Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi

İzmir / Tire

Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi
Ekle
Ekle
107
Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 441.8604
Yüzdelik Dilimi 3.75
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Bu Lise Bir Proje Okuludur.

Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi İzmir ili Tire İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. (*) Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi taban puanı 441.8604 yüzdelik dilimi 3.75.

Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2022 441.8604 3.75
2021 415.1174 3.81
2020 432.9366 3.28
2019 454.2580 3.82
2018 382.7904 4.11
Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2023
0
2022
90
2021
90
2020
102
2019
90
Eğitime çok önem veren, Tire´ye ve bölgeye fen lisesi kazandırmayı amaçlayan değerli hayırseverlerimiz Sayın Belgin ve Atila Çallıoğlu çifti okulumuzu yaptırmıştır. Okulun arsa tahsisi Tire Belediyesi tarafından yapılmıştır.

2013-2014 eğitim öğretim yılında faaliyete başlayan Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi, ülkemiz ve dünya için bilim,teknoloji ve fen alanında sorgulayan, yaratıcı, düşünen, araştıran ve üreten bilim insanı yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesinde15 Derslik, 1 Fizik, 1 Kimya, 1 Biyoloji laboratuvarı, 4 adet olimpiyat odası, 1 BT sınıfı, 1 konferans salonu, 1 spor salonu, 1 kantin ve tüm ihatiyaçların karşılanabileceği 1 pansiyonu bulunmaktadır. Okul Müdürü Okul Tanıtım Videosu İzleyin
Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi YKS Başarı Tablosu

Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi
Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi
 • İzmir
  İl
 • Tire
  İlçe
Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi
Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi
 • İzmir
  İl
 • Tire
  İlçe
Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi
Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi
 • İzmir
  İl
 • Tire
  İlçe
Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi
Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi
 • İzmir
  İl
 • Tire
  İlçe
Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi
Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi
 • İzmir
  İl
 • Tire
  İlçe

Adres: FATİH MAH. ULUS CADDE NO5 TİRE / İZMİR 35900

Tel: (232) 500 07 00

Fax: 232 500 07 01

web: http://tirefenlisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi ile ilgili 107 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Tifildan biri]

Öncelikle bu okuldaki ilk yılımı tamamladım ve genel olarak memnun olduğumu söylemek isterim.Aşağıdaki eski mezunlar beğenmemiş ama okul yeni bir okul olduğu için bu kadar sorun olması gayet normal.Pansiyondan bahsedicem pansiyonda kalmadım ama gayet temiz konforlu olduğunu herkesten duyuyorum.Pansiyonda ortamınız varsa oh ne ala.Yurtluları çok sıktığını söylemişler arkadaşlar ilk dönem yurt gayet serbestti ve arkadaşlarım kötü sonuçlar alıyordu 2. Dönem telefon yasağı ve daha uzun bir çalışma saatiyle yükseldiler zaten burası fen lisesi diğer iyi Anadolu liselerine puanınız yetmediği için geliyorsanız hiç gelmeyin düzenli çalışmayı kaldırabiliyorsanız gelin ki bu da çok zor bir şey olmamalı.yemekler zaten iyi.Sosyal aktivitenin de gayet yeterli olduğunu düşünüyorum işte kimisi demiş ki İzmir’deki Anadolu liseleri gibi değil e zaten okulu farklı kılan da bu düzen ve ders odaklı olması eğer Anadolu lisesi istiyorsanız tercih etmeyin çünkü alttakiler gibi mutlu olamazsınız.Okulun idaresi bence de yeterli değil bu konuda haklılar ama bazı hocalar gayet iyi arada yetersiz olanlar elbette var.Sınavlarda zorlanmadım ben açıkçası.Bu arada çok çalışan biri de değildim bence abartılmış zorluğu ilerde ne olur bilemem de.Okul butik okul gibi küçük herkes herkesi tanıyor ve bence özgüven problemi de yok herkes farklı etkilenir tabi ama sanki buraya gelen herkes öyle olacakmış gibi anlatılmış.Öğrencilerinin kalitesi de fark ediliyor çiğli vb ile kıyaslanmış ben bir fark olduğunu düşünmüyorum. Kısacası okul iyi,güzel .düzenli olan ve çalışacak ,ortalama sosyalliğe sahip insanlar için ideal.Eğer Anadolu istiyorsanız ya da illa İzmir diyorsanız gelmeyin.Bana göre tek eksiği idare ve birkaç öğretmeni.saygılar

2022-08-20 18:20
 
0
 
0
[Fırtına]

Kayıtlar nezaman başlıyor okul ve pansiyon kayıtları bilgisi olan varmi

2022-07-26 23:36
 
0
 
0
[2020 mezunu]

Kabataş-Galatasaray gibi çok üst düzey liseler olmuyorsa şayet liseyi yatılı okumanın artık anlamı kaldığını düşünmüyorum. Üniversiteler gibi liselerin de kalitesi çok düştü maalesef.

Yurt: Biraz kendimle çelişeceğim ama yatılı kalan arkadaşlarım her ne kadar disiplinli ortam olsa da -bahsedildiği gibi- ortamdan memnunlardı. Lise şehirin dışındaydı ancak bu 2010lu yıllar için geçerliydi :D. Tire liseye kadar inmeyi başardı. Şanslısınız mezunlar gibi çok yürümeyeceksiniz.

Yemekler:Bu konuda okula büyük haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Yenilmeyecek düzeyde yemek çok çıkmıyordu bence. Yemekhanede yemek yiyorsunuz beklentiniz ona göre olsun. Yemek beğenmeyenler hep var üniversitede de bitmiyor bu tipler. Bu arada ben yatılı değildim sadece öğle yemeği yedim. Yatılı kalanlar için durum farklı olabilir. Kantin klasik okul kantini.

Aktiviteler: Her sene sınıflar arası futsal-basket turnuvası yapılır. Müzikte de senede 1 de olsa liseler arası yarışmaya da katılınır genelde. Liseler arası turnuvalar da olur eğer 9-10sanız hocanızı gazlayın taraftar lazım :) . Bir devlet lisesine göre iyi olduğunu düşünüyorum. Yeteneğiniz olmasa bile aktif olmaya çalışın okuldan bağımsız bir uğraşınız mutlaka olsun inanın ders kadar önemli bunlar ot ot oturarak harcamayın vaktinizi.

Dersler-İdare: 9.Sınıfta özellikle mattan zorlarlar sizi güya ders vermek için -dünyanın en saçma şeyi-. Bu konuda en başa geleceğim. Genel olarak liselerin kalitesi çok düştü arkadaşlar hocaları gömen çok kişi var ancak benzer puandaki fen liselerinde de durumun çok farkı olduğunu düşünmüyorum açıkçası. 12.Sınıfta din kültürü vs. çalışmak zorunda kalabilirsiniz biraz şansa kalıyor bunlar. İdareye gelirsek bu okula yakışan bir idare kadrosu yok maalesef. Gelen kişiler de malum sendikalarda üye olup torpille gelmiş kişiler , bunu herkes biliyor.

YKS: Açıkçası iyi sonuçlar çıkaran öğrenciler kendi emekleriyle geliyor. Tabi ki sınava giren kişiler öğrenciler , öğretmenlerin katkısı bir yere kadar olabilir ancak öğrencilerin büyük bir çoğunluğunun potansiyelini gösteremediği de bir gerçek . Bu durumun tek kaynağının öğrencinin kendisi olduğunu düşünmüyorum.

Kendi dönemime göre yorumladım değişen durumlar olabilir (en basitinden yurt idaresi değişmiştir yemekler bambaşka bir durumda olabilir). Tekrar okumak ister miydim açıkçası istemezdim yalan söylemeyeyim :D2022-07-04 17:50
 
0
 
0
[10.sınıftan birisi]

okul hakkında pek kötü bir şey söyleyemem yani hocaların büyük kısmı iyi. ancak yazılılara gelirsek (herkesin de benim gibi düşündüğüne eminim) gereginden cok daha fazla zorluyorlar. hocaların neredeyse hepsi kazanım odaklı değil eleme odaklı sınav yapıyor ki bence bu cok yanlıs. Yazılıların amacı öğrencinin konuyu kavrayıp kavramadığını ölçmektir. Hocaların bir kötü yönü bu
yurt konusuna gelirsek;
9. sınıfta karantinadan dolayı gelemedik. suan yarım senedir yurttayım. ilk zamanlar guzeldi. ancak simdi cok sıkmaya basladılar. yurtta gereksiz bir disiplin var ve artık bizce ego tatmini durumuna geldi :)
daha 10. sınıfım ve inanın kendime gram vakit ayıramıyorum. bu durum artık canımı sıkmaya basladı. saat 22 de etütten yurda geliyoruz ve 12 ye kadar(bazı hocalar buna da izin vermiyor) kendimize vakit ayırabiliyoruz.
bu iki saatlik zamanda duş mu alalım, dinlenelim mi, sohbet mi edelim.
elbette fen lisesi disiplinli bir yer olmalı buna katılıyorum ancak biz daha 10. sınıfız ve daha 10. sınıfta bu kadar sıkılan bir nesil 12de kim bilir nasıl sıkılır? Veya calısma istegi kalır mı?
bunları bir dusunmek lazım ozellıkle hocaların eger psikoloji egitimleri varsa bunları oturup dusunmeleri lazım derim :)
bu arada nakil aldıracak veya okulu tercih edecek arkadaslarıma buradan sunu söyliyim eğer cok baskıya gelemiyorsanız yazmayın derim:)
saygılar...

2022-03-05 23:55
 
0
 
0
Reklam
[12. sınıf ]

ben bir önceki yorumu yazan kişiyim. gelmeyin kardeşim buraya. biraz vicdanlı olsalar 12. sınıfta biraz kolay sınav yaparlardı. bugün matematik sınavı yapıldı bütün sorulara zaman ayırıp düzgün cevaplayabilen max 3-4 kişi var. biz matematik olimpiyatlarına hazırlanmıyoruz hocam yks´ye hazırlanıyoruz. ilk 3 yılımızda da böyle vakalar üstüne sınav iptalleri oldu ama 12. sınıf stresinde bize bunu yaşatmalarını unutmayacağım. kendi egolarını tatmin etmek için bunca zaman obp´mizi mahvettiler hakkım haram olsun.

2022-01-06 23:46
 
0
 
0
[12. sınıf ]

uğursuz mekan. başladığımdan beri hiçbir işim rast gitmiyor hiçbir senem sorunsuz geçmedi. haziranda kafama yıldırım düşmezse mezunuz hayırlısıyla. ciddi düşüncem çok uzak şehirlerden gelmeye değecek bir okul değil. henüz yeni bir okul sayılır ve kadrosu şahsen yetersiz. kendi seviyemde öğrencilerle bir arada bulunabilmem dışında eğitim hayatıma bir katkısı olduğunu düşünmüyorum.

2022-01-04 22:41
 
0
 
0
[zurna]

aynen kardes fen lisesi güzel okul

2021-11-04 16:48
 
0
 
0
[TFL örençi]

Okulun pansiyonu nasıl

2021-09-01 17:06
 
0
 
0
[mezun birisi]

2020 tire fen mezunuyum 2016 senesinde girdiğimiz okul kendi çapında gelişmeye çalışırken tüm sancılarına ben ve saz arkadaşlarım bizzat şahitlik etmiş bulunduk öncelikle şunu söyleyebilirim ki okulun en büyük sıkıntısı bünyesine aldığı gayet potansiyel vadeden öğrencileri hiçbir şekilde işleyememesidir bunun da en büyük sorumlusu başta bulunan idareci ve birkaç isitisna dışında egosu boyundan büyük öğretmenlerdir bu okula fazla olan öğretmenler de yok değil ama belirttiğim gibi bu fazlalık kesinlikle öğrencilere değil okulun adıyla yaşayan ve yücelen idari kadroyadır 4 yıl boyunca size hiçbir emek vermedikleri hiçbir koşulda öğrencinin yanında olmadıkları gibi yks yerleştirme sonuçlarını allayıp pullayıp paylaşmayı çok iyi becerirler bize de keşke bu yansıtılanların karşılıklarını 4 yıl boyunca alabilseydik demek düşer bir derdiniz bir sıkıntınız olduğunda arkadaşlarınızdan başka gidebileceğiniz kimse yoktur onların da halleri sziden pek farklı değildir zaten yazılı sınavları kendi başarısızlıklarıyla süslü içi bomboş egolarını tatmin edebilmek adına bu öğrenciler hangi soruyu yapamaz kafasında sınavdan sonra kendilerinin bile yanlış çözdüğü hiçbir kazanım ölçücülüğü olmayan sorularla donatıp sırıtarak önümüze sunarlar ama yiğidi öldür hakkını yeme diyerek bu durumun son yıllarda kısmen azaldığını söyleyebilirim (sınav senesinde sınava 5 ay kala50 sayfa 12. sınıfdin kültürü çalışmak zorunda bırakılmamızgibi daha nice ayrıntıları vermeden geçiyorum çünkü asabım bozuluyor) bunları bir kenara bırakıp okulun bu potansiyeli yüksek öğrencileri cezbetmesini sağlyan imkanlarına gelirsek okulun mimari olarak sevimliliği ve içindekilere nazaran sıcaklığı kantini yemekleri gayet iyiidr 4 yıl boyunca keyifli vakit geçirebilir güzel dostluklar kurabilirsiiniz ama siz almak için çabalamadıkça okulun size hiçbir şey vermeyeceğini unutmayın demem o ki okulun idari ve öğretmen kadrosundaki birkaç revizeyle benzerleriyle daha yarışır bir hale geleceğine ve okuldan mutlu mesut mezun olacağınıza şüphem yok

2020-11-19 22:50
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 113

Çiğli Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 46

Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 30

Ödemiş Ayhan Kökmen Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 718

Şehit Ahmet Özsoy Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 107

Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi kaç puan 2023 441.8604
Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi Yatılı mı? Kız ve Erkek Pansiyonu Var.
Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://tirefenlisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi yorumları okuyabilir, Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız