Sarıhamzalı Anadolu Lisesi

Adana / Seyhan

Hesapla
Sarıhamzalı Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
3
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 54.3879
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Sarıhamzalı Anadolu Lisesi Adana ili Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Sarıhamzalı Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Sarıhamzalı Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "54.3879".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
54.3879
2022
42.4862
2021
49.3043
2020
26.0643
Sarıhamzalı Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Sarıhamzalı Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Sarıhamzalı Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

2009-2010 Eğitim öğretim yılında SARIHAMZALI Lisesi adıyla Mahmut Yeşilçam İlköğretim Okulunda eğitim öğretime başladı. Dört yıl bu binada eğitim verdikten sonra TOKİ nin yaptırmış olduğu yeni binasına 2013-2014 eğitim öğretim yılında taşındı. Okulumuzun eğitim-öğretim hizmetine başlamasından bu yana, çağdaş eğitimin gereklerinin sağlanması, uygun fiziksel mekânlarının oluşturulması, eğitim-öğretim araç ve gereçlerinin temin edilmesi ve eğitim -öğretimin en güzel şekliyle yapılması için her türden çaba sarf edilmektedir. Bu kapsamda Eğitim-Öğretim faaliyetlerine devam etmektedir VİZYON Öğrencilerimizin tamamının güzel bir gelecek için; ilgi ve istekleri doğrultusunda çağın gerektirdiği alanlarda hayata hazırlamak ve üniversite eğitimi almalarını sağlamak

MİSYON Gelişen teknolojiyi yakından izlemede, Çağdaş ve laik bireyler yetiştirme hedefinde iyinin ölçüsü yoktur düşüncesiyle mükemmelliğe ulaşma çabalarında, gelişimde iş birliğinde, sosyal ve kültürel alanda kimlik kazanmada bilgiye ulaşmayı kolaylaştırmada, bir bütünüz.

Sarıhamzalı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Sarıhamzalı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Sarı Hamzalı Mahallesi 47064 Sok. No 31 Seyhan/ADANA

Tel: 322 445 20 01

Fax: 322 445 20 01

web: http://sarihamzali.meb.k12.tr

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Sarıhamzalı Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

okulunuz güzelmiş

2019-12-08 10:29:50

okul güzel mi

2018-07-02 08:54:08

Okuk fena Mustafa hocaya selamler😊😊

2017-09-24 00:34:17
BENZER OKULLAR
Yorum 28

Kozan Yusuf Baysal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Dadaloğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Melikşah Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Şehit Koray Özel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 54

Toki Şehit Ozan Onur İlgen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sarıhamzalı Anadolu Lisesi kaç puan 2024 54.3879
Sarıhamzalı Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Sarıhamzalı Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Sarıhamzalı Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Sarıhamzalı Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Sarıhamzalı Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Sarıhamzalı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Sarıhamzalı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://sarihamzali.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Sarıhamzalı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Sarıhamzalı Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Sarıhamzalı Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Sarıhamzalı Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız