Mithat Topal Anadolu Lisesi

Adana / Çukurova

Mithat Topal Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 26
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 88.5387
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Mithat Topal Anadolu Lisesi Adana ili Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Mithat Topal Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Mithat Topal Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "88.5387".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
88.5387
2021
84.1926
2020
64.3524
Mithat Topal Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Mithat Topal Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Mithat Topal Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Mithat Topal Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Mithat Topal Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Mithat Topal Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Mithat Topal Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Mithat Topal Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Mithat Topal Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mithat Topal Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Mithat Topal Anadolu Lisesi ile ilgili 26 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Okul ariyorummm düzgün ]

Arkadaşlar bu okul nasıl iyi mi öğretmenlerin ders anlatımı nasıl eğitimi nasıl ortamı nasıl sık sık kavga oluyor mu temiz düzgün iyi bir okul istiyorum lütfen yazın bu arada 10. Sınıfım

2022-09-14 16:21
 
0
 
0
[9/E Başkan ]

Okul Gayet İyi Ama Bu Kişiden Kişiye Değişiklilik Gösterebilir Ben Okulumdan Ve Öğretmenlerimden Memnunum Özellikle Sınıf Öğretmenimden (coğrafya) takıldığın anlamadığın bir yer olduğu anda sana yardımcı oluyor Sadece sınıf öğretmenim için değil Diğer öğretmenler için de bunu söylüyorum Okulu yazabilirsiniz herhangi bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum.

2022-07-15 14:44
 
0
 
0
[Yücel]

Öğretmenleri çok gayretli öğrenci ile ilgilenen öğretmenler.Her okulda olay olur.Ama bu okulda öyle önemli bir olay duymadım.

2022-07-01 10:42
 
0
 
0
[wwwww]

okul hakkında bilgi verir misiniz

2022-06-10 15:53
 
0
 
0
Reklam
[Nasi okul]

Nasi no okul

2022-06-06 12:26
 
0
 
0
[Yrkskskkdkfufu]

Arkadaşlar bu okulda okuyan öğrenci bu yorumu okuyorsa lütfen okul hakkında Bilgi verin bu okula nakil gitmek istiyen arkadaşlar var ben dahil lütfen okul ortamı ve öğretmenleri eğitimi nasıl ?
Okulda kavga oluyor mu oluyorsa sık sık mi yoksa ara sıra mi ?
Lütfen tam ve net yorum yazarsanız çok yardımcı olmuş olursunuz yorumlarınızı bekliyorum :)

2022-04-14 09:44
 
0
 
0
[Gğggggggg]

Okulda hiç kavga oluyor mu

2022-04-11 10:55
 
0
 
0
[Kskskkskskk]

Okul nasıl? Ortamı , öğretmenleri, eğitimi nasıldır? Bu okula gidenlerden lütfen cevap yazabilir mi ? Okul ile ilgili kısa bilhi verir misiniz lütfen acill

2022-03-08 21:20
 
0
 
0
[Öğrenci]

Ortalamam 75 alırmı?

2022-03-01 21:26
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 1

50. Yıl Şehit İbrahim Yüce Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Güler Namlı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Sevim Tekin Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Karataş Hacı Şerafettin Işık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 46

Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Mithat Topal Anadolu Lisesi kaç puan 2023 88.5387
Mithat Topal Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Mithat Topal Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Mithat Topal Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Mithat Topal Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Mithat Topal Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Mithat Topal Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz