Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
0 322 3340212
0 322 3340213
Adres DOĞANKENT CUMHURİYET MAHALLESİ 6. SOK. 8. CAD. NO1 ESKİ DSİ ARAZİSİ DOĞANKENT ANA OKULU YANI YÜREĞİR/ADANA
MEB logo Adana / Yüreğir
Doğankent Anadolu Lisesi

http://dogankentanadolulisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Doğankent Anadolu Lisesi Adana ili Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Doğankent Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Doğankent Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Doğankent Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Doğankent Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Doğankent Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Doğankent Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Doğankent Anadolu Lisesi Taban Puanı 83.5014 -
2016 Doğankent Anadolu Lisesi Taban Puanı
130.4208 96.2300

Adana İli, Yüreğir İlçesi, Doğankent sınırları içerisinde bulunan Doğankent Lisesi , 1980 yılında yaptırılarak Milli Eğitim bakanlığına hibe edilmiştir. Doğankent Anadolu Lisesi 2006-2007 Eğitim Öğretim yılında eğitim öğretime başlamıştır. Halen Yüreğir Kışla Mahallesinde 10 derslikli binasında eğitime devam etmektedir. Vizyon Lisede sağladığımız eğitimle güçlü bir kimliğe sahip başarıyı hedefleyen , yenilikçi, yaratıcı, lider olabilen ; toplum tarafından takdir edilen kimliğine ve değerlerine sahip çıkan, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı ahlaklı gençler yetiştirmektir.Etnik unsurları rakip değil kardeş gören anlayışı yerleştirmektir. Farklılıklarımızla birlikte huzurlu ve kardeşçe yaşamayı alışkanlık haline getirmiş bir nesil yetiştirmektir. Misyon Doğankent Anadolu Lisesi , olarak üstlendiğimiz eğitim öğretim görevini yerine getirirken ; Öğrencilerimizin mutluluğunu ve ruhsal gelişimlerini ön planda tutmak. Öğrencilerimizin aile ,millet ve vatanına bağlı çok çalışmaya hazır ahlaklı, özgüven ve sorumluluk sahibi insanlar olarak yetişebilmeleri için sevgi dolu bir ortam sağlamak, Eğitime öğretime göre öncelik vermek , Disiplinler arası çalışmalar gerçekleştirerek bilginin sınırsızlığını hissettirmek, Öğrenciler, okul idaresi, öğretmen ve veliler arasında sıcak ve yapıcı bir diyalog geliştirmek, Ders dışı etkinliklere katılımı sağlayarak ve yaygınlaştırarak ; birlikte aynı hedefe doğru çalışıp üreten sosyal bireyler yetiştirmek, Öğrencilerimize yardımseverlik ve sosyal sorumluluk ilkelerini aşılamak için okul içi ve okul dışında etkinliklere katılmak, Milli bayram ve anma günlerinde anlamlı etkinlikler gerçekleştirerek öğrencilerin kültürel değerlerimize sahip çıkmalarını sağlamak önde gelen hedeflerimizdendir. Öğretmen :33 Rehber Öğretmen :1 Öğrenci :720 Derslik :32 Resim Sınıfı :1 Saatler 8:30-15:50 UlaşımUlaşım Belediye otobüsleri ve dolmuşlarla sağlanmaktadır.

Doğankent Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Doğankent Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Doğankent Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Doğankent Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Doğankent Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0 322 3340212
Okulun Faxı: 0 322 3340213
Okulun Adresi: DOĞANKENT CUMHURİYET MAHALLESİ 6. SOK. 8. CAD. NO1 ESKİ DSİ ARAZİSİ DOĞANKENT ANA OKULU YANI YÜREĞİR/ADANA

İlk yorumu siz yapın !

Önemli: Adana Doğankent Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Doğankent Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Doğankent Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Doğankent Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Doğankent Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Doğankent Anadolu Lisesi yorumları, Doğankent Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Doğankent Anadolu Lisesi nerede?, Doğankent Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Doğankent Anadolu Lisesi formaları, Doğankent Anadolu Lisesi adresi, Doğankent Anadolu Lisesi başarıları, Doğankent Anadolu Lisesi Adana, Yüreğir Doğankent Anadolu Lisesi

google+ google+ google+