Akif Palalı Anadolu Lisesi

Adana / Sarıçam

Akif Palalı Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
6
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 48.6420
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Akif Palalı Anadolu Lisesi Adana ili Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Akif Palalı Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Akif Palalı Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "48.6420".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
48.6420
2022
48.1682
2021
77.1586
2020
72.9165
Akif Palalı Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Akif Palalı Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Akif Palalı Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Akif Palalı Lisesi 1997-1998 öğretim yılında Akif Fevzi Palalı İlköğretim Okulu olarak hizmete girmiştir. Okulumuz 2001- 2002 Eğitim Öğretim yılında, Akif Palalı Lisesi olarak hizmet vermeye başlamıştır. 2008 - 2009 Eğitim Öğretim yılına kadar, Akif Palalı Lisesi olarak hizmet vermeye devam etmiştir. 2008 - 2009 Eğitim Öğretim yılında okulumuz Anadolu lisesine dönüştürülmüş ve var olan genel lise öğrenci alımına kapanmıştır. Okulumuz AKİF PALALI ANADOLU LİSESİ olarak hizmete devam etmektedir. Okulun arsasını mahalle sakinlerinden Ali Palalı bağışlamıştır. 1993 Deniz Kurdu Tatbikatında şehit olan oğlu Akif Palalının ismi okulumuza verilmiştir. VİZYON : Ülkemizin en iyi üniversitelerine her yıl artan oranda öğrenci yetiştiren, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerde adından söz ettiren, eğitim, öğretim ve araştırma kalitesi ile ilçemiz ve ilimizde tercih edilen, takım çalışmasını teşvik eden, katılımcı ve paylaşımcı bir yönetime sahip, evrensel değerlere saygılı, toplam kalite yönetim ilkelerini benimsemiş, sürekli gelişen bir OKUL olmaktır.

MİSYON : Bilimsel düşünceye sahip, düşündüğünü ve hissettiğini en iyi şekilde ifade edebilen, demokrasiyi benimsemiş, hoşgörülü, özgür ve barışçıl, kendine güvenen, tarihine ve değerlerine önem veren, kişisel ve toplumsal sorumluluk taşıyan bireyler yetiştirmek.

BAŞARILAR : Okulumuz il çapında üniversite seçme sınavında başarılı okullardan biridir

Akif Palalı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Akif Palalı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Gültepe mah.560 sokak.No2 Sarıçam/Adana

Tel: 3223414705

Fax: 3223411171

web: http://akifpalalianadolulisesi.meb.k12.tr

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Akif Palalı Anadolu Lisesi ile ilgili 6 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Öğrenciyim ne desem booş]

Arkadaşlar ben bu sene lgs ye girdim sınavım pek iyi geçmedi. Bundan dolayı obp ile gireceğim. Tercihlerde 3. Sıraya Akif Palalı yazdım Büyük ihtimalle ilk 2 gelmiyecek. Sizce okulun cevresi nasıl? Başarı durumu iyi mi? Lütfen cevap verin 🙂🌱

2023-07-19 12:54
[Mehmet efe sarıkaya]

Bu okul bu sene 77 ile aliyor 75 ile gidermiyim yazsam

2022-07-14 10:31
[nur..]

arkadaşlar okul nasıl servis varmı?

2021-12-01 21:22
[Irmak ]

Arkadaşlar bu sene lgs benim pek ıyi geçmedi ben bu yüzden okul puanım ile yerleşecem tercihlerde 3. Sıraya bu okulu yazacam sizce iyi bir fikir mi

2021-06-17 22:50
BENZER OKULLAR
Yorum 7

Karaisalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 65

Şehit Cafer Kaşan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Çukurova Toroslar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Şehit Yusuf Aktan Kız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Gülbahçesi Kız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Akif Palalı Anadolu Lisesi kaç puan 2024 48.6420
Akif Palalı Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Akif Palalı Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Akif Palalı Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Akif Palalı Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Akif Palalı Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Akif Palalı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Akif Palalı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://akifpalalianadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Akif Palalı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Akif Palalı Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Akif Palalı Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Akif Palalı Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız