Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
0322 393 40 39
0322 393 48 28
Adres Fuat Cebesoy Caddesi No 95 Yakapınar Beldesi Yüreğir Adana
MEB logo Adana / Yüreğir
Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi

http://ysal.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi Adana ili Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi Taban Puanı 162.8177 -
2016 Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi Taban Puanı
155.6888 94.5000

Yakapınar Selahattin Afşar Lisesi 1945 yılında okulumuzun B ve C binalarının olduğu yerdeki iki binada Misis İlkokulu olarak eğitim-öğretime başlamıştır.Misis beldesinin adı 1964 yılında Yakapınar olaraka değiştirilince okulumuzun adı Yakapınar İlkokulu olarak değişmiştir.

  • Öğretmen :14
  • Öğrenci :252
  • Derslik :10
  • BT Sınıfı :1
  • Kütüphane :1
  • Fen Labaratuarı :1
  • Konferans Salonu :1
  • Saatler 07:00-17:00
1978-1979 yılında aynı binada Yakapınar Lisesi eğitim öğretime başlamıştır.1986 yılında Adananın tanınmış işadamı Selahattin Afşar okul binasının onarım ve bakım işlerini üstlenmiş ve okulumuz Selahattin Afşar Lisesi adını almıştır.

2012-2013 Eğitim öğretim yılında Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesine dönüştürülen okulumuzda 3 idareci 13 öğretmen görev yapmaktadır.

Vizyon Okul olarak değişime açık, devamlı öğrenen, kendisini yenileyen, öğrenci merkezli eğitim modelini benimsemiş Ülke düzeyinde; eğimde ve öğretim de hep en önde olmak.

Misyon BİZ bütün öğrencilerin bilgili, becerili , kendine güvenen ve 21.yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız

Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0322 393 40 39
Okulun Faxı: 0322 393 48 28
Okulun Adresi: Fuat Cebesoy Caddesi No 95 Yakapınar Beldesi Yüreğir Adana

Bu okula 1 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Adana Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi yorumları, Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi nerede?, Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi formaları, Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi adresi, Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi başarıları, Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi Adana, Yüreğir Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi

google+ google+ google+