2.sınıf ders kesim raporu 2012-2013

Tam Halini İndirmek İçin TIKLAYINIZ

PAZARAĞAÇ İLKOKULU MÜDÜRLÜĞÜNE

2012–2013 eğitim ve öğretim yılında 2/C sınıfına vermiş olduğum Türkçe, Hayat Bilgisi, Matematik, Müzik, Beden Eğitimi, Serbest Etkinlikler ile Görsel Sanatlar derslerine ait ayrıntılı ders kesim raporu ilişikte sunulmuştur.

Gereğini bilgilerinize arz ederim.

14 / 06 / 2013

 

D…. Y….

2/C Sınıf Öğretmeni

EK: Ders Kesim Raporu

 

PAZARAĞAÇ İLKOKULU 2012-2013 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI 2/C SINIFI DERS KESİM RAPORU

2012 – 2013 eğitim ve öğretim yılı sene başında öğretmen kılavuz kitaplarına ve müfredata uygun olarak bütün derslerde konuların dağılımı ve ünite süreleri hazırlanmıştır.

Hayat Bilgisi dersi ünitelerin dağıtımına uygun olarak belirtilen sürelerde işlenmiş olup ünite dağıtım sürelerinde bir değişiklik yapılmaksızın planlanan sürelerde bitirilmiştir. Her ünitenin işlenişi sırasında konu sonlarında geri bildirim alınarak öğrencilerin eksikleri tespit edilmiş ve konu tekrarlarıyla bu eksiklik giderilmiştir.

Türkçe dersinde konuları planlandığı şekilde işlenmiş, ünitelerde önerilen sürelere uygun olarak hareket edilmiştir. Ders kitabında yer alan parçaların etkinlikleri amaca uygun olarak yaptırılmıştır.

Matematik dersi konuları da planlandığı şekilde işlenilmiştir. Bu sınıfta öğrenilmesi gereken konular tam ve eksiksiz olarak işlenilmiş, dönütler alınarak bu konulardaki eksikler belirlenerek giderici çalışmalar yürütülmüştür.

Müzik, Serbest Etkinlikler, Görsel Sanatlar ve Beden Eğitimi ve dersleri ünitelendirilmiş yıllık planlarına uygun olarak işlenmiştir. İşlenmeyen konu ve etkinlikler kalmamıştır.

SONUÇ: Hayat Bilgisi, Matematik, Türkçe, Müzik, Beden Eğitimi, Rehberlik ve Sosyal Etkinlikler ile Görsel Sanatlar ait tema ve üniteler, ünitelendirilmiş yıllık plânlarda belirtilen sürelere uygun olarak zamanında işlenmiş, işlenmeyen konu ve etkinlikler kalmamıştır. Sınıfta yapılan her türlü etkinliklerde öğrencilere olumlu alışkanlıklar kazandırmaya çalışılmıştır. Ayrıca öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırılmaya çalışılmıştır. Yine derslerin daha verimli geçmesi için öğrencilere tarafımca çalışma yaprakları hazırlanmış, bol örneklerle konular kavratılmaya çalışılmıştır.

 

Uygundur

14/06/2013

D…. Y…..                                                                             M…. K….

2/A  Sınıf Öğretmeni                                                                                  Okul Müdürü

Tam Halini İndirmek İçin TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

42 − = 32

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.