Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
3125270797
3125270799
Adres Cumhuriyet Mah.Şehit Ali Aktaş Caddesi No15 Saray/Pursaklar/ANKARA
MEB logo Ankara / Pursaklar
Ankara Pursaklar Fen Lisesi

http://pursaklarfenlisesi.meb.k12.tr/
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 120
Taban Puanı 419.7816
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Ankara Pursaklar Fen Lisesi Ankara ili Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Ankara Pursaklar Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Ankara Pursaklar Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Ankara Pursaklar Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Ankara Pursaklar Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Ankara Pursaklar Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ankara Pursaklar Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Ankara Pursaklar Fen Lisesi Taban Puanı 419.7816 -
2017 Ankara Pursaklar Fen Lisesi Taban Puanı 491.1222 1.6800
2016 Ankara Pursaklar Fen Lisesi Taban Puanı
487.5645 1.1100

Okulumuz, 2009-2010 Eğitim ve Öğretim yılında Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi´nin bünyesinde açılmıştır. 2011-2014 Eğitim Öğretim yılları arasında Pursaklar Turgut Özal İlköğretim Okulu´nun 4.katında 8 derslik olarak Eğitim - Öğretime devam etmiştir.2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı itibariyle Pursaklar İlçesi Saray semtindeki yeni binasına taşınmış olup burada Eğitim ve Öğretime devam etmektedir.

VİZYON Zekâ düzeyleri, fen ve matematik alanlarındaki yetenekleri yüksek olan öğrencileri; bilimsel ve teknolojik esaslara ve yeniliklere açık, çevre ve ülke ihtiyaçlarına uygun, metotlu çalışan, sürekli olarak gelişen ve yenilenen, en az bir yabancı dili çok iy i bilen, maddi ve manevi bakımdan donatılmış, yeni teknolojileri kullanan, yeni bilgiler üreten ve yeni projeler hazırlayan dünya ile yarışan bilim adamı ve akademisyen yetiştiren yükseköğretim kurumlarına hazırlanan, etkili ve nitelikli, çağdaş, demokrati k ve laik bireyler yetiştirmektir.

MİSYON Öğrencilerimizin; bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini, bilgili, becerili, özgüvenli olmalarını, Problemlerin çözümünde bilimsel yöntemin kullanılma gerekliliğini kavramalarını, Bilgi toplumunun gereksinimi olan araştırmacılar olarak yetişmelerini, Çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışlar kazanmalarını, Olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini, Çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını, Liderlik özelliklerinin yanı sıra, işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın, bireyler olmalarını, sağlamaktır.

BAŞARI DURUMU:

OKULUMUZ ÖĞRENCİLERİNDEN ABDULLAH ERKAM ARSLAN MF-2 PUAN TÜRÜNDE  546 PUAN ALARAK TÜRKİYE 50. OLMUŞTUR.TALHA ÜSTÜNTAŞ MF-1 PUAN TÜRÜNDE 526 PUAN ALARAK TÜRKİYE 573. OLMUŞTUR.

 • Öğretmen :24
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :367
 • Derslik :16
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :2
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Revir:1
 • Bahçe :1
 • Saatler 8:15 - 15:25
 • BağlantıADSL (16 Mbit ve üzeri)
 • Yabancı Dil İNGİLİZCE - ARAPÇA - ALMANCA
 • Pansiyon BilgileriKız ve Erkek pansiyonu mevcuttur.
 • Lojman10 - Lojman okul bahçesi içerisindedir.
 • Ulaşım Belediye otobüsleri ve minibüslerle okulumuza ulaşılabilmektedir.EGO 486 numaralı otobüs okulumuz önünden geçmektedir.
 • Servis Bilgisi SERVİS VAR.
 • Yerleşim Yeri Pursaklar İlçesi´ne bağlı Saray semtindeyiz.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Okulumuz Saray Semtinde olup, İl Merkezine 13 km mesafededir.
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 • 2013-2014 : 71,4
 • 2014-2015 : 75,0
Ankara Pursaklar Fen Lisesi Ankara Pursaklar Fen Lisesi Ankara Pursaklar Fen Lisesi Ankara Pursaklar Fen Lisesi Ankara Pursaklar Fen Lisesi Ankara Pursaklar Fen Lisesi Ankara Pursaklar Fen Lisesi Ankara Pursaklar Fen Lisesi Ankara Pursaklar Fen Lisesi Ankara Pursaklar Fen Lisesi Ankara Pursaklar Fen Lisesi Ankara Pursaklar Fen Lisesi Ankara Pursaklar Fen Lisesi Ankara Pursaklar Fen Lisesi

Ankara Pursaklar Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Ankara Pursaklar Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Ankara Pursaklar Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Ankara Pursaklar Fen Lisesi'nin başarılarını, Ankara Pursaklar Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 3125270797
Okulun Faxı: 3125270799
Okulun Adresi: Cumhuriyet Mah.Şehit Ali Aktaş Caddesi No15 Saray/Pursaklar/ANKARA

Bu okula 177 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Ankara Ankara Pursaklar Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Ankara Pursaklar Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Ankara Pursaklar Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Ankara Pursaklar Fen Lisesi taban puanı 2019 , Ankara Pursaklar Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Ankara Pursaklar Fen Lisesi yorumları, Ankara Pursaklar Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Ankara Pursaklar Fen Lisesi nerede?, Ankara Pursaklar Fen Lisesi üniversite başarısı, Ankara Pursaklar Fen Lisesi formaları, Ankara Pursaklar Fen Lisesi adresi, Ankara Pursaklar Fen Lisesi başarıları, Ankara Pursaklar Fen Lisesi Ankara, Pursaklar Ankara Pursaklar Fen Lisesi

google+ google+ google+