Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi

Eskişehir / Tepebaşı

Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi
 • Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 7
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 94.8005
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi Eskişehir ili Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "94.8005".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
94.8005
2020
92.5081
Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi Kumlubel Mahallesi Sarısu mevkiinde 198 pafta 2160 adı ve 77 parsel noda kayıtlı 8265 m2 genişliğindeki arazisi Hacı Murat tarafından hazineye bağışlanmıştır. Bu arazi üzerine okul binası devletimiz tarafından 1970-1972 yılları arasında yapılmış olup, 27.09.1972 tarihinde eğitim öğretime açılmıştır.

Okulumuzun 1972?den 1993 yılına kadar Bahçelievler Lisesi olarak eğitim ve öğretimini sürdürmüş olup, 1993 yılında bakanlığımızın emirleri ile Eski Milli Eğitim Bakanlarımızdan hocaların hocası Prof. Dr. Orhan Oğuz Beyefendinin adı verilmiştir.

ÖSS'deki başarı oranımız genel olarak iyi seviyede olup, mezunlarımız her yıl %40-50 nispetinde başarılı olmakta ve bir yüksek öğrenim programına girmektedir. Okulumuz bugüne kadar 32 dönem mezun vermiş olup, 7000 civarında öğrencimiz mezun olmuştur. Mezunlarımız genellikle doktor, mühendis, öğretmen, hâkim, kaymakam olarak devletimize hizmet etmekteler. Mezunlarımız okulumuzu ara sıra ziyaret etmekte olup, bizleri manen onurlandırmaktadırlar.

Öğrencilerimiz okulumuzun kurulduğu ve eğitim öğretime açıldığı yıldan itibaren, okulumuzu sosyal, sportif ve kültürel alanlarda en iyi bir şekilde temsil ederek ismini Türkiye ve Dünyada duyurmuştur. 1978 yılında voleybol kız takımımız liseler Türkiye 1.'si olup, Avrupa 1.'liğine gittiği Belçika'da Avrupa 5.si olmuşlardır. 1982 yılında halk oyunları ekibinin Milliyet Gazetesinin tertiplemiş olduğu Folklor Yarışmasında Türkiye 1.si olmuş ve Fransa'nın Dijon kentinde yapılan yarışmalarda Dünya 1.si olarak ülkemize altın madalya kazandırmıştır.

Bununla birlikte masa tenisi, satranç, atletizm dallarında üstün başarılarımız vardır. ayrıca 1990 yılında TÜBİTAK'ın düzenlediği kompozisyon yarışmasında okulumuz Türkiye 1.liği elde etmiştir. İl çapında ve Türkiye bölge yarışmalarında sportif ve kültürel alanlarda pek çok derecelerimizle beraber 2004-2005-2006 yıllarında folklor ekibimiz geleneksel ve sahneleme dallarında İl ve bölge 1.cilikleri elde etmiş olup, 2006 yılında geleneksel dalda yarışan Eskişehir kız ekibimiz Türkiye finalinde yarışma başarısı göstermiştir.

Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi
Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi
 • Eskişehir
  İl
 • Tepebaşı
  İlçe
Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi
Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi
 • Eskişehir
  İl
 • Tepebaşı
  İlçe
Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi
Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi
 • Eskişehir
  İl
 • Tepebaşı
  İlçe

Adres: Kumlubel Mah. Toplum Sok. No. 32 26220 TEPEBAŞI/ESKİŞEHİR

Tel: 2223222003

Fax: 2223222004

web: https://epdooal.meb.k12.tr

Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi ile ilgili 7 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[2022 lgs]

Bişey sormak istiyorum. Benim eğer bu sene ortalamam 93 olursa OBP puanım 96 oluyor. Bu liseyle aynı ilçedeyim ama bulunduğum yerden 1,4 km uzakta. Bu benim için bir sorun olur mu?

2022-03-28 19:43
 
0
 
0
[anonim]

gayet güzel bir okul. öğrenciler olsun öğretmenler olsun eğitim olsun. sakın lgs yi kazanamadım diye üzülmeyin çünkü değmez. eskişehirdeki okulların birbirinden çok bir farkı yok. fakat okula girmeniz için obp nizin 90-100 olması gerek.bir arkadaşım obp si 80 olduğu için giremedi.

2021-09-27 19:09
 
0
 
0
[Efe .GS.]

OKULUNUZ KAC PUAN ISTIYOR LUTFEN SOYLEYEBILIRMISINIZ

2021-07-19 23:31
 
0
 
0
[Gorkem]

Okul en az 92.5 ile aliyor

2020-08-10 19:39
 
0
 
0
Reklam
[Öğrenci]

Okul kaç punla öğrenci alıyor acaba?

2020-06-25 19:40
 
0
 
0
[öğrencinin ta kendisi]

Merhaba okul en az kaç puan ortalaması ile alıyor?

2020-01-02 22:41
 
0
 
0
[ogrenci ]

Okul hakkında bilgi verebilir misiniz

2018-08-24 02:26
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 31

Kılıçoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Prof.dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 27

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

H. Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 33

Edebali Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://epdooal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız