Dadaloğlu Anadolu Lisesi

Adana / Yüreğir

Hesapla
Dadaloğlu Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
9
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 45.3992
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Dadaloğlu Anadolu Lisesi Adana ili Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Dadaloğlu Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Dadaloğlu Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "45.3992".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
45.3992
2022
48.1284
2021
41.2706
2020
16.9869
Dadaloğlu Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Dadaloğlu Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Dadaloğlu Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Dadaloğlu Anadolu Lisesi; Adana İli Yüreğir İlçesinde, 1993/1994 eğitim öğretim yılında eğitime başlamıştır. Bünyesinde 22 derslik,1 kütüphane, 2 adet laboratuar(kimya,biyoloji), 1 bilgisayar laboratuarı,1 memur odası,3 müdür yardımcısı odası,1 müdür odası,1 adet çok amaçlı salon ve 1 rehberlik servisi bulundurmaktadır. Halen öğretimin sürdürüldüğü okulumuzda genel lise ikili öğretim olarak devam etmektedir. Yabancı dil ağırlıklı lise ise 2007-2008 yılında son mezunlarını vermiştir. 3 yıllık sisteme tabi olanlar 2006-2007 yılında son mezunlarını vermiştir.Bunlardan sadece afla dönen 1 adet sosyal sınıfı okulumuzda 2007/2008 senesinde okulumuzdan mezun olmuşlardır.Okulumuz 2013-2014 Eğitim Öğretim yılında Dadaloğlu Anadolu Lisesi olmuştur.

Bilgi ve teknoloji devrini yaşadığımız bu dönemde ülkemizin geleceği olan gençlerimizi her yönüyle yetiştirmeyi amaç edindik. Bu amaç doğrultusunda çalışmalarımız , Atatürkün göstermiş olduğu hedefler ve Türk Milli Eğitiminin temel amaçları doğrultusundan hareketle Öğrenci-Veli-Öğretmen ilişkisinin önemini her zaman dikkate alarak üstlenmiş olduğumuz misyonla öğrencilerimizi muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmak hedefimizdir.

Vizyon DADALOĞLU ANADOLU LİSESİ olarak, zihinsel.fiziksel ve ruhsal yönden sağlıklı;bilim,kültür,sanat, spor ve edebiyatta örnek gösterilecek sağlıklı bireyler yetiştiren bir eğitim kurumu olmak.

Misyon Öğrencisinin sahip olduğu yetenekleri ortaya çıkaran, geliştiren; akademik başarısını yükselten, çalışmaları eğitim alanında referans gösterilen, etkin ve öncü bir kurum olmak ilkemizdir.

Başarılar Okulumuz 2008-2010 yılları arasında Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca kabul edilen "Invention Beyond Boundaries" isimli Hayat Boyu Öğrenme/Comenius Programı kapsamında, Almanya, Polonya, Çek Cumhuriyeti ve Litvanyadan okullarla proje yürütmüş ve başarıyla tamamlamıştır. 2015-2017 yılları arasında okulumuz İspanya, Almanya, Litvanya ve Polonyadan okulların katılımı ile sürdürülmekte olan Erasmus+ Projesine ortaktır. Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında kabul edilen "Bir Kitap Bin Işık" isimli proje dahilinde Yüreğir İlçe Milli Eğitime bağlı Liselerin katılımı ile düzenlenen bilgi yarışmasında okulumuz birinciliğe layık görülmüştür. Okulumuz öğrencileri sporun farklı dallarında bireysel ve takım olarak çeşitli derecelerde başarılı olmuşlardır. Üniversiteye öğrenci gönderen okullar arasında okulumuz üst sıralarda yer almaktadır.

Dadaloğlu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Dadaloğlu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: DADALOĞLU MAH. YÜĞREĞİR BAŞKENT HAST.KARŞISI YÜREĞİR/ADANA

Tel: 3223286501

Fax: 3223272227

web: http://dadalogluanadolulisesi.meb.k12.tr

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Dadaloğlu Anadolu Lisesi ile ilgili 9 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Bu okulda dil bölümü var mı?

2023-09-03 02:18:38

Bence okulun taban puanı yükselmesi lazım çok boşta kalan 9ğreciler girdi yüksek puanla yükselirse seviniriz

2022-09-11 19:05:23

Bende 9.sINIF OKUYORUM GÜZEL OKUL KÖTÜ DİYORLAR AMA BAYA İYİ GELMEK İSTİYEN RAHATLIKLA GELSİN BENCE:))💖

2021-09-02 14:49:49

okul taşıtı var mı servis

2021-07-04 18:19:13
Reklam

sağlık lisesi mi

2021-07-04 18:18:50

9.sinifa geçtim sizce okul bana iyi gelir mi çevresi nasıl Dadaloğlu nda okuyan arkadaşlar

2018-09-15 00:57:25

o kadr kötü diyolar ama bence okadarda fena deyil ya

2018-05-29 21:04:39
BENZER OKULLAR
Yorum 72

Farabi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 54

Toki Şehit Ozan Onur İlgen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Hüsamettin Özaltın Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Salbaş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 25

Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Dadaloğlu Anadolu Lisesi kaç puan 2024 45.3992
Dadaloğlu Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Dadaloğlu Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Dadaloğlu Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Dadaloğlu Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Dadaloğlu Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Dadaloğlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Dadaloğlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://dadalogluanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Dadaloğlu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Dadaloğlu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Dadaloğlu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Dadaloğlu Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız