Beşocak Anadolu Lisesi

Adana / Seyhan

Beşocak Anadolu Lisesi
 • Beşocak Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 18
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 81.8734
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Beşocak Anadolu Lisesi Adana ili Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Beşocak Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Beşocak Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "81.8734".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
81.8734
2020
78.9614
Beşocak Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Beşocak Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Beşocak Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

1968-1969 Eğitim Öğretim Yılında Seyhan 5 Ocak Ortaokulu olarak eğitim-öğretime başlamıştır. 1994-1995 Eğitim Öğretim yılında ise Seyhan 5 Ocak Lisesi olarak eğitim -öğretime açılmıştır. Halen de Beşocak Anadolu Lisesi olarak hzimet vermeye devam etmektedir.

Okulumuzda 18 derslik,1 Bilgisayar Labaratuvarı,1 BT Sınıfı,1 FKB Laboratuvarı,1 Kütüphane,Çok Amaçlı Salon,Konferans Salonu,Kapalı Halı Saha,Kantin,Resim Odası,Etüt Odası,Rehberlik Servisi,Satranç Odası,Masa Tenisi Salonu,Öğretmenler Odası,Arşiv,Memur Odası,Yönetici Odaları bulunmaktadır.

 • Öğretmen Sayısı : 42
 • Öğrenci Sayısı : 565
 • Öğretim Şekli : Normal
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:30 15:40
 • Derslik Sayısı : 20
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 1
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İl merkezinde
 • Ulaşım : Çarşıdan Meydan dolmuşları ile veya metro ile kocavezir durağında inip gelinebilir.Ayrıca Gürsel Paşa 140, Gülbahçesi 121, Denizli 160 nolu otobüslerle de gelinebilir
 • Yerleşim Yeri Bilgisi : Okulumuz Adana Emniyet Müdürlüğünün yanında bulunan Sabahattin Zaim Parkının yanındadır.
Okulumuzun Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 03/05/2012 tarih ve 11248 sayılı Bakanlık oluru ile 2012-2013 ders yılından itibaren Beşocak Anadolu Lisesine dönüştürülmesine karar verilmiştir.

Neden Beşocak Anadolu Lisesi´ni Tercih Etmeliyim?

 • 1- Kaliteli bir eğitim-öğretim almak için
 • 2- Güler yüzlü sıcak bir eğitim kadrosu olduğu için
 • 3- Okulun fiziksel ve sosyal donatılarının güzel olduğu için
 • 4- Sosyal ve kültürel faaliyetlere fazlasıyla yer verildiği için
 • 5- Başarının görüldüğü ve ödüllendirildiği için
 • 6- Okula ulaşımın kolay olduğu için(Adana Emniyet Müdürlüğünün yanında)
 • 7- Okulda hiyerarşinin, disiplinin ve düzenin bulunduğu için
 • 8- Öğrencilerin takibinin yapıldığı ve anında veliye bilgi verildiği için
 • 9- Okulun temiz olması dolayısıyla Beyaz Bayrak almış olduğu için
 • 10- Halk oyunları, Tübitak, Felsefe olimpiyatları gibi yarışmalara katıldığı için
 • 11- Çok zengin ve daima açık bir kütüphanesi olduğu için
 • 12- Okulun güvenliği olduğu için
 • 13- Sürekli açık BT sınıfı olduğu için
 • 14- Öğrencilerle birebir ilgilenen öğretmenleri olduğu için
 • 15-Bütün sınıflarımızda akıllı tahta olduğu için...
VİZYON Okulumuzu Dünyanın en kaliteli eğitim kurumu yapmak.

MİSYON Öğrencilerimizi ;Türk Milli Eğitim Amaçlarına uygun olarak, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, vatanını, milletini seven ve ülkesini bilimin ışığında, çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırmayı amaç edinen bireyler olarak yetiştirmek; İlgi alanlarına göre eğitim almalarını; Etik değerlere saygılı ; bireysel özellikleri güçlendirirken; grup dinamiklerine yatkın bireyler olmalarını sağlamaktır.

BAŞARILAR 2011-2012 Valilik Kupası Halk Oyunları Yarışması İl Birincisidir. 2011 yılında yapılan 15. Türkiye Felsefe Olimpiyatına katılmıştır. Türkiye genelinde 30.olmuştur. Lise Öğrencilerine Yönelik 2012 Kriptoloji Kış Okuluna katılmaya hak kazanmıştır. 2011-2012 Okul Sporları Genç Kız Atletizm Adana İl İkincisi olmuştur. 2012 yılında okulumuz Beyaz Bayrak Almaya hak kazanmıştır.
Başarı Durumu

Beşocak Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Beşocak Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Yeşilyuva Mah.36058 Sok.No4 Seyhan/ADANA

Tel: 03224366825

Fax: 03224364082

web: http://5ocakanadolu.meb.k12.tr

Beşocak Anadolu Lisesi ile ilgili 18 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Lgs mağduru]

Benim obp puanım 97 fakat bu okula geldim . Lgsden de 367 aldım. Ben aslında bu okula gelmek istemiyordum fakat geldi. Okul nasıl? Eğitim sistemi iyi mi? Biraz bilgi verirseniz sevinirim

2021-08-03 14:06
 
0
 
0
[Nxkxmspsm]

Bu okulda okumuyorum ortalamaı 2021=81

2021-07-28 10:21
 
0
 
0
[2021 LGS]

Okul Gerçekten Güzel Ben Yanındaki Saniye Hüsamettin Özaltın Ortaokulunda Okuyorum Tam Dibinde Öğretmenleri okulun genişliği güzel Öğrençileri Geçrekten kötü gerçekten

2021-07-02 15:14
 
0
 
0
[Besocak]

Benim 77 puanım var kaydımı aldirsam girebilirmiyim bu okula

2021-03-10 12:55
 
0
 
0
Reklam
[ocakcı]

Şuan beşocakta okuyorum,okul gayet büyük ve güzel 4 okul büyüklüğünde nerdeyse eğitimi güzel fakat öğrenciler biraz kendini bilmiş yada terbiyesiz oluyor kızlar bile fakat bu zamanda okul uzak olduğu için ve korona virüs döneminde olduğu için biraz zaman kaybı gibi geldi en iyisi evde çalışmak.bu Okula puanım 5 üzerinden 4

2020-11-03 15:24
 
0
 
0
[BEŞOCAK]

Merhaba,Bu yıl OBP puanım 85 Ve ben 78 Olan beşocağa seçildim.,Beşocak iyi değilmi?,bu sene.

2020-08-14 08:46
 
0
 
0
[taylan bastug öğrenci]

lise tercih burası yaptım 5 ocak kaç puan yüzdelik dilimi kaç lütfen cevaplarsanır sevinirim

2019-07-04 21:46
 
0
 
0
[MUHAMMED UÇAR ]

Ben bu okuldan mezun oldum. Bu okulda okumayanlar okulu,öğretmenlerini ve ortamı anlayamasınız. Gidip görüp oyle yorum yapın. Ben şayet herkese tavsiye ederim. Pişman olmazsınız. Öğretmenleri bizleri evlatları gibi görüp davranıyorlar. Özellikle rıfat hoca can can...

2019-03-09 14:05
 
0
 
0
[Nyx´]

İlk tercihim ve burası geldi. Başka yazan var mı?

2018-07-30 20:56
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 33

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 32

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 27

İsmail Kulak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 43

İlhan Atış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 30

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Beşocak Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Beşocak Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://5ocakanadolu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Beşocak Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Beşocak Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Beşocak Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Beşocak Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız