Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi

Adana / Pozantı

Sor
Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 61.3569
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi Adana ili Pozantı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "61.3569".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
61.3569
2022
60.4739
2021
58.4488
2020
51.5996
Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

2007 yılı şubat ayında Faaliyete giren Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi öncelikle Şehit Zafer Sabancı lisesi olarak ve daha sonra 2009 yılında Anadolu lisesine dönüştürülerek şu anki ismi Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi olarak eğitim ve öğretime devam etmektedir. VİZYON : Vizyonumuz Bilim ve teknolojinin farkında olan, Değişime ve gelişime açık, Öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, Değerlerini yaşayan ve yaşatan, Hoşgörü sahibi, En az bir yabancı dili çok iyi bilen, Sosyal ve kültürel faaliyetlere katılımcı, Kendini sorgulayan, Etkili ve nitelikli, Çağdaş, demokratik ve laik Atatürkçü gençler yetiştiren bir okul olmaktır MİSYON : Misyonumuz Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, okulumuzun gelişimini sürekli kılan, eğitimde kalite, insana saygı, vatanını ve milletini seven, çağdaş bilim ile teknolojiyi kullanabilen, edebiyatı güçlü, güzel sanatlara ilgili, sportmen nesilleri geleceğe yetiştirmektir.

Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: İstiklal Mah. Atatürk Caddesi NO 1 POZANTI/ADANA

Tel: 03225814086

Fax: 03225814597

web: http://sehitzafersabanci.meb.k12.tr

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
İlk yorumu siz yapın !
BENZER OKULLAR
Yorum 96

Şehit Mustafa Görenoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Şehit Yusuf Aktan Kız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Akif Palalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 90

Beyceli Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi kaç puan 2024 61.3569
Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://sehitzafersabanci.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız