Tekirdağ Anadolu Lisesi

Tekirdağ / Süleymanpaşa

Tekirdağ Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı -
Okulun Taban Puanı 437.7266
Güncel Yüzdelik Dilimi 6.14
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Tekirdağ Anadolu Lisesi Tekirdağ ili Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Tekirdağ Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Tekirdağ Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Tekirdağ Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Tekirdağ Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 437.7266 6.14
2018 365.2988 6.39
2017 477.2911 6.72
Tekirdağ Anadolu Lisesi göz alıcı çevresiyle modern laboratuvarları, kütüphanesi, derslikleri, açık ve kapalı spor salonları ve sosyal tesisleriyle çağdaş ve Atatürkçü eğitim veren öğretmen kadrosu ve 1210 öğrencisiyle eğitim ve öğretime devam etmektedir.

Okulumuz Dereağzı Mevkiinde 20.000 m2 alan üzerinde 7000 m2 kapalı alan, 3 ana binada eğitim ve öğretime devam etmektedir. Okulumuzdan maksimum düzeyde öğrencinin yararlanmasını amaç edinmekteyiz. Bu amaçla 2003-2004 Öğretim Yılında 210 olan kontenjanımızı, 2004-2005 Öğretim Yılında 240 a, 2005-2006 Öğretim Yılından itibaren de 300e çıkartılmıştır. 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılında 45 sınıfta 1210 öğrencimizle eğitim öğretime devam etmektedir.okulumuz 300 öğrencimizin faydalandığı kız/erkek karma öğrenci pansiyonuyla ulaşım güçlüğü çeken öğrencilerimize hizmet vermektedir.Bunun yanında okulumuza ait 12 daireli okul lojmanı öğretmenlerimizin istifadesine sunulmuştur. Tekirdağın en güzide yerleşim yerlerinden birinde kurulu olan okulumuzun bulunduğu bölgede ev kiraları değişkenlik göstermekle birlikte 750-1000 TL arasındadır.

Vizyon Her çalışma alanında verimli sonuçlara ulaşarak paydaşlarını mutlu kılmak, Türkiyenin öncü ve en saygın eğitim kurumları arasına girerek, uluslararası düzeyde adını duyurmak.

Misyon Okulumuzu, yaratıcı bir ortama sahip olacak şekilde planlamak ve geliştirmek, öğrencilerimize mümkün olan en üst seviyede eğitim öğretim kalitesi sağlamak ve bu konuda lider olmak, ilgili bütün kişileri karar mekanizmasının birer parçası haline getirerek tam ve aktif katılımı sağlamak.

Başarılar
 • Tel 0 282 261 48 50
 • Fax 0 282 261 62 59
HÜRRİYET MH.Ş. RÜŞTÜ ÖKELER CAD. NO12 MERKEZ/TEKİRDAĞ
  http://59tal.meb.k12.tr
Bu okula 16 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
16
Tekirdağ Anadolu Lisesi
 • Süleymanpaşa/Tekirdağ
22
Namık Kemal Lisesi
 • Süleymanpaşa/Tekirdağ
12
Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi
 • Çerkezköy/Tekirdağ

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Tekirdağ Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Tekirdağ Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Tekirdağ Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , Tekirdağ Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Tekirdağ Anadolu Lisesi yorumları

Ayrıca Tekirdağ Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Tekirdağ Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Tekirdağ Anadolu Lisesi formaları, Tekirdağ Anadolu Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum