Orhan Çobanoğlu Anadolu Lisesi

Adana / Seyhan

Orhan Çobanoğlu Anadolu Lisesi
 • Orhan Çobanoğlu Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 11
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 82.7500
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Orhan Çobanoğlu Anadolu Lisesi Adana ili Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Orhan Çobanoğlu Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Orhan Çobanoğlu Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "82.7500".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
82.7500
2020
77.9560
Orhan Çobanoğlu Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Orhan Çobanoğlu Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Orhan Çobanoğlu Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Milli Eğitime hibe edilen arsa üzerine inşa edilen okulumuz 1985 yılında Ortaokul olarak Eğitim-Öğretime açılmıştır. 1995 - 1996 Eğitim -Öğretim yılında Genel Liseye dönüştürülen Okulumuz, uzun yıllar Genel Lise olarak hizmet vermiş 2012-2013 Eğitim Öğretim yılından itibaren Anadolu Lisesine dönüştürülmüştür. Halen Orhan Çobanoğlu Anadolu Lisesi olarak eğitim öğretime hizmet vermektedir.
 • Öğretmen :30
 • Öğrenci :540
 • Derslik :17
 • BT Sınıfı :1
 • Saatler 08:40 - 16:00
 • Ulaşım BELEDİYE OTOBÜSÜ 162 NUMARA, HALK OTOBÜSÜ 35 NUMARA VE BARKAL DOLMUŞLARI (fevzipaşa nedimbey) İLE ULAŞABİLİRSİNİZ.

Vizyon Çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkmayı amaçlayan, yenileşmeyi öz benliğini koruyarak yaşayan; akademik ve sosyal yönden uluslararası başarıyı hedefleyen bireyleri yetiştiren bir eğitim kurumu olmak.

Misyon Bütün öğrencilerimizi Türk Milli Eğitiminin temel amaçları doğrultusunda, dünü, bu günü ve geleceği sevgiyle bütünleştiren; kendisini ifade edebilen kendisi ve çevresiyle barışık, ulusal değerler ile evrensel birikimleri kaynaştırmış bireyler olarak hayata ve üst öğrenime hazırlamaktır.

Başarılar

2014 LYS başarı yüzdesi :%12

Orhan Çobanoğlu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Orhan Çobanoğlu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: AYDINLAR MH. 49059 SK. NO10

Tel: 322 428 29 83

Fax: 322 429 48 53

web: http://orhancobanoglu.meb.k12.tr

Orhan Çobanoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili 11 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[[Arda]]

Arkadaşlar okul nasıl bir bilgi verirmisiniz

2022-05-21 19:28
 
0
 
0
[dilara]

okul taşıtı var mı servis

2021-06-15 15:29
 
0
 
0
[slm]

bn bu sene bu okula gidicem çok korkuyorum arkadaşlarımın bazıları süper bi okul,bazılarıysa iğrenç eğer oraya gidersen harcanırsın dediler.

2017-09-10 16:33
 
0
 
0
[kocatepe]

puanım 386 3. tercihte gelirmi 1 tane yer var

2017-09-04 23:20
 
0
 
0
Reklam
[mf 2018 oçal]

kesinlikle mükemmel bir okul bunu 11. 12. sınıfa geçince çok iyi anlıyorsunuz emin olabilirsiniz ben 12. sınıf öğrencisi olarak okulumu öğretmenlerimi ve müdürümü gerçekten çok seviyrum hepsi ilgili eğer siz de ilgiliiseniz kesinlikle tavsiye ederim iyi ki bu okulda okuyorum ilk çıktığın da ağlayarak okula gelmiştim ama şimdi okulumu çok seviyorum ve sanırım ağlayarak mezun olacağım ...

2017-08-29 19:37
 
0
 
0
[Sema]

11. sınıftayım, iyiki bu okula gelmişim diyorum, bina biraz eski ama ilk 1 hafta sonra bu okula gelmekle ne kadar iyi ettiğimi anladım, öğretmenlerin hepsinin tek derdi sınavı kazandırmak. Dersanedeki eğitim gibi sürekli test, deneme. Hele bir müdürleri var adam müdür olmak için doğmuş resmen :) Gözü kapalı yazın derim, hiç düşünmeyin.

2017-08-23 18:03
 
0
 
0
[Ilayda]

Arkadaşlar ben bu okula çıktım acaba okul nasıldır iyi mi sizce

2017-08-19 11:16
 
0
 
0
[Merhaba]

Öğretmenler ilgisiz.devamlı öğrencileri kötülüyorlar.

2017-07-09 10:17
 
0
 
0
[Ravza ]

Gerçekten okul mesude arkadaşın dediği kadarmı benim puanım bu okula gitmek için yeterli karar veremiyorum. Bilginize şimdiden teşekkürler.

2017-07-03 01:24
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 33

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 32

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 27

İsmail Kulak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 43

İlhan Atış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 30

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Orhan Çobanoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Orhan Çobanoğlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://orhancobanoglu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Orhan Çobanoğlu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Orhan Çobanoğlu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Orhan Çobanoğlu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Orhan Çobanoğlu Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız