Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi

Adana / Yüreğir

Sor
Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
1
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 47.8740
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi Adana ili Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "47.8740".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
47.8740
2022
55.7567
2021
37.8894
2020
43.7529
Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Yakapınar Selahattin Afşar Lisesi 1945 yılında okulumuzun B ve C binalarının olduğu yerdeki iki binada Misis İlkokulu olarak eğitim-öğretime başlamıştır.Misis beldesinin adı 1964 yılında Yakapınar olaraka değiştirilince okulumuzun adı Yakapınar İlkokulu olarak değişmiştir. 1978-1979 yılında aynı binada Yakapınar Lisesi eğitim öğretime başlamıştır.1986 yılında Adananın tanınmış işadamı Selahattin Afşar okul binasının onarım ve bakım işlerini üstlenmiş ve okulumuz Selahattin Afşar Lisesi adını almıştır.

2012-2013 Eğitim öğretim yılında Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesine dönüştürülen okulumuzda 3 idareci 13 öğretmen görev yapmaktadır.

Vizyon Okul olarak değişime açık, devamlı öğrenen, kendisini yenileyen, öğrenci merkezli eğitim modelini benimsemiş Ülke düzeyinde; eğimde ve öğretim de hep en önde olmak.

Misyon BİZ bütün öğrencilerin bilgili, becerili , kendine güvenen ve 21.yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız

Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Fuat Cebesoy Caddesi No 95 Yakapınar Beldesi Yüreğir Adana

Tel: 0322 393 40 39

Fax: 0322 393 48 28

web: http://ysal.meb.k12.tr

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Selehattin kişiliği yok ben]

selahattin yorum niye yok

2018-08-13 09:25
BENZER OKULLAR
Yorum 2

Şakirpaşa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 60

Seyhan Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Şehit Kadir Kırbaç Kız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

Borsa İstanbul Ceyhan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

Şehit Temel Cingöz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi kaç puan 2024 47.8740
Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ysal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız