Doğankent Anadolu Lisesi

Adana / Yüreğir

Sor
Doğankent Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
2
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 57.0362
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Doğankent Anadolu Lisesi Adana ili Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Doğankent Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Doğankent Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "57.0362".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
57.0362
2022
44.0706
2021
39.5830
2020
54.7144
Doğankent Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Doğankent Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Doğankent Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Adana İli, Yüreğir İlçesi, Doğankent sınırları içerisinde bulunan Doğankent Lisesi , 1980 yılında yaptırılarak Milli Eğitim bakanlığına hibe edilmiştir. Doğankent Anadolu Lisesi 2006-2007 Eğitim Öğretim yılında eğitim öğretime başlamıştır. Halen Yüreğir Kışla Mahallesinde 10 derslikli binasında eğitime devam etmektedir. Vizyon Lisede sağladığımız eğitimle güçlü bir kimliğe sahip başarıyı hedefleyen , yenilikçi, yaratıcı, lider olabilen ; toplum tarafından takdir edilen kimliğine ve değerlerine sahip çıkan, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı ahlaklı gençler yetiştirmektir.Etnik unsurları rakip değil kardeş gören anlayışı yerleştirmektir. Farklılıklarımızla birlikte huzurlu ve kardeşçe yaşamayı alışkanlık haline getirmiş bir nesil yetiştirmektir. Misyon Doğankent Anadolu Lisesi , olarak üstlendiğimiz eğitim öğretim görevini yerine getirirken ; Öğrencilerimizin mutluluğunu ve ruhsal gelişimlerini ön planda tutmak. Öğrencilerimizin aile ,millet ve vatanına bağlı çok çalışmaya hazır ahlaklı, özgüven ve sorumluluk sahibi insanlar olarak yetişebilmeleri için sevgi dolu bir ortam sağlamak, Eğitime öğretime göre öncelik vermek , Disiplinler arası çalışmalar gerçekleştirerek bilginin sınırsızlığını hissettirmek, Öğrenciler, okul idaresi, öğretmen ve veliler arasında sıcak ve yapıcı bir diyalog geliştirmek, Ders dışı etkinliklere katılımı sağlayarak ve yaygınlaştırarak ; birlikte aynı hedefe doğru çalışıp üreten sosyal bireyler yetiştirmek, Öğrencilerimize yardımseverlik ve sosyal sorumluluk ilkelerini aşılamak için okul içi ve okul dışında etkinliklere katılmak, Milli bayram ve anma günlerinde anlamlı etkinlikler gerçekleştirerek öğrencilerin kültürel değerlerimize sahip çıkmalarını sağlamak önde gelen hedeflerimizdendir. Öğretmen :33 Rehber Öğretmen :1 Öğrenci :720 Derslik :32 Resim Sınıfı :1 Saatler 8:30-15:50 UlaşımUlaşım Belediye otobüsleri ve dolmuşlarla sağlanmaktadır.

Doğankent Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Doğankent Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: DOĞANKENT CUMHURİYET MAHALLESİ 6. SOK. 8. CAD. NO1 ESKİ DSİ ARAZİSİ DOĞANKENT ANA OKULU YANI YÜREĞİR/ADANA

Tel: 0 322 3340212

Fax: 0 322 3340213

web: http://dogankentanadolulisesi.meb.k12.tr

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Doğankent Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

sağlık lisesi mi

2021-07-04 18:17:56

okul taşıtı var mı servis

2021-07-04 18:13:32
BENZER OKULLAR
Yorum 16

Mehmet Kemal Tuncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Şakirpaşa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Şehit Ayhan Güngör Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 79

Şehit Mustafa Göksal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Toros Tarım Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Doğankent Anadolu Lisesi kaç puan 2024 57.0362
Doğankent Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Doğankent Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Doğankent Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Doğankent Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Doğankent Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Doğankent Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Doğankent Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://dogankentanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Doğankent Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Doğankent Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Doğankent Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Doğankent Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız