Dadaloğlu Anadolu Lisesi

Dadaloğlu Anadolu Lisesi
 • Dadaloğlu Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 16.9869
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Dadaloğlu Anadolu Lisesi Adana ili Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Dadaloğlu Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Dadaloğlu Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Dadaloğlu Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Dadaloğlu Anadolu Lisesi; Adana İli Yüreğir İlçesinde, 1993/1994 eğitim öğretim yılında eğitime başlamıştır. Bünyesinde 22 derslik,1 kütüphane, 2 adet laboratuar(kimya,biyoloji), 1 bilgisayar laboratuarı,1 memur odası,3 müdür yardımcısı odası,1 müdür odası,1 adet çok amaçlı salon ve 1 rehberlik servisi bulundurmaktadır. Halen öğretimin sürdürüldüğü okulumuzda genel lise ikili öğretim olarak devam etmektedir. Yabancı dil ağırlıklı lise ise 2007-2008 yılında son mezunlarını vermiştir. 3 yıllık sisteme tabi olanlar 2006-2007 yılında son mezunlarını vermiştir.Bunlardan sadece afla dönen 1 adet sosyal sınıfı okulumuzda 2007/2008 senesinde okulumuzdan mezun olmuşlardır.Okulumuz 2013-2014 Eğitim Öğretim yılında Dadaloğlu Anadolu Lisesi olmuştur.

Bilgi ve teknoloji devrini yaşadığımız bu dönemde ülkemizin geleceği olan gençlerimizi her yönüyle yetiştirmeyi amaç edindik. Bu amaç doğrultusunda çalışmalarımız , Atatürkün göstermiş olduğu hedefler ve Türk Milli Eğitiminin temel amaçları doğrultusundan hareketle Öğrenci-Veli-Öğretmen ilişkisinin önemini her zaman dikkate alarak üstlenmiş olduğumuz misyonla öğrencilerimizi muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmak hedefimizdir.

Vizyon DADALOĞLU ANADOLU LİSESİ olarak, zihinsel.fiziksel ve ruhsal yönden sağlıklı;bilim,kültür,sanat, spor ve edebiyatta örnek gösterilecek sağlıklı bireyler yetiştiren bir eğitim kurumu olmak.

Misyon Öğrencisinin sahip olduğu yetenekleri ortaya çıkaran, geliştiren; akademik başarısını yükselten, çalışmaları eğitim alanında referans gösterilen, etkin ve öncü bir kurum olmak ilkemizdir.

Başarılar Okulumuz 2008-2010 yılları arasında Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca kabul edilen "Invention Beyond Boundaries" isimli Hayat Boyu Öğrenme/Comenius Programı kapsamında, Almanya, Polonya, Çek Cumhuriyeti ve Litvanyadan okullarla proje yürütmüş ve başarıyla tamamlamıştır. 2015-2017 yılları arasında okulumuz İspanya, Almanya, Litvanya ve Polonyadan okulların katılımı ile sürdürülmekte olan Erasmus+ Projesine ortaktır. Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında kabul edilen "Bir Kitap Bin Işık" isimli proje dahilinde Yüreğir İlçe Milli Eğitime bağlı Liselerin katılımı ile düzenlenen bilgi yarışmasında okulumuz birinciliğe layık görülmüştür. Okulumuz öğrencileri sporun farklı dallarında bireysel ve takım olarak çeşitli derecelerde başarılı olmuşlardır. Üniversiteye öğrenci gönderen okullar arasında okulumuz üst sıralarda yer almaktadır.

Adres

DADALOĞLU MAH. YÜĞREĞİR BAŞKENT HAST.KARŞISI YÜREĞİR/ADANA

Telefon

3223286501

Fax

3223272227

web

http://dadalogluanadolulisesi.meb.k12.tr

Dadaloğlu Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Dadaloğlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

 • 2
 • Yorum

Ceyhan Anadolu Lisesi

Adana Ceyhan

Ceyhan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bu sayfada yer alan Dadaloğlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Dadaloğlu Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Dadaloğlu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Dadaloğlu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Dadaloğlu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Dadaloğlu Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız