Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi

Adana / Seyhan

Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi
 • Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 40
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Adana
İlçe Seyhan
Başarı Puanı (OBP) 88.8546
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi Adana ili Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
2006 Yılında Genel Lise olarak açılan Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi 2013 yılında tamamen Anadolu Lisesine dönüşmüştür. Adana Verem Savaşı Derneği tzarafından yaptırılarak Türk Milli Eğitiminin hizmetine sunulan Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi 2006 Yılında Genel Lise olarak açılmış ve 2009 yılında kademeli olarak Anadolu Lisesine dönüştürülmüştür. 2013 yılında ise Genel Lise kısmının son öğrencilerini mezun ederek tamamen Anadolu Lisesine dönüşmüştür.

24 derslikli olan okulumuz idare odalarının da dersliğe dönüştürülmesiyle 27 derslikli olmuştur. Normal eğitim yapılan okulumuzda bir de Anasınıfımız bulunmaktadır.

Farklı bir projeye sahip olan okulumuz, Bahçe Peyzajı tamamlandığında örnek okullar arasındaki yerini alacaktır. 27 Derslikli okulumuzda Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuvarları, Resim, Müzik, tarih-Coğrafya, Yabancı Dil Dersliği, kütüphanesi, z-kütüphanesi, BT sınıfı, ve Anasınıfı bulunmaktadır. Ayrıca Çok Amaçlı salonu, Kantini, Yemekhanesi, Voleybol, Basketbol sahaları bulunmaktadır.

Vizyon Türkiyeyi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkaracak eğitim ve öğretim etkinliğinin bir parçası olarak hizmetin yürütüldüğü her alanda eğitim, bilim ve kültür merkezi olarak tüm paydaşlarımızın güvenini kazanmış tercih edilen bir Anadolu Lisesi olmak.

Misyon Ülke ve dünya gerçeklerine duyarlı, araştırmacı, sorun çözme yeteneğine sahip, toplumsal değerlere bağlı, insan haklarına saygılı, özgüveni gelişmiş, ne istediğini bilen, dürüst, sevecen, kültürel olarak donanımlı, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, ülkemizi geleceğe taşıyacak bireyler yetiştirmek.

Başarılar İlk Mezunların Üniversiteye Yerleşme oranı % 40 YGS de her yıl % 100 başarı sağlayan öğrencilerimiz LYSde de başarılı olup ilk yıl % 50 - % 70 arasında bir yerleşme sağlamaktadırlar. LYSde Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi% 50 - % 70 arasıdır.

Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: 2000 EVLER MAH. B. ECEVİT BULV. 76038 SK NO 2 SEYHAN / ADANA

Tel: 03222390031

Fax: 03222390031

web: http://feal.meb.k12.tr

Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi ile ilgili 40 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 16

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

İsmail Kulak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

İlhan Atış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://feal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız