Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi

Eskişehir / Tepebaşı

Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi
 • Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 10
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Eskişehir
İlçesi Tepebaşı
Başarı Puanı (OBP) 89.3271
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi Eskişehir ili Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi Okulumuz 1970 yılında Mamure Ortaokulu olarak öğretime başladı.

1975-1976 öğretim yılından itibaren bünyesinde orta kısım olmak kaydıyla liseye dönüştürülüp Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi olarak 22.05.1978'de ilk mezunlarını verdi.

1993-1994 öğretim yılından itibaren aktif olarak Müfredat Laboratuar Okulu (MLO) Projesine; 1998-1999 yılından itibaren Bilgisayar Laboratuar Okulu Projesine alındı. 1996 yılından itibaren ortaokul bölümü kademeli olarak kaldırıldı.Lise ve ortaokul olarak birlikte 1996-1997 eğitim-öğretim yılı başına kadar öğretime devam etti. 2005-2006 öğretim 05.07.2005 tarih ve 7374 sayılı onay ile Anadolu Lisesine dönüştürülerek adı Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi oldu.

VİZYON : Eğitim öğretim kalitesi yüksek, başarıları ile örnek bir okul olmak.

MİSYON : Hep daha iyiye ulaşmak için yüksek öğretime hedefli ve hayata duyarlı, kendine inanan öğrenciler yetiştirmek.
  2016 YGS Puan Ortalamaları
 1. YGS-1 Puan Ortalaması 247,29
 2. YGS-2 Puan Ortalaması 242,68
 3. YGS-3 Puan Ortalaması 279,39
 4. YGS-4 Puan Ortalaması 266,74
 5. YGS-5 Puan Ortalaması 276,62
 6. YGS-6 Puan Ortalaması 267,96
2013 Yılı Üniversite Yerleştirme Sonuçlarını İncele
 • Öğretmen : 42
 • Öğrenci : 503
 • Derslik : 17
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 3
 • Konferans Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : GÜNDÜZ TEKLİ
 • Saatler : 08:30 - 16:30
 • Bağlantı : Metro Ethernet
 • Ulaşım : Tramvay ile; Opera son durak Otobüs ile; 4-14-21-32-36-(Mavi 44)-48-52-58-59-Muttalip otobüsü Minibus ile; 12 numara

Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Şeker Mahallesi Gazi Yakub Satar Caddesi No 92 TEPEBAŞI ESKİŞEHİR

Tel: 0 222 2306856

Fax: 0 222 2306855

web: http://gmkal.meb.k12.tr

Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi ile ilgili 10 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 23

Kılıçoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

H. Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Prof.dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Muzaffer Çil Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi ( http://gmkal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız