Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi

Adana / Seyhan

Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi
 • Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 67
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 93.5854
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi Adana ili Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "93.5854".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
93.5854
2020
88.8546
Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi, Adana Verem Savaşı Derneği tarafından yaptırılarak Türk Milli Eğitiminin hizmetine sunulan okulumuz 2006 Yılında Genel Lise olarak açılmış ve 2009 yılında kademeli olarak Anadolu Lisesi´ne dönüştürülmüştür. 2013 yılında ise Genel Lise kısmının son öğrencilerini mezun ederek tamamen Anadolu Lisesine dönüşmüştür. 24 derslikli olan okulumuz 56 Öğretmen, 816 Öğrenci mevcuduyla Eğitim-Öğretime devam etmektedir. Normal eğitim yapılan okulumuzda bir de Anasınıfımız bulunmaktadır.

Farklı bir projeye sahip olan okulumuz, örnek okullar arasında yer almaktadır. 26 derslik ile Eğitim-Öğretim faaliyetinin sürdürüldüğü okulumuzda Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuvarları, Resim ve Müzik odası, kütüphanesi ve Anasınıfı bulunmaktadır. Ayrıca Çok Amaçlı salonu, Kantini, Voleybol, Basketbol sahaları bulunmaktadır.

Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi
Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi
 • Adana
  İl
 • Seyhan
  İlçe
Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi
Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi
 • Adana
  İl
 • Seyhan
  İlçe
Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi
Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi
 • Adana
  İl
 • Seyhan
  İlçe

Adres: 2000 EVLER MAH. B. ECEVİT BULV. 76038 SK NO 2 SEYHAN / ADANA

Tel: 03222390031

Fax: 03222390031

web: https://feal.meb.k12.tr

Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi ile ilgili 67 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Ksksjdjdjssi]

Okul da yemekhane var yazıyor lakin kullanılmıyor 😕 saçma

2022-04-01 19:38
 
0
 
0
[Bilgi verinizzz ]

Nasıl bir yer burasi yemekhane varmi? spor sahası varmi ?üniversite başarıları nasıl? Lütfen yardımcı olun

2022-03-21 18:32
 
0
 
0
[Cerennn]

Okul genel olarak güzel en sevdiğim yani da çoğu öğretmen size evladı gibi davranıyor ayrıca okul diğer çoğu okula göre daha disiplinli üniversite başarıları da oldukça iyi örneğin tıp, diş hekimliği,mühendislik, hemşirelik vb. karar sizin

2022-02-24 23:14
 
0
 
0
[Karbonat Erol]

yandaki okulun öğrencilerinin öğle arası alışveriş yapmak için kantinine geldikleri okul (bkz.feal)

2022-02-07 21:08
 
0
 
0
Reklam
[Feal mezunu]

Geçen sene bu okuldan mezun oldum, sıtkı kocman uni bilgisayar mühendisliği kazandım. Okulun öğrenciye kattığı değerler çok fazla, hocaların da yardımı ile üniversite sınavında öğrencinin istediği bölümü kazanmasını sağlayan güzel okulum seni unutmayacağım 💙 burda okuyan kardeşlerime de başarılar dilerim

2022-01-08 18:12
 
0
 
0
[Nakil ]

Bizim Muğla dan Adana´ya tasinmamiz gerekti de lgs puanım 393 obp puanım 94,45 burayı büyük ihtimal nakille tercih edeceğiz acaba kontenjan hakkında bilgisi olan varmı

2022-01-01 16:35
 
0
 
0
[Mr. Student]

Arkadaşlar obp niz orda yazandan bi nokta bile düşük olursa giremiyorsunuz okulun dibinde eviniz olsa bile malesef

2021-12-27 18:32
 
0
 
0
[Emir Alp]

sınavsız öğrenci alıyor ama muq okul seyhandaki en iyi anadolu lisesi olabilir borsa yi saymayin 2017 de orası 20 yuzdelik ile kapatmış bura daha iyi bu arada Oktay hoca kraldir

2021-12-11 16:36
 
0
 
0
[Hiçkimse ]

Merhaba öncelikle arkadaşlar burayi isteyen arkadaşlar için bilgi veriyim okul öncelikle güzel öğretmenleri çok nezih ve kaliteli öğretmenler öğrencilerde aynı şekilde okulda eskiden biraz olabilir ama bu zamanlarda hiç göremezsiniz belalı tipler yok çalışan kişileri görmeniz mümkün sadeceçokdisiplinli buda bir yandan iyi birşey bizim sınıfta lgs den yüksek puan alip ta tercih eden çok kişi varhedefi yüksek olan kişileri görebilirsiniz yani demem o ki bura hakkında tereddüte kapılmayın burayi kazanıp kendinizde cabalarsaniz hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz okuduğunuz için teşekkür ederim umarım size yardımcı olabilmisimdir :)

2021-11-29 22:14
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 33

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 32

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 27

İsmail Kulak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 43

İlhan Atış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 30

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://feal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız