Çukurova 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi

Adana / Çukurova

Çukurova 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 25
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 83.6547
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Çukurova 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Adana ili Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Çukurova 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Çukurova 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "83.6547".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
83.6547
2020
73.8858
Çukurova 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Çukurova 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Çukurova 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

2002/2003 eğitim öğretim yılında eğitime başlayan okulumuz Seyhan Çukurova Lisesi Kuzey Adana olarak ta tabir edilen ve 1990lı yılardan sonra hızlı bir gelişim gösteren Huzurevleri Mahallesinin içinde kurulmuştur. Metro, A.Türkeş Bulvarı,80. yıl Bulvarı, gibi geniş arterler sayesinde Adananın her yerine ulaşım açısından kolay bir yerde bulunması, mahalle içinde bulunduğundan gürültü ve başka olumsuz faktörlerden uzak olması gibi olumlu etmenler sayesinde okulumuzun adını her geçen gün Adanada daha sık ve olumlu anlamda anılır hale getirmiştir. 2013 yılında Anadolu Lisesine dönüşen okulumuzun adı da Çukurova Anadolu Lisesi olmuştur.

12 yıllık geçmişi ile Adanada genç bir eğitim kurumu olan okulumuz hayli önemli sportif ve kültürel başarılara imza atmıştır. Kürek, Kano, gibi sporlarda Türkiye derecelerine sahip öğrencileri bulunan okulumuz, Türk Halk müziği koro dalında üst üste 3 yıl Adana birincisi olmuş, gittiği Türkiye Liseler arası yarışmalarda dereceler alarak geri dönmüştür.

Her yıl geleneksel olarak Adana Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu Liseler arası tiyatro şenliğine katılan okulumuzun tiyatro gösterileri öğrencilerimiz ve veliler tarafından zevkle izlenmektedir.

Çukurova 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Çukurova 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Huzurevleri Mahallesi 77049 Sokak No 6 Çukurova / ADANA

Tel: 0-322-248 35 11

Fax: 0322248 86 11

web: http://cukurovaanadolulisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Çukurova 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi ile ilgili 25 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[İlayda]

Okul ortamı nasıl acaba burayı yazmayı düşünüyorum öğretmen kadrosu nasıl ?

2022-06-30 13:21
 
0
 
0
[Xyzwqv]

Bu okulu size şöyle anlatayım siz karar verin.
Disiplini oldukça yetersiz.
Çevresi,ortamı iyi çok iyi değil.
Ulaşımı çok iyi.
Öğretmenleri çok iyi ve zeki biriyseniz ortama uymayıp derslere bakarsanız hedefinize ulaşırsınız ki zaten okul da önemli ama her şey öğrencide biter.
Kantinin yemekleri de berbat.
Mahalle arasında bir okul ve karşısında park var.
Öğrencileri adrese dayalı alındığından okulun değerini düşürüyorlar.

2022-05-11 19:44
 
0
 
0
[Mmmmmzzz]

Okulun eğitimi, öğretmenleri, ortamı nasıl?
Bilgi verirseniz sevinirim.

2022-02-23 12:07
 
0
 
0
[jb.jb]

3 senemi bu okulda geçirdim. Birkaç gün önce açık liseye geçtim. İyi bir öğrenciyseniz 3 seneyi burada geçirin ve son sene açık liseye geçin. Yazılılar konsunda korkunuz olmasın. Diğer okullara göre çok kolay. Düzenli çalşan biriyseniz 90+ OBP gelir. Hocalar çok yaşlı ama son değişimler ile biraz gençleşme başladı. Müdür bey çok disiplinli çok değerli birisi ama öğrenciler için aynı şey asla söylenemez. Çevre yerlerden gelmeleri nedeniyle herkes biribirini tanıyor. Bu da okulda gruplaşmalara ve ayrımlara sebep oluyor. Sigara çok büyük bir sorun okul için onun dışında bir güvenlik sorunu yok. Ufak tefek itişme dışında okul hayatım boyunca kavgaya şahit olmadım. Okul içinde sık sık spor etkinliği ve projeler oluyor aklınıza yatan hoşunuza gidecek etkinliklere kesinlikle katılın derim. Hiçbir şekilde okuldaki eğitimle yetinmeyin çünkü yetersiz (Her ders için değil, birazdan değineceğim.). Evde ya da başka bir kurumda kendinizi destekleyin ve yazılı odaklı değil YKS odaklı çalışın. Edebiyat, biyoloji, kimya, tarih, coğrafya, Almanca, felsefe ve matematik hocaları alanlarının en iyilerinden olabilir. Gerçekten çok değerli hocalar var. İsim verebilsem keşke ama sadece kodlayarak verceğim isimleri: Edebiyat: HS, EFA. Biyoloji: AAA Kimya: MT Tarih: ND Coğrafya: AÇ Almanca: OG Felsefe: Hepsi :) Matematik hocası FA en kral hocadır. Derdinizle dertlenir sizi dinler sizi önemser ve muhabbeti iyidir. Bu okulu seçecek arkadaşlar lise hayatınızı sıkı tutarsanız sonunda mutlu olursunuz. Asla okul ile yetinmeyin tekrar yapın, soru çözün ve hiç kimseyi DİNLEMEYİN.

2021-09-22 20:25
 
0
 
0
Reklam
[Cem2828]

Bişi değil

2021-08-18 12:42
 
0
 
0
[Tamer]

Teşekkürler cem

2021-08-18 11:53
 
0
 
0
[Cem 3838]

Ama pek bilmiyorum binmeden şoföre sor

2021-08-09 09:28
 
0
 
0
[Cem 2828]

Tamer Topel 3 7b ve 7c okulun oraya gider fakat önünde durdurmaz biraz yürümen lazım bende bu okula çıktım ama ben itimat ile gideceğim Topel 3 e dersin beni 15 temmuz şehitleri lisesinde indirin diye onlar sana yardımcı olur

2021-08-09 09:26
 
0
 
0
[Tamer]

Bana da bu okul çıktı. Servis var mı acaba. Toros mahallesi pazar yeri ve buhara ortaokuluna çok yakın evimiz. Adanaya yeni yerleştik. Otobüs veya dolmuşla nasıl gidilir okula

2021-08-07 18:21
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 2

Sabancı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Kiremithane Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 49

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 32

İsmail Kulak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

İlhan Atış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Çukurova 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Çukurova 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://cukurovaanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Çukurova 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Çukurova 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Çukurova 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Çukurova 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız