Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi

İzmir / Buca

Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi
 • Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi
  Ekle
 • 41
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 465.1863
Yüzdelik Dilimi 0.52
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi bir Proje Okuludur.

Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi İzmir ili Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. Bu okulu tercih edebilmeniz için 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekir.

Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 465.1863 0.52
2020 475.8995 0.38
2019 486.7926 0.57
2018 436.1702 0.61
2017 495.4579 0.53
Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
90
2020
102
2019
90
2018
90
Buca İnci Özer Tırnaklı Fen Lisesi; Buca Fen Lisesi olarak eğitim-Öğretime Baltacı Köşkü olarak bilinen binada başlamıştır. Baltacı Köşk?ü, Buca´nın en eski yapıtlarından birisidir. Köşk 1863´te Abdülaziz´in İzmir´e gelişinde Buca´da kaldığı yerdir. Söylentilere göre Sultan, Aliotti Bahçesi?ne bakan kapıdan kabul edilmiş ve adet olduğu üzere, kapı bundan sonra kapatılarak bir daha kullanılmamıştır. Kesin bilinmemekle birlikte, 1890larda köşkün Ispartalıyan adlı İzmirli bir zengin tüccarın mülkiyetine geçtiği anlaşılmaktadır. Köşk 19. yüzyılda Yunan Milli Bankası adına 120.000 Kaimeye satın alınmıştır.

Daha sonra Venizelos burasını, savaşta ölenlerin çocukları için bir yetimhane yapılmak üzere İzmir Rum Toplumuna bağışlamıştır. Ancak 1922´de buradaki yetimler, Amerikan Kızılhaçı tarafından Yunanistan´ a nakledilmiştir. Bu tarihte Türk Devleti´ne geçen köşk ,Mustafa Kemal Paşa´ya bağışlandı. Fakat Paşa, burasının okul yapılmasını istedi. 1930?lu yıllardan bu yana köşk okul olarak kullanılagelmiştir. Köşk 1930 yılında Buca Orta Okulu olmuş, asıl konak yatılı öğrenci yurdu, yanındaki küçük yapılar da müsamere salonu v.s. olarak kullanılmıştır. Dimostanis Baltacı Köşkü, 1966 yılında Buca Lisesi olmuş.

Okul 1990 yılında Buca Lisesi ile Buca Ortaokulu şeklinde ikiye ayrılmıştır Köşk ile beraberindeki binalarda süren eğitim maratonu içerisinde Buca Lisesi 1993 yılında müfredat Laboratuar Okulu ve Yabancı Dil Ağırlıklı Lise 1997 yılında da Bilgisayar Laboratuar okulu olarak kullanılmıştır. Bu Arada Baltacı Köşkü bir süre Güzel Sanatlar lisesi olarak da kullanılmıştır.Ünlü Baltacı Köşkü 2008- 2009 eğitim ve öğretim yılında Buca Fen Lisesine dönüştürülmüştür. 2013-2014 eğitim öğretim yılında okul Bahçesine yapılan yeni binasına taşınan okulumuzun adı Buca İnci Özer Tırnaklı Fen Lisesi olarak değiştirilmiştir... Okul Tanıtım Videosunu İzleyin
2018 Yılı Üniversite başarısı: 2018 Eğitim-öğretim yılında okulumuzdan 100 öğrenci mezun olmuştur. 2018 YKS?e bir öğrencimiz Türkiye 58. si, bir öğrencimiz Türkiye 71. si olmuştur. SAY ham puan sonuçlarına göre ilk 100e 2 öğrencimiz, ilk 500e 6 öğrencimiz, ilk 1000e 7 öğrencimiz, ilk 5000e 34 öğrencimiz, ilk 10 000?e 48 öğrencimiz girmiştir.

Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi
Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi
 • İzmir
  İl
 • Buca
  İlçe
Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi
Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi
 • İzmir
  İl
 • Buca
  İlçe
Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi
Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi
 • İzmir
  İl
 • Buca
  İlçe
Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi
Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi
 • İzmir
  İl
 • Buca
  İlçe
Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi
Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi
 • İzmir
  İl
 • Buca
  İlçe
Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi
Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi
 • İzmir
  İl
 • Buca
  İlçe

Adres: 75 Sokak No1 BUCA İZMİR

Tel: 02324203137

Fax: 02324405555

web: http://bucatirnaklifenlisesi.meb.k12.tr

Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi ile ilgili 41 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
["Iyi ki "]

Önce kızım, (şu an son senesi ) ondan iki sene sonra oğlum bu okulu kazandı. 4 yıl önce bir yilda yanlış hatırlamıyorsam 5 defa müdür değişmişti. Şu an taşlar yerine oturdu. Öğretmen kadrosu gayet güzel, çocukları motive edişleri, öğrencinin ruhuna dokunmalari, onların kendini önemli birer birey olarak görmelerini sağlamaları ve cocuklarimizin bu ülkenin geleceği olacağının farkında olarak dürüst olmayı, çalışkan, araştırmacı, sorgulayıcı olmalarını teşvik etmeleriyle gönlümüze taht kurmuş bir okuldur.Hem sayısal da hemde sözelde oldukça kaliteli öğretmenler var, Beden ve resim öğretmeni de dahil her dersi hakkını vererek işleyen donanımlı kişiler den olusmuş bir kadro hakim. Önceden pansiyonda sadece kızlar kalıyor, erkekler başka bir okulun pansiyonunda gönderiliyordu. Şu an hepsi aynı okulun bahçesindeki pansiyonda kalıyorlar. Kızım 4, oğlum iki senedir okulun yemekhanesini kullanıyor ,Çetin ustanın yemeklerini seviyorlar. Bu beklentiyle orantılı olarak değişir. Benim çocuklarım memnun. Okulda sosyal etkinlikler bir Anadolu lisesi kadar olmasada mevcut. Zaten her sınıfta 3er şube var. 30 ar kişiden 90 öğrenci var. Bütün okulda toplamda 360 öğrenci ya var ya yok. Çocukların hepsi aynı seviyede olunca ve sayı az olunca çok güzel arkadasliklari oluşuyor. Sosyalliği kendi aralarında dahi oluşturabiliyorlar. Bahar şenliği ,pi şenliği, okul gezileri, sinema,bovling günü, sınav sonrası rahatlama gezileri vs. siz isteyin öğretmenler sizin için yürümüyor uçuyor.Pansiyon öğrencilerinin abisi ablası gibiler. Oğlum sırf onları gördüğü için evimize çok yakın olmasına rağmen pansiyonda kalmak istemişti 😊Spor salonu yok.Burasi İzmir ihtiyacta yok. Sıcak memleket, yaz kış bahçede maçlar ( futbol- voleybol- basketbol)eksik olmuyor.Labatuarlar var. Zaman zaman kullanıyorlar ama genelde müfradat ve sınav odaklı oldukları için fazlaca kullanılmıyor. Aynı bahçede 3 okul var, teneffüs ve çıkış saatleri farklı olduğundan sıkıntı yaşanmıyor. 3 okul olsa da, Anadolu´nun 30 kişi ya var ya yok, fen lisesi 350 desek, sosyal bilimlerde bir o kadar olsa, hepsi bir Anadolu kadar olmuyor. Çocuklar hem öğretmenlerine hem arkadaşlarına her konuda saygılı. Bizim için bu okul Kocaman bir ""ÎYÎ KÎ"Olimpiyatlar, bilimsel çalışmalar,robotik kodlama,santranç, piyano vs istekli ve yetenekliyseniz birisi elinizden tutar,yaniniza da birkaç arkadaş daha ekler yürür gidersiniz.Yalniz son sene hiç bir şey beklemeyin yatar kalkar soru çözersiniz. Aldığınız nefes dahi deneme sayısı olur. Diploma notlarınızı etkilemesin diye son senelerde sınav soruları kolay olur ama zor sorulardan quizlerde kaçamazsıniz. Zor sorularla bir şekilde yuzlestirirler sizi haberiniz olsun. 😉 Tercih edip kazanabilene şimdiden hayırlı olsun. Bu arada ister 0.01 lik, ister 0.5lik dilimde olun birbirinize üstünlük taslamayin aranızda 2-3 soruluk fark var. 0.5 le giren dereceyle bitirebilir haberiniz olsun. Bundan sonrası için başarı size kalmış. Çalışan yol alır, çalışmayan müke

2022-01-18 22:52
 
0
 
0
[bucalı]

Buca´mızın gurur kaynağı buca İNCİ ÖZER FEN LİSESİ İzmir´in nadide okullarından biri böyle güzel bir okulun Bucada olması bizi sevindiriyor.Fakat daha orta okula başlarken fen lisesine gitmeye karar veren oğlum buca fen lisesine gidemiyor.Buda bizi oldukça üzüyor.Nasıl bir yol izleyeceğimize bile sistem karar veriyor.Bence bu kargaşanın önüne geçilmesi gerekiyor.Tercihler nakiller orası ayrı burası ayrı bir şey söylüyor.İşin içinden akıllı biri çıkamıyacak hale geliyor.Kısaca evimize en yakın lise olarak Buca İnci Özer Tırnaklı fen lisesine oğlum Arda Armağan Ünal´ın kaydedilmesi için gereken ne varsa yapacağımı taahhüt ederek bu konuda yardım talep ediyorum.Öğrenci bilgileri ekte olup incelenmesini ve tarafıma bilgi verilmesini Arz ve Rica ediyorum.Bu vesileyle saygılarımı sunar iyi çalışmalar diliyorum

2021-08-11 17:38
 
0
 
0
[Bir öğrencu]

Merhaba ben bu okulu kazandım bu sene ama okul hakkında biraz tereddütlüyüm çünkü Atatürk´e gitmemi tavsiye edenler var bu sene tercih eden varsa yazabilir mi ya da önceki senelerden deneyimi olan?

2021-07-29 19:44
 
0
 
0
[Buca Fen Öğrencisi]

Okulum hakkında bilgi yetersizliği çok fazla, tüm artı ve eksileri yazmaya çalışacağım.
• Okul, öğretmenleri açısından problem yaşanacak bir okul değil. Alanında tecrübeli ve tutkulu öğretmenler; hiçbiri siz soru götürdüğünüzde geri çevirmez, matematik hocamızı üç teneffüs tamamen kilitlemişliğim var :D. (Not: Müzik hocamız overdosed tutkulu.) Ders başarınızı gözlemliyorlar, bir düşüş halindeyseniz yardımcı oluyorlar. Genellikle öğrenciyi boş bırakmıyorlar. Özellikle sayısal alandaki hocalarımız piyasada eşi benzeri olmayan sorular yazıyorlar ve denemelerde gavura sorar gibi soruyorlar.
• Sınavları pek dert etmeyin. OBP olayı yüzünden (genellikle) aşırı zorlamıyorlar. "Daha önce sınavlarda hesap makinesi kullanılmasına izin veriyorduk, siz şanslısınız." demişti kimya hocamız.
• Öğrenci ortamı... Kendi dönemim için konuşacağım, çoğunlukla mükemmel insanlar var. Tarih de, felsefe de, spor da, bilim de, politika da, din de, sanat da tartışabileceğiniz kaliteli bir öğrenci topluluğuna giriyorsunuz. Öğrenciler hırslı ama dostça bir rekabet ortamı var. Akademik anlamda komün bir düzen hakim denilebilir. Zorbalık, hırsızlık katiyen yok, kefilim. Bugüne kadar kavga da görmedim, huzurlu bir ortam hakim. Sevmeyeceğiniz kişiler de olacaktır illaki, problem yaratırlarsa direkt müdür yardımcımıza (<3) koşturabilirsiniz.
• Fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarları var ama pek kullanılmaz. Yılda iki, üç kere gidersiniz, "Yok, ben deney yapmak istiyorum." diyorsanız bu okul, o okul değil. Olimpiyat öğrencisiyseniz branşınızın laboratuvarında çalışırsınız ama bu çalışma çoğunlukla teoriktir, pratik değil.
• Fiziksel koşullar kesinlikle yetersiz ve halledilmesi gereken başlıca olaylardan. Bahçe kocaman ve çok hoş, Baltacı Köşkü ile aynı bahçedesiniz zaten. Ama üç okulla aynı bahçeyi paylaşmak nedir? Aslında dört ama sağ olsunlar Buca Ortaokuluyla araya tel döşemişler zamanında da düşürmüşler sayıyı. (Not: Çöp konteynerlarının gerisindeki büyük taşı kenara çekin ve Buca Ortaokulunun keyfini çıkarın.) Spor salonu yok, spor malzemesi ise tadımlık olarak var. Beden hocamız (<3) sizi koşturun edin diye zorlamaz, koridorlarda böğürerek gezmezseniz istediğiniz gibi takılırsınız. Baltacı Köşkünde imam-hatip lisesi vardı, bu sene anadolu lisesi olmuş. Gidenler voleybol filelerini boş bırakmıyorlardı, gelen gideni aratmaz umarım. Diğer okullarla iletişimimiz kantin dışında olmuyor. İmam-hatip lisesinde kantin olmadığından bizim kantini ya da sosyal bilimlerinkini kullanabiliyorlar, siz de gidip sosyal bilimlerin kantininde takılabilirsiniz.
• Yurtta kalmadığımdan yorum yapmam yanlış olur.
• Yemeklerin fiyat performans oranı sıfır. Arasına kedi maması koysan sırıtmaz. Doymak için yersiniz. Yağ, tuz, pişme ayarı hiç mi tutmaz? Tutmuyor işte :D.
• Sigara içen biri var mı bilmiyorum (illaki vardır.) ama okul sınırları içinde asla sigara içmek, bulundurmak gibi şeyler yapılmaz/yapılamaz.
• Görenler şaşırıyor: asansör, unisex tuvalet, beş köpeğ

2021-02-19 13:23
 
0
 
0
Reklam
[Bfl li]

Ben alttaki yazana hiç katılmıyorum sayısal eğitimi de gayet yerinde bi okul. Sınavlarda bazen kolay sorsalar da hocalar denemeler de falan oldukça zorlayıcı kaldı ki sınavları zor soran ve düşük not almanızı isteyen bir okula gitmeyin çünkü yks de not ortalaması da önemli.bu kadar düşünceli bir okulu kötüleyebilecek kadar ne yaşadınız bilemiyorum

2020-09-02 12:45
 
0
 
0
[YKS li]

Bu okulu öneririm fakat sözelde öneririm ama sayilsada bunu söyleyemem sayisalda fazlasiyla kolay sorular sinavda soruyorlar 2013 yillarindaki gibi Emin olun sayisalda çok çalismaniz gerek çünkü sayisalda konularin üstünden geçmiyorlar bile siz kendiniz çalisirsaniz olur onlara güvenirseniz 1,0 yenilmis sanin kendinizi o hocalarin anlatislari sizi etkilemez.....,

2020-08-09 16:39
 
0
 
0
[Magdur]

Merjabalar, ben 2019lgs ciyim bu okul geldigim için kendimi mutlu hissediyordum fakat hocalarin seviyesi malesef si´avsiz liseler deki gibi bir anlatis tarzlari var 1 kere anlatip bitiriyorlar isi üstünden geçmiyorlar sinirli vé siddette megelli hocalarimiz varken iyi hocalarimizda var fizikve kimya bibi odalari çok nadiren kullaniyoruz size önerim bornova anadolu vé izmir fen muhtesem ben bornova veya atatürk lisesine nakil olmayi düsünuyorum fakat virus nedeniyle tam olark tamamlayamadim istedigimi (ama yaptiricam)

2020-08-05 15:27
 
0
 
0
[İzmirli]

Merhaba çocuklar,büyük kızım bu okulda 11.sinifa geçti okulu tercih etmek isteyenlere bilgi amaçlı yazmak istedim öncelikle sonuçta fen lisesi ne kadar kötü olabilir ki☺️ama olumsuz yanları var tabiki bunlardan ilki maalesef nedenini bilemedigim sebeplerden yönetim kadrosu oturmamış bir okul bir yıl içerisinde altı kez müdür değişti garip ama gerçek asıl trajikomik olansa fen lisesi ama bir fen laboratuarı bile yok☺️ geçtiğimiz yıl kucuk bir sınıf kütüphaneye dönüştürüldü ufakda olsa iş görüyor zaten okul 350 kişilik butik bir okul üç okul aynı bahçede inci özer fen Mehmet Akif Ersoy sosyal bilimler ve imam-hatip aynı bahçeyi kullanıyor spor salonu vs hayal dahi etmeyin çünkü yok☺️yurt olayı enson erkekler için sıkıntılı ydı Işılay saygın güzel sanatlar lisesinin yurduna gidiyorlardı ogrencilerin bir kısmı halloldumu bilmiyorum başka ne söyleyebilirim sanırım olumsuz yanları bunlar gelelim artilarina bı kere okul belirttiğim gibi butik okul az öğrenci var bu bizim için bence avantaj en önemli tercih sebebimiz evimize yürüme mesafesinde olması oldu uzak mesafe yolda kaybedeceği vakti evde dinlenerek geçiriyor kızım.dersler zaten yoğun ve zorlayıcı birde trafik otobüs vs.. sıkıntısı yaşamıyoruz o konuda şanslıyız birde çok şükür okulda aykırı öğrenci yok herkes birbiriyle uyum içinde saygı sevgi hoşgörü on numara öğretmen kadrosu çok iyi benimde dersimi önemseyin psikolojisiyle sayisalci çocukları vals yapmaya zorlayan muzikciyi saymazsak ☺️ yemek konusunda sıkıntı yaşamazsınız bu yıl düzene girdi fena değil genel olarak özetlemeye çalıştım uzaktan tercih edermiydim hayır hele kıpır kıpır sosyal bir cocuksaniz asla size göre değil fiziki şartları daha zengin bir Anadolu lisesi tercih edin derim ama benim kızım gibi etkinliklerden pek hoşlanmayan düz mantık test cocuklariysaniz burda çok mutlu olursunuz.Hepinize başarılar diliyorum.

2020-06-20 03:26
 
0
 
0
[İyiki]

Arkadaşlar eğer karşıyaka bayraklı vb yani kuzey taraflarda oturuyorsanız okulun adını pek duymamış olmanız normal ben de bu yüzden birazcık tereddüt ettim tercih listeme eklerken fakat gönül rahatlığıyla okulu tercih listenize ekleyebilirsiniz lise hayatını da güzelce yaşarsınız tabii aileniz izin verirse

2020-02-01 17:22
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 113

İzmir Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 41

Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 83

Atatürk Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Atatürk Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Atatürk Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 69

Bornova Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Sorular Cevaplar
Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi kaç puan 2022 465.1863
Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi Yatılı mı? Kız ve Erkek Pansiyonu Var.
Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://bucatirnaklifenlisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi yorumları okuyabilir, Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız