Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi

Adana / Yüreğir

Sor
Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
62
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 71.2648
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi Adana ili Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "71.2648".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
71.2648
2022
75.0006
2021
63.7588
2020
46.0476
Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz ismini Şehit Abdullah Aydın Emer den almıştır. 2009-2010 yılında normal lise olarak açılıp, 2010-2011 Eğitim Öğretim yılı başlangıcında Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi olarak eğitim öğretime devam etmektedir. Vizyon Öğrencileri; bilimsel ve teknolojik esaslara ve yeniliklere açık, çevre ve ülke ihtiyaçlarına uygun, metotlu çalışan, sürekli olarak gelişen ve yenileşen, yeni teknolojileri kullanan, yeni bilgiler üreten ve yeni projeler hazırlayan, bilim adamı ve akademisyen yetiştiren yükseköğretim kurumlarına hazırlanan, etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik bireyler yetiştirmektir.

Misyon Öğrencilerimizin: *Bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini, bilgili, becerikli, özgüvenli olmalarını, *Problemlerin çözümünde bilimsel yöntemi kullanma gerekliliğini kavramalarını, *Bilgi toplumunun gereksinimi olan araştırmacılar olarak yetişmelerini, *Çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları kazanmalarını, *Olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini, *Çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını, *Liderlik Özelliklerinin yanı sıra, işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını sağlamaktır.

Başarılar Okulun YGS/LYS Başarı Durumu =

Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Yavuzlar mh. Aksantaş Toki Konutları içi 4071 sk. Yüreğir Belediyesi yanı. 01220/Yüreğir ADANA

Tel: 0322 3228891

Fax: 0322 3228891

web: http://sehitabdullahaeal.meb.k12.tr

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi ile ilgili 62 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Arkadaşlar bu okul hakkında bilgi verir misiniz rica etsem? Eğitim sistemi,Öğretmenler,Servis (Kışla mahallesine var mı?)

2023-07-30 13:35:10

Merhaba yeni okulum dbsjhsjs

2023-07-29 15:41:52

Yardım adlı arkadaşım bu okula gidiyor musun? Yani gidiyorsa da eğitim sistemi iyi mi?

2023-07-25 19:31:03

Servis varmı??

2023-07-02 21:25:44
Reklam

SERVISI VARMI YA LUTFENN

2023-07-02 20:42:56

abi gelsemmi gelmesemmi

2023-06-25 18:26:15

Arkadaslar merhaba benim evim buraya yakın ya bu okula ya da lokman hekimd geçicem. Ortalamam 94 ama evime bura daha yakın öğretmenleri nasıl arkadaşlıklar nasıl. Ya da sizce bu okula mı yoksa lokman hekimemi geçmeliyim? Akıl akıldan üstündür derler bana yardımcı olun lütfen❤

2023-05-16 19:36:07

Puanım 75 naklimi almak istiyorum alırlarmı

2022-10-20 19:13:54

Bu okulda yuzdelik dilim var mi

2022-07-01 18:33:03
BENZER OKULLAR
Yorum 8

Şehit Ali Bezik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Şehit Ercan Günay Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Çamlıbel Şehit Kamil Yelmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Ahmet Kurttepeli Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi kaç puan 2024 71.2648
Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://sehitabdullahaeal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız