Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi

Tekirdağ / Çerkezköy

Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı -
Okulun Taban Puanı 403.9901
Güncel Yüzdelik Dilimi 12.03
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi Tekirdağ ili Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 403.9901 12.03
2018 - -
2017 456.9494 -
VİZYON : İstiyoruz ki, Öğrencilerimiz ve çalışanlarımız H.F.Z Anadolu Lisesinde bulunmaktan mutlu olsun. İstiyoruz ki, H.F.Z Anadolu Lisesi olmak bir ayrıcalık olsun. İstiyoruz ki, Eğitim - Öğretim öğretmen ve öğrencilerin birlikte kendilerini geliştirdikleri bir süreç olsun. İstiyoruz ki, Okulumuz yenilenerek gelişsin, çevreye destek ve öncü olsun. İstiyoruz ki, Okulumuz alanında her gün daha iyi ve en iyi olsun.

MİSYON : H.F.Z. Anadolu Lisesi olarak; Atatürk´ ün göstermiş olduğu yolda, bilimsel ve çağdaş eğitim-öğretim ile öğrencilerimizin bireysel özelliklerine göre gelişmelerini sağlamak, böylece topluma yararlı birer birey olarak yetişmeleri için varız. İlkelerimiz... İlkelerimiz; bizi, öğrencilerimizi, velileri ve okulumuzun içinde bulunduğu toplumu yönlendirir. İnandığımız İlkeler... İnanıyoruz ki, Bilimsel ve laik olmak çağdaş olmanın gereğidir. İnanıyoruz ki, Her öğrenci kendine özgüdür, biriciktir..Farklılık özelliktir, bu nedenle, bireysel özelliklerine göre öğrenebilir ve eğitilebilir. İnanıyoruz ki, Eğitim ve öğretimde sonuç değil süreç önemlidir. İnanıyoruz ki, Kurum olarak varlık nedenimiz, öğrenci-veli, çalışan ve çevrenin beklentilerine yanıt vermektir. İnanıyoruz ki, Kaynakları verimli kullanarak, yenilenerek gelişmek ve etkin olmak temel amaç olmalıdır

 • Öğretmen : 50
 • Öğrenci : 712
 • Derslik : 30
 • BT Sınıfı : 2
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 4
 • Konferans Salonu : 1
 • Tel 0282 726 85 55
 • Fax 0282 726 79 92
İstasyon Mah. Cengiz Toplel Cad. Çerkekzöy/TEKİRDAĞ
  http://hfzal.meb.k12.tr
Bu okula 12 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
12
Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi
 • Çerkezköy/Tekirdağ
22
Namık Kemal Lisesi
 • Süleymanpaşa/Tekirdağ
16
Tekirdağ Anadolu Lisesi
 • Süleymanpaşa/Tekirdağ

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi yorumları

Ayrıca Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi formaları, Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum