Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0224 262 24 01
0224 262 23 58
Adres 19 Mayıs Mah. Dostluk Sk. No3 A/B/C Nilüfer/BURSA
MEB logo Bursa / Nilüfer
Tofaş Fen Lisesi

http://bursatofasfenlisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 120
Taban Puanı 440.6579
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Tofaş Fen Lisesi Bursa ili Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Tofaş Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Tofaş Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Tofaş Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Tofaş Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Tofaş Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Tofaş Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Tofaş Fen Lisesi Taban Puanı 440.6579 -
2017 Tofaş Fen Lisesi Taban Puanı 494.9302 0.6500
2016 Tofaş Fen Lisesi Taban Puanı
491.9575 0.5200

Bursa Ali Osman Sönmez Fen Lisesinin bugün kapladığı alan 8 dönümlük bir alana sahiptir. Bu alan 1966 yılında Demirtaş Nahiyesi Belediye Başkanı 

Halil İBO´ nun başkanı olduğu Okul Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından satın alınmış ve bu yerde 9 sınıflık bir Ortaokul yapılmıştır. Bu ortaokulu yine Demirtaş Belediyesinin girişimleri sonucu Bursa´nın tanınmış İşadamlarından Ali Osman Sönmez tarafından yaptırılmıştır.

1966 yılında satın alınan ve bir kısmı Ortaokul yaptırılan alan büyük bir kısmı 1988 tarihine kadar boş kalmıştır. 1988 yılında burada bir Lise yaptırılma gündeme gelmiş ve Demirtaş Belediyesinin girişimleri ile Lise yapımını yine İşadamı Ali Osman Sönmez üslenmiştir. Lise binası bir yıl içerisinde tamamlanmış 1989 yılında açılışı yapıldı ve bu okulun Fen Lisesi olarak hizmet vermesi kararlaştırılmıştır. Değişik branşlarda öğretmen kadrosunda atamalar yapılarak 1989 yılında Bursa Ali Osman Sönmez Fen Lisesi 96 öğrencisi ile Eğitim ve öğretim vermeye başlamıştır.

Okulun Pansiyon binası 1990 yılında tamamlanarak hizmete açılmıştır. Ayrıca daha önce yaptırılan ve Okul bahçesi içerisinde bulunan Ortaokul 1998 yılında İlköğretim Genel Müdürlüğünce Fen Lisesine devredilmiştir. Yine okulun 700 m ilerisinde Avdancık Köyü yol ayrımında bulunan ve Osmangazi Belediyesine ait olan 8 dönümlük arsa Okul Koruma Derneği tarafından satın alınmıştır.

Okulumuz 2014-2015 öğretim yılı başında Nilüfer ilçesi sınırlarında DOSAB-TOFAŞ işbirliği ile yaptırılan yeni binasında eğitim öğretime başlamıştır. 12.500m2 kapalı alanda toplam 17.800m2  alana sahip olup 240 yatak kapasiteli kız -erkek öğrenci yurdu ve spor salonuna sahiptir.

VİZYON 1989´da kurulduğu günden itibaren, Bursa Ali Osman Sönmez Fen Lisesi (2014 itibariyle TOFAŞ Fen Lisesi)Türkiye´de eğitimde mükemmelliği hedeflemiştir. Günümüzde, Türkiye´de ve uluslararası düzeyde, farklı alanlarda sosyal ve kültürel roller üstlenen insan haklarına saygılı, dürüst, Türk Milli Eğitiminin genel amaçlarında ifadesini bulan, milli manevi değerlerine sahip çıkan vatandaşlar ve liderler olarak işlev yapacak, azimli, beceri sahibi ve ülkemizin ihtiyaçlarına duyarlı gençler mezun etmeyi amaçlamaktadır.

MİSYON Okulumuz, yetenekli ve istekli öğrencilerin yüksek bir akademik düzeyi hedeflemesine, imkân verecek bir ileri görüşlülüğü benimsemiştir. Hedefimiz; fikri hür, vicdanı hür ve irfanı hür nesiller yetiştirmek ve hayatları boyunca öğrenmeyi sürdürmeye, yaratıcı ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirmeye ve 21.yüzyılda başarılı olabilmek için hayati bazı bilgileri öğrenmeyi sağlamaktır. Okulumuzda öğrenciler, uluslararası düzeyde eğitim ve araştırma, teknoloji, resmi konular, sosyal hizmetler, ticaret ve sanat dalları gibi konularda topluma katkıda bulunmalarına olanak verecek bireysel ilgi ve becerileri geliştirirler.

BAŞARILAR Okulumuz ilk mezun verdiği 1992 yılından itibaren, hem akademik başarılara hem de yüksek insani değerlere sahip bireyler yetiştirmiştir. Mezunlarımızın büyük çoğunluğu yurt içinde ve yurt dışındaki uluslararası firmalarda yönetici pozisyonunda bulunmaktadır.

 • Öğretmen :35
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :483
 • Derslik :16
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :4
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :2
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Tam Gün
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08.50 - 16.10
 • Ulaşım okulumuz, 100. Yıl Metro durağına 200m. mesafededir.
 • Yerleşim Yeri Okulumuzun doğusunda Saygınkent sitesi, batısında Hacı dayı Lokantası, kuzey cephesinde 100. Yıl kapalı pazar yeri ve cephesinde ise 100. yıl metro istasyonu ve Arena AVM bulunmaktadır.

2017 Yılı Üniversite Yerleştirmede başarı: Yine başarılarıyla yüzümüzü güldürmeyi başardılar. 124 öğrencimizin 42'si tıp fakültelerine, 8'i diş hekimliği fakültelerine 37'si ülkenin en iyi üniversitelerinin mühendislik ve mimarlık fakültelerine 5'i hukuk ve ekonomi fakültelerine 4' ü de yine önde gelen üniversitelerin diğer güzel bölümlerine yerleşerek bizleri sevindirdiler.

2016 Yılı Üniversite Başarı Analizi
 • TIP 22
 • MÜHENDİSLİK 7
 • DİŞ HEKİMLİĞİ 3
 • ECZACILIK 2
 • SOSYOLOJİ 1
 • PİSİKOLOJİK DAN. VE REH. 1
 • FİZİK 1
 • ULUSLARARASI İLİŞKİLER 1
 • SOSYAL HİZMET 1
2015 Yılı Üniversite Başarı Durumunu İncele okul okul okul okul

Tofaş Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Tofaş Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Tofaş Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Tofaş Fen Lisesi'nin başarılarını, Tofaş Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0224 262 24 01
Okulun Faxı: 0224 262 23 58
Okulun Adresi: 19 Mayıs Mah. Dostluk Sk. No3 A/B/C Nilüfer/BURSA

Bu okula 95 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Bursa Tofaş Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Tofaş Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Tofaş Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Tofaş Fen Lisesi taban puanı 2019 , Tofaş Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Tofaş Fen Lisesi yorumları, Tofaş Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Tofaş Fen Lisesi nerede?, Tofaş Fen Lisesi üniversite başarısı, Tofaş Fen Lisesi formaları, Tofaş Fen Lisesi adresi, Tofaş Fen Lisesi başarıları, Tofaş Fen Lisesi Bursa, Nilüfer Tofaş Fen Lisesi

google+ google+ google+