Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
03225814086
03225814597
Adres İstiklal Mah. Atatürk Caddesi NO 1 POZANTI/ADANA
MEB logo Adana / Pozantı
Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi

http://sehitzafersabanci.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi Adana ili Pozantı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi Taban Puanı 173.3900 -
2016 Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi Taban Puanı
158.1198 94.1500

2007 yılı şubat ayında Faaliyete giren Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi öncelikle Şehit Zafer Sabancı lisesi olarak ve daha sonra 2009 yılında Anadolu lisesine dönüştürülerek şu anki ismi Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi olarak eğitim ve öğretime devam etmektedir. VİZYON : Vizyonumuz Bilim ve teknolojinin farkında olan, Değişime ve gelişime açık, Öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, Değerlerini yaşayan ve yaşatan, Hoşgörü sahibi, En az bir yabancı dili çok iyi bilen, Sosyal ve kültürel faaliyetlere katılımcı, Kendini sorgulayan, Etkili ve nitelikli, Çağdaş, demokratik ve laik Atatürkçü gençler yetiştiren bir okul olmaktır MİSYON : Misyonumuz Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, okulumuzun gelişimini sürekli kılan, eğitimde kalite, insana saygı, vatanını ve milletini seven, çağdaş bilim ile teknolojiyi kullanabilen, edebiyatı güçlü, güzel sanatlara ilgili, sportmen nesilleri geleceğe yetiştirmektir.

  • Öğretmen : 21
  • Öğrenci : 265
  • Derslik : 14
  • Fen Labaratuarı: 1
  • Saatler : 8.10-15.55
  • Ulaşım : Ulaşım Adana-Ankara TEM otoyolundan, Devlet Demiryolları Tren Hattından sağlanmaktadır.

Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 03225814086
Okulun Faxı: 03225814597
Okulun Adresi: İstiklal Mah. Atatürk Caddesi NO 1 POZANTI/ADANA

İlk yorumu siz yapın !

Önemli: Adana Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi yorumları, Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi nerede?, Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi formaları, Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi adresi, Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi başarıları, Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi Adana, Pozantı Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi

google+ google+ google+