Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi

Adana / Yüreğir

Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi Adana ili Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Aşağıdaki tabloda Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla

 • Kayıt alanı,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
 • Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Yakapınar Selahattin Afşar Lisesi 1945 yılında okulumuzun B ve C binalarının olduğu yerdeki iki binada Misis İlkokulu olarak eğitim-öğretime başlamıştır.Misis beldesinin adı 1964 yılında Yakapınar olaraka değiştirilince okulumuzun adı Yakapınar İlkokulu olarak değişmiştir.
 • Öğretmen :14
 • Öğrenci :252
 • Derslik :10
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Saatler 07:00-17:00
1978-1979 yılında aynı binada Yakapınar Lisesi eğitim öğretime başlamıştır.1986 yılında Adananın tanınmış işadamı Selahattin Afşar okul binasının onarım ve bakım işlerini üstlenmiş ve okulumuz Selahattin Afşar Lisesi adını almıştır.

2012-2013 Eğitim öğretim yılında Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesine dönüştürülen okulumuzda 3 idareci 13 öğretmen görev yapmaktadır.

Vizyon Okul olarak değişime açık, devamlı öğrenen, kendisini yenileyen, öğrenci merkezli eğitim modelini benimsemiş Ülke düzeyinde; eğimde ve öğretim de hep en önde olmak.

Misyon BİZ bütün öğrencilerin bilgili, becerili , kendine güvenen ve 21.yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız

 • Tel 0322 393 40 39
 • Fax 0322 393 48 28
Fuat Cebesoy Caddesi No 95 Yakapınar Beldesi Yüreğir Adana
  http://ysal.meb.k12.tr
Bu okula 1 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
2
Adana Kız Lisesi
 • Çukurova/Adana
5

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi yorumları

Ayrıca Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi formaları, Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum