 10 gün içinde herkesin bursu yatmış olur hadi hayırlı olsun bu arada ortaokulların ödeneği de 2 gün önce çıkmıştı

tuğçe
Ziyaretçi
tuğçe

ARKADAŞLAR HANGİ BANKADAN HESAP AÇILIYOR ?

doğan
Ziyaretçi
doğan

arkadaşlar ne zamana kadar hesap açtırabiliriz

:)
Ziyaretçi
:)

BURS KAZANDIKTAN SONRA …arkadaşlar burs kazandıktan sonra okulun size belittiği bankaya gidip hesap açtırıyorsunuz
sonra 1-2 hafta içinde kartınız geliyor ,bankaya gidip alıyorsunuz,büyük ihtimal ekim ayında ya da aksamayla kasım ayının başında verilecek olan bursunuzu çekiyorsunuz(bazen aksamalar oluyor ,bu bankanın suçu değil ,devlet ne zaman öderse bankada hesabınıza o zaman yatırıyor)Geçen sene 530 tl idi bu sene zamlanacakmış 🙂 HAYIRLI HARCAMALAR

furkan
Ziyaretçi
furkan

şu an 11. sınıfım bugun ayın 18i önceki bursum temmuz ayının 18inde yatmıştı ama bugun bursum yatmamış ne zaman yatar

Sümeyye
Ziyaretçi
Sümeyye

Ben bu sene bursu yeni kazandım hesap açalıda 2 hafta oldu ama kart gelmedi neden acil cevap verirmisiniz

müco
Ziyaretçi
müco

istanbul yattı ya

müco
Ziyaretçi
müco

istanbul yattı mı

Enes
Ziyaretçi
Enes

Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi yatmamış arkadaşlar

murat
Ziyaretçi
murat

arkadaşlar ben 12.sınıfı bitirdim acaba ekim ayının bursunu alabilirmiyim şimdiden teşekürler

Lethe
Ziyaretçi
Lethe

Bi sorum olacak mesela ben bu burs kartının iban numarasını başka birine versem bana para atabilir mi? Ve burs kaç tl yattı size

pybsm
Ziyaretçi
pybsm

Burs yarin mi yatiyor bana oyle dediler