Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
03224366825
03224364082
Adres Yeşilyuva Mah.36058 Sok.No4 Seyhan/ADANA
MEB logo Adana / Seyhan
Beşocak Anadolu Lisesi

http://5ocakanadolu.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Beşocak Anadolu Lisesi Adana ili Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Beşocak Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Beşocak Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Beşocak Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Beşocak Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Beşocak Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Beşocak Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Beşocak Anadolu Lisesi Taban Puanı 352.6119 -
2016 Beşocak Anadolu Lisesi Taban Puanı
312.8097 45.1300

1968-1969 Eğitim Öğretim Yılında Seyhan 5 Ocak Ortaokulu olarak eğitim-öğretime başlamıştır. 1994-1995 Eğitim Öğretim yılında ise Seyhan 5 Ocak Lisesi olarak eğitim -öğretime açılmıştır. Halen de Beşocak Anadolu Lisesi olarak hzimet vermeye devam etmektedir.

Okulumuzda 18 derslik,1 Bilgisayar Labaratuvarı,1 BT Sınıfı,1 FKB Laboratuvarı,1 Kütüphane,Çok Amaçlı Salon,Konferans Salonu,Kapalı Halı Saha,Kantin,Resim Odası,Etüt Odası,Rehberlik Servisi,Satranç Odası,Masa Tenisi Salonu,Öğretmenler Odası,Arşiv,Memur Odası,Yönetici Odaları bulunmaktadır.

 • Öğretmen Sayısı : 42
 • Öğrenci Sayısı : 565
 • Öğretim Şekli : Normal
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:30 15:40
 • Derslik Sayısı : 20
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 1
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İl merkezinde
 • Ulaşım : Çarşıdan Meydan dolmuşları ile veya metro ile kocavezir durağında inip gelinebilir.Ayrıca Gürsel Paşa 140, Gülbahçesi 121, Denizli 160 nolu otobüslerle de gelinebilir
 • Yerleşim Yeri Bilgisi : Okulumuz Adana Emniyet Müdürlüğünün yanında bulunan Sabahattin Zaim Parkının yanındadır.
Okulumuzun Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 03/05/2012 tarih ve 11248 sayılı Bakanlık oluru ile 2012-2013 ders yılından itibaren Beşocak Anadolu Lisesine dönüştürülmesine karar verilmiştir.

Neden Beşocak Anadolu Lisesi´ni Tercih Etmeliyim?

 • 1- Kaliteli bir eğitim-öğretim almak için
 • 2- Güler yüzlü sıcak bir eğitim kadrosu olduğu için
 • 3- Okulun fiziksel ve sosyal donatılarının güzel olduğu için
 • 4- Sosyal ve kültürel faaliyetlere fazlasıyla yer verildiği için
 • 5- Başarının görüldüğü ve ödüllendirildiği için
 • 6- Okula ulaşımın kolay olduğu için(Adana Emniyet Müdürlüğünün yanında)
 • 7- Okulda hiyerarşinin, disiplinin ve düzenin bulunduğu için
 • 8- Öğrencilerin takibinin yapıldığı ve anında veliye bilgi verildiği için
 • 9- Okulun temiz olması dolayısıyla Beyaz Bayrak almış olduğu için
 • 10- Halk oyunları, Tübitak, Felsefe olimpiyatları gibi yarışmalara katıldığı için
 • 11- Çok zengin ve daima açık bir kütüphanesi olduğu için
 • 12- Okulun güvenliği olduğu için
 • 13- Sürekli açık BT sınıfı olduğu için
 • 14- Öğrencilerle birebir ilgilenen öğretmenleri olduğu için
 • 15-Bütün sınıflarımızda akıllı tahta olduğu için...
VİZYON Okulumuzu Dünyanın en kaliteli eğitim kurumu yapmak.

MİSYON Öğrencilerimizi ;Türk Milli Eğitim Amaçlarına uygun olarak, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, vatanını, milletini seven ve ülkesini bilimin ışığında, çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırmayı amaç edinen bireyler olarak yetiştirmek; İlgi alanlarına göre eğitim almalarını; Etik değerlere saygılı ; bireysel özellikleri güçlendirirken; grup dinamiklerine yatkın bireyler olmalarını sağlamaktır.

BAŞARILAR 2011-2012 Valilik Kupası Halk Oyunları Yarışması İl Birincisidir. 2011 yılında yapılan 15. Türkiye Felsefe Olimpiyatına katılmıştır. Türkiye genelinde 30.olmuştur. Lise Öğrencilerine Yönelik 2012 Kriptoloji Kış Okuluna katılmaya hak kazanmıştır. 2011-2012 Okul Sporları Genç Kız Atletizm Adana İl İkincisi olmuştur. 2012 yılında okulumuz Beyaz Bayrak Almaya hak kazanmıştır.
Başarı Durumu

Beşocak Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Beşocak Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Beşocak Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Beşocak Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Beşocak Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 03224366825
Okulun Faxı: 03224364082
Okulun Adresi: Yeşilyuva Mah.36058 Sok.No4 Seyhan/ADANA

Bu okula 11 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Adana Beşocak Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Beşocak Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Beşocak Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Beşocak Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Beşocak Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Beşocak Anadolu Lisesi yorumları, Beşocak Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Beşocak Anadolu Lisesi nerede?, Beşocak Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Beşocak Anadolu Lisesi formaları, Beşocak Anadolu Lisesi adresi, Beşocak Anadolu Lisesi başarıları, Beşocak Anadolu Lisesi Adana, Seyhan Beşocak Anadolu Lisesi

google+ google+ google+