Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi

Adana / Yüreğir

Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi
 • Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 40
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Adana
İlçesi Yüreğir
OBP Puanı (*) 63.7588
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi Adana ili Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "63.7588". Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz ismini Şehit Abdullah Aydın Emer den almıştır. 2009-2010 yılında normal lise olarak açılıp, 2010-2011 Eğitim Öğretim yılı başlangıcında Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi olarak eğitim öğretime devam etmektedir.
 • Öğretmen :46
 • Öğrenci :702
 • Derslik :27
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Saatler DERS BAŞLAMA:08:30 DERS BİTİŞ:15:40
 • Ulaşım ŞEHİR İÇİ YAVUZLAR DOLMUŞLARI, YÜREĞİR OTOGARI DOLMUŞLARI, VE METRO İLE OKULUMUZA ULAŞIM SAĞLANMAKTADIR.
Vizyon Öğrencileri; bilimsel ve teknolojik esaslara ve yeniliklere açık, çevre ve ülke ihtiyaçlarına uygun, metotlu çalışan, sürekli olarak gelişen ve yenileşen, yeni teknolojileri kullanan, yeni bilgiler üreten ve yeni projeler hazırlayan, bilim adamı ve akademisyen yetiştiren yükseköğretim kurumlarına hazırlanan, etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik bireyler yetiştirmektir.

Misyon Öğrencilerimizin: *Bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini, bilgili, becerikli, özgüvenli olmalarını, *Problemlerin çözümünde bilimsel yöntemi kullanma gerekliliğini kavramalarını, *Bilgi toplumunun gereksinimi olan araştırmacılar olarak yetişmelerini, *Çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları kazanmalarını, *Olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini, *Çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını, *Liderlik Özelliklerinin yanı sıra, işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını sağlamaktır.

Başarılar Okulun YGS/LYS Başarı Durumu =
 • 2013-2014 =223/78 % 34,97
 • 2014-2015 =163/53 % 32,51

Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Yavuzlar mh. Aksantaş Toki Konutları içi 4071 sk. Yüreğir Belediyesi yanı. 01220/Yüreğir ADANA

Tel: 0322 3228891

Fax: 0322 3228891

web: http://sehitabdullahaeal.meb.k12.tr

Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi ile ilgili 40 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Rumuz]

sağlık lisesi mi ve okul taşıtı var mı servis

2021-07-04 18:28
 
0
 
0
[Wwwwww]

Okul kaç puan sence billeniniz varmi

2021-06-30 20:51
 
0
 
0
[ögrenci]

BENİM PUANIM 45,1048 BU OKULU YAZSA ÇIKARMI

2021-05-30 10:20
 
0
 
0
[lgs2021]

okullun cevresi nasıl ders nasıl geçiyor öğretmenleri iyi mi?

2021-05-20 12:31
 
0
 
0
[Wwwwww]

lütfen buraya boş boş şeyler yazmayın bir kişi bir çok kulanıcı ismi yazıp kendi kendine yazıyor lütfen arkadaşlar öğretmenleri çok iyi sadece ögrencilerin ortlm düşük diye okulun ortmsı böyle sen iyiysen sorun yok sadece arkadaşlıklara dikkat edeceksin bu kadar şevval ve cevaplarınıza cevap kullanıcı adlarına inanmayın bu son söz iyi günler dilerim

2021-04-18 21:04
 
0
 
0
[şevval]

gerçek ismimi yazmam bu arada gerçek ismim şevval değil

2021-02-06 13:20
 
0
 
0
[.....]

birisi işte ne napcan çok zekisin ya... mantığa bak bulursan bana da söyle ama bu imkansız hahuahuahuahu

2020-12-29 13:57
 
0
 
0
[birisi işte napcan]

okulun sitesinden eski çıkmış yazılıları nasıl bakabilicez bilen varmı

2020-12-21 17:08
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 29

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 31

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 25

İsmail Kulak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 37

İlhan Atış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 29

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://sehitabdullahaeal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız