Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi

Ankara / Çankaya

Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 205
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Tercih Kodu 50468
Kontenjanı 150
Taban Puanı 449.9854
Yüzdelik Dilimi 1.13
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi bir Proje Okuludur.

Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi Ankara ili Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. Bu okulu tercih edebilmeniz için 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekir.

Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 449.9854 1.13
2020 451.1284 1.66
2019 474.7593 1.53
2018 404.1171 2.16
2017 487.2731 2.98
Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
150
2021
150
2020
306
2019
150
2018
150
Bakanlığımız Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürlüğünün olurları ile 2010 yılında okulumuz Anadolu Öğretmen Lisesi olmuştur. Bu lise türünden ilk mezunlarımız 2013-2014 öğretim yılında üniversite sınavında büyük bir başarı göstermiştir. Otaöğretim genel müdürlüğünün ilgili yazısı ile de 2014 yılında okulumuz Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi dönüştürülmüştür. İlk öğrencilerini 2013-2014 eğitim-öğretim yılında kabul eden okulumuz Ankara?nın en çok tercih edilen okullarından birisi haline gelmiştir.

Öğrencilerimiz üçer kişilik odalarda kalıp; her odada duş ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.

Kıymetli Veliler,Cumhuriyet Fen Lisesi ailesinin bir ferdi olmak önemli bir ayrıcalıktır. Neden mi Cumhuriyet Fen Lisesi? Çünkü;okulumuz bilimsel çalışmaların öncülüğünde,sanatsal ve kültürel aktiviteleri de bünyesinde birleştirip,sentezlemiş ender eğitim kurumlarından biridir.Güçlü eğitim kadromuzla öğrencilerimizi akademik anlamda geleceğe hazırlamak önceliğimiz olmakla birlikte,ailemize katılan her ferdin kendi yeteneklerini fark etmesini sağlamak,kendini gerçekleştirmesine zemin hazırlamak hedeflerimiz arasında önemli bir yer tutmuştur.

Bu anlamda yıl boyunca gerçekleştirdiğimiz bilimsel,kültürel ve sanatsal faaliyetleri siz velilerimiz ile paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyarız.

Okulumuz ile ilgili bilgilere daha hızlı ulaşabilmeniz amacıyla bazı etkinliklerimiz aşağıda link verilerek listelenmiştir.Bizi daha iyi tanımak için sitemizi detaylı incelemenizi öneririz.Mavi renkli kelimelere tıklayarak ilgili içeriğe ulaşabilirsiniz.Yeni Eğitim-öğretim yılında siz değerli velilerimizin öğrencilerini aramızda görmekten büyük onur ve mutluluk duyacağız. Okul Tanıtım Videosunu İzleyin
2018 YKS ilk yerleştirme sonuçlarına göre üniversite başarımız: Anadolu Öğretmen Lisesi ilk mezunlarımızın;

Pansiyonumuz: 2 Aşçı,1 Bulaşıkçı,2 Hizmetli,1 Ambar Memuru pansiyonumuzda kalan 114 öğrenciye hizmet vermektedir. Öğrencilerimiz üçer kişilik odalarda kalıp; her odada duş ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.

Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi
Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi
 • Ankara
  İl
 • Çankaya
  İlçe
Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi
Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi
 • Ankara
  İl
 • Çankaya
  İlçe
Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi
Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi
 • Ankara
  İl
 • Çankaya
  İlçe
Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi
Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi
 • Ankara
  İl
 • Çankaya
  İlçe
Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi
Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi
 • Ankara
  İl
 • Çankaya
  İlçe
Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi
Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi
 • Ankara
  İl
 • Çankaya
  İlçe
Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi
Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi
 • Ankara
  İl
 • Çankaya
  İlçe
Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi
Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi
 • Ankara
  İl
 • Çankaya
  İlçe

Adres: Emek Mahallesi Kazakistan Caddesi 12.sokak No3 EMEK/ANKARA

Tel: 03122154226

Fax: 03122131615

web: http://cumhuriyetfenlisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi ile ilgili 205 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Cflde okuyan]

İyi bir okul.

2022-07-03 19:39
 
0
 
0
[Cengiz]

Arkadaşlar fen lisesi olup olmaması cidden hiç önemli değil. İsim.. çok bir şeyi etkilemiyor.
Misal, ben şimdi 400 puana bi fen lisesi bulsam bu 470 puanlık Anadolu lisesinden iyi diyebilir miyim? ASLA
Şöyle yanılgılara kapılmayın. Tahmin ediyorum ki pfl, cfl seçenler maalesef bu yanılgıdan seçiyor. Onlara üzülüyorum ama kendi kararları. Bakın dostlar taban puana çok önem veriyorsanız bile pfl nin çok az kontenjanı var o yüzden geçen yıl AAAL den daha yüksekti taban puanı. Size tavsiyem doğru düzgün araştırın liseleri. AAAL yks başarısını gördüğünüzdeki kararınızı şimdiden tahmin edebiliyorum....

2022-06-30 13:18
 
0
 
0
[Cfl 2019]

Öncelikle yazılılarda gereksiz bir zorlama var kimi öğretmenler ödev,ders anlatımi gibi konularda gerçekten çok başarılılar fakat ne yazık ki hepsi için aynı şey geçerli değil.Bazı öğretmenler ders anlatma zahmetine bile girmiyor böyle öğretmeneler genelde 9,10 da derslere giriyor kaliteli,işini layıkıyla yapan öğretmenler genelde 11 ve 12 de dersinize giriyor.Ben 3 yıllık gözlemlerimi paylaşacağım eksiktir veya fazladir,öğretmen acisindan eger 9 dan 12 ye kadar okulumuzdaki kaliteli öğretmenlere denk gelirseniz mutlu ve iyi bir eğitim dönemi yaşarsınız fakat bunun olasılığı pek yüksek degil.Eger şanssız taraftaysanız sosyal hayat,oyun,eğlence gibi basit aktiviteleri bir kenara bırakmak zorundasınız yani bu okula gelip dersleri boslayacak kimse olduğunu düşünmüyorum ama gunde 1 saat dinleneyim,oyun oynayayim felan derseniz bunları gerceklestiremezsiniz.Şu an bizde yok ama bu sene okulumuza yeni gelen 9lar teneffuste bile kütüphaneye gidiyor.Daha iletişim kuramıyorlar tek yaptıkları ders çalışmak, ders tabii ki yapılmalı ama her şeyin bir ölçüsü var ve bu ölçüyü kacirmamak lazim.Şanssiz taraftan devam edelim ödevler aşırı derecede fazla 9.siniftan çocukla aynı servisteyim hergun bunlardan yakınıyor ben memnunum çünkü 9 10 u atlattik fakat ilk iki yil çok sıkıntılı sinifindaki çocuklar kendilerini çok zeki olarak nitelendiriyorlarmis,kendilerine kraliçe felan diyorlarmış ki bazı öğretmenler de boyle sosyal hayati olmayan kafasi ezberden baska bir seye çalışmayan bu öğrenci tipini ciddi derecede kayırıyor.Sosyal etkinlik açısından zaten sıfır okuldaki mantik"bu okula geldiyse her seyi yapar" dedigim gibi bazı ogretmenler konu anlatma zahmetine girişmiyor sınıfta da çok fazla"çok zeki insan"varsa okula gelmek sizin için kabus oluyor.Ne birisi ile konuşabiliyorsunuz ne eğlenebiliyorsunuz.Beden dersinde bile fiziksel birkaç aktivite gerçekleştirmeyen çocuklar var.Okulun yeri güzel olabilir fakat bildigim kadarıyla bu yıl itibariyle ögle arasi okuldan çıkış yasak.Karsi okulla ayni bahceyi paylasmak gercekten sorun.Sizin önünüzü kesebiliyorlar,teneffuslerde sigara içiyorlar yani olan disiplini de bozuyorlar.Bu okulun ilk iki yılı bundan ibaret eğer iki yıl sonunda bunlara rağmen basarili olursanız daha iyi öğretmnlerle birlikte çalışmalarınızı yürütüp hayallerinize ulaşabilirsiniz

2022-03-20 18:31
 
0
 
0
[CFL MAĞDURU 2006]

Okula aslında büyük umutlar ile gelmiştim fakat benim beklentimi tam olarak karşılamadı . hocalar gerçekten çok fazla ödev veriyor kendinize vakit ayıramıyorsunuz. sınavlar bence zor geçen sene 9. sınıf olmamıza rağmen bizi çok sıktıklarını düşünüyorum . Okul fiziksel olarak yetersiz ve neredeyse hiç sosyal aktivite yok . aynı zamanda 2 okulun aynı bahçede olması bence biraz sıkıntı.

2022-03-20 17:46
 
0
 
0
Reklam
[Sony ]

Kazanabilirmiyimm

2022-03-17 18:43
 
0
 
0
[ çok istemiştik bu okulu ]

Merhaba Cumhuriyet fen öğrenci ve öğretmenleri çok güzel disiplinli ama beklediğim performansı okuldan göremedim 9. Sınıfta daha tek deneme oldu.Ve en büyük dezavantajı okul 8.00 da başlıyo çoğu öğrenci de uzaktan geliyo çocuklar 6 da yollara düşüyor.Bunu da okul halledemiyor çünkü servis yıllardır böyleymiş çocuğun ders çalışacak vakti kalmıyor tercih edecek veya nakil aldıracaklar bunu dikkate alsın lütfen yoksa okul iyi.Herkese iyi çalışmalar

2021-11-27 09:15
 
0
 
0
[büyük seçim ]

okul güzel rahat o perde yok diyen süt kuzusu her sınıf para toplayıp kendi sınıfına malzeme aldı zaten bizim sınıfımız saray gibi oldu kişi başı 50 tlye 4 yıl boyunca kullandık bir çok okulda çim saha ve kapalı spor salonu pansiyonda odaya ayrı tuvalet imkanı bulumuyo bu kadar zırlak olmayın birazcık cabalayın acınası yorumlar god damn

2021-11-20 21:37
 
0
 
0
[Cfl li]

Cok odev veriyo diyenler var bence cok fazla odev verilmiyor az bile veriliyor ogretmenler ve idare cok tecrubeli insanlar bu konuda supheniz olmasin bina asiri donanimli sorubak cogu bilgiyi eksik vermis verilenden daha fazla lab var ayrica yan okulla pek etkilesimiz olmuyor merak etmeyin ve yan okulda o kadar kotu degil 95 ort la alan bir liseymis

2021-11-07 12:22
 
0
 
0
[Kimse yazmamış]

Özele geçin özele
Tr´de Afl´de vs. değilseniz devlette okunmaz, bildiğin okulda sınıflarda perde yok ya perde yok kendimiz aldık

2021-10-22 20:20
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 229

Ankara Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 278

Ankara Pursaklar Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 249

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 205

Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 855

Keçiören Vatansever Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 214

Gazi Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Sorular Cevaplar
Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi kaç puan 2022 449.9854
Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi Yatılı mı? Sadece Erkek Pansiyonu Var
Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://cumhuriyetfenlisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi yorumları okuyabilir, Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız