Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
03225612006
03225612006
Adres Yeni mh. 121008 sk. Karaisalı yolu üzeri Eski Salbaş Beldesi Çukurova/ADANA
MEB logo Adana / Çukurova
Salbaş Anadolu Lisesi

http://sal.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Salbaş Anadolu Lisesi Adana ili Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Salbaş Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Salbaş Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Salbaş Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Salbaş Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Salbaş Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Salbaş Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Salbaş Anadolu Lisesi Taban Puanı 255.7838 -
2016 Salbaş Anadolu Lisesi Taban Puanı
203.9158 82.1400

Salbaş Anadolu Lisesi 1980-1981 eğitim öğretim yılında Salbaş Ortaokulu olarak eğitim ve öğretime başlamıştır. 1987-1988 yılına kadar ortaokul olarak devam etmiştir. 1987-1988 öğretim yılında liseye dönüştürülmüş olup, bünyesinde ortaokulu da muhafaza etmiştir. Salbaş Anadolu Lisesi 2011-2012 eğitim-öğretim yılının Aralık ayında, bugün kü yeni binasına taşınmıştır. Halen eğitim-öğretime bu binada devam etmektedir. Vizyon İçinde yaşanılan zamanın gereklerine göre değil; gelecek yüzyılların ihtiyaçlarını bilerek ona göre hazırlıklarını yapan, yaşanılan zamanın da bütün teknik ve teknolojik gelişmelerini bünyesine nüfuz ettiren, aynı zamanda da sevgi ve hoşgörü iklimini soluklayan, herkesle diyaloğa açık, his ve düşüncelerini ifade edebilen insanlığın temsilcilerini yetiştirmek.

Misyon Atatürk ilke ve inkılaplarına, Cumhuriyetin temel ilkelerine bağlı, Türk Milli Eğitim sisteminin genel amaçları doğrultusunda, bünyesinde öğrenim gören herkesi Türk Milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini ve tüm insanlığı seven; kendi öz benliğini ve kabiliyetlerini bilerek bunları milletinin hizmetinde kullanmayı hedefleyen; bedenen, zihnen ve ahlaken yüksek seviyeli gençler yetiştirmektir.

Başarılar
  • Öğretmen :25
  • Rehber Öğretmen :1
  • Öğrenci :360
  • Derslik :16
  • Resim Sınıfı :1
  • Kütüphane :1
  • Fen Labaratuarı :1
  • Saatler 08:20 - 15:00
  • Ulaşım Belediye otobüsleri ve minübüsler

Salbaş Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Salbaş Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Salbaş Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Salbaş Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Salbaş Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 03225612006
Okulun Faxı: 03225612006
Okulun Adresi: Yeni mh. 121008 sk. Karaisalı yolu üzeri Eski Salbaş Beldesi Çukurova/ADANA

Bu okula 6 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Adana Salbaş Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Salbaş Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Salbaş Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Salbaş Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Salbaş Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Salbaş Anadolu Lisesi yorumları, Salbaş Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Salbaş Anadolu Lisesi nerede?, Salbaş Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Salbaş Anadolu Lisesi formaları, Salbaş Anadolu Lisesi adresi, Salbaş Anadolu Lisesi başarıları, Salbaş Anadolu Lisesi Adana, Çukurova Salbaş Anadolu Lisesi

google+ google+ google+