Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
322 445 20 01
322 445 20 01
Adres Sarı Hamzalı Mahallesi 47064 Sok. No 31 Seyhan/ADANA
MEB logo Adana / Seyhan
Sarıhamzalı Anadolu Lisesi

http://sarihamzali.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Sarıhamzalı Anadolu Lisesi Adana ili Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Sarıhamzalı Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Sarıhamzalı Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Sarıhamzalı Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Sarıhamzalı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Sarıhamzalı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Sarıhamzalı Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Sarıhamzalı Anadolu Lisesi Taban Puanı 276.2374 -
2016 Sarıhamzalı Anadolu Lisesi Taban Puanı
237.4835 71.1000

2009-2010 Eğitim öğretim yılında SARIHAMZALI Lisesi adıyla Mahmut Yeşilçam İlköğretim Okulunda eğitim öğretime başladı. Dört yıl bu binada eğitim verdikten sonra TOKİ nin yaptırmış olduğu yeni binasına 2013-2014 eğitim öğretim yılında taşındı. Okulumuzun eğitim-öğretim hizmetine başlamasından bu yana, çağdaş eğitimin gereklerinin sağlanması, uygun fiziksel mekânlarının oluşturulması, eğitim-öğretim araç ve gereçlerinin temin edilmesi ve eğitim -öğretimin en güzel şekliyle yapılması için her türden çaba sarf edilmektedir. Bu kapsamda Eğitim-Öğretim faaliyetlerine devam etmektedir

  • Öğretmen Sayısı : 21
  • Öğrenci Sayısı : 230
  • Öğretim Şekli : TAM GÜN
  • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:40-15:50
  • Derslik Sayısı : 10
  • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
  • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
VİZYON Öğrencilerimizin tamamının güzel bir gelecek için; ilgi ve istekleri doğrultusunda çağın gerektirdiği alanlarda hayata hazırlamak ve üniversite eğitimi almalarını sağlamak

MİSYON Gelişen teknolojiyi yakından izlemede, Çağdaş ve laik bireyler yetiştirme hedefinde iyinin ölçüsü yoktur düşüncesiyle mükemmelliğe ulaşma çabalarında, gelişimde iş birliğinde, sosyal ve kültürel alanda kimlik kazanmada bilgiye ulaşmayı kolaylaştırmada, bir bütünüz.

Sarıhamzalı Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Sarıhamzalı Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Sarıhamzalı Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Sarıhamzalı Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Sarıhamzalı Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 322 445 20 01
Okulun Faxı: 322 445 20 01
Okulun Adresi: Sarı Hamzalı Mahallesi 47064 Sok. No 31 Seyhan/ADANA

Bu okula 2 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Adana Sarıhamzalı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Sarıhamzalı Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Sarıhamzalı Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Sarıhamzalı Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Sarıhamzalı Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Sarıhamzalı Anadolu Lisesi yorumları, Sarıhamzalı Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Sarıhamzalı Anadolu Lisesi nerede?, Sarıhamzalı Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Sarıhamzalı Anadolu Lisesi formaları, Sarıhamzalı Anadolu Lisesi adresi, Sarıhamzalı Anadolu Lisesi başarıları, Sarıhamzalı Anadolu Lisesi Adana, Seyhan Sarıhamzalı Anadolu Lisesi

google+ google+ google+