Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi

Adana / Seyhan

Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi
 • Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 52.0959
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi Adana ili Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "52.0959".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
52.0959
2020
32.5751
Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Barbaros İMKB Anadolu Lisesi 2006 yılında eğitim-öğretime açılmış olup, 2009 yılında Anadolu Lisesine dönüştürülmüştür.Halen aynı okul türünde eğitim öğretimine devam eden okulumuz 2013 yılında Adana ilinde en kaliteli İKİNCİ okul seçilmiştir.

VİZYON Kendini ve bulunduğu yeri bilen ,hedefi gören,yol çizebilen;Çizdiği yoldan gidebilen bir okul olmak

MİSYON Çağdaş ve demokratik bir eğitim ortamında,bilimsel düşünme becerilerine sahip öğrenmeyi öğrenen,üretken,bilgiye ulaşabilen,iletişim kurabilen,bilişim teknolojisini kullanabilen,ulusal ve evrensel değerleri benimseyen öğrenciler yetiştirmek.

İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Şehir Merkezi

Ulaşım : Okulumuz Özen dolmuşlarının son durağında yer almaktadır.Ayrıca Adana´nın birçok yerine okul servisimiz de bulunmaktadır.
 • Öğretmen Sayısı : 41
 • Öğrenci Sayısı : 679
 • Öğretim Şekli : Tam Gün
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 8:40-16:10
 • Derslik Sayısı : 24
 • Atölye-İşlik Sayısı : 2
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 1

Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Barbaros Mah. Manisalı Alibey Cad. 17132. Sk. No 4, Seyhan/ Adana

Tel: 3223614100

Fax: 3223613404

web: http://barbarosimkbanadolulisesi.meb.k12.tr

Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[gizli ÖyE]

sizçe güzel mi obp si bayağı düşük benim obp 80

2021-07-02 11:15
 
0
 
0
[Kemalist :))]

Böyle lanet, sisteme karşı uymayan bir okul yok Adana da hocalar ne kadar iyii olsa da özellik Muhterem Hoca efsanemızz:D

2017-07-17 13:07
 
0
 
0
[offf]

imkb fen diye burayı yazdım bura geldi

2017-06-06 21:55
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 33

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 32

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 27

İsmail Kulak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 43

İlhan Atış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 30

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://barbarosimkbanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız