Kullanım Koşulları

Sorubak Okullar Kullanım Şartları

LGS Okul Terch Motoru eğitim öğretim hizmetlerinde öğrenci, öğretmen ve velilere rehberlik hizmeti sunmak amacıyla kurulmuştur.

Siteyi dilediğiniz gibi gezebilirsiniz. https://www.sorubak.com/teogrobot/ üzerinde yayımladığımız okul tanıtım bilgileri çok uzun araştırmalar sonucunda derlenmiş, istatistiki bilgilerle desteklenmiş, binlerce kullanıcı incelemesi ve yorumları ile güçlendirilmiş, görsellerle şekillendirilerek 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 6. maddesine göre işlenme eser niteliği kazandırılmıştır.

Sorubak.Com'un yazılı izni olmaksızın, metinler, resimler, animasyonlar veya ses kayıtlarını içeren site bilgilerinin ticari olarak veya alenen dağıtılması, üzerinde değişiklik yapılması, yeniden kullanılması yasaklanmıştır. Siteye erişim ve kullanımı aşağıdaki şartlar altında (« Genel Şartlar ») ve tüm geçerli kanunlara tabidir. Siteye erişim ve site içinde gezinme, Genel Şartların tamamının ve kullanıcı ile sorubak.com'u bağlayan her türlü maddelerinin kabulü anlamına gelir.

Koruma: https://www.sorubak.com/teogrobot/ adresindeki tüm orijinal içerikler , web sitesi sahibi tarafından oluşturulan, derlenen veya yeniden işlenen metin, tasarım, kod, resimler, fotoğraflar ve videolar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla tüm içerikler LGS Okul Terch Motoru üzerinde yayınlanır.Bu Web sitesi sahibinin mülkiyeti, telif hakkı alınmış olsun veya olmasın ve Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası ile DMCA.com Protection Pro Service tarafından korunmaktadır. Başlık 17 Bölüm 512 (c) (3). Bu içeriğin çoğaltılması veya yeniden yayınlanması izinsiz yasaktır.

Telif hakkı şikayetini işleme koymak için hangi bilgilere ihtiyacınız var?

Telif hakkı ihlali iddiasıyla ilgili bildirim göndermek için bize aşağıdaki bilgileri sağlamanız gerekir:
  • Telif hakkı sahibinin veya onun adına hareket etme yetkisine sahip bir kişinin ıslak veya elektronik imzası (adınızın ve soyadınızın yazılması yeterlidir).
  • İhlal edildiği iddia edilen, telif hakkı koruması altındaki çalışmanın tanımı (örneğin orijinal çalışmanıza ait bir bağlantı veya ihlal edildiği iddia edilen materyallerin açık tanımı);
  • İhlal niteliğindeki materyalin tanımı ve Twitter'ın materyali web sitesinde veya hizmetlerinde bulmasını sağlayacak makul miktarda bilgi;
  • Adresiniz, telefon numaranız ve bir e-posta adresi dahil iletişim bilgileriniz;
  • Materyalin ileri sürülen kullanım şekline telif hakkı sahibi, temsilcisi veya yasalar tarafından izin verilmediğine dair iyi niyet ifadesi ve
  • Şikayetteki bilgilerin doğru olduğuna ve telif hakkı sahibi adına hareket etmeye yetkiniz olduğuna dair bir beyan.

Nasıl telif hakkı şikayetinde bulunurum?

Telif hakkı ihlali iddialarını sorubak2013@yahoo.com.tr veya mektepliyiz@hotmail.com e-posta adreslerimize telif hakkı şikayetinde bulunarak bildirebilirsiniz. Ayrıca https://www.sorubak.com/iletisim/iletisim.php adresimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sonra ne olur?

Telif hakkı şikayetlerini alındığı tarihe göre değerlendiririz. Telif hakkı ihlali şikayetlerine sorubak.com'un vereceği yanıtlar arasında, ihlal niteliğinde olduğu iddia edilen materyalin kaldırılması veya erişiminin kısıtlanması bulunabilir.

Bu site içerisinde bulunan bilgilerin tamamı, aksi ifade edilmediği sürece telif hakları yasasıyla korunmaktadır ve site metninde sunulan özgün göstergeler veya Genel Şartlara uygun olarak sorubak.com'un yazılı izni olmadan kullanılamaz. Sitede bulunan bilgilerin kullanımının, Sorubak LGS Okul Terch Motoru'la ilişkisi olmayan üçüncü kişilerin haklarını ihlal etmeyeceği, Sorubak LGS Okul Terch Motoru tarafından garanti edilmemektedir. Sorubak LGS Okul Terch Motoru site içerisinde sadece kesin ve güncellenmiş bilgileri tanıtmaya dikkat edecektir; ancak Sorubak LGS Okul Terch Motoru, site içeriğini etkileyecek bazı hata ve siteden çıkartılmış bilgilerden sorumlu tutularak bu yöndeki hiçbir garantiyi kabul etmez.

E-posta yoluyla ve diğer yollarla, kullanıcının siteyle göndereceği, veri, yorum ve önerileri içeren her türlü bilgi ve mesaj gizli olarak değerlendirilmeyecek ve hiçbir mülkiyet hakkı ile korunmayacaktır. Aktarılan ve gönderilen her konu, Sorubak LGS Okul Terch Motoru ve üyeleri tarafından, özellikle çoğaltma, açıklama, aktarma, yayınlama ve dağıtım da dahil olmak üzere her türlü amaç için kullanılabilir. Bununla birlikte, Sorubak LGS Okul Terch Motoru, siteye kullanıcı tarafından gönderilen mesajlarda geçen her türlü fikir, düşünce, metot veya teknikle birlikte, ilgili bilginin geliştirmede, üretimde ve ürünlerin pazarlanmasında özgürce kullanma hakkına sahiptir.

Sorubak LGS tercih robotunda kullanıcıların gönderdikleri yorumlar ve içeriklerlerde, suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler/ziyaretçilere aittir.

Site içerisinde kullanılan kişi ve mekan resimleri ya Sorubak LGS Okul Terch Motoru'a aittir ya da izin alınarak kullanılmıştır. Bu resimlerin, site metninde veya Genel Şartlarında ifade edildiği şekillerin dışında kullanıcı tarafından veya üçüncü şahıslar tarafından başka amaçlar için kullanımı yasaklanmıştır. Bu resimlerin her türlü izinsiz kullanımı; telif hakları, ticari markalar, özel hayatın korunması, reklamcılık ve iletişim yasalarındaki geçerli yönetmeliklerin ve yasaların ihlaline yol açabilir. Bu site içerisinde kullanılan ticari markalar, logolar ve ayırt edici ifadeler (grup, "Markalar"), Sorubak LGS Okul Terch Motoru ve diğer şahıslara ait tescilli veya tescilsiz markalardır. Bu site içerisinde bahsi geçen hiçbir şey, hangi şekilde olursa olsun, tarafların yazılı izni olmadan marka veya markaların, ister bir lisans, ister herhangi bir hak ile kullanımı, üçüncü şahısları yetkilendirme olarak yorumlanacaktır. Markaların veya site içerisinde verilen bilgilerin Genel Şartların aksine her türlü izinsiz kullanımı tamamıyla yasaklanmıştır. Sorubak LGS Okul Terch Motoru, hukuk yolu dahil idaresindeki bütün yasal yöntemleri kullanarak mülkiyet haklarına uyacağını beyan eder. Sorubak LGS Okul Terch Motoru bu siteye bağlı diğer sitelerin tamamını kontrol etmemiştir ve içeriklerinden sorumlu tutulamaz. Kullanıcının bu site üzerinden dış sayfalara veya diğer bütün sitelere erişimi sadece kendi sorumluluğundadır.

Sorubak LGS Okul Terch Motoru Mevcut Genel Şartları ve Kullanım Şartlarını her zaman değiştirme ve güncelleme hakkını saklı tutar. Bu değişiklik ve güncellemelere, mevcut Genel Şartların kontrol edilmesi için düzenli olarak başvurulacağı için kullanıcı, uyum göstereceği bu değişiklik ve güncellemeleri kabul edecektir.

Tercih robotumuzda yer alan okullara yapılan tüm yorumlar belirli bir süzgeçten geçirilerek titizlikle yayınlanmaktadır. Ancak onbinlerce okula yapılan binlerce yorumdan zaman zaman gözden kaçan, uygunsuz olarak tabir edilen yorumlar da onaylanmış olabilir. Sorubak LGS tercih robotunda kişileri ve kurumları, aşağılayıcı, hakaret ve küfür içeren, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde bu içerikler, yorumlar uyar kaldır prensibi ile en geç 48 saaat içerisinde kaldırılır. Bu tür içeriklerin kaldırılması için içeriğin yer aldığı sayfa adı ve link adresi ile birlikte bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildirebilirsiniz.

Koşulların uygulanmasında doğacak ihtilaflarda İzmir Mahhemeleri ve İcra daireleri yetkilidir.

https://www.sorubak.com ve https://www.sorubak.com/teogrobot web sayfalarımıza erişen ve bu sayfalar içerisinde gezinen tüm kullanıcılar yukarıda yer alan genel şartları kabül etmiş sayılırlar.

Sorubak.Com

sorubak2013@yahoo.com.tr