Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
02242842112
02242842113
Adres Demirtaş Cumhuriyet Mahallesi, 1. Ertem Sokak No. 27, 16120 Osmangazi/Bursa
MEB logo Bursa / Osmangazi
Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi

http://ahgfenlisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 90
Taban Puanı 380.8080
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi Bursa ili Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi Taban Puanı 380.8080 -
2017 Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi Taban Puanı 480.7971 5.3800
2016 Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi Taban Puanı
471.6674 4.0000

Okulumuz 1990-1991 Öğretim Yılında Bursa Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nin binasında eğitim ve öğretime açıldı. Daha sonra İl Merkezine 37 Km uzaklıkta Soğukpınar Köyü'ndeki mevcut binasına taşındı. Okul Soğukpınarlı İşadamı Ahmet Hamdi Gökbayrak tarfından yaptırılmış olduğundan dolayı okula da Ahmet Hamdi Gökbayrak Anadolu Öğretmen Lisesi adı verilmiştir.

Okulumuzda 12 derslik ,3 adet laboratuvar,Kütüphane,toplantı salon,resim odası,müzik odası gibi bölümler eğitim-öğretim çalışmalarında kullanılmaktadır.Okulumuz kurulduğu günden bu yana yatılı ve karma şekilde eğitim ve öğretimine devam etmektedir.

Bütün öğrencilerimiz yatılı okumaktadır.Okulumuzda şu anda 4 idareci 17 öğretmen 4 hizmetli personel kadrolu olarak çalışmaktadır.Okulumuz ders yapılan 2 ana bina ,pansiyon binası ,11 dairelik 3 lojman binası'ndan oluşmaktadır. Okulumuzun bütün binaları kömür ile ısınmakadır. 09/06/2014 tarihinde okulumuz Öğretmen Liselerinin kapatılması ile Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi'ne dönüştürülmüştür.

Vizyon Yatılı okuyan öğrencilerin hayata hazırlanırken bir adım önde başlamalarına fırsat veren eğitim kurumu

Misyon Okulumuzu tercih eden çalışkan ve yetenekli öğrencilerin ; kendine güven ve sorumluluk duygularını geliştirip , tüm potansiyelini kullanmalarına fırsat tanıyıp , Yüce Önder Atatürk'ün 'Büyük Türkiye ' idealine ulaşmayı hedefleyen , Türkiye Cumhuriyeti 'ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen çalışmayı ilerlemeyi ve dürüstlüğü kendine ilke edinen nesiller olarak yetiştirmek Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi

Başarılar 2009 ÖSS´de yerleştirme oranlarında %99 ile Türkiye 1.liği, 2011 LYS´de Felsefe Grubu netlerinde Türkiye 1.liği mevcuttur.

 • Öğretmen :10
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :162
 • Derslik :10
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Yatılı Normal
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler 8.45-16.10
 • Yabancı Dil İNGİLİZCE-ALMANCA
 • Pansiyon Bilgileri TOPLAM PANSİYON KONTENJAN 100 ERKEK, 100 KIZ ÖĞRENCİDİR.
 • Ulaşım Pınarbaşı Mahallesi Üçkuyular mevkisinden kalkan Köy Kooperatifine ait minibüs ile sabah ve akşam ulaşım sağlanmaktadır. Köy arabası sabah 08.00´da köyden Bursa´ya akşam 16.00´da Bursa´dan köye hareket etmektedir.
 • Servis Bilgisi Okulumuza cuma günleri okul çıkışında gelen servisler öğrencileri Pınarbaşı´na kadar götürmektedir.Pazar günleri aynı servisler saat 16.00´da Pınarbaşı´ndan alıp okula getirmektedir. İsteyen öğrenciler velileri ile gidip gelebilir.
 • Okulun YGS/LYS Başarı Durumu 2017´de mezun olan 30 öğrencinin 24´ü çeşitli üniversitelere yerleşmiştir. 6 öğrenci ise tercih yapmamıştır. Bu durumda başarı oranımız % 80´dir. (2017 mezunları öğretmen lisesinin son mezunlarıdır.2018 itibariyle okulumuz ilk fen lisesi mezunlarını verecektir.)
 • LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi 2015'de % 93.6 (Mezun öğrenci sayısı 47) 2016'da % 94.1 (Mezun öğrenci sayısı 17) 2017'de % 80 (Mezun öğrenci sayısı 30)
 1. 2018 Yılı Üniversite Başarı Durumunu İncele
 2. 2017 Yılı Üniversite Başarı Durumunu İncele
 3. 2016 Yılı Üniversite Başarı Durumunu İncele
 4. 2015 Yılı Üniversite Başarı Durumunu İncele
 5. 2014 Yılı Üniversite Başarı Durumunu İncele
Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi Okulun YGS/LYS Başarı Durumu 2017´de mezun olan 30 öğrencinin 24´ü çeşitli üniversitelere yerleşmiştir. 6 öğrenci ise tercih yapmamıştır. Bu durumda başarı oranımız % 80´dir. (2017 mezunları öğretmen lisesinin son mezunlarıdır.2018 itibariyle okulumuz ilk fen lisesi mezunlarını verecektir.) LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 • 2015'de % 93.6 (Mezun öğrenci sayısı 47)
 • 2016'da % 94.1 (Mezun öğrenci sayısı 17)
 • 2017'de % 80 (Mezun öğrenci sayısı 30)
Okulumuz Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi 1990 yılında Anadolu Öğretmen Lisesi olarak Eğitim-Öğretime başlamış ve 2014 yılında Fen Lisesine dönüşmüştür.Okulumuz Bursa İli Osmangazi İlçesine bağlı Soğukpınar Mahallesi (Köyü)nde bulunmaktadır.Okulumuzun Bursa merkeze uzaklığı 37 km´dir.Köy minübüsü sabah Bursa´ya, akşam da Bursa´dan köye geliş-gidiş yapmaktadır.Köye veya okulun bulunduğu meviki´ye başka herhangi bir ulaşım aracı yoktur.Öğretmenlerimiz kendi araçları ile okula geliş -gidiş yapmaktadır.

Okulumuzda kız-erkek karma eğitim yapılmakta olup, bütün öğrenciler pansiyonda yatılı kalmaktadırlar.Okulumuzun 2017-2018 eğitim-öğretim yılı için 9.sınıf kontenjanı 60 öğrencidir. Okulumuz TEOG yerleştirme taban puanı yukarıdaki gibidir. Nakillerde ise en son taban puanımız değişebilmektedir

Hafta sonları öğrencilerimiz Cuma günü dersler bittikten sonra öğrenci servisleri ile Bursaya ´Evci İzni´ne ayrılmakta, pazar günleri 18:00´a kadar Bursa´dan okula dönmüş olmaları gerekmektedir. Hafta içi Bursa´ya çeşitli nedenler ile (hastalık, kırtasiye ihtiyaçları, vb. ) gitmek isteyen öğrenci olursa bir gün öncesinden mutlaka velisi tarafından ´Veli İzin Dilekçesi´ gönderilmesi gerekmektedir.

Pansiyonda öğrencilerin yeme, içme, barınma ve ders çalışmaları için günde üç belletmen öğretmen görevlendirilmektedir.Bütün öğrenciler zaman çizelgesine ve kendilerine verilen görev ve sorumlulukları yerine getirmek zorundadırlar.

1.okulunuza nasıl gelebiliriz ? Cevap: okuluza ulaşım iki farklı yoldan vardır,birinci yol bursa uludağ milli parklar yolu(kahverengi uludağ tabelalarını takip ederek) milli park gişelere gelmeden 100 m.geride sağa yol ayrılmakta (soğukpınar köyüne) bu yoldan 12 km. İlerlerseniz okulumza ulaşabilirsiniz.ikinci yol bursa-orhaneli /keles yoludur.bursa izmir yolundan ,keles istikametinde dönüş yaptıktan sonra keles istikametinde ilerleyerek karaislah köyüne geldiğinizde (keles´e 20 km.kala)sola dönüş yaptıktan sonra 4,5 km.ilerledikten sonra okulumuza ulaşabilirsiniz.

2.okulunuz bursa merkeze kaç km.uzaklıktadır ? Cevap: okulumuz bursa merkeze 37 km.uzaklıktadır.

3.okulunuzdan kaç numaralı otobüs geçmektedir ? Cevap: okulumuza belediye otobüsü gelmemektedir.

4.okulunuza gelen herhangi bir araç minibüs varmıdır ? Cevap: köy minibüsü soğukpınardan sabah saat :08:30 civarı ayrılmakta 9:30 gibi bursa´ya tahtakale (üç kurnalar)gelmektedir, Akşam da saat:17:00 civarı bursa dan ayrılmakta ,saat:18:00 civarı köye gelmektedir.

5.okulunuzda gündüzlü öğrenci var mı ? Okulumuzda gündüzlü öğrenci yoktur.

6.hafta sonu evci izin gidiş-gelişleri nasıl olmaktadır ? Cevap: cuma günleri ders bitiminde (14:30) ücretini öğrencilerin kendi ödedikleri servislerle bursa tahtakale ye öğrenciler bırakılmakta,pazar günü saat : 16:30 civarı bursa tahtakaleden servisler öğrencileri okula getirmektedirler.

7.kışın yollar kapanıyor mu ? Cevap: aşırı kar yağışı olursa bir veya iki gün kapandığı oluyor.

8.okulunuzda sağlık görevlisi veya doktor var mı ? Cevap: okulumuzda sürekli çalışan herhangi bir sağlık görevlisi bulunmamaktadır ancak bursa´dan 15 günde bir aile hekimi gelerek hasta öğrencileri tedavi etmektedir.

9.pansiyon soğuk oluyor mu? Cevap: okulumuz kömürlü kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır,ayrıca pansiyon da ısı yalıtımı olduğu için soğuk olmuyor.

10.okula telefon getirmek serbest mi ? Cevap: okula öğrencilerin telefon getirmesi serbest ancak öğrenciler derslere ve etüdlere telefonla giremezler,öğrenciler pansiyonların kapandığı saatlerden itibaren telefonlarını pansiyona bırakmaları gerekmektedir.

Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi

Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi'nin başarılarını, Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 02242842112
Okulun Faxı: 02242842113
Okulun Adresi: Demirtaş Cumhuriyet Mahallesi, 1. Ertem Sokak No. 27, 16120 Osmangazi/Bursa

Bu okula 9 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Bursa Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi taban puanı 2019 , Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi yorumları, Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi nerede?, Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi üniversite başarısı, Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi formaları, Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi adresi, Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi başarıları, Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi Bursa, Osmangazi Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi

google+ google+ google+