Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi

Eskişehir / Tepebaşı

Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi
 • Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 13
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 92.5992
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi Eskişehir ili Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "92.5992".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
92.5992
2020
89.3271
Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi Okulumuz 1970 yılında Mamure Ortaokulu olarak öğretime başladı.

1975-1976 öğretim yılından itibaren bünyesinde orta kısım olmak kaydıyla liseye dönüştürülüp Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi olarak 22.05.1978'de ilk mezunlarını verdi.

Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Şeker Mahallesi Gazi Yakub Satar Caddesi No 92 TEPEBAŞI ESKİŞEHİR

Tel: 0 222 2306856

Fax: 0 222 2306855

web: https://gmkal.meb.k12.tr

Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi ile ilgili 13 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Melek]

95.98 ortalama ile girebilir miyim =

2022-03-18 18:51
 
0
 
0
[tipogrencisi]

idaresi o kadar sert o kadar diplomat ki her seyinizr karisiliyor okulun mevkisi öğrencilerinin basarisi cok iyi ama idaresi.. pandemide 12.siniftim online eğitim gormedim evet evet direkt gormedim baska okuldaki arkadaşlarim online egitimden verim alamadiklarini soyluyorlardi ama bizde online egitim yapan hoca bile yoktu!!! vicdanlari rahat uyudular mi cok merak ediyorum arkadaslae bakin bu normal mi hocalara hep yaziyordum hocam derse geldim yoksunuz.. hocam internetiniz koptu hocam.. hocaaaamm.. sonra ders yapalim internetim tok diyen hocalar mesajima görüldü atan hocalar... bu normal mi arkadaslar giremedigimiz online derslerin karşılığı olarak sozlulerimize 50 60 verildi yazıklar olsun universite sinavinda basari puanimizi dusurduler hakkimi helal etmiyorum hepiniz 12.sinif olucaksiniz arkadaslar bunlari da goz önünde bulundurun abla tavsiyesi 9.sinifta bu okulu secmeyin..

2021-10-19 17:39
 
0
 
0
[liseli birey]

12.siniftayken hic hir yardimlarini görmedim zaten 12de okul zaman kaybi oluyor sinavlarin sorularini hic vermediler tüm okullarda sinav sorulari verilirken bizde verilmedi obp miz hep düşüktü sinavladi üniversite sınavlarından bile zor oluyor tercih etmeyi dusunenler ya bir üst okulu ya da bi alt okulu tercih etsinler

2021-04-10 13:20
 
0
 
0
[Burak]

Okul la ilgili bilgi vere bilecek varmı güncel durumu olursa sevimirim

2021-02-27 13:12
 
0
 
0
Reklam
[Ali]

2014 senesinde geldim bu okula.Çok güzel anılarım oldu okulun personelleri çok kaliteli insanlardır verdikleri eğitim de gerçekten çok iyidir.Şüpheniz olmasın 4 sene okudum bu okulda hiçbir kötü olay yaşanmadı velilerin içi rahat olsun.Müdür yardımcısı Musa Selçuk hocama selamlar :):):)

2020-07-18 16:06
 
0
 
0
[Tuğçee]

Okula 460 puanla girdim çok önyargılarım vardı kötüdür diye ama iyiki gelmişim size de tavsiye ederim

2019-07-27 20:19
 
0
 
0
[Okuldan biri]

Gerçekten tercih listenizin 1.sırasında olması gereken bir okul ve aynı zamanda çok iyi bir eğitim ve disiplin var .

2019-07-22 15:25
 
0
 
0
[ahmet yeşilkaya]

eskişehirin köklü okullarından biri ilk 7de olmasının yanı sıra eğitiminin kaliteside çok iyidir

2019-06-09 18:58
 
0
 
0
[Selvi Sarı]

Çok daha yüksek puanlı olmayı hakediyor bence... 2013 mezunuyum şuan Tıp Fakültesinde son senem

2019-02-01 16:03
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 31

Kılıçoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Prof.dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 27

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

H. Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 33

Edebali Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://gmkal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız