Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi

Ankara / Kahramankazan

Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi
Ekle
Ekle
245
Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 409.1809
Yüzdelik Dilimi 8.37
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Bu Lise Bir Proje Okuludur.

Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi Ankara ili Kahramankazan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. (*) Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi taban puanı 409.1809 yüzdelik dilimi 8.37.

Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2022 409.1809 8.37
2021 390.9623 6.88
2020 410.2523 6.18
2019 437.0171 6.25
2018 353.3211 8.34
Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2023
0
2022
150
2021
150
2020
170
2019
150
Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi ilçe merkezine 3,6km uzaklıkta, şehir gürültüsünden uzak 11.000m2'lik, basketbol,voleybol ve  minyatür futbol sahalarının yer aldığı geniş bir kampusun içinde hizmet veren 24 derslik, resim atölyesi, bilgisayar laboratuarı, fizik, kimya biyoloji laboratuarı, çok amaçlı salon, kütüphane, rehberlik odası, öğretmenler odası ve idari bölümler mevcut bir okuldur.

21/05/2015 tarihli Bakanlık onayı ile Fen Lisesi statüsü kazanmış, ilk Fen Lisesi öğrencilerini de 2015-2016 eğitim yılından itibaren almaya başlamıştır.

Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi YKS Başarı Tablosu

Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi
Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi
 • Ankara
  İl
 • Kahramankazan
  İlçe
Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi
Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi
 • Ankara
  İl
 • Kahramankazan
  İlçe
Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi
Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi
 • Ankara
  İl
 • Kahramankazan
  İlçe
Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi
Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi
 • Ankara
  İl
 • Kahramankazan
  İlçe
Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi
Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi
 • Ankara
  İl
 • Kahramankazan
  İlçe
Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi
Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi
 • Ankara
  İl
 • Kahramankazan
  İlçe

Adres: Yıldırım Bayezit Mah. Durhasan Cad. No 68 Kazan ANKARA

Tel: 03128144416

Fax: 03128144415

web: http://mhgfenlisesi.meb.k12.tr/

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi ile ilgili 245 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Nakil gelecek biri]

Okulda okuyan arkadaşlara soruyorum da, ben 10.sınıfa yani bu yazdan sonra nakil ile gelicem. Okulun resimlerine falan baktım ama yemekhane olup olmadığını öğrenemedim. Okul içinde yemekhane var mı? Ayrıca gitgel yapıcam, ders saatleri sonrasında kurslar oluyor mu yoksa 8.dersten sonra direkt ayrılıyor muyuz? Yanıtlarsanız çookk sevinirim. Bi de okula 9.sınıfta en yüksek puanla girenin puanı kaç, onu da öğrenebilir miyim? Annem çok merak ediyor.

2023-02-19 15:38
 
0
 
0
[MHGFL ASLANİ]

Sağlam okul agaaaa gelin

2022-10-21 19:29
 
0
 
0
[Aslan Akbey]

Sırf fen lisesi adı var diye tercih etmeyin. Okulun bulunduğu ortam köy gibi market tarzı şeyler bulmak zor, ulaşımı demiyorum bile süleyman demirel veya oğuzhan yaşar bin basar puanınız yetiyorsa o tarz okulları tercih edin iyiliğiniz için

2022-09-05 21:19
 
0
 
0
[Öğrenci]

Gelmeyin okula servis ateş pahası kazan içi bile 700

2022-08-19 14:16
 
0
 
0
Reklam
[Nakıller]

Okulda nakıl aldıran sayıları malesef cok fazla

2022-07-30 10:00
 
0
 
0
[Spor Sever]

Arkadaşlar herkes eğirim vb bahsetmiş ben spor ve sosyal faaliyetlerine değinmek istiyorum okulumuz Fen Lisesi olmasına karşın Sportif faaliyet ve turnuvalarda da gerçekten çok önem veriyor okul içinde veya ilçe il çapındaki turnuvalara katılınıyor.Okul içinde sınıflar arası yapılan turnuvalar(Futbol,voleybol,basketbol,masa tenisi,bocce) ve her yıl yüzme ve koşuda ilçede neredeyse her yıl ilk 3 bizim okuldan çıkıyor.Müdürümüzün branşı beden eğitimi olduğundan her ne kadar fen lisesi olsak bile spordan assla geri kalmıyoruz ve müdürümüz çok yönlü eğitim olarak da disiplin olarak da iyi yönetiyor ve yardımlarını bizden esirgemiyor bir sorununuz bir projeniz varsa çekinmeden odasına gidip sorabilirsiniz

2022-07-29 13:50
 
0
 
0
[MHG´li]

Arkadaşlar pansiyon hakkında bilgilendirme yapayım istedim okulumuza ait kız pansiyonu var ama okuldan uzak yani servis ile gidip geliniyor erkek pansiyonu okula ait değil fakat o da aynı kız pansiyonu gibi servislerle gidilip geliniyor. Fiyat konusunda pansiyon fiyatıyla beraberdi servis fiyatı diye hatırlıyorum yanlışsa bilen biri düzeltsin.Kız pansiyonunun çok iyi olduğunu duydum arkadaşlarımdan ve eşyalar yeni.Erkek pansiyonu biraz daha eski olmasına nazaran erkek pansiyonunda kalan arkadaşlarım da gayet memnun masa tenisi turnuvaları düzenleniyor hafta sonu şehir içinden gelip de evine gitmeyenler beraber bilgisayar oynayabiliyor veya sınav haftası ise etüt odasında sessizce ders çalışabiliyorlar beraber sosyalleşip çeşitli aktiviteler yapabiliyorlar asla sıkıcı değil.Onun dışında eğitim olarak Fen lisesi olmamıza karşın edebiyat tarih dersleri ötelenmiyor veya arka planda değil 11.sınıfta eşit ağırlığa geçecekler konu eksiği olmadan başka okula geçebiliyor. Sayısal olanlar zaten devam ediyor veya onlardan da burs alıp gidenler var yalan söylemeyeceğim 9-10 da 30 kişi yani dopdolu olan sınıflar 11-12 de 15-20 kişilere kadar düşebiliyor o da tamamen okulun iyi dershanelere uzak olmasından kaynaklı öğrenciler vakit kaybı olsun istemiyorlar. Okulun her yere servisi var eryaman ve batıkentten çok öğrenci gelip gidiyor.İngilizce eğitimi olarak hocalarımız fazlasıyla iyi zaten Cambridge´in kitaplarını kullanıyoruz ve ingilizce kitap sınavları ve 4 bölümden oluşmuş(speaking reading writing listening)olmak üzere sözlü notumuzun biri bu sınavdan geliyor ve ingilizce eğitimi gerçekten iyi geçiştirmiyorlar asla bu sınavlar beni matematikten daha çok zorluyor diyebilirim :) Sınavlar kelebek sistemi yani kopya olayı kesinlikle yok onun dışında müzik sınıfımıza göz atın derim gerçekten özel okulların müzik sınıfıyla yarışır hatta daha iyi bile olabilir müzik öğretmenimiz çok değer veriyor geçen yıl İpana Türkiye geneli müzik yarışmasında 2.olduk sınıfa daha iyi yatırımlar da yapıldı.Genel olarak söyleyeceklerim bu kadar umarım dediklerimle sizde bi soru işareti kaldıysa giderebilmişimdir genel olarak %5-7 dilimler arası tercih ediliyordu bu yıl 5 adet Fen Lisesinin açılmasıyla çoğu okul gibi bu okulun da yüzdeliği düşmüş ama bunlar önemli değil okul her yıl gelişiyor gelişmeye devam ediyor sorunuz olursa yazın lütfen sorularınız cevapsız kalmaz burdan birisi size illa cevap verecektir. İyi Günler Dilerim

2022-07-29 13:39
 
0
 
0
[Ögrencii]

Bu puanla o kadar yol çekmeye gerçekten değmez evinize yakın olan bir liseye gitmeniz çok daha mantıklı olacaktır(çok kötü bir lise degilse) okuyan insan her yerde okur sonuçta sadece çalışmanız gereken zamanı yolda geçirmenizi istemem ben bu yıl nakil aldırdım düzenli bir şekilde daha iyi anlayarak ders çalışabiliyorum

2022-07-29 13:05
 
0
 
0
[başarının anahtarı ]

kız pansiyonundan okula servis var .bildiğim kadarıyla odala 3 4 5 kişilik oluyor yemeklerine de güzel diyolardı

2022-07-26 13:17
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 293

Ankara Erman Ilıcak Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 218

Hatice - Cemil Ercan Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 861

Polatlı Tobb Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 116

Mamak Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 954

Keçiören Vatansever Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi kaç puan 2023 409.1809
Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi Yatılı mı? Sadece Kız Pansiyonu Var
Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://mhgfenlisesi.meb.k12.tr/), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi yorumları okuyabilir, Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız