İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi

Bursa / İnegöl

İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi
Ekle
Ekle
39
Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 440.8787
Yüzdelik Dilimi 3.87
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Bu Lise Bir Proje Okuludur.

İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi Bursa ili İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. (*) İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi taban puanı 440.8787 yüzdelik dilimi 3.87.

İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2022 440.8787 3.87
2021 413.7013 3.96
2020 432.0287 3.38
2019 457.4794 3.42
2018 389.5620 3.39
İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2023
0
2022
120
2021
120
2020
170
2019
120
Türkiye genelinde bir ilde Fen lisesi olarak ikincisinin açılmasına izin verilen ilk ilçe İnegöl, Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi olmuştur.  Okulumuzun varlık sebebi düşünen, sorgulayan, düşündüklerini açıkça ifade edebilen insanlar yetiştirmektir. Projeleriyle öncü, başarıyı arayan ve ona ulaşan maddi manevi değerlerine sahip geleceği düşünen bir nesil yetiştirmektir.

Amacımız, matematik ve fen bilimleri alanlarında ülkemizin ihtiyacı olan bu toprağın bilim adamlarının yetiştirilmesine kaynaklık etmektir.

İnegöl Mediha Hayri Çelik Fen Lisesi bir cazibe merkezidir yurdun her köşesinden öğrenciler burada toplanır. Öğrencilerimiz dört yıllık gayretli bir çalışma döneminden sonra ülkenin en iyi üniversitelerinde yerlerini alır. Daha sonra birer yıldız olarak yine yurdun her köşesine yayılmaya başlar.

Fen lisesi 16 derslik ve 252 öğrenciyi barındıracak kapasitede bir yurt binasından oluşmaktadır. Okul pansiyonu 164 kız ve 88 erkek öğrenci barınacak şekilde planlanmıştır. Okulumuz 30 öğretmen, idareci ve 480 öğrencimizle hizmet vermeye devam etmektedir.

Fen ve biyoloji laboratuarlarıyla öğrenciler bilimi uygulamalı olarak görürler. Okul kütüphanesi sürekli yenilenmekte, öğrencilerimize araştırma ve sessiz bir çalışma ortamı sunmaktadır.

Başarılı hizmetli ve aşçı kadrosuyla okulun üst katında öğle vakti gündüzlü öğrenciler de dahil üç öğün yemek verilmektedir.

Okulumuz yüksek öğrenime daha çok tıp ve mühendislik alanlarında öğrenci yetiştirmektedir. Bugüne kadar 156 tıp, 200 mühendislik, 33 dişçilik, 25 eczacılık, 21 hukuk fakültelerine öğrenci yerleştirilmiştir.

Mezun öğrencilerimizle ağustos ayının sonunu geleneksel buluşma günü olarak belirledik. Okul bahçemizde her yıl ayrı bir sevinç tablosu yaşanmaktadır. İnegöl Mediha Hayri Çelik Fen Lisesi başarılı eğitim ve çalışanlarıyla İnegöl'ün iftiharı olmaya devam edecektir.

Okul Pansiyonu Okul derslik binamızın karşısında zemin artı iki kattan meydana gelmektedir. Zemin katı kız öğrencilerimiz , bir ve ikinci katta erkek öğrencilerimiz kalmaktadır. Kız ve erkek öğrencilerimiz kendilerine ayrılan pansiyonlara farklı kapılardan girmektedir.

Diğer devlet yurlarından farklı olmak üzere kendine özgü bir mimariyle inşa edilen okul pansiyonunda öğrencilerimiz dörder, altşar kişilik odlarda kalmaktadır. Otel konseptiyle düzenlenen öğrenci odalarında banyo ve tuvalet oda içerisindedir.

Pansiyonda kız ve erkek öğrenci bölümlerinde ayrı ayrı olmak üzere günlük ihtiyaçları karşılamaya yönelik buzdolabı da vardır. Günlük kullanımlar için her iki bölümde küçük mutfaklar da tanzim edilmiştir. Öğrenci nevresim ve çamaşırlarının yıkanabilmesi için çamaşırhane, elbiselerin kurutulup ütülenmesi için çamaşır odaları günün her saati hizmet vermektedir.

Pansiyonumuzda günün her saati sıcak su mevcuttur. Derssaatleri dışında pansiyonda kalan öğrencilerimiz boş zamanlarını dinlenme odlarında televizyon izleyrek değerlendirebilirler. Pansiyonda her gün üç saat etüt yapılmakta, etütten artakalan zamanlarında arzu eden öğrencilerimiz odalarında veya etüt salonlarında ders çalışarak zamanlarını değerlendirebilmektdirler.

SORU 1: Okulunuz ne zaman açıldı, kaç yıldır hizmet veriyor? Okulumuz 2007-2008 eğitim öğretim yılında açıldı. Şu anki binamıza 2008-2009 eğitim öğretim yılında taşındık. Dokuz yıllık bir okuluz. Bu yıl altıncı dönem öğrencilerimizi mezun ettik. Seksen altı öğrencimiz mezun oldu.

SORU 2: Okulunuz kaliteli mi? Başarılı bir okulsanız bunu nasıl anlayacağız? Okulumuz Bursa´nın şüphesiz en dinamik ve başarılı okullarından birisidir. Okulumuz ÖSYM tarfından yapılan sınavlarda ve yerleştirmelerde Bursa´da ilk üç içerisinde yer almaktadır. Kadromuz oldukça deneyimli ve başarılı öğretmenlerden oluşmaktadır.

SORU 3: Öğretmen kadronuzda eksik var mı? Öğretmen kadromuzda herhangi bir eksiklik yoktur. Öğretmenlerimizin tamamı kadroludur.

SORU 4: Öğrencileriniz genellikle hangi illerden. Öğrencilerimizin %40´si İnegöl´den, diğer öğrencilerimiz genellikle Bursa´nın diğer ilçeleri ve civar illerden gelmektedir. Kütahya, Çanakkale, Manisa, İzmit, Balıkesir bu illerin başında gelmektedir. Ama bunun yanında Kahramanmaraş, Ağrı, İstanbul, Adana gibi illerden öğrencilerimiz de var.

SORU 5: Yurdunuzun kapasitesi nedir? Şu anki durumu nedir? Yurdumuz 154 öğrenci kapasitelidir. 66 kız öğrenci 88 erkek öğrenci kapasitesi vardır. Bu sene yurdumuza 22 erkek yatılı öğrenci; 13 kız yatılı öğrenci alınacaktır. (Bu sayı temmuz ayından sonra bir miktar artabilir.) Öğrenci ve velilerimizin 2015-2016 yılı yerleştirmelerinde mağdur olmamaları için Yatılı kontenjanına dikkat etmeleri gerekir. Başvuran öğrencilerin durumuna göre pansiyon kapasitemiz yetersiz olabilir. Okulumuzu kazanan bütün öğrencilerimizi yatılı alamıyoruz. Yatılı kalmak isteyen öğrenciler puan üstünlüğüne göre yurt pansiyonuna alınmaktadır. Yönetmeliğe göre %20 paralı yatılı, %80 parasız yatılı öğrenci kabul edilmektedir.

SORU 6: Öğrenciler pansiyona yerleştirilirken ne gibi kriterle alınmaktadır? Pansiyona başvuran öğrencilerin sayısı alınacak öğrenci sayısından az ise öğrencilerin tamamı pansiyona alınır. Başvuru kontenjanı aştığı taktirde öğrenciler paralı ve parasız yatılı olmak üzere ikiye ayrılır. TEOG puanına göre, kontenjan dahilinde, sıralamayla öğrenciler yurda yerleştirilir. Burslu öğrenciler pansiyona, kontenjan dahilinde, parasız yatılı olarak kaydedilir. Bu öğrencilerin bursları pansiyon kaydının akbinde sonlandırılır. Burs almayan, aile geliri yönetmelikte belirtilen parasal değerin üzerinde olan öğrenciler ise,yine kontenjan dahilinde, paralı yatılı olarak pansiyona kaydedilir.

Paralı yatılı öğrenciler bir yıl içinde dört eşit tasit halinde devlete 2510 TL öderler. Bu ücreti yatırmayan öğrencinin pansiyondan kaydı ay içinde silinir.

Okulumuzu yatılı okul diye tercih eden öğrencilerimizin okul yurdunda kalamama riskini göze almaları, planlamalarını buna göre yapmaları gerekir. .

SORU 7: İnegöl'de okul yurdunuzdan başka kalabilecek mekânlar var mı? Evet, İnegöl´de çeşitli özel kuruluşlara ait kız ve erkek öğrenci yurtları var. Arzu eden öğrenciler bu yurtlarda belli bir ücret karşılığı konaklayabilir. Bu pansiyonlar öğrencilerimizi indirimli almaktadır. Öğrenciler bu pansiyonlara 2000-3000 TL arasında değişen ücretlerle kayıt olabilmektedir. Halen bu yurtlarda öğrencilerimizin bir bölümü yatılı olarak kalmaktadır..

SORU 8: Bursa´ya servisiniz var mı? Bursa´ya servisimiz vardır. Az da olsa bir gurup öğrencimiz Bursa´ya her gün gidip gelmektedir. Bu servisi İnegöl Anadolu Öğretmen Lisesi´yle ortak kullanmaktayız. Aynı zamanda Yenişehir ilçesine de bazı öğrencilerimiz servisle gidip gelmektedir. Okulumuzu kazanan öğrencilerimiz genellikle İnegöl´deki özel yurtlarda veya pansiyonumuzda kalmayı tercih etmektedir.

SORU 9: Okulunuzun adı nereden geliyor? Okulumuz İnegöl esnaflarından Metin Çelik Beyefendi tarafından annesi Mediha ve babası Hayri Çelik adına yaptırılmıştır. Özel şahıs tarafından yaptırıldığı için okulun kendine has estetik ve kullanışlı bir mimarisi vardır.

SORU 10: Okulunuza ulaşım nasıl? Okul ulaşımımız kolaydır. İnegöl terminalinden her 10-15 dakikada bir Bursa´ya otobüs kalkmaktadır. Öğrenciler 10 TL karşılığında Bursa şehir merkezine 45 dakikalık bir yolculuktan sonra ulaşabilmektedir. Ayrıca İnegöl terminalinden civar illere çeşitli otobüs firmaları yolcu taşımaktadır. İnegöl´ün Ankara yolu üzerinde bulunması ulaşımın kolay olmasını sağlamaktadır.

Terminalden okulumuza midibüslerle ulaşabilirsiniz. Bu midibüsler Kent Kart denilen manyetik kartlarla bir lira karşılığında sizleri okulumuzun 150 metre yakınına getirmektedir. Okulumuza terminalden 3 numaralı midibüsle ulaşabilirsiniz.

SORU 11: Geçen sene kaç puanla öğrenci aldınız? 2015-2016 eğitim öğretim yılı son yerleştirme sonucu okulumuzu kazanan en son öğrencinini puanı 476,694´dür. Yani taban puanımız 476,694´dir.Geçen yıl ki yüzdelik dilim ise 2,75 olmuştur.

SORU 12: Kaç sınıf, kaç öğrenci alacaksınız? 4 sınıf yani 120 öğrenci okulumuza yerleşmeye hak kazanacak. Sınıf sayılarımız yönetmeliğimize göre 30´u geçemez.

SORU 13: Fiziki şartlarınız nasıl? Okulumuz yeni bir okuldur. Laboratuarlarımız, kütüphanemiz, konferans salonumuz, yurdumuz oldukça güzel ve çağın şartlarına uygun bir şekilde döşenmiştir. Her okulda olduğu gibi bizim okulumuzun da eksiklikleri var, bunlar zaman içerisinde giderilmeye çalışılıyor.

SORU 14: Neden pansiyona 16 kız öğrenci alıyorsunuz, okulunuzu kız öğrenciler tercih etmiyor mu? Pansiyonumuzun kız kapasitesi toplamda 66´dır. Bu kontenjan yer olmadığı için artırılamıyor. Öğrenci mevcudumuzun yarısı kızdır.

SORU 15: Biz öğrencimizle birlikte İnegöl´e taşınmak istiyoruz. İnagöl nasıl bir yer, kiralar nasıl? İnegöl nüfusu itibariyle 40´tan fazla ilden daha büyük bir ilçe. Aynı zamanda mobilya imalatı, sebze meyve üretimi ve çeşitli sanayi tesisleriyle yurt içi ekonomisine ciddi katkıları olan bir sanayi şehri. Aynı zamanda Osmanlıya başkentli yapmış Bursa´ya 45 km uzaklıkta. Ankaraya 5 saat, Eskişehir´e 3 saat, İstanbul´a 2 saat, İzmir´e 5 saat uzaklıkta. Yani cazibe merkezi şehirlerin kesişme noktasında.

İnegöl´de ev kiraları Bursa şehir merkezinden daha uygundur. Orta halli bir ailenin konaklayacağı evler 500, 550, 700 lüks evler ise 1200-1500 TL civarında kiralanabilir. İnegöl merkeze biraz uzak yerlerden daha uygun kiralık ev bulmak mümkün olabilir.

SORU 16: İnegöl´ün hiç olumsuz bir yanı yok mu? İnegöl´de hava kirliliği Türkiye´nin birçok yerinden daha fazladır. Burada bulunan Avrupa´nın en büyük sunta fabrikalarından biri ve diğer sanayi tesislerinin baca dumanları hava kirliliğini artırıyor. Ciddi yaptırımlar uygulanan bu fabrikalar filitre taktığı için hava kirliliği büyük oranda giderilmiştir. Bu kirlilikten etkilenmek istemeyenler merkeze uzak yerlerden ev kiralamayı tercih ediyor. Yukarıda bahsedilen olumsuzluk dışında İnegöl hemen hemen her yönden Türkiye´nin birçok şehri ve bölgesinden öndedir. Oldukça yeşil ve verimli toprakları vardır.

SORU 17: İnegöl´de güvenlik zaafiyeti olduğu söyleniyor, doğru mu? İnegöl Türkiye´nin üreten şehirlerinden biridir. Dünyanın birçok yerine mobilya bu büyük ilçeden gitmektedir. Büyük iş potansiyeli dolayısıyla nufus yapısı oldukça kozmopolittir, karışıktır. Bunun için zaman zaman diğer il ve ilçelerde olduğu gibi toplumsal olaylar yaşanmakta, bu durum medya organlarında abartılı bir şekilde verilmektedir. Okulumuz 2007 yılından beri ilçede eğitim ve öğretimini sürdürmektedir. Şu ana dek öğrencilerimizi incitecek herhangi bir olay , herhangi bir olumsuzluk yaşanmamıştır. Okulumuz ilçe merkezinin biraz dışında, oldukça sakin bir bölgede olduğu için bu tür olumsuzluklardan etkilenmemektedir.

SORU 18: Kıyafet uygulamanız nasıldır? Tek tip kıyafet uygulamasının devam etmektedir. Okul Tanıtım Videosunu İzleyin
İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi YKS Başarı Tablosu
2023 Başarı Durumu 2022 Başarı Durumu
2021 Başarı Durumu 2020 Başarı Durumu
2019 Başarı Durumu 2018 Başarı Durumu
2016 Başarı Durumu -----

İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi
İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi
 • Bursa
  İl
 • İnegöl
  İlçe
İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi
İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi
 • Bursa
  İl
 • İnegöl
  İlçe
İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi
İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi
 • Bursa
  İl
 • İnegöl
  İlçe
İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi
İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi
 • Bursa
  İl
 • İnegöl
  İlçe
İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi
İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi
 • Bursa
  İl
 • İnegöl
  İlçe
İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi
İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi
 • Bursa
  İl
 • İnegöl
  İlçe
İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi
İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi
 • Bursa
  İl
 • İnegöl
  İlçe
İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi
İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi
 • Bursa
  İl
 • İnegöl
  İlçe
İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi
İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi
 • Bursa
  İl
 • İnegöl
  İlçe
İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi
İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi
 • Bursa
  İl
 • İnegöl
  İlçe
İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi
İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi
 • Bursa
  İl
 • İnegöl
  İlçe
İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi
İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi
 • Bursa
  İl
 • İnegöl
  İlçe

Adres: Mediha Hayri Çelik Fen Lisesi, Burhaniye Mh., İnegöl/Bursa, Turkey

Tel: 0224 712 2727

Fax: 0224 712 1216

web: http://inegolfenlisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi ile ilgili 39 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Yurtlu öğrenci]

Öncelikle inegölde yaşıyorsanız tercih edilebilir bir okul ama bursa´da yaşayıp okulun yurdunda kalacaksanız bence kalmayın. Okul idarecileri biz yasakçı zihniyette değiliz falan diyor ama önüne gelen her şeye yasak koymayı çok iyi biliyorlar gece telefon toplanmasından tutun da etüte telefon sokamamaya hadi onu bırakın evden yemek getirmenize bile kızıyorlar. Proje ödevim var etütte telefondan hazırlayabilir miyim diyince bile hayır cevabını aldım etüt öncesinde halledin diyorlar zaten okuldan saat 4te dönüyoruz giyinme yemek yeme o bu derken saat 6 oluyo zaten yemekten sonra da duş alayım desen zaten o zaman da gidiyor etütte yerinizden kalkmak kesinlikle yasak etutten sonra sorun diyorlar etüt 10da bitiyor 11de telefonlar toplanıyor ben o bir saat içinde telefondan işlerimi mi halledeyim kitap mı okuyayım (bu arada etütte kitap okumak yasak:) ) masamı dolabımı mı düzenleyeyim kendime mi vakit ayırayım idareciler bunu anlamıyor. Yemek söylemek zaten yasak yemek söylediğinizi gören hoca yemeğinizj çöpe attırıyor gece 11den sonra etüte ders çalışmaya gelicem kitaplarımı burda bırakayım diyorum yok yat saatinden sonra çalışıcak olsan BİLE kitaplarını masada bırakamazsın zaten büyük bir sıcak su sıkıntısı var duş almak için sıcak su bulmak çok zor ama sıkıntı bizdeymiş suyu tasarruflu kullanmamız gerekiyormuş :)

2023-06-04 15:33
 
0
 
0
[mhcfl ogrencisi]

burası tamamiyle akademik yonuyle ovunen bir okul ancak akademik yonu dahi yonu bursadaki diger okullarla yarisamayacak seviyede buraya geldigimizde bize söyledikleri sey okulun bursada lgs ile alirken 4.-5. aldigi ancak 2.-3. mezun ettigiydi burada okuduktan sonra farkettim ki bursada 5. bile degil okul ne kadar ogretmen kadrosunun degismedigini soyleseler de bu bi yalandan ibaret eskilerden sadece bir kaç ogretmen kaldi okulda. okul idaresinin asiri gereksiz bir disiplin anlayisi var. karsi cinsten normal bi arkadasinizla bahcede dolastiktan oturduktan sonraki teneffus bi idarecinin sizi yanina cagirip sorguya cekmesi aileye durumu bilgilendirmesi muhtemel. okulda sosyal hayat tam anlamıyla 0. tum oncelik derslere verilmis durumda(onu da tam anlamiyla yapabilmis sayılmazlar) herkesin sadece ders calisan birer robot olması beklenmekte. sinav haftalari okuldan sonra okul bahcesinde top oynamamiz sosyallesmemiz bile idarenin gozune batiyor. bir baska husus okul pansiyonu.. bu cevrede gorup gorebileceginiz en gereksiz kurallarin oldugu pansiyon burasidir. hic bi anlamı veya ogrenciye faydası olmayan kurallar bulunmakta ve bu kurallarin esneklik payi 0. ozgurlugunuzu elinizden aliyolar tam anlamiyla. gece saat 11 zorunlu yat saati ve o saatte telefonlar da toplaniyo gece ders videosu izlemek veya soru cozumu izlemek tam anlamıyla bi hayal. ayrica ogrenci telefonu sadece ders anlaminda kullanmak zorunda da degil bu onun dogal ve yasal hakki. ve etutler etutler bu sene asiri sert ve kati kurallarla dolu kitabinizi odada unutsaniz bile cikip alamazsiniz cunku yasak. 1 saat etut boyunca bos bos masaya baktigimi hatırlıyorum bu kural yuzunden. etutlere telefon getirmek yasak. ders videosu izlemek isteseniz bile. bunu idareye dile getirdigimiz zaman ise etut harici izlememiz gerektigini soyluyolar ancak sadece yemekle etut arası 1 saat ve etutten sonra 1 saat bos vaktimiz var ve bu bos vakitte de kafamizi dagitmamiz dersten uzaklasmamiz gerektigini bilmiyolar. bizi gercekten bir robot olarak nitelendiriyolar. yil basinda bizden süper lig maçlarını izleyebilmemiz icin 40 ar tl topladilar ancak maclar etut saatine denk geldigi icin bunu da yasakladilar. bu erkek yurdunun gelenegi haline gelmis bi seydi ogrencinin takimini tuttugu takimin eger maci varsa ogrenci sessizce cikar macini izler ve etutune geri donerdi bunu yasaklayarak daha cok ders caliscagimizi dusunseler de tuttugu takimin maci varken ogrenci dersi degil o an macta gol olup olmadigini dusunur ve ders verimsiz hale gelir. ama okul idaresi yine soyledigim gibi sadece kendi bildigini okuyor ve ogrencilerin fikirleri umurlarinda degil. ulkemizin ekonomik sartlari yuzunden yurtta iyi yemek cikmamakta ve ogrenciler doymamakta buna ragmen yurda yemek siparis vermek yasak. ertesi gune kadar aç beklemek zorundasiniz etut arasinda dagitilan pogaca bu acligi gidermemekte. kisacasi ben tercih ettim pismanim tekrar lgs ye girsem bu okulu tercih etmeyecegim bi gercek. harf siniri var daha fazla yazamiyorum.

2022-11-20 12:29
 
0
 
0
[Aktif öğrenci]

Öncelikle okul yurdundan başlamak istiyorum.Yurt Bursa ve çevresinde görebileceğiniz en sert ve gereksiz kurallara sahip bir okul. Yemek söylemek yasak, gece telefon toplanıyo, etütlere telefon götürmek yasak, etütlerin başlama saati var ama 5 dakika önceden orada olmanız söyleniyo, idareciler özellikle belletmen olarak yurtta kalıyolar, camlarda kilit var ve yurtluysanız genelde okulda herkes sizi tanıyo özellikle hocaların çok gözüne batıyosunuz . Okula gelecek olursak öğretmen kadrosu iyi diyebiliriz ama sınavlarla diploma puanınızı düşürebildikleri kadar düşürüyolar sosyal hayat deseniz okulun nerdeyse yarısı asosyal insanlardan oluşmakta. Zaten okulda etkinlik yapıldığına yılda 1 veya 2 kere şahit olursunuz. Okuldaki kız erkek arkadaşlığı bile yanlış anlaşılıyor. Kısacası sosyallik arıyosanız bu okulda mevcut olan bir kavram değil. Eğitim olarak da pek bir şey verdiklerini söyleyemem 4 senenizi de sınav öğrencisi gibi sosyal hayatınız olmayacakmış gibi geçirecekseniz gelmeniz daha iyi olur.

2022-11-17 20:00
 
0
 
0
[Aktif 11. Sınıf Öğrecisi]

ya yemişim arkadaşlar inegöl´ün en iyi okulu tofaş´a kafa tutuyor bilmem ne, hoca 11. sınıfta müfredatta olan şeyi sırf zaman kazanıp test çözmek için ZateN BuNlaRı GeçeN SeNe GRdÜk çOcUklar diyip geçiştiriyor. 10 dakika bir geçen seneye gitse konu daha iyi anlaşılacak ama 5 tane daha soru çözmek için temeli bozuk atıyor öğretmenlerin yüzde 60´ı yazı yazdırmıyor defter açmıyoruz kitap okuyorlar sanki, hadi anlattın istediğin kadar iyi sözlü anlat yarın sabah o konuyu unuttun diyelim nasıl hatırlayacaksın yanında yazılı kaynak yok, sorunun cevabını düşün babam düşün hatırlayabilirsen ki kesinlikle unutuluyor ve unutunca açıp bakacağınız defter yok. zaten okulda tınla ders yokmuş gibi abudik bubidik yasaklar telefonlar toplanır mı arkadaşım şakamı ya, test çözüyorum soruyu yapamadım sorunun video çözümünü izleyemiyorum öyle kalıyor, bir kural ne kadar esnek olursa o kadar iyidir tahmin edilen olayların dışında bir olay yaşanınca esnek kurallar hayat kurtarır ama bunun içinde bilinçli öğrenciler lazım suistimal etmeyecek öğrenciler malesef okulun burada da bir sorunu var öğretmenler derste konuşmaya göz yumuyor bakın bugün ingilizce dersi var ya bir kişi 15 kere uyarılmaz be hoca ya birde şey demezler mi siz 11 OlsuĞgNuz ÇcUkLaR, yani hocam kendin de söylüyorsun 11. sınıf olan biri okul olmasa seneye askere gidecek ama hala derste konuşmaması gerektiğini kavrayamamış sen buna niye hala dert yanıyosun vericeksin eline disiplin kağıdını ki diğer ders dinleyenler rahat etsin. Yani artık noktalayacak olursak ben her ders öğretmenlerin konuşmamamızı öğütleyen upuzun paragraflarını dinlemekten bıktım kendileri nasıl bunu anlatmaktan bıkmadı anlamıyorum disipline göndermeyip iyilik yaptıklarını düşünüyorlarsa en büyük kötülüğü biz herkesin kişisel haklarına saygı duyup derste konuşmayarak dersi düzgünce anlamaya çalışan öğrencilere yapıyorlar. Telefon konusunda da idareye hak veriyorum ama deiğim gibi soruyu yapamadığımız zaman yanımızda anında cevabını bulabileceğimiz bir cihaz olması iyi olurdu eğer telefonu kötüye kullanıp derste oynayanlara ise yakalandığı an bir daha af olmaksızın yanlarından telefon bulundurmaları yasaklanırsa bu sorunun aşılacağını düşünüyorum. Ya da hiç kullanılmayan sınıflarda telefon bölmeleri var derse başlayınca herkesin isminin yazılı olduğu bir yer olsa oraya koysak dersde telefonla uğraşma sorunu´ da çözülebilir

2022-10-31 20:48
 
0
 
0
Reklam
[[mezunnn]]

Bu okula gerçekten ders çalışacaksanız gelmeyi tercih edin.Ben liseye geçtim artık rahatım biraz dinleme vakti daha az çalışırım düşüncesi yok böyle düşünürseniz siz yıpranırsınız . Bir diğer önemli kısım mf olduğunuza eminseniz gelin sonrasında okul içinde kendiniz bağımsız olarak tm olmaya karar verseniz bile destek görmezsiniz aksine daha çok baskı hissedersiniz.
sosyallik biraz da okuldaki öğrencilere bağlı sene içerisinde gezi klubünün birden fazla kez gezisi iptal oldu öğreciler gitmeyi tercih etmediği için en basitinden bir akşam tiyatroya gitmek bile .Okuldaki öğrenciler daha fazla istek ve katılım gösterse gezi yönünde onları destekleyecek çok özel bir hocaya okulumuz sahip .Ben de yurtlu bir öğrenciydim yurt temizlik disiplin konusunda türkiye standartlarına göre üstün seviyede ama çok katı kurallar var gece telefonlar toplanır ,etütte telefon yasaktır ,yat saati 11 dır ve ondan sonra etrafta dolaşmak katiyen yasaktır ,okul sınırlarından adımını atarken izin almak zorundasındır,dışardan yemek söylemek yasaktır .Kız pansiyonu için söyliyeyim okul 2 tane kız pansiyonuna sahiptir biri okul bahçesindeki genellikle o pansiyonda 11 ve 12. sınıflar kalır diğer pansiyon ise 15 temmuz dur o da okulun 1 sokak ilerisinde yer alır 2- 3 dk yürüme mesafesinde orada ise 9 ve 10 . sınıflar inegöl sosyal bilimler de okuyan kız öğrenciler ile birlikte kalır .Eğitim açısından ise asla mağdur olmazsınız.Umarım sorularınıza cevap bulabilirsiniz

2022-07-22 00:43
 
0
 
0
[mhçfl öğrencisi]

Okuldan ne beklediğin önemli.Bence fen lisesine gelecek olan biri dört yıl sonra onu iyi bir üniversiteye taşıyacak okul olduğu için gelir.Ayrıca sosyal faaliyetten ne beklediğin önemli.Okul bu yıl sene başında teknofest gezisi olmak üzere Uludağ gezisi kitap fuarı ve havacılık müzesi gezisi İstanbul gezisi gibi geziler yaptı.Hatırlayamadığım başka gezilerde olabilir.Okulda sürekli belli dönemlerde etkinliklerde olmakta.Okula ne için geldiğinizi bilerek geliyorsanız sizi hedeflerinize taşıyacak bir okuldur.Pansiyona gelince gece yatış saatinde telefonlar toplanır etüte telefon getirmek yasaktır.Kurallar nettir ve esneklik çoğu zaman yoktur.Bunlar biraz can sıkıcı.Ancak biz öğrenciler maalesef amacına uygun kullanmadığımız İçin okul idaresi böyle tedbirler almak zorunda kalıyor amaçları bizim başarımız ve düzenli bir yaşama alışmamız İçin.İyi ki İnegöl fen var ve iyiki bu okuldayım bunu mezun olurken değerlendirebilen herkes anlayacak.

2022-07-16 09:14
 
0
 
0
[Öğrenci Velisi]

Yurtlu bir öğrenci velisi olarak yazıyorum.
Çocuklarınızı güvenle emanet edebileceğiniz bir okul. Gerek idare gerek öğretmenler olarak çocuklarımızla fedakarca ilgilenmekteler. Okulun kurallarının sıkı olduğu hakkındaki olumsuz yorumlar pek doğru değil. Ergenlik döneminde çocuklarımızın denetim altında olması hem onlar hem de okul için son derece önemli, aynı zamanda üniversite başarısı içinde gerekli bir durum zaten. Yurt olarak imkanları çok güzel, odaların banyolu olması ve diğer imkanları, etütlerinin düzenli olması bizler için bir artı diye düşünüyorum.
En önemlisi de herhangi bir problem durumunda okul idaresi ve öğretmenleri desteğini her zaman görüyoruz. Emekleri için okulumuzun tüm idarecileri , öğretmenleri ve diğer çalışanları için teşekkürler.
İyi ki varsın İnegöl Fen.

2022-07-06 10:18
 
0
 
0
[yurtlu]

bu yorumu bu sene lgsye girecek kardeşlerimin aşırı yanlış bir seçim yapmalarını engellemek için yazıyorum. okulun mevcut olarak yurtlu öğrencisiyim. aşırı sert ve disiplinli bir okul. eğer tek hedefiniz iyi bir üniversite kazanmak ise okulu tercih edebilirsiniz. ancak bu okulda sosyallik falan beklemeyin. mezun abimin dediği gibi sosyal gelen bile asosyal çıkar bu okuldan. öğretmen kadrosuna diyecek sözüm yok. fen ve matematik derslerinde daha iyi hoca bulamazsınız. ancak sözel dersleri(9 ve 10. sınıfta olmak üzere çok sıkıyorlar. gereksiz fazla ödevler veriliyor. onun dışında sınavları gereksiz zor yapıyorlar. gelgelelim yurda. öncelikle yurtta aşırı katı ve diğer yurtlarda görünmeyen kurallar var. yemek söylemek yasak, camlar kilitli, telefonlar geceleri toplanıyor, etütlerde(sınav haftası dahil) telefondan ders videosu izlemek bile yasak. yurda gelmenizi tavsiye etmiyorum. eğer gündüzlü olacaksanız lgsye çalıştığınız gibi okulda da çalışmaya devam etmeniz gerektiğini bilin. yok 9-10 da dinlenirim gibi düşüncelere kapılacaksanız gelmeyin.

2022-06-03 21:46
 
0
 
0
[tavsiye]

Şu an yurtlu öğrencisi olduğum bir okul. Eğer yurtta kalacaksanız kesinlikle tavsiye etmiyorum. Yurda ders çalışmak için bile gelseniz dersten soğuturlar. Geceleri telefon toplanıyor, camlar kilitli, bazı hocalar sıcak suyu kapatıyor, etüte ders videosu izlemek için bile telefon sokamıyorsunuz. Öğretmen kadrosundan bahsetmek gerekirse 3-5 hoca fazlasıyla iyi ancak edebiyat kadrosu aşırı yaşlı. Sınavlarda sözel dersleri gereksiz zorluyorlar. Sözel derslerde saçma sapan, gereksiz fazla ödevler veriliyor. Yurtta kalmayacak, tek hedefi aşırı ders çalışıp asosyal olmak isteyen öğrenciler için problem yok. Ancak azıcık dahi sosyallik göremezsiniz. Yılda en fazla 1 gezi o da maksimum İstanbul´a olur. Kısacası yurtta kalacaksanız kesinlikle ama kesinlikle tavsiye etmiyorum. Gündüzlü gelecekseniz sadece ders odaklı olmanız gerektiğini bilin. Halit hoca kraldır.

2022-06-01 17:44
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 61

Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 54

Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 191

Tofaş Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 144

İbrahim Önal Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 66

Nilüfer Borsa İstanbul Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi kaç puan 2023 440.8787
İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi Yatılı mı? Kız ve Erkek Pansiyonu Var.
İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://inegolfenlisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi yorumları okuyabilir, İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız