Doğankent Anadolu Lisesi

Adana / Yüreğir

Doğankent Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Doğankent Anadolu Lisesi Adana ili Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Doğankent Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Doğankent Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Doğankent Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Aşağıdaki tabloda Doğankent Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Doğankent Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla

 • Kayıt alanı,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
 • Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Adana İli, Yüreğir İlçesi, Doğankent sınırları içerisinde bulunan Doğankent Lisesi , 1980 yılında yaptırılarak Milli Eğitim bakanlığına hibe edilmiştir. Doğankent Anadolu Lisesi 2006-2007 Eğitim Öğretim yılında eğitim öğretime başlamıştır. Halen Yüreğir Kışla Mahallesinde 10 derslikli binasında eğitime devam etmektedir. Vizyon Lisede sağladığımız eğitimle güçlü bir kimliğe sahip başarıyı hedefleyen , yenilikçi, yaratıcı, lider olabilen ; toplum tarafından takdir edilen kimliğine ve değerlerine sahip çıkan, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı ahlaklı gençler yetiştirmektir.Etnik unsurları rakip değil kardeş gören anlayışı yerleştirmektir. Farklılıklarımızla birlikte huzurlu ve kardeşçe yaşamayı alışkanlık haline getirmiş bir nesil yetiştirmektir. Misyon Doğankent Anadolu Lisesi , olarak üstlendiğimiz eğitim öğretim görevini yerine getirirken ; Öğrencilerimizin mutluluğunu ve ruhsal gelişimlerini ön planda tutmak. Öğrencilerimizin aile ,millet ve vatanına bağlı çok çalışmaya hazır ahlaklı, özgüven ve sorumluluk sahibi insanlar olarak yetişebilmeleri için sevgi dolu bir ortam sağlamak, Eğitime öğretime göre öncelik vermek , Disiplinler arası çalışmalar gerçekleştirerek bilginin sınırsızlığını hissettirmek, Öğrenciler, okul idaresi, öğretmen ve veliler arasında sıcak ve yapıcı bir diyalog geliştirmek, Ders dışı etkinliklere katılımı sağlayarak ve yaygınlaştırarak ; birlikte aynı hedefe doğru çalışıp üreten sosyal bireyler yetiştirmek, Öğrencilerimize yardımseverlik ve sosyal sorumluluk ilkelerini aşılamak için okul içi ve okul dışında etkinliklere katılmak, Milli bayram ve anma günlerinde anlamlı etkinlikler gerçekleştirerek öğrencilerin kültürel değerlerimize sahip çıkmalarını sağlamak önde gelen hedeflerimizdendir. Öğretmen :33 Rehber Öğretmen :1 Öğrenci :720 Derslik :32 Resim Sınıfı :1 Saatler 8:30-15:50 UlaşımUlaşım Belediye otobüsleri ve dolmuşlarla sağlanmaktadır.
 • Tel 0 322 3340212
 • Fax 0 322 3340213
DOĞANKENT CUMHURİYET MAHALLESİ 6. SOK. 8. CAD. NO1 ESKİ DSİ ARAZİSİ DOĞANKENT ANA OKULU YANI YÜREĞİR/ADANA
  http://dogankentanadolulisesi.meb.k12.tr
İlk yorumu siz yapın !
5
6
Karaisalı Anadolu Lisesi
 • Karaisalı/Adana

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Doğankent Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Doğankent Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Doğankent Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , Doğankent Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Doğankent Anadolu Lisesi yorumları

Ayrıca Doğankent Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Doğankent Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Doğankent Anadolu Lisesi formaları, Doğankent Anadolu Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum