Bilal Güngör Fen Lisesi

Ankara / Nallıhan

Bilal Güngör Fen Lisesi
 • Bilal Güngör Fen Lisesi
  Ekle
 • 183
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 334.3602
Yüzdelik Dilimi 17.68
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Bilal Güngör Fen Lisesi bir Proje Okuludur.

Bilal Güngör Fen Lisesi Ankara ili Nallıhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Bilal Güngör Fen Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. Bu okulu tercih edebilmeniz için 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekir.

Bilal Güngör Fen Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 334.3602 17.68
2020 375.2282 12.96
2019 387.3516 15.70
2018 276.0937 28.70
2017 322.1948 -
Bilal Güngör Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
90
2020
102
2019
120
2018
120
Bilal Güngör Fen Lisesi 1999 yılında Kız Meslek Lisesi olarak yapılan, fakat Kız Meslek Lisesinin Şehit Ömer Boztepe Çok Programlı Lisesi bünyesine alınmasıyla boşta kalan binada 2005-2006 eğitim-öğretim yılında, 31.08.2005 tarihinde Nallıhan Anadolu Öğretmen Lisesi adıyla hizmete açılmıştır.

2018 yılında Bilal Güngör Fen Lisesine dönüştürülmüştür.

Okulumuzun erkek yurdu açılmıştır.

Okulumuz ilçe merkezine 2 km uzaklıkta olup il merkezine 160 km uzaklıktadır. Okulumuza ulaşım ilçe merkezinden yürüme mesafesindedir. İlçemize ulaşım için Ankara´dan Eskişehir´den ve Bolu´dan günlük araçlar mevcuttur.

Bilal Güngör Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Bilal Güngör Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Bilal Güngör Fen Lisesi
Bilal Güngör Fen Lisesi
 • Ankara
  İl
 • Nallıhan
  İlçe
Bilal Güngör Fen Lisesi
Bilal Güngör Fen Lisesi
 • Ankara
  İl
 • Nallıhan
  İlçe
Bilal Güngör Fen Lisesi
Bilal Güngör Fen Lisesi
 • Ankara
  İl
 • Nallıhan
  İlçe
Bilal Güngör Fen Lisesi
Bilal Güngör Fen Lisesi
 • Ankara
  İl
 • Nallıhan
  İlçe
Bilal Güngör Fen Lisesi
Bilal Güngör Fen Lisesi
 • Ankara
  İl
 • Nallıhan
  İlçe
Bilal Güngör Fen Lisesi
Bilal Güngör Fen Lisesi
 • Ankara
  İl
 • Nallıhan
  İlçe
Bilal Güngör Fen Lisesi
Bilal Güngör Fen Lisesi
 • Ankara
  İl
 • Nallıhan
  İlçe
Bilal Güngör Fen Lisesi
Bilal Güngör Fen Lisesi
 • Ankara
  İl
 • Nallıhan
  İlçe
Bilal Güngör Fen Lisesi
Bilal Güngör Fen Lisesi
 • Ankara
  İl
 • Nallıhan
  İlçe
Bilal Güngör Fen Lisesi
Bilal Güngör Fen Lisesi
 • Ankara
  İl
 • Nallıhan
  İlçe

Adres: Hacıbey Mahallesi Kültür Sokak No1 06920 Nallıhan/ ANKARA

Tel: 0 312 785 12 14

Fax: 0 312 785 58 34

web: http://nallihanbgfl.meb.k12.tr

Bilal Güngör Fen Lisesi ile ilgili 183 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[tecrübeli bir öğrenci]

ERKEK YURDUNUN KÖTÜ YANLARI:arkadaşlar eğer puanınız yetiyorsa çevredeki bir nitelikli anadolu lisesine gidin çünkü çoğnuzun evi bu okulun erkek yurdundan daha iyi şartlara sahiptir .Özellikle şehirden gelen arkadaşlar için alışması çok zor oluyor(NALLIHAN KÜÇÜK YER ).Herkesin hijyeni aynı değil , 4-5 erkek bir odada kalınca ders çalışma nerdeyse imkansız oluyor, ayrıca akşamları gürültüden ve kokudan uyunmuyor. zaten bu yurtta duş almak ayrı bir sıkıntı...gelecekseniz de tartışmayı bilmeyen kişilerle fazla laf dalaşına girmeyin.Yurtta kötü alışkanlıklar kazanabilirsiniz dikkan edin kendinize................... .

OKULUN İYİ YANLARI: Çoğu ders çok kaliteli geçiyor, öğretmenler dersi yoyrulmadan ve hevesle anlatıyor. Okul müdür- müdür yardımcıları öğrencilerin çoğunun sorunuyla ilgileniyor.Arkadaşlar erkek yurdu hakkındaki gözlemlerim tamamıyla özneldir, belki siz erkek yurduna geldiğiniz zaman çok rahat ders çalışırsınız. Belki erkek yurdunu çok beğenirisiniz. Yeni gelen arkadaşlara tecrübelerimi anlamak istedim. Umarım kimseyi kırmamışımdır. Gerçekten 4 yıl çok hızlı geçiyor , eğer mutsuz olduğunuz bir yerde kalırsanız üniversite sınavına hazırlanamayabilirsiniz ve sonucunda başarısız olursunuz.... iylikle kalın , hoşça kalın .

2022-01-18 21:37
 
0
 
0
[Fen Liseli]

Okulumuzun öğretmenleri gerçekten çok iyi . Sizin amacınız iyi bir yerlere gelmek olduktan sonra okulda eğitim açısından sıkıntı yok.

2021-10-16 17:03
 
0
 
0
[12.sınıf ]

Kız yurdu hemen okulun yanında erkek yurdu da yürüme mesafesinde
Yurdumuz gayet disiplinli
Yurt yemeklerinin güzelliği kişiye göre değişir ama bir yurda göre yemeklerin gayet iyi olduğunu düşünüyorum
Kız yurdunda kaldım bir buçuk yıl kadar ve banyo konusunda sıkıntı çekmedim genelde
Onun dışında (kız yurdunda kaldığım için oraya göre yorum yapıyorum ) büyük çamaşır makinesi haricinde evlerimizde ki normal çamaşır makinelerinden var bunu artısı ne diye soracak olursanız çamaşırlarınızı başkalarıyla atmak zorunda kalmıyorsunuz tek kendi çamaşırınızı yıkayabiliyorsunuz
Öğretmen konusuna gelecek olursak başta müdürümüz çok disiplinli ve çok iyi bir müdür onun dışında çok kaliteli öğretmenlerimiz var tabi öğretmen işi kişiden kişiye değişir bazı öğrencilerle o frekans tutmayabilir
Kötü bir yan olarak Nallıhan çok küçük merkeze çok uzak
Okuzlumuzun sınıfları küçük
Okulumzu biraz küçük
Fizik kimya biyoloji bilgisayar laboratuvarlarımız var ve dersler orada işleniyor
Z kütüphanemiz var ama küçük aynı şekilde kantinimiz de küçük genel olarak okul küçük
Etkinlik açısından pandemi döneminde nolur bilmiyorum ama öncesinde çeşitli etkinlikler yapılıyordu
Çarşı izinleri çarşamba bir saat cumartesi pazar da üç dört saat civarındaydı diye hatırlıyorum
Öğrenciler sürekli öğretmen gözetiminde o yüzden velilerin içi rahat olabilir çarşı izninde bile öğretmen gözetimi altındatız
Genel olarak başka şehirlerden gelen insanlar var ve bu bizi daha çabuk olgunlaştırıyor ailemizden uzak olduğumuz için bizi birbirimize daha çok bağlıyor unutulmayacak kadar güzel arkadaşlıklar kuruluyor aynı şekilde öğretmenlerle de aramız çok iyi oluyor
Kız yurdunda kantin var saat 23.00 e kadar duruyor ablamız o yüzden yemek konusunda da sıkıntı çekmezsiniz
Ayrıca kız yurdunda özellikle 11 ve 12. sınıflar yeni gelen öğrencilere çok yardımcı oluyor her hangi bir zorbalık olmuyor kız yurdu için konuşuyorum bizlere çok faydası dokunmuştu 11 ve 12. sınıf öğrencilerinin
okulumu genel olarak seviyorum kötü yanları da var illaki mesela okul binası olarak çok güzel olmaması vs gibi ama yine olsa yine aynı okuluma gelmek isterdim bana çok şey kattı

2021-09-05 19:00
 
0
 
0
[11. Sınıfım ]

Zaten yarım dönem okul sürdü daha sonra salgından dolayı okullar tatil oldu. Yarım dönem içinde gözlemlediğime göre bazı hocalar yatma saati için bişey demiyor ama bazı hocalar 10.30 dan sonra yatağa gir gibi bir şeyler diyorlar.(yoklama alınıyor ve odamızdan çıkmayın diyorlar).Bir iki defa hırsızlık oldu yurtta ,o yüzden başkalarının odalarına gitmek doğru değil.(hırsızlık olur ve üstünüze kalabilir)
Yangın merdivenlerine acil durumlar hariç girmek yasak. Çünkü bizim zamanımızda bazı arkadaşlar yasak olmasına rağmen sigara içerdi yangın merdiveninde.
Sıcak su hakkında fazla bişey hatırlamıyorum.
Etüt sınıfı şimdi varmıdır bilmiyorum ama bizim zamanımızda etüt saatlerinde yemekhaneye iner ve etüt yapardık(etüte gelmek mecburdu)
Okulda öğle arası olunca pansiyona gider ve yemek yerdik sonrasında yoklama alınır ve okula giderdik tekrardan(günlük 5-6 kere yoklama alınırdı). Çarşı izinleri hafta sonları olurdu. Market, okul ve yurt yolu üzerindeydi. Yemeklerin güzelliği konusu göreceli yani herkese göre değişir. Yataklar bazaydı ve erkekler yurdunda her oda 3 kişiydi , artan öğrenci sayısı yüzünden belki odalar 4 kişi olmuştur.
Yurda gidilen ilk ay çok hüzünlü oluyor her an ev ve aile hasreti oluyor. Ben bir ay felan çok zorluk çektim.Daha sonra alıştım. Telefon yurtta her zaman serbest ama okulda bazı zamanlar toplanırdı . Unutmayın ki arkadaşlar hiçbir yer insanın evi gibi rahat olmuyor, belki yurt hakkında rahatsız olacağınız şeyler olabilir .Eğitim olarak hocalar dersi iyi anlatıyor. Öğretmenler dersi çok ilgili anlatıyor . Bazı arkadaşlar çok anormal davranıyor ve ona buna saldırıyor onlardan uzak durun isterseniz.Aklıma gelenler bunlar arkadaşlar ,umarım hepimiz başarılı ve iyi bir okul dönemi geçiririz. ...Kendinize iyi bakın,okulda görüşürüz...

2021-08-12 21:35
 
0
 
0
Reklam
[Pansiyonla ilgili ]

Arkadaşlar pansiyon da zorunlu yatma saati var mı ?
Etüt odası var mı , varsa çok konuşuluyor mu ?
Banyolarda su fazla kesiliyor mu ?
Yataklar ranza mı yoksa baza mı ?
Haftanın hangi günü dışarı çıkılıyor ?
Pansiyondaki yemekler güzel mi ve öğle yemeği falan pansiyondaki öğrenciler pansiyonda mı yiyor ?
HERHANGİ BİR SORUNUN CEVABINI BİLİYORSANIZ BİLE LÜTFEN CEVAP VERİN

2021-08-11 20:09
 
0
 
0
[2021 2022]

bu sene çok gerilemiş olan bir okul...

2021-07-27 14:20
 
0
 
0
[öğrenci]

26 lık yuzde ıle gelebıleme ihtimalim yuzde kaç? ( cevaplarsanız sevinırim)

2021-07-07 22:44
 
0
 
0
[objektif yorum ]

İYİ YANLARI: Erkekler yurdunda ben arkadaşlarım 3 kişi kalıyorduk etüt saatlerinde çoğunlukla rahatça ders çalışabiliyorduk. Okulun 3 laboratuvarı var. korona süreci yüzünden okulda fazla vakit geçiremedik ama kaldığımız bir dönemde fen derslerini küçük deneylerle eğlenceli hale getirebiliyordu hocalarımız.

KÖTÜ YANLARI: Nallıhan kırsal bir alanda bulunmakta ve bu sebeple şehirden gelen arkadaşalar biraz rahatsız olabilir. Ayrıca aile özlemi ilk 3 hafta çok zorluyor. Bende ilk zamanlar çok nakil aldırmak istedim ama artık zor gelmiyor. Doğru arkadaşlıklar kurulunca günler çok hızlı geçiyor . Bu lise yeni kurulmuş bir lise olduğu için belki bazı eksikleri olabilir(BİR BUÇUK SENEDE NELER DEĞİŞTİ BİLMİYORUM)

Konu hakkında objektif bir yorum yazmaya çalıştım ama belki yazmayı unuttuğum iyi yada kötü
konularda var olabilir. Taraf tutmuşsam kusuruma bakmayın arkadaşlar.

2021-07-07 21:29
 
0
 
0
[Velisi]

Tercih edip etmemekte kararsiziz.En iysi okula gidip gorusmek var mi okul hakkinda detayli bilgi sahibi objektif yorum yapacak birileri?

2021-07-05 19:09
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 228

Ankara Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 272

Ankara Pursaklar Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 217

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 203

Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 828

Keçiören Vatansever Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 194

Gazi Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Bilal Güngör Fen Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Sorular Cevaplar
Bilal Güngör Fen Lisesi kaç puan 2022 334.3602
Bilal Güngör Fen Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Bilal Güngör Fen Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Bilal Güngör Fen Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Bilal Güngör Fen Lisesi Yatılı mı? Kız ve Erkek Pansiyonu Var.
Bilal Güngör Fen Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Bilal Güngör Fen Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Bilal Güngör Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://nallihanbgfl.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Bilal Güngör Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Bilal Güngör Fen Lisesi yorumları okuyabilir, Bilal Güngör Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bilal Güngör Fen Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız