Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi

Adana / Seyhan

Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi
 • Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 54
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Adana
İlçesi Seyhan
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi Adana ili Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "93.5854". Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
2006 Yılında Genel Lise olarak açılan Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi 2013 yılında tamamen Anadolu Lisesine dönüşmüştür. Adana Verem Savaşı Derneği tzarafından yaptırılarak Türk Milli Eğitiminin hizmetine sunulan Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi 2006 Yılında Genel Lise olarak açılmış ve 2009 yılında kademeli olarak Anadolu Lisesine dönüştürülmüştür. 2013 yılında ise Genel Lise kısmının son öğrencilerini mezun ederek tamamen Anadolu Lisesine dönüşmüştür.

24 derslikli olan okulumuz idare odalarının da dersliğe dönüştürülmesiyle 27 derslikli olmuştur. Normal eğitim yapılan okulumuzda bir de Anasınıfımız bulunmaktadır.

Farklı bir projeye sahip olan okulumuz, Bahçe Peyzajı tamamlandığında örnek okullar arasındaki yerini alacaktır. 27 Derslikli okulumuzda Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuvarları, Resim, Müzik, tarih-Coğrafya, Yabancı Dil Dersliği, kütüphanesi, z-kütüphanesi, BT sınıfı, ve Anasınıfı bulunmaktadır. Ayrıca Çok Amaçlı salonu, Kantini, Yemekhanesi, Voleybol, Basketbol sahaları bulunmaktadır.

Vizyon Türkiyeyi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkaracak eğitim ve öğretim etkinliğinin bir parçası olarak hizmetin yürütüldüğü her alanda eğitim, bilim ve kültür merkezi olarak tüm paydaşlarımızın güvenini kazanmış tercih edilen bir Anadolu Lisesi olmak.

Misyon Ülke ve dünya gerçeklerine duyarlı, araştırmacı, sorun çözme yeteneğine sahip, toplumsal değerlere bağlı, insan haklarına saygılı, özgüveni gelişmiş, ne istediğini bilen, dürüst, sevecen, kültürel olarak donanımlı, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, ülkemizi geleceğe taşıyacak bireyler yetiştirmek.

Başarılar İlk Mezunların Üniversiteye Yerleşme oranı % 40 YGS de her yıl % 100 başarı sağlayan öğrencilerimiz LYSde de başarılı olup ilk yıl % 50 - % 70 arasında bir yerleşme sağlamaktadırlar. LYSde Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi% 50 - % 70 arasıdır.

Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: 2000 EVLER MAH. B. ECEVİT BULV. 76038 SK NO 2 SEYHAN / ADANA

Tel: 03222390031

Fax: 03222390031

web: http://feal.meb.k12.tr

Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi ile ilgili 54 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Sorumu cevaplayın]

Arkadaşlar benim obp 94 ama okuldan çok uzakta oturuyorum sizce alırlar mı?

2021-07-05 15:01
[beni alırlar mıı]

88.2725 obp puanım
lgs puanım 350

2021-07-02 11:59
[İstedigim lise]

Okul ortalamam 92 lgs den düşük aldım seyhan şehit duran mah. oturuyorum bu okulun bana çıkma şansı varmı?

2021-07-01 22:38
[Lgsmagduru]

Ortalamam 91 , 1234 adresimde 2000 evlerde yani çok yakın gelir mi

2021-07-01 18:14
[Feyyaz etiz ogrencisi]

Arkadaşlar belirtmek isterimki okul çok güzel ve disiplinli öğretmenleri çok iyi ortalama ile alan bir okul eğer obp puanınız 89 veya üzeri işe gönül rahatlığıyla bu okula girebilirsiniz

2021-06-30 21:59
[Birisi]

Sorulmuş ilk olarak seyhan bölgelerinde olmanız lazim ikinci obp yüksek olması lazım bu sene notlar yüksek verildiği için hocalar okul puanını da yükselebileceğini söylüyor 90 nın altında almazlar gibi ama konumu uyanlarr yazsun derim belki tutar(:lgs puanıda geçmiyor yani lgs sonucuna bakilmşyor bilginiz olsun

2021-06-30 15:22
[LGS Puanı gereksiz]

Bu okula katılmak için LGS puanı gereksiz, işe yaramaz. Karne notunuz 88.8546´dan büyükse veya eşitse girebilirsiniz ancak. Kontejan dolmazsa biraz daha azları da alabilirler.

2021-06-30 13:49
[öğrenciişte]

ortalamam 90 ve sınav puanım 354 yüzdelik dilimim 13.14 beni okula kabul ederler mi

2021-06-30 10:32
BENZER OKULLAR
Yorum 25

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 30

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 23

İsmail Kulak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 33

İlhan Atış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://feal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız