Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0 (312) 282 51 51
0 (312) 282 51 01
Adres Yeşilova Mahallesi Yeşilova Küme Evleri NO492 ETİMESGUT
MEB logo Ankara / Etimesgut
Özkent Akbilek Fen Lisesi

http://ozkentakbilekfenlisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu 25752
Kontenjan Sayısı 150
Taban Puanı 403.7062
Yüzdelik Dilimi 2.18
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Özkent Akbilek Fen Lisesi Ankara ili Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Özkent Akbilek Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Özkent Akbilek Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Özkent Akbilek Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Özkent Akbilek Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Özkent Akbilek Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Özkent Akbilek Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Özkent Akbilek Fen Lisesi Taban Puanı 403.7062 2.1800
2017 Özkent Akbilek Fen Lisesi Taban Puanı 487.6656 2.8400
2016 Özkent Akbilek Fen Lisesi Taban Puanı
479.9424 2.4200

Özkent Akbilek Fen Lisesi henüz 2 yaşında. 11 ve 12. sınıflarımız henüz yok. Her sene 150 öğrenci almaktayız. Sınıflarımız 30 kişiliktir. Her dersin ayrı ayrı odaları vardır. Spor salonu, Müzik Odası Resim Odası, Konferans Salonu, Kütüphane ve Mescidimiz vardır. 300 kişilik pansiyonumuz da isteyen tüm öğrencilerimiz kalabilir. Yemekhanemizde isteyen tüm öğrencilerimiz öğle yemeklerini yiyebilir. Servislerimiz mevcuttur.

Öğretmen eksiğimiz yoktur. Saat 9:00´da dersler başlamakta ve 16:10´da bitmektedir. Akşam ve haftasonu ücretsiz kurslarımız mevcuttur.

Her ay deneme sınavlarımız yapılmaktadır. Laboratuvarlarımızı ve spor salonumuzu öğrencilerimiz boş zamanlarında kullanabilirler. Öğle aralarında sınıflar arası voleybol, basketbol ve futsal turnuvaları düzenlenmektedir. Satranç Odamızda isteyen öğrencilerimiz boş zamanlarını değerlendirebilir.

il merkezine 25 km uzaklıkta ilçe merkezine 6 km uzaklıktadır.

Okulumuz, Hayırsever Özkent AKBİLEK tarafından Ankara Valiliğinin tahsis ettiği arsa üzerine 2015 yılında yapımı tamamlanmıştır. İsmini okulu yaptıran Özkent AKBİLEK ?den almış, Özkent Akbilek Fen Lisesi olarak hizmete girmiştir. Özkent Akbilek Fen Lisesi

2015-2016 Eğitim Öğretim yılında eğitim ve öğretime başlamıştır. Okulumuz Orta Öğretim Genel Müdürlüğüne bağlı olarak bünyesinde 150 kız, 150 erkek olmak üzere 300 kişilik Pansiyonu bulunmaktadır.

 • Öğretmen :19
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :150
 • Derslik :24
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :NORMAL
 • Saatler 08:00 15:10
 • Yabancı Dil 1. Yabancı Dil (İngilizce) 2. Yabancı Dil (Almanca)
 • Pansiyon Bilgileri 150 Kız 150 Erkek Öğrenci Kapasiteli Pansiyonumuz var.
 • Ulaşım Ulaşım çok rahat bir şekilde sağlanmaktadır.Beypazarı, Güdül, Sincan ve Ayaş yolu okulumuzun 250 metre önünden geçmektedir. Sincan Fatih Mahallesi,Yenikent yönüne giden otobüs ve minibüsler okulumuzun 250 metre önünden geçmektedir. Okulumuz Eryaman Köyü girişinin karşısında Çubuk Çayının yanındadır.
 • Okulun YGS/LYS Başarı Durumu Okulumuz 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında eğitime başlamış hiç mezun vermemiştir.
Özkent Akbilek Fen Lisesi VİZYON

Bilim ve teknolojinin farkında olan, değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, yüksek moral değere sahip, kendine güvenen, katılımcı, kendini sorgulayan, etkili ve nitelikli bireyler yetiştirmektir.

MİSYON Öğrencilerin; bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini, bilgili, becerili, özgüvenli olmalarını,çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları kazanmalarını, olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini, çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını gelişen teknolojiyi izleyip kullanabilmelerini, liderlik özelliklerinin yanı sıra, işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını, sağlamaktır. Özkent Akbilek Fen Lisesi

Okulumuz henüz 2 yaşında. 11 ve 12. sınıflarımız henüz yok. Her sene 150 öğrenci almaktayız. Sınıflarımız 30 kişiliktir. Her dersin ayrı ayrı odaları vardır. Spor salonu, Müzik Odası Resim Odası, Konferans Salonu, Kütüphane ve Mescidimiz vardır. 300 kişilik pansiyonumuz da isteyen tüm öğrencilerimiz kalabilir. Yemekhanemizde isteyen tüm öğrencilerimiz öğle yemeklerini yiyebilir.

Servislerimiz mevcuttur. Öğretmen eksiğimiz yoktur. Saat 9:00´da dersler başlamakta ve 16:10´da bitmektedir. Akşam ve haftasonu ücretsiz kurslarımız mevcuttur. Haftalık ders programımız aşağıdadır. Her ay deneme sınavlarımız yapılmaktadır. Laboratuvarlarımızı ve spor salonumuzu öğrencilerimiz boş zamanlarında kullanabilirler. Öğle aralarında sınıflar arası voleybol, basketbol ve futsal turnuvaları düzenlenmektedir. Satranç Odamızda isteyen öğrencilerimiz boş zamanlarını değerlendirebilir. Özkent Akbilek Fen Lisesi

Özkent Akbilek Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Özkent Akbilek Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Özkent Akbilek Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Özkent Akbilek Fen Lisesi'nin başarılarını, Özkent Akbilek Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0 (312) 282 51 51
Okulun Faxı: 0 (312) 282 51 01
Okulun Adresi: Yeşilova Mahallesi Yeşilova Küme Evleri NO492 ETİMESGUT

Bu okula 281 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Ankara Benzer Okullar

Yerlestirme

Taban
Puanı

Yüzdelik
Dilimi

Bilal Güngör Fen Lisesi Merkezi Sınav 276.0937 28.70
Mehmet Doğan Fen Lisesi Merkezi Sınav 330.6210 12.91
Meliha Hasanali Bostan Çubuk Fen Lisesi Merkezi Sınav 356.8560 7.72
Hasanoğlan Atatürk Fen Lisesi Merkezi Sınav 348.1021 9.31
Keçiören Vatansever Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Fen Lisesi Merkezi Sınav 393.7489 2.98

Önemli: Özkent Akbilek Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Özkent Akbilek Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Özkent Akbilek Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Özkent Akbilek Fen Lisesi taban puanı 2019 , Özkent Akbilek Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Özkent Akbilek Fen Lisesi yorumları, Özkent Akbilek Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Özkent Akbilek Fen Lisesi nerede?, Özkent Akbilek Fen Lisesi üniversite başarısı, Özkent Akbilek Fen Lisesi formaları, Özkent Akbilek Fen Lisesi adresi, Özkent Akbilek Fen Lisesi başarıları

google+ google+ google+