Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi

Adana / Seyhan

Hesapla
Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
6
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 91.4147
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi Adana ili Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "91.4147".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
91.4147
2022
52.5551
2021
52.0959
2020
32.5751
Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Barbaros İMKB Anadolu Lisesi 2006 yılında eğitim-öğretime açılmış olup, 2009 yılında Anadolu Lisesine dönüştürülmüştür.Halen aynı okul türünde eğitim öğretimine devam eden okulumuz 2013 yılında Adana ilinde en kaliteli İKİNCİ okul seçilmiştir.

VİZYON Kendini ve bulunduğu yeri bilen ,hedefi gören,yol çizebilen;Çizdiği yoldan gidebilen bir okul olmak

MİSYON Çağdaş ve demokratik bir eğitim ortamında,bilimsel düşünme becerilerine sahip öğrenmeyi öğrenen,üretken,bilgiye ulaşabilen,iletişim kurabilen,bilişim teknolojisini kullanabilen,ulusal ve evrensel değerleri benimseyen öğrenciler yetiştirmek.

İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Şehir Merkezi

Ulaşım : Okulumuz Özen dolmuşlarının son durağında yer almaktadır.Ayrıca Adana´nın birçok yerine okul servisimiz de bulunmaktadır.

Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Barbaros Mah. Manisalı Alibey Cad. 17132. Sk. No 4, Seyhan/ Adana

Tel: 3223614100

Fax: 3223613404

web: http://barbarosimkbanadolulisesi.meb.k12.tr

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ile ilgili 6 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

9/E

2023-08-26 21:49:48

Bu okulda 1 ay hayata kalana Ödül veriyorlar

2023-07-27 23:26:20

sizçe güzel mi obp si bayağı düşük benim obp 80

2021-07-02 11:15:55

Böyle lanet, sisteme karşı uymayan bir okul yok Adana da hocalar ne kadar iyii olsa da özellik Muhterem Hoca efsanemızz:D

2017-07-17 13:07:38
Reklam

imkb fen diye burayı yazdım bura geldi

2017-06-06 21:55:18
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Preveze Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Adasokağı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Şehit Ayhan Güngör Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 20

Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 34

Turgut Özal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi kaç puan 2024 91.4147
Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://barbarosimkbanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız