Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi

Adana / Seyhan

Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
156
Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 92.2672
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi Adana ili Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "92.2672".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
92.2672
2021
93.5854
2020
88.8546
Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi, Adana Verem Savaşı Derneği tarafından yaptırılarak Türk Milli Eğitiminin hizmetine sunulan okulumuz 2006 Yılında Genel Lise olarak açılmış ve 2009 yılında kademeli olarak Anadolu Lisesi´ne dönüştürülmüştür. 2013 yılında ise Genel Lise kısmının son öğrencilerini mezun ederek tamamen Anadolu Lisesine dönüşmüştür. 24 derslikli olan okulumuz 56 Öğretmen, 816 Öğrenci mevcuduyla Eğitim-Öğretime devam etmektedir. Normal eğitim yapılan okulumuzda bir de Anasınıfımız bulunmaktadır.

Farklı bir projeye sahip olan okulumuz, örnek okullar arasında yer almaktadır. 26 derslik ile Eğitim-Öğretim faaliyetinin sürdürüldüğü okulumuzda Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuvarları, Resim ve Müzik odası, kütüphanesi ve Anasınıfı bulunmaktadır. Ayrıca Çok Amaçlı salonu, Kantini, Voleybol, Basketbol sahaları bulunmaktadır.

Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi YKS Başarı Tablosu

Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi
Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi
 • Adana
  İl
 • Seyhan
  İlçe
Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi
Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi
 • Adana
  İl
 • Seyhan
  İlçe
Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi
Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi
 • Adana
  İl
 • Seyhan
  İlçe

Adres: 2000 EVLER MAH. B. ECEVİT BULV. 76038 SK NO 2 SEYHAN / ADANA

Tel: 03222390031

Fax: 03222390031

web: https://feal.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi ile ilgili 156 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[BİRÖĞRENCİ]

10.sınıfım nakil vermek istiyorumda anasyadan ortalamam 92.2 11 de gelmeyi düşünüyorum sizce gelirmi?

2023-05-28 01:45
 
0
 
0
[Irelking]

obp puanım 96 evim ise cemalpaşada sizce alırlarmı bilgisi olan yazarsa sevinirim.

2023-05-23 17:31
 
0
 
0
[meslina ]

bir şey soracaktım ben seyhanda oturuyorum ve dr m feyyaz da seyhan ortalamam 92 puanın yetiyor ama rehberlik öğretmenim bizde çıkmıyor o dedi nasıl olucak bana biraz bahsedebilir misiniz?
TEŞEKKÜRLER.

2023-05-23 15:43
 
0
 
0
[Djdhıeshz]

Okul OBP ile alıyor kötü yanı lgsden 280 260 alanlarla 400 alan 380 alanlar aynı sınıfta oluyor OBP nin en kötü yanı bu özel lerden diploma notunu 100 yapıp gelen öğrenci sayısı biraz var ama kendileri daha çarpma tablosunu bile ezbere bilmeyen öğrenciler çok karmaşık o yüzden zekiler ve çalıskanlar var ama arada bir böyle zekıleri de sınıflara şerpiştirmişler. Neyse okul berbat değil idare eder seyhan´da ki en iyi ilk 5-7 okul arasına girer idaresi çok iyi müdürüde öyle ama böyle zekileride almaları maalesef okulun prestijini düşürüyor

2023-05-01 23:11
 
0
 
0
Reklam
[Sanane]

Sadece zekiler gelsin obpsini özel okullarda şişirip gelen öğrenciler gelmesin

2023-04-30 16:23
 
0
 
0
[......]

Okulun numarası arıyorum ama kimse açmıyor neden acaba

2023-04-16 03:54
 
0
 
0
[Yusuf]

Arkadaşlar benim obp 91 acaba bu lise gelirmi

2023-04-13 12:25
 
0
 
0
[lalaısa]

ortalamam 90.7654 ve kahramanmarastayım bu lıse gelırmı

2023-04-05 22:41
 
0
 
0
[Melisaaa]

Şey obp 87 gidebilirmiyim sizce Lgsyede gireceğim inşallah sizce gelebilirmiyimm

2023-03-27 22:43
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 83

İsmail Kulak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Cafer Recai Gizer Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Salbaş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 25

Turgut Özal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi kaç puan 2023 92.2672
Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://feal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız