Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0 282 261 48 50
0 282 261 62 59
Adres HÜRRİYET MH.Ş. RÜŞTÜ ÖKELER CAD. NO12 MERKEZ/TEKİRDAĞ
MEB logo Tekirdağ / Süleymanpaşa
Tekirdağ Anadolu Lisesi

http://59tal.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 180
Taban Puanı 365.2988
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Tekirdağ Anadolu Lisesi Tekirdağ ili Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Tekirdağ Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Tekirdağ Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Tekirdağ Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Tekirdağ Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Tekirdağ Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Tekirdağ Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Tekirdağ Anadolu Lisesi Taban Puanı 365.2988 -
2017 Tekirdağ Anadolu Lisesi Taban Puanı 477.2911 6.7200
2016 Tekirdağ Anadolu Lisesi Taban Puanı
465.2062 5.3200

Tekirdağ Anadolu Lisesi göz alıcı çevresiyle modern laboratuvarları, kütüphanesi, derslikleri, açık ve kapalı spor salonları ve sosyal tesisleriyle çağdaş ve Atatürkçü eğitim veren öğretmen kadrosu ve 1210 öğrencisiyle eğitim ve öğretime devam etmektedir.

Okulumuz Dereağzı Mevkiinde 20.000 m2 alan üzerinde 7000 m2 kapalı alan, 3 ana binada eğitim ve öğretime devam etmektedir. Okulumuzdan maksimum düzeyde öğrencinin yararlanmasını amaç edinmekteyiz. Bu amaçla 2003-2004 Öğretim Yılında 210 olan kontenjanımızı, 2004-2005 Öğretim Yılında 240 a, 2005-2006 Öğretim Yılından itibaren de 300e çıkartılmıştır. 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılında 45 sınıfta 1210 öğrencimizle eğitim öğretime devam etmektedir.okulumuz 300 öğrencimizin faydalandığı kız/erkek karma öğrenci pansiyonuyla ulaşım güçlüğü çeken öğrencilerimize hizmet vermektedir.Bunun yanında okulumuza ait 12 daireli okul lojmanı öğretmenlerimizin istifadesine sunulmuştur. Tekirdağın en güzide yerleşim yerlerinden birinde kurulu olan okulumuzun bulunduğu bölgede ev kiraları değişkenlik göstermekle birlikte 750-1000 TL arasındadır.

Vizyon Her çalışma alanında verimli sonuçlara ulaşarak paydaşlarını mutlu kılmak, Türkiyenin öncü ve en saygın eğitim kurumları arasına girerek, uluslararası düzeyde adını duyurmak.

Misyon Okulumuzu, yaratıcı bir ortama sahip olacak şekilde planlamak ve geliştirmek, öğrencilerimize mümkün olan en üst seviyede eğitim öğretim kalitesi sağlamak ve bu konuda lider olmak, ilgili bütün kişileri karar mekanizmasının birer parçası haline getirerek tam ve aktif katılımı sağlamak.

Başarılar

Tekirdağ Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Tekirdağ Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Tekirdağ Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Tekirdağ Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Tekirdağ Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0 282 261 48 50
Okulun Faxı: 0 282 261 62 59
Okulun Adresi: HÜRRİYET MH.Ş. RÜŞTÜ ÖKELER CAD. NO12 MERKEZ/TEKİRDAĞ

Bu okula 15 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Tekirdağ Tekirdağ Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Tekirdağ Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Tekirdağ Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Tekirdağ Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Tekirdağ Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Tekirdağ Anadolu Lisesi yorumları, Tekirdağ Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Tekirdağ Anadolu Lisesi nerede?, Tekirdağ Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Tekirdağ Anadolu Lisesi formaları, Tekirdağ Anadolu Lisesi adresi, Tekirdağ Anadolu Lisesi başarıları, Tekirdağ Anadolu Lisesi Tekirdağ, Süleymanpaşa Tekirdağ Anadolu Lisesi

google+ google+ google+