Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi

Bursa / Osmangazi

Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi
 • Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi
  Ekle
 • 42
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 422.6970
Yüzdelik Dilimi 3.04
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi bir Proje Okuludur.

Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi Bursa ili Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. Bu okulu tercih edebilmeniz için 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekir.

Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 422.6970 3.04
2020 431.7294 3.41
2019 454.1081 3.84
2018 380.8080 4.33
2017 480.7971 5.38
Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
120
2020
170
2019
90
2018
60
Okulumuz 1990-1991 Öğretim Yılında Bursa Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nin binasında eğitim ve öğretime açıldı. Daha sonra İl Merkezine 37 Km uzaklıkta Soğukpınar Köyü'ndeki binasına taşındı. Ardından şu an eğitime devam ettiği Osmangazi ilçesinde geçici binasına Eylül-2018 de taşındı

Okul Soğukpınarlı İşadamı Ahmet Hamdi Gökbayrak tarafından yaptırılmış olduğundan dolayı okula da Ahmet Hamdi Gökbayrak Anadolu Öğretmen Lisesi adı verilmiştir. Okulumuzun Resmi açılışı 23 Mayıs 1991 'de Dönemin Cumhurbaşkanı olan Turgut ÖZAL tarfından yapılmıştır. Okulumuzda 9 dersliki ile eğitim öğretimine devam etmektedir. Okulumuz kurulduğu günden bu yana yatılı ve karma şekilde eğitim ve öğretimine devam etmektedir.

Öğrencilerimizin büyük bir çoğunluğu bursludur. Okulumuzda şu anda yaklaşık 120 erkek 130 kız öğrenci olmak üzere toplam 250 civarı öğrenci bulunmaktadır. Okulumuzda şu anda 2 idareci 18 öğretmen 4 hizmetli personel kadrolu olarak çalışmaktadır. Okulumuz Kazım Baykal Anadolu Lisesinin 3. katında 9 derslikle eğitim öğretimine devam etmektedir. Okulumuz doğalgaz ile ısınmaktadır.

09/06/2014 tarihinde okulumuz Öğretmen Liselerinin kapatılması ile Fen Lisesi'ne dönüştürülmüştür. Bu nedenle okulumuz Fen Lisesi olarak ilk mezunlarını 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı sonunda vermiştir. Ve ilk mezunlarından %20 Tıp Fakültesi, %10 Hukuk Fakültesi ve %70 çeşitli mühendislik fakültelerine öğrenci yerleştirilmiştir.

Okulumuz Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi 1990 yılında Anadolu Öğretmen Lisesi olarak Eğitim-Öğretime başlamış ve 2014 yılında Fen Lisesine dönüşmüştür. Okulumuz Bursa İli Osmangazi İlçesine bağlı Soğukpınar Mahallesi (Köyü)nde bulunmaktadır. Okulumuzun Bursa merkeze uzaklığı 37 km´dir. Köy minibüsü sabah Bursa´ya, akşam da Bursa´dan köye geliş-gidiş yapmaktadır. Köye veya okulun bulunduğu mevikiye başka herhangi bir ulaşım aracı yoktur. Öğretmenlerimiz kendi araçları ile okula geliş -gidiş yapmaktadır.

Okulumuzda kız-erkek karma eğitim yapılmakta olup, bütün öğrenciler pansiyonda yatılı kalmaktadırlar. Okulumuzun 2017-2018 eğitim-öğretim yılı için 9.sınıf kontenjanı 60 öğrencidir. Okulumuz TEOG yerleştirme taban puanı yukarıdaki gibidir. Nakillerde ise en son taban puanımız değişebilmektedir

Hafta sonları öğrencilerimiz Cuma günü dersler bittikten sonra öğrenci servisleri ile Bursaya Evci İznine ayrılmakta, pazar günleri 18:00´a kadar Bursa´dan okula dönmüş olmaları gerekmektedir. Hafta içi Bursa´ya çeşitli nedenler ile (hastalık, kırtasiye ihtiyaçları, vb. ) gitmek isteyen öğrenci olursa bir gün öncesinden mutlaka velisi tarafından ´Veli İzin Dilekçesi´ gönderilmesi gerekmektedir.

Pansiyonda öğrencilerin yeme, içme, barınma ve ders çalışmaları için günde üç belletmen öğretmen görevlendirilmektedir. Bütün öğrenciler zaman çizelgesine ve kendilerine verilen görev ve sorumlulukları yerine getirmek zorundadırlar.

1.okulunuza nasıl gelebiliriz ? Cevap: okulunuza ulaşım iki farklı yoldan vardır, birinci yol bursa uludağ milli parklar yolu(kahverengi uludağ tabelalarını takip ederek) milli park gişelere gelmeden 100 m.geride sağa yol ayrılmakta (soğukpınar köyüne) bu yoldan 12 km. İlerlerseniz okulumza ulaşabilirsiniz. ikinci yol bursa-orhaneli /keles yoludur.bursa izmir yolundan ,keles istikametinde dönüş yaptıktan sonra keles istikametinde ilerleyerek karaislah köyüne geldiğinizde (keles´e 20 km.kala)sola dönüş yaptıktan sonra 4,5 km.ilerledikten sonra okulumuza ulaşabilirsiniz.

2.okulunuz bursa merkeze kaç km.uzaklıktadır ? Cevap: okulumuz bursa merkeze 37 km.uzaklıktadır.

3.okulunuzdan kaç numaralı otobüs geçmektedir ? Cevap: okulumuza belediye otobüsü gelmemektedir.

4.okulunuza gelen herhangi bir araç minibüs varmıdır ? Cevap: köy minibüsü soğukpınardan sabah saat :08:30 civarı ayrılmakta 9:30 gibi bursa´ya tahtakale (üç kurnalar)gelmektedir, Akşam da saat:17:00 civarı bursa dan ayrılmakta ,saat:18:00 civarı köye gelmektedir.

5.okulunuzda gündüzlü öğrenci var mı ? Okulumuzda gündüzlü öğrenci yoktur.

6.hafta sonu evci izin gidiş-gelişleri nasıl olmaktadır ? Cevap: cuma günleri ders bitiminde (14:30) ücretini öğrencilerin kendi ödedikleri servislerle bursa tahtakale ye öğrenciler bırakılmakta,pazar günü saat : 16:30 civarı bursa tahtakaleden servisler öğrencileri okula getirmektedirler.

7.kışın yollar kapanıyor mu ? Cevap: aşırı kar yağışı olursa bir veya iki gün kapandığı oluyor.

8.okulunuzda sağlık görevlisi veya doktor var mı ? Cevap: okulumuzda sürekli çalışan herhangi bir sağlık görevlisi bulunmamaktadır ancak bursa´dan 15 günde bir aile hekimi gelerek hasta öğrencileri tedavi etmektedir.

9.pansiyon soğuk oluyor mu? Cevap: okulumuz kömürlü kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır,ayrıca pansiyon da ısı yalıtımı olduğu için soğuk olmuyor.

10.okula telefon getirmek serbest mi ? Cevap: okula öğrencilerin telefon getirmesi serbest ancak öğrenciler derslere ve etüdlere telefonla giremezler,öğrenciler pansiyonların kapandığı saatlerden itibaren telefonlarını pansiyona bırakmaları gerekmektedir.

2009 ÖSS´de yerleştirme oranlarında %99 ile Türkiye 1.liği, 2011 LYS´de Felsefe Grubu netlerinde Türkiye 1.liği mevcuttur. 2017´de mezun olan 30 öğrencinin 24´ü çeşitli üniversitelere yerleşmiştir. 6 öğrenci ise tercih yapmamıştır. Bu durumda başarı oranımız % 80´dir. (2017 mezunları öğretmen lisesinin son mezunlarıdır.2018 itibariyle okulumuz ilk fen lisesi mezunlarını verecektir.)

Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi
Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi
 • Bursa
  İl
 • Osmangazi
  İlçe
Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi
Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi
 • Bursa
  İl
 • Osmangazi
  İlçe
Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi
Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi
 • Bursa
  İl
 • Osmangazi
  İlçe
Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi
Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi
 • Bursa
  İl
 • Osmangazi
  İlçe
Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi
Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi
 • Bursa
  İl
 • Osmangazi
  İlçe
Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi
Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi
 • Bursa
  İl
 • Osmangazi
  İlçe
Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi
Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi
 • Bursa
  İl
 • Osmangazi
  İlçe
Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi
Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi
 • Bursa
  İl
 • Osmangazi
  İlçe
Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi
Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi
 • Bursa
  İl
 • Osmangazi
  İlçe

Adres: Demirtaş Cumhuriyet Mahallesi, 1. Ertem Sokak No. 27, 16120 Osmangazi

Tel: 02242842112

Fax: 02242842113

web: http://ahgfenlisesi.meb.k12.tr

Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi ile ilgili 42 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Gelecek öğrenci ]

Yüzdelik dilimim 3,70 ile girebilir miyim acaba bu yıl yüzdekilere düşecek diyorlar bende gelmeyi çok istiyorum sizce gelir mi ?

2021-07-05 17:36
 
0
 
0
[gelecek öğrenci :)]

Lise iyi mi kötü mü çok bilmiyorum sadece yorumları okuduğuma göre iyi bir liseye benziyor bu sene bir arkadaşımla geleceğim inşallah, herkesin hakkında hayırlısı neyse o olsun :)

2021-03-12 10:22
 
0
 
0
[Okuldaki biri]

OKULUMUZA GELİN KESİNLİKLE. KONUM OLARAK HARİKA Bİ YERDE. YANINDA 2 TANE AVM VAR. OKUL ÇIKIŞI ORALARDA ARKADAŞLARINIZLA GEZEBİLİRSİNİZ. OTOBÜS TERMİNALE 10 DAKİKA YÜRÜME MESAFESİNDEDİR. YEMEKLERİ ÇOK GÜZEL. ÖĞRENCİLERİ ÇOK İYİ. HER ŞEYİYLE MÜKEMMEL KESİNLİKLE GELİRSENİZ PİŞMAN OLMAZSINIZ.

2020-10-02 14:56
 
0
 
0
[Okul hakkında]

Okulumuz 1990-1991 Öğretim Yılında Bursa Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi´nin binasında eğitim ve öğretime açıldı. Daha sonra İl Merkezine 37 Km uzaklıkta Soğukpınar Köyü´ndeki binasına taşındı. Ardından Osmangazi ilçesinde geçici binasına Eylül-2018 de taşındıktan sonra 2020 Ocak itibariyle İstanbul Caddesi üzerindeki binasına taşınmış ve halen burada eğitimi vermektedir.

Okul Soğukpınarlı İşadamı Ahmet Hamdi Gökbayrak tarfından yaptırılmış olduğundan dolayı okula da Ahmet Hamdi Gökbayrak Anadolu Öğretmen Lisesi adı verilmişti. Okulumuzun Resmi açılışı 23 Mayıs 1991 ´de Dönemin Cumhurbaşkanı olan Turgut ÖZAL tarfından yapılmıştı. Okulumuzda 13 derslik ile eğitim öğretimine devam etmektedir. Okulumuz kurulduğu Soğukpınar Mahallesinde iken yatılı şekilde eğitim ve öğretim vermekte iken artık gündüzlü eğitime devam etmektedir. Öğrencilerimizin büyük bir çoğunluğu kazandıkları bursluluk sınav başarısı ile bursludur. Okulumuzda şu anda yaklaşık 120 erkek 130 kız öğrenci olmak üzere toplam 250 civarı öğrenci, 2 idareci 21 öğretmen ve 4 hizmetli personel olarak çalışmaktadır. Okulumuz İstanbul Caddesi üzer,nde BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi binasında 13 derslikle eğitim öğretimine devam etmektedir. Okulumuz doğalgaz ile ısınmaktadır. 09/06/2014 tarihinde okulumuz Öğretmen Liselerinin kapatılması ile Fen Lisesi´ne dönüştürülmüştür. Bu nedenle okulumuz Fen Lisesi olarak ilk mezunlarını 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı sonunda vermiştir. Ve ilk mezunlarından %20 Tıp Fakültesi, %10 Hukuk Fakültesi ve %70 çeşitli mühendislik fakültelerine öğrenci yerleştirilmiştir.

2020-10-02 14:50
 
0
 
0
Reklam
[Nakil]

okul adresinin kitapçıkta osmangazi olarak belirtildiği ancak "küçük" bir ayrıntının atlanarak osmangaziye bağlı bir dağ köyünde inşa edilmiş olduğunun belirtilmediği (bu kitapçık 1997 senesindeki kitapçıktı) kabus dolu bir yılımın geçtiği okul. sadece bir yıl katlanabildiğim ilk fırsatta da başka okula geçtiğim lise. tüm bu olumsuzluklara rağmen haberleştiğim arkadaşlarımdan yarısının şu anda yurtdışında doktora yapıyor olmasına hala şaşırırım. okulda kalanlar çok başarılı olmuşlar.

2020-10-02 14:47
 
0
 
0
[Mezun. ]

yaşadığım tüm zorluklara rağmen, hayatımın en güzel anılarını barındıran okul. şimdi nasıl bilmiyorum ama ben okurken yollar kar nedeniyle kapanır da, çocuklar aç kalır diye ekmekler üç gün önceden geliyordu. yemekhanede nöbetçiyken o el yakan, mis gibi kokan ekmekleri dolaba yerleştirip, üç gün önceki bayat ekmekleri yemek gerçekten insana koyuyor. ama tüm bu zorluklara rağmen, yatılı okul olması nedeniyle en harbi arkadaşlarımı da bu okulda edindim. her ne kadar şimdi birçoğuyla görüşmüyor olsam da.

2020-10-02 14:46
 
0
 
0
[Mezun]

doğa ve insan kavramlarının sıkı sıkıya kenetlendiği bir ortamı 4 yıl boyunca öğrencilerine acısıyla tatlısıyla sunan mezunu olduğum kariyerimin temellerini atan her daim özlemle andığım güzide okul. uzun soluklu dostlukları başlatması ve muhteşem doğal güzelliği ile hep anılarımda. mayıs ayında düzenlenen pilav günleri ile dostlara ev sahipliği yapar her yıl. "fli flu fly fişko gambreli gambreli gambreli fişko" diye bağıra bağıra söylediğimiz komik ve anlamsız sözleri olan tekerlemesinin yanı sıra "uludağ yolunda yeşillikler ardında bir örnek okul var adı da" şeklinde başlayan, biraz uyduruk sözlere sahip ilk müzik öğretmeni ayşe demir tarafından bestelenmiş marşı da vardır.

2020-10-02 14:44
 
0
 
0
[Öğrenci]

önce anadolu öğretmen lisesi olan ancak sonra fen lisesine dönüştürülen bu okul sanırım anadolu öğretmen lisesi iken daha başarılıydı zira bir dönem boğaziçi matematik öğretmenliğine üç öğrenci, başka dönem boğaziçi, odtü ve diğer birçok ingilizce öğretmenliklerine bolca öğrenci göndermişliği vardır. ara ara hacettepe ve cerrahpaşa olmak üzere hemen her sene tıp fakültelerini kazanan da çıkar. fen lisesi olunca öğretmenlik konusundaki başarıları sanki biraz geride kalmış buna karşılık tıp ve mühendislik başarılarında bir patlama yaşanmamıştır. ülke ortalamasının muhakkak ki üzerinde ama parıltılı fen lisesi algısının
biraz altındadır ve hiç yoktan iyidir. okulun şehre uzak ve dış dünyadan soyutlanmış oluşu bu başarıda bir paydır zira o ortamda ancak oturup ders çalışılır.

2020-10-02 14:42
 
0
 
0
[10 sınıf]

990 yilinda kurulmus olan kiz-erkek yatili sisteminde egitim ogretim faaliyetlerini surduren mezun oldugum lise.
uludag in zirvesine 13 km. uzaklikta olan bu okul kislari baska bir dunyadir. (en azindan benim zamanimda oyleydi). kis geldiginde yollarin kapanmasi, yaklasik 1m.lik kar icinde hayatini devam ettirmek, yollarin kapali olmasi dolayisiyla bayat ekmeklerle idare etmek olagan durumlardi(r). yatililigin da verdigi gazla saglam arkadasiliklar kurulur,uzun surer.
zorluklarina ragmen bircok guzel lise anisinin olustugu guzel bir okuldur.

2020-10-02 14:40
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 169

Tofaş Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 61

Nilüfer Borsa İstanbul Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 45

Bursa Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 18

Ahmet Erdem Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 42

Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 18

Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Sorular Cevaplar
Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi kaç puan 2022 422.6970
Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ahgfenlisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi yorumları okuyabilir, Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız