Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi

İzmir / Tire

Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi
 • Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi
  Ekle
 • 95
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu 60881
Kontenjanı 90
Taban Puanı 432.9366
Yüzdelik Dilimi 3.28
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi bir Proje Okuludur.

Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi İzmir ili Tire İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılı için 2021 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2021
90
2020
102
2019
90
2018
90
2017
0
Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 432.9366 3.28
2019 454.2580 3.82
2018 382.7904 4.11
2017 487.1025 3.04
2016 478.8349 2.61
Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi LGS taban puanı yüzdelik dilim bilgisini yıllara göre arşivliyoruz.
Eğitime çok önem veren, Tire´ye ve bölgeye fen lisesi kazandırmayı amaçlayan değerli hayırseverlerimiz Sayın Belgin ve Atila Çallıoğlu çifti okulumuzu yaptırmıştır. Okulun arsa tahsisi Tire Belediyesi tarafından yapılmıştır.

2013-2014 eğitim öğretim yılında faaliyete başlayan Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi, ülkemiz ve dünya için bilim,teknoloji ve fen alanında sorgulayan, yaratıcı, düşünen, araştıran ve üreten bilim insanı yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesinde15 Derslik, 1 Fizik, 1 Kimya, 1 Biyoloji laboratuvarı, 4 adet olimpiyat odası, 1 BT sınıfı, 1 konferans salonu, 1 spor salonu, 1 kantin ve tüm ihatiyaçların karşılanabileceği 1 pansiyonu bulunmaktadır. Okul Müdürü Okul Tanıtım Videosu İzleyin
 • Öğretmen :28
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :326
 • Derslik :15
 • Müzik Sınıfı :1
 • BT Sınıfı :1
 • Misafirhane :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :NORMAL
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Revir:1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08:30 - 15:50
 • Pansiyon Bilgileri Okulumuzun 200 öğrenci ( 100 Kız - 100 Erkek ) kapasiteli pansiyonu vardır. Kendine ait mutfağında pişen leziz yemekleri, dört kişilik odaları, yirmi dört saat sıcak suyu vardır. Akşamları iki saat sabah ise bir saat etüt uygulanır.

Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi
Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi
 • İzmir
  İl
 • Tire
  İlçe
Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi
Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi
 • İzmir
  İl
 • Tire
  İlçe
Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi
Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi
 • İzmir
  İl
 • Tire
  İlçe
Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi
Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi
 • İzmir
  İl
 • Tire
  İlçe
Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi
Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi
 • İzmir
  İl
 • Tire
  İlçe

Adres: FATİH MAH. ULUS CADDE NO5 TİRE / İZMİR 35900

Tel: (232) 500 07 00

Fax: 232 500 07 01

web: http://tirefenlisesi.meb.k12.tr

Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi ile ilgili 95 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[mezun birisi]

2020 tire fen mezunuyum 2016 senesinde girdiğimiz okul kendi çapında gelişmeye çalışırken tüm sancılarına ben ve saz arkadaşlarım bizzat şahitlik etmiş bulunduk öncelikle şunu söyleyebilirim ki okulun en büyük sıkıntısı bünyesine aldığı gayet potansiyel vadeden öğrencileri hiçbir şekilde işleyememesidir bunun da en büyük sorumlusu başta bulunan idareci ve birkaç isitisna dışında egosu boyundan büyük öğretmenlerdir bu okula fazla olan öğretmenler de yok değil ama belirttiğim gibi bu fazlalık kesinlikle öğrencilere değil okulun adıyla yaşayan ve yücelen idari kadroyadır 4 yıl boyunca size hiçbir emek vermedikleri hiçbir koşulda öğrencinin yanında olmadıkları gibi yks yerleştirme sonuçlarını allayıp pullayıp paylaşmayı çok iyi becerirler bize de keşke bu yansıtılanların karşılıklarını 4 yıl boyunca alabilseydik demek düşer bir derdiniz bir sıkıntınız olduğunda arkadaşlarınızdan başka gidebileceğiniz kimse yoktur onların da halleri sziden pek farklı değildir zaten yazılı sınavları kendi başarısızlıklarıyla süslü içi bomboş egolarını tatmin edebilmek adına bu öğrenciler hangi soruyu yapamaz kafasında sınavdan sonra kendilerinin bile yanlış çözdüğü hiçbir kazanım ölçücülüğü olmayan sorularla donatıp sırıtarak önümüze sunarlar ama yiğidi öldür hakkını yeme diyerek bu durumun son yıllarda kısmen azaldığını söyleyebilirim (sınav senesinde sınava 5 ay kala50 sayfa 12. sınıfdin kültürü çalışmak zorunda bırakılmamızgibi daha nice ayrıntıları vermeden geçiyorum çünkü asabım bozuluyor) bunları bir kenara bırakıp okulun bu potansiyeli yüksek öğrencileri cezbetmesini sağlyan imkanlarına gelirsek okulun mimari olarak sevimliliği ve içindekilere nazaran sıcaklığı kantini yemekleri gayet iyiidr 4 yıl boyunca keyifli vakit geçirebilir güzel dostluklar kurabilirsiiniz ama siz almak için çabalamadıkça okulun size hiçbir şey vermeyeceğini unutmayın demem o ki okulun idari ve öğretmen kadrosundaki birkaç revizeyle benzerleriyle daha yarışır bir hale geleceğine ve okuldan mutlu mesut mezun olacağınıza şüphem yok

2020-11-19 22:50
[TFL\\\´ li]

Mezun olduğum okul. Her şey on numara beş yıldız. Olumsuz yorumlara kanmayın. Siz planlı ve verimli çalışırsanız hedeflerinize ulaşırsınız benim gibi. Okulun öğretmenleri iyi. Fiziki şartları çok güzel. Sosyal faaliyetleri beklentiyi karşılıyor. Özellikle sportif faaliyetler ile müzik etkinlikleri gayet fazla. Son olarak yemekleri harika.

2020-11-06 14:05
[aynen kardeşim]

ulan açıklamada fizik lab. kimya lab. falan yazmışınız , 3 senedir tfldeyim labların içini bi kere görmek bile nasip olmadı.

2020-10-11 20:09
[11. Sınıflardan bir abini]

Herkes ayrı kafadan konuşuyor okul mis gibi gerek hocalar gerek yurt olsun kafanızda soru işareti kalmasın moralinizi bozmayın tüm hocalar birbirinden iyi kötü yorum yapanların çoğu dersi dinlemeyen ders çalışmayan kişiler

2020-09-28 12:17
[dreamer]

alttaki yorum yazan seninle aynı duyguları yasıyorum suben ve adını soylesene ben de kazandım burayı

2020-09-13 23:54
[tfl yi yeni kazanan]

arkadaşlar herkesin yazdığı yorumları okudum.gerçekten yazdığınız gibi çok mu kötü?ben ilk sıraya BAL yazmıştım.keşke o tutsaydı.şuan morelim çok bozuldu idari kadro çok kötü deniyor.sizce nakil yaptıracağım başka iyi bir lise var mı ?

2020-09-09 10:01
[Nakil Almayi Düşünüyorum ]

Arkadaşlar merhaba ben bu sene 10.sınıfım ve bu liseye nakil almayı düşünüyorum.Sizce insanlar nasıl hem yurtta hem de okulda dışlanma durumum olur mu?Okulu araştırdım sanırım bir sürü kulüpleri yaptığı aktiviteleri varmış sonradan gelerek de bunlara dahil olabilir miyim?Ve yurdu nasıl yani aşırı sıkı bir yönetim var mı onun dışında yemekler falan?Burada okuyan birileri cevaplarsa sevinirim:)

2020-08-02 20:40
[TFL mezunu]

Dreamer, Çiğli´nin konumu kötü olsa da eğitim, öğrenci ve öğretmen kalitesi bakımından gerçekten iyi bir okul. Arkadaşlarım var oradan biliyorum. Ancak konum senin için büyük bir sorun yaratıyorsa tercih etmemelisin tabi ki. BAL tutuyorsa zaten çok iyi. Menemen hakkında bir bilgim yok maalesef. İKL´yi de yazabilirsin bence. Orası da çok iyi.

2020-07-22 14:10
BENZER OKULLAR
Yorum 109

İzmir Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 38

Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 73

Atatürk Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Atatürk Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Atatürk Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 69

Bornova Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://tirefenlisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi yorumları okuyabilir, Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız