Salih Zeki Anadolu Lisesi

Salih Zeki Anadolu Lisesi
 • Salih Zeki Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Salih Zeki Anadolu Lisesi Eskişehir ili Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Salih Zeki Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Salih Zeki Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Salih Zeki Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Salih Zeki Anadolu Lisesi 9.930 m2si kapalı olmak üzere toplam 24.197 m2lik bir alana sahiptir. 22 adet derslik, bir adet resim işliği, bir adet fizik, bir adet kimya ve biyoloji laboratuvarı, bir kütüphane, bir bilgi işlem odası, idare odaları ve çok amaçlı salon kullanıma uygun salonu ile zemin hariç üç katlı bir binadır. Kapalı alanların dışında ayrıca geniş alanları, futbol, voleybol ve basketbol gibi spor alanları ile büyük bir öğrenci kitlesine hitap edebilecek kapasitede örnek bir tesise sahiptir. Salih Zeki Lisesi, Anadolu liseleri ile Yabancı Dil Ağırlıklı Liselerin birleştirilmesi ile ilgili MEB Orta Öğretim Genel Müdürlüğünün 12.07.2005 tarih ve 07693 sayılı emirleri ekinde alınan 05.07.2005.tarih ve 7374 sayılı bakanlık onayı ile SALİH ZEKİ ANADOLU LİSESİ olmuştur. Salih Zeki Anadolu Lisesine 2010 yılında, Kapalı spor salonu yapılmıştır. 2011 -2012 Eğitim öğretim yılında okul arka bahçesi Odunpazarı Belediyesinin katkılarıyla yeşillendirilmiş, Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla asfaltlanmış ve basketbol sahası yapılmıştır. Aynı yıl okul yemekhanesi yapım çalışması gerçekleştirilmiş ve Milli Eğitim Bakanlığınca sağlanan ödenekle okul dış cephe ısı yalıtımı ve badanası yapılmıştır. Fatih projesi kapsamında tüm sınıflarımız interaktif tahtayla donatılmıştır.

Salih Zeki Anadolu Lisesi bir müdür, bir müdür başyardımcısı, iki müdür yardımcısı, bir memur, bir hizmetli ve 45 öğretmeniyle; 560 öğrenciye Eğitim-Öğretim hizmeti vermektedir.

Vizyon Toplumumuzu çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarmak, bilgi Çağının gerektirdiği özellikleri taşıyabilen ve uygulayabilen bireyler yetiştirmek.

Misyon Tüm öğrenciler; Atatürk ilke ve inkılaplarının ışığında geleceği bugünden şekillendirme sorumluluğuna sahip, çağdaş, uygarlığın yapıcı, yaratıcı, seçkin bir ortağı olan bireyler yetiştirmek için varız.

Başarılar Spor Nike Halı Saha Futbol Turnuvası Eskişehir Birinciliği Ankara Grup Birinciliği Tiyatro Eskişehir Sanat Derneği En İyi Oyun Kat Konseyinde en iyi kostüm, umut vadeden kadın ve erkek oyuncu

Okulun YGS/LYS Başarı Durumu

 • 2013-2014 öğretim yılı % 72,58 ;
 • 2014-2015 öğretim yılı % 66,66 ;
LYS de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 • 2013-2014 öğretim yılı % 70,96 ;
 • 2014-2015 öğretim yılı % 65,15;
Başarı
Adres

GÜLTEPE MAHALLESİ OKÇULAR SOKAK NO3 26040 ESKİŞEHİR

Telefon

(222) 239 47 91

Fax

222 239 55 95

web

http://salihzeki.meb.k12.tr

Salih Zeki Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Salih Zeki Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Salih Zeki Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Salih Zeki Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Salih Zeki Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Salih Zeki Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Salih Zeki Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız