Polatlı TOBB Fen Lisesi

Ankara / Polatlı

Polatlı TOBB Fen Lisesi
 • Polatlı TOBB Fen Lisesi
  Ekle
 • 836
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 388.4115
Yüzdelik Dilimi 7.27
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Polatlı TOBB Fen Lisesi bir Proje Okuludur.

Polatlı TOBB Fen Lisesi Ankara ili Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Polatlı TOBB Fen Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. Bu okulu tercih edebilmeniz için 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekir.

Polatlı TOBB Fen Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 388.4115 7.27
2020 406.3657 6.79
2019 435.0016 6.56
2018 361.7026 6.92
2017 473.5933 8.10
Polatlı TOBB Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
180
2020
204
2019
150
2018
150
Polatlı TOBB Fen Lisesi 2000 - 2001 Öğretim yılında 2 şube ( 32 öğrenci x 2 şube = 72 Öğrenci)  olarak açılması ve gündüzlü - karma öğrenci alınmasına karar verilmiş, okulumuz Ağustos 2000 tarihi itibarıyla açılmıştır.

Açıldığı tarihten Ağustos 2003 tarihine kadar Polatlı Belediyesi'ne ait Fatih Mahallesi Bilgen Caddesinde bulunan binada, Eğitim Uygulama Okulu ve Rehberlik Araştırma Merkezi ile birlikte 3 kurum bir arada olmak üzere eğitim - öğretim faaliyetlerini sürdürmüştür. 2003-2004 yılında İmam Hatip Lisesi binasının içine taşınmış ve İmam Hatip Lisesi ile birlikte aynı binayı kullanmıştır.

2007 - 2008 Öğretim yılı başında inşaatı tamamlanan Konya yolu  5.km'deki yeni yerleşkesine taşınmıştır. Okul pansiyonlarımız ise 2008 Şubat ayı itibarı ile hizmete açılmıştır. Öğretmen liselerinin dönüştürülmesi kapsamında okulumuz da 2014 - 2015 öğretim yılından itibaren Fen Lisesi olarak hizmet vermeye devam edecektir. Başkentin yükselen değeri Polatlı TOBB Fen Lisesi büyük hedefleriyle öğrencilerini bekliyor! Tecrübeli, idealist ve kaliteli öğretmen kadrosuyla Ankara'nın gözde okullarındanız. Bizler PTFL olarak büyük bir aileyiz. Bizler sadece öğrencilerimizi akademik alanda yüksek öğrenime hazırlamıyoruz. Aynı zamanda kültürel ve sosyal olarak her alanda etkiniz. Öğrencilerimizi yetenekli oldukları alanlara yönlendirerek okulumuza başarılar kazandırıyoruz. Öğrencilerimizin mutluluğu eğitimde olmazsa olmazlarımızdan.

Ailemizin her ferdi; öğrencilerimiz bilimsel gelişmelerden haberdarlar ve kendi projelerini tasarlarken Dünya'yı da takip ediyorlar! Bilim okulumuzun her köşesinde öğrencilerimizin karşısına çıkıyor. Gerek panolarımız da, gerek donanımlı laboratuvarlarımızda, sınıflarımızda. Bilimin ışığında uygulamalı eğitim çok önemlidir. Okulumuzda da dersler sadece sınıflarla sınırlı kalmıyor laboratuvarlarımıza taşıyor. Konularımızı deneylerle öğreniyoruz. Biz PTFL'yiz!

Sizler de ailemize katılın! Ülkemizin geleceğine bilimin yolunda beraber ışık tutalım

Pansiyonumuzun kapasitesi 152'si erkek ve 148'i kız olmak üzere 300 öğrencidir. Odalarımız 4 er kişiliktir. Her odada 4 çalışma masası vardır. Ayrıca her katta 2 çalışma odası bulunmaktadır. Yine her katta 5 banyo, 4 tuvalet, 1 adet zeka oyunları odası ve 1 adet dinlenme odası vardır.

Polatlı TOBB Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Polatlı TOBB Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Polatlı TOBB Fen Lisesi
Polatlı TOBB Fen Lisesi
 • Ankara
  İl
 • Polatlı
  İlçe
Polatlı TOBB Fen Lisesi
Polatlı TOBB Fen Lisesi
 • Ankara
  İl
 • Polatlı
  İlçe
Polatlı TOBB Fen Lisesi
Polatlı TOBB Fen Lisesi
 • Ankara
  İl
 • Polatlı
  İlçe

Adres: Şentepe Mh. Mevlana Cd. Konya Yolu 5.km Polatlı ANKARA

Tel: 0 312 624 48 00

Fax: 0 312 624 24 27

web: http://polatlitobbfenlisesi.meb.k12.tr/

Polatlı TOBB Fen Lisesi ile ilgili 836 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[kelleci keko]

okul taşınmış berbat bir yerde şehrin tam sınırında eski yeri üniversite kampüsüne eklenmiş internet yok ilk 2 katta internet çekmiyor bazı hatlarda pansiyon yemekleri kötü hocaları iyi özellikle tarihçimiz ankaradan geliyorsanız gelinir ama benim gibi 5 6 saat yolda geliyorsanız gelmeyin derim ha yurt yemekleri sıkıntı değil o bu şu derseniz hocalar ve okul kaliteli

2021-11-21 19:14
 
0
 
0
[zeytin14]

Merhabalar,ben TOBB Fen´e yerleşmiş biri olarak merak ediyorum. Cevaplarsanız sevinirim.Acaba sınıflar nasıl belirleniyor? Yüzdelik dilime göre mi ,seçmeli derslere göre mi?Seçmeli derslere göreyse biz ders seçmedik.Yüzdelik dilime göreyse %1 den % 7 ye kadar bir yelpaze var.Nasil belirleniyor.Kura yöntemiyle sınıf olusturuluyorsa aradaki dilim fark yaratıyor mu?Diyelim ki bir sınıfta kura sonucu %1 lik dilimle girmiş bir kişi varsa ve diğerleri birbirine yakınsa problem oluyor mu?Tecrübeli arkadaşların fikirlerini almak isterim.

2021-09-02 21:05
 
0
 
0
[Kadir]

Bu sene okula gidecekler yazsın da önceden tanışalım insta @kadir_729

2021-08-31 23:56
 
0
 
0
[Kadire Cevap]

Okulun web sitesinde pansiyon kaydı için 23-27 haftasında gitmen gerekiyordu sen çok geç kalmışsın okulun yanındaki pansiyon için kadro doldu seni başka bir okulun pansiyonuna alacaklar.

2021-08-30 18:56
 
0
 
0
Reklam
[Okullu]

[okulluolduk] a düzeltme
30 Ağustos resmi tatil olduğu için okuldan bilgi alıp gitmekte fayda var.

2021-08-29 23:24
 
0
 
0
[okulluolduk]

[Kadir]´e cevap:
Degerli arkadasim. En sonunda soyleyecegimi en basta soyleyeyim. Endise edecek hic bir durum yok. Kesin kayitlar 06-10 Eylul arasinda yapilacak. Senin yapman gereken 30 Agustos Pazartesi gunu okula gidip basvurunu yapman. Mutlaka basvurunu alip kesin kayit donemiyle birlikte degerlendireceklerini ve son tahlilde seni magdur etmeyeceklerini dusunuyorum. Gordugum kadariyla ogretmenlerimiz pansiyon basvurularinin tamamini kabul etmeye calisiyorlar. Ancak bu konuda gec kalmamalisin. Cunku bu surecin bir ayagi Bakanlik nezdinde yurutuluyor ve olasi gecikmeler, bu konuda artik ogretmenlerimizin de bir sey yapamayacagi bir noktaya getirebilir durumu.
Dedigim gibi 30 Agustos sabahinda gecikmeden okula ugramani tavsiye ediyorum. Guzel haberlerini almak umidiyle simdiden sana kolay gelsin...

2021-08-29 12:25
 
0
 
0
[Kadir]

Abi ben okula gittim eski binasına beni okul taşıncak diye başka bı yer tarif ettiler orayı zar zor bulduk dağın başındaydı ve iki okulda da yatılı işlemlerini yapacak hiç bir yetkili yoktu sadece işçiler vardı bu yüzden yatılı işlemlerini de tamamlayamadik bugünde okulun sitesine baktığımda pansiyon işlemlerinin sonucu açıklanmış ve ben pansiyon da kalicaktim ama başvuruyu kimse olmadığı için yapamadık ne yapmam lazım

2021-08-28 23:04
 
0
 
0
[okulluolduk]

[Okul tasinmis] rumuzlu ogrencimiz basta olmak uzere tum ogrenci arkadaslara ve degerli ailelerine;
Okulun ilcenin uzak bir yerine bu sekilde tasinacak olmasi konusunda, bilhassa okul pansiyonunun yetersizligi durumunda velilerin B planinin olmasina imkan saglanmasi amaciyla, en azindan tercihlerin yapildigi donemde bir bilgilendirme yapilmis olmasi gerekirdi.
Okula yakin bir yurt imkaninin olmamasi goz onunde bulunduruldugunda, ogrencinin pansiyona yerlesememesi veya pansiyon imkanlarinin kotu olmasi durumunda konaklamayla ilgili olarak velilerin basvurabilecekleri bir secenek yok gibi gozukuyor.
Bu noktada [Okul tasinmis] rumuzlu ogrencimizin endiselerine katiliyorum. Ancak on yargili olmayalim. Pansiyon yerlestirme islemlerini, yetersizligi halinde cozumlerini ve okul suresince pansiyon ve diger konaklama hizmetlerini (yemek, sosyal yasam) gorelim ve ondan sonra kararimizi verelim. Ben, degerli ogretmenlerimizin, ogrencilerini kendi cocuklari gibi gorup ona gore tedbir alacaklarina inanmak istiyorum. Umarim oyle olur. Bir ogrenci velisi olarak bizzat takipte olacagim. Ogretmenlerimizin, ogrencilerini magdur, velileri de cocuklarina karsi mahcup etmeyecegini dusunuyorum.
Cocuklar kaybettiğinizde değil, vazgeçtiğinizde yenilirsiniz. Lutfen hemen vazgecmeyin. -Hukuki haklarimiz sakli kalmak uzere- hep beraber biraz sabredip bekleyelim. Eger isler yolunda gitmezse, cocuklarimizin haklarini mudafa etmek uzere idari merciler ve yargi nezdinde ; ilgili personele atfedilebilecek bir sorumluluk oldugunun tespiti halinde de adli yargi nezdinde gerekenin yapilmasina katkida bulunmaktan cekinmeyecegimizi bilin.
Bu okul, [Okul tasinmis] rumuzlu ogrencimiz basta olmak uzere tum degerli ogrencilerimize hayirli ve ugurlu olsun, Allah ogretmenlerimize ogrencilerine karsi musfik olmayi, sizlere de azimli olmayi nasip etsin.
Saygilarimla…

2021-08-28 00:53
 
0
 
0
[Okul tasinmis]

Okul çok kotu bir yere taşınmış . Resmen dağın basi. Gelmenizi asla onermem . Okulun taşınacağını bilseydim asla şehir dışından buraya tercih yapmazdım. Asla bizi haberdar etmediler . Yeni okul harabe bir biçimde . Yaşanacak bir durumda değil .aramalarınıza cevap vermeyip bizi mağdur ettiler . Özel bir arabamız olmadığı için toplu taşıma ile bilmediğimiz bir yere gitmeye çalıştık .nereye taşındığını bile öğrenemedik. Eski okula bilmeden gittiğimizde hiçbir muhattap bulamadık. Türk olmayan nakliyecilere sorup bilgi almaya çalıştık. Bari eski okula yazı vs .acsaydiniz. 4 5 tane yanlış minibüse binip anca gelebildik. Daha eğitimi bile görmedim ancak bu kadar ilgisizlik olmaz . En kısa zamanda nakilimi kendi şehrimr almak için uğraşacağım. Eğer 2022 için bu okulu istiyorsanız sakin gelmeyin. Okul çok ilgisiz . Neredeyse harabe bir bina , yurdu görmedim ancak o daha kotu bir durumdaymis . Bir meslek lisesinin binasına taşınmış . Ve numaralarimizi sitesine girmemize rağmen kimse bilgi vermedi.aranan telefonlara (ayın 18-¹9u olmamasına rağmen ,çünkü bu tarihteki telefonlara cevap vermeyeceklerini yazmislar siteye ama bu tarih değildi) eski okula gidip bir muhattap bulamayınca yaşadığım hayal kırıklığını anlatamam . Geleceğim, emeğim çalınmış hissediyorum. Bari haber verilseydi okulu tercihe yazmasaydim. eski okulda çok merkezi bir yerde değildi ancak bu yeni binanin etrafında hiçbir şey yok . Eğer bu okulu hedefliyorsaniz asla gelmeyin . Eğitimi hakkında hiçbir şey diyemiyorum ama ilgisizlikleri yüzünden şimdiden gözümden düştüler . Tüm lise hayallerim cop oldu

2021-08-27 18:24
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 228

Ankara Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 272

Ankara Pursaklar Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 217

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 203

Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 828

Keçiören Vatansever Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 194

Gazi Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Polatlı TOBB Fen Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Sorular Cevaplar
Polatlı TOBB Fen Lisesi kaç puan 2022 388.4115
Polatlı TOBB Fen Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Polatlı TOBB Fen Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Polatlı TOBB Fen Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Polatlı TOBB Fen Lisesi Yatılı mı? Kız ve Erkek Pansiyonu Var.
Polatlı TOBB Fen Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Polatlı TOBB Fen Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Polatlı TOBB Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://polatlitobbfenlisesi.meb.k12.tr/), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Polatlı TOBB Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Polatlı TOBB Fen Lisesi yorumları okuyabilir, Polatlı TOBB Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Polatlı TOBB Fen Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız