50. Yıl Şehit İbrahim Yüce Anadolu Lisesi

Adana / Kozan

Sor
50. Yıl Şehit İbrahim Yüce Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
1
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 71.8031
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

50. Yıl Şehit İbrahim Yüce Anadolu Lisesi Adana ili Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

50. Yıl Şehit İbrahim Yüce Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) 50. Yıl Şehit İbrahim Yüce Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "71.8031".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
71.8031
2022
70.3734
2021
69.6240
2020
66.2430
50. Yıl Şehit İbrahim Yüce Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

50. Yıl Şehit İbrahim Yüce Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. 50. Yıl Şehit İbrahim Yüce Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz 50.yıl Anadolu Lisesi 1973-1974 eğitim öğretim yılında Gazi İlk Okulu bünyesinde eğitim öğretime başlamış, bir yıl sonra kendi binasına taşınmıştır. 1987-1988 yılına kadar bünyesinde sadece ortaokulu barındırırken 1987-1988 yılında lise eğitimine de başlamıştır. Daha sonra bünyesinde Yabancı Dil Ağırlıklı Liseyi de açan okulumuz 2007-2008 eğitim öğretim yılında son mezunlarını vererek Y.D.A Lise kaldırılmıştır.

2010-2011 yılında eğitime başlamak üzere Mayıs 2010 tarihinde Anadolu Lisesine dönüştürülen okulumuzda halen 9. ve 10. 11. sınıflarda Anadolu Lisesi, 12. sınıflarda da Klasik Lise olmak üzere toplam 25 derslikte öğretime devam etmektedir.

VİZYON Bütün öğrencilerimize, Milli ve insani değerlerin tamamını özümsetmek, toplumda en iyi yerlere gelebilmelerini için gerekli bilgi, beceri ve öz güveni kazandırmak, Günlük hayatlarında karakterli, hoşgörülü, paylaşımcı ön yargısız, art niyetsiz bireyler olarak yetişmelerini sağlamak. Hayatılarının her gününü, yeni bir başlangıç olarak görüp yapılacak çok işimizin var düşüncesiyle çalışıp gün sonunda başarmanın hazzını yaşayacak nesiller yetiştirmektir.

MİSYON Hedefimize ulaşabilmek için; Ben değil biz kavramıyla çalışıp istişare yoluyla, bizim düşüncemizi değil, en doğru düşünceyi rehber edinerek, Eğitimin bir ekip işi olduğu prensibiyle çalışıp müdüründen hizmetlisine öğretmeninden kantincisine hep beraber, eğitimde kalitede ve başarıda en iyiyi yakalama azminde olmaktır.

BAŞARILAR başarı durumu

50. Yıl Şehit İbrahim Yüce Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız 50. Yıl Şehit İbrahim Yüce Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Şevkiye Mahallesi Bahadır Sokak no 27 Kozan/Adana

Tel: 3225158347

Fax: 3225151276

web: http://kozan50yilanadolulisesi.meb.k12.tr

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
50. Yıl Şehit İbrahim Yüce Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Ben bu okulu çok sevdim

2021-03-19 11:44:56
BENZER OKULLAR
Yorum 12

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Anafartalar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 29

Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Cemil Meriç Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
50. Yıl Şehit İbrahim Yüce Anadolu Lisesi kaç puan 2024 71.8031
50. Yıl Şehit İbrahim Yüce Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
50. Yıl Şehit İbrahim Yüce Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
50. Yıl Şehit İbrahim Yüce Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
50. Yıl Şehit İbrahim Yüce Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
50. Yıl Şehit İbrahim Yüce Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde 50. Yıl Şehit İbrahim Yüce Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan 50. Yıl Şehit İbrahim Yüce Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://kozan50yilanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda 50. Yıl Şehit İbrahim Yüce Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. 50. Yıl Şehit İbrahim Yüce Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, 50. Yıl Şehit İbrahim Yüce Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. 50. Yıl Şehit İbrahim Yüce Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız