Mehmet Orhun Yaylacı Anadolu Lisesi

Adana / Ceyhan

Mehmet Orhun Yaylacı Anadolu Lisesi
 • Mehmet Orhun Yaylacı Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 10
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 87.6979
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Mehmet Orhun Yaylacı Anadolu Lisesi Adana ili Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Mehmet Orhun Yaylacı Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Mehmet Orhun Yaylacı Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "87.6979".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
87.6979
2020
82.0722
Mehmet Orhun Yaylacı Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Mehmet Orhun Yaylacı Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Mehmet Orhun Yaylacı Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Vizyon : Mehmet Orhun Yaylacı Anadolu Lisesi öğrencilerinin alacakları eğitimle toplumda saygın birer birey olmaları, ve yine alacakları öğretim ile iyi üniversitelere yerleşerek iyi birer iş sahibi olabilmelerini sağlamak.

Misyon : Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı cumhuriyet ilkelerinden ödün vermeyen çalışkan, bilgi ve birikimlerini tüm insanlık yararına kullanan, topluma yararlı, yaratıcı ve pozitif düşünen yarattığı değerlerle ülkesini tüm dünyada temsil eden nitelikli bireyler yetiştirmek.

Başarı
Başarılar : sportif faaliyetlerde ilçe derecesi şiir ve kompozisyonda ilçe birinciliği basketbolda ilçe birinciliği almanca şarkı yarışmasında zorluk derecesinde il üçüncüsü bilek güreşinde il birincisi, türkiye dördüncüsü

Mehmet Orhun Yaylacı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mehmet Orhun Yaylacı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Türlübaş Mah.Adnan Kahveci Bulvarı no21 Ceyhan / ADANA

Tel: 0 322 613 52 80

Fax: 0 322 612 62 31

web: http://moyal.meb.k12.tr

Mehmet Orhun Yaylacı Anadolu Lisesi ile ilgili 10 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Güzel]

Bende bu liseye gelmek istiyorum sınavsız alıyormu. Obp notu 87 benimki 90 bende gidebilirmiyim

2022-04-19 22:07
 
0
 
0
[Yorumcu ]

Obp 88 1.nakil de yazdım kayıt alanında gelmedi 2.nakili de verdim dün İnş gelir çünkü hoca nakil zor diyor tercihte yazsaydın hemen gelirdi umarım alınırım

2021-08-07 17:40
 
0
 
0
[Sıla türkoğlu ]

Mehmet orhun yaylacı nasıl bir lise

2021-07-21 19:37
 
0
 
0
[Can]

Okul kayıt alanındaysa tercih edebilirsin.

2020-07-19 11:09
 
0
 
0
Reklam
[Sibel]

Bu okul puansızım artık lütfen acil bıilgi verınız

2020-07-19 10:56
 
0
 
0
[okuyan]

sultan o puanla okula gelemezsin taban puan 346

2017-08-30 16:58
 
0
 
0
[Birikim]

gençler bi bilgi verin neden bukadar dislike var ?

2017-07-16 22:13
 
0
 
0
[Zeynep]

okulda okuyanlar bilgi verebilir mi?

2017-07-12 10:39
 
0
 
0
[liseli]

Bu okulda okuyanlar veya mezunlar eğitimi nasıl bilgi verebilirmi lütfen tercih etmelimiyim

2017-07-06 23:17
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 33

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 32

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 27

İsmail Kulak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 43

İlhan Atış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 30

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Mehmet Orhun Yaylacı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Mehmet Orhun Yaylacı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://moyal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Mehmet Orhun Yaylacı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Mehmet Orhun Yaylacı Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Mehmet Orhun Yaylacı Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Mehmet Orhun Yaylacı Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız