Doğankent Anadolu Lisesi

Doğankent Anadolu Lisesi
 • Doğankent Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 54.7144
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Doğankent Anadolu Lisesi Adana ili Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Doğankent Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Doğankent Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Doğankent Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Adana İli, Yüreğir İlçesi, Doğankent sınırları içerisinde bulunan Doğankent Lisesi , 1980 yılında yaptırılarak Milli Eğitim bakanlığına hibe edilmiştir. Doğankent Anadolu Lisesi 2006-2007 Eğitim Öğretim yılında eğitim öğretime başlamıştır. Halen Yüreğir Kışla Mahallesinde 10 derslikli binasında eğitime devam etmektedir. Vizyon Lisede sağladığımız eğitimle güçlü bir kimliğe sahip başarıyı hedefleyen , yenilikçi, yaratıcı, lider olabilen ; toplum tarafından takdir edilen kimliğine ve değerlerine sahip çıkan, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı ahlaklı gençler yetiştirmektir.Etnik unsurları rakip değil kardeş gören anlayışı yerleştirmektir. Farklılıklarımızla birlikte huzurlu ve kardeşçe yaşamayı alışkanlık haline getirmiş bir nesil yetiştirmektir. Misyon Doğankent Anadolu Lisesi , olarak üstlendiğimiz eğitim öğretim görevini yerine getirirken ; Öğrencilerimizin mutluluğunu ve ruhsal gelişimlerini ön planda tutmak. Öğrencilerimizin aile ,millet ve vatanına bağlı çok çalışmaya hazır ahlaklı, özgüven ve sorumluluk sahibi insanlar olarak yetişebilmeleri için sevgi dolu bir ortam sağlamak, Eğitime öğretime göre öncelik vermek , Disiplinler arası çalışmalar gerçekleştirerek bilginin sınırsızlığını hissettirmek, Öğrenciler, okul idaresi, öğretmen ve veliler arasında sıcak ve yapıcı bir diyalog geliştirmek, Ders dışı etkinliklere katılımı sağlayarak ve yaygınlaştırarak ; birlikte aynı hedefe doğru çalışıp üreten sosyal bireyler yetiştirmek, Öğrencilerimize yardımseverlik ve sosyal sorumluluk ilkelerini aşılamak için okul içi ve okul dışında etkinliklere katılmak, Milli bayram ve anma günlerinde anlamlı etkinlikler gerçekleştirerek öğrencilerin kültürel değerlerimize sahip çıkmalarını sağlamak önde gelen hedeflerimizdendir. Öğretmen :33 Rehber Öğretmen :1 Öğrenci :720 Derslik :32 Resim Sınıfı :1 Saatler 8:30-15:50 UlaşımUlaşım Belediye otobüsleri ve dolmuşlarla sağlanmaktadır.
Adres

DOĞANKENT CUMHURİYET MAHALLESİ 6. SOK. 8. CAD. NO1 ESKİ DSİ ARAZİSİ DOĞANKENT ANA OKULU YANI YÜREĞİR/ADANA

Telefon

0 322 3340212

Fax

0 322 3340213

web

http://dogankentanadolulisesi.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Doğankent Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Doğankent Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Doğankent Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Doğankent Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Doğankent Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Doğankent Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Doğankent Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız