Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi

Eskişehir / Tepebaşı

Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi
 • Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 4
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Eskişehir
İlçesi Tepebaşı
Başarı Puanı (OBP) 92.5081
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi Eskişehir ili Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuzun Kumlubel Mahallesi Sarısu mevkiinde 198 pafta 2160 adı ve 77 parsel noda kayıtlı 8265 m2 genişliğindeki arazisi Hacı Murat tarafından hazineye bağışlanmıştır. Bu arazi üzerine okul binası devletimiz tarafından 1970-1972 yılları arasında yapılmış olup, 27.09.1972 tarihinde eğitim öğretime açılmıştır. Adını bulunduğu (Bahçelievler Lisesi) Bahçelievler Mahallesinden almıştır.

Okulumuzun kurucu Müdürü Muammer SALT olup 10 öğretmen ve 200 öğrenci ile eğitim ve öğretime açılmıştır. İlk mezunlarını 1974-1975 öğretim yılında vermiştir. Okulumuz araç-gereç yönünden zengin bir yapıya sahiptir. Fen derslerinde öğrencilerimizin görerek ve deneyerek öğrenmelerini sağlayan fizik, kimya, biyoloji laboratuvarları ile birlikte bilgisayar laboratuvarlarımız mevcuttur.

ÖSS'deki başarı oranımız genel olarak iyi seviyede olup, mezunlarımız her yıl %40-50 nispetinde başarılı olmakta ve bir yüksek öğrenim programına girmektedir. Okulumuz bugüne kadar 32 dönem mezun vermiş olup, 7000 civarında öğrencimiz mezun olmuştur. Mezunlarımız genellikle doktor, mühendis, öğretmen, hâkim, kaymakam olarak devletimize hizmet etmekteler. Mezunlarımız okulumuzu ara sıra ziyaret etmekte olup, bizleri manen onurlandırmaktadırlar.

Öğrencilerimiz okulumuzun kurulduğu ve eğitim öğretime açıldığı yıldan itibaren, okulumuzu sosyal, sportif ve kültürel alanlarda en iyi bir şekilde temsil ederek ismini Türkiye ve Dünyada duyurmuştur. 1978 yılında voleybol kız takımımız liseler Türkiye 1.'si olup, Avrupa 1.'liğine gittiği Belçika'da Avrupa 5.si olmuşlardır. 1982 yılında halk oyunları ekibinin Milliyet Gazetesinin tertiplemiş olduğu Folklor Yarışmasında Türkiye 1.si olmuş ve Fransa'nın Dijon kentinde yapılan yarışmalarda Dünya 1.si olarak ülkemize altın madalya kazandırmıştır. Bununla birlikte masa tenisi, satranç, atletizm dallarında üstün başarılarımız vardır. ayrıca 1990 yılında TÜBİTAK'ın düzenlediği kompozisyon yarışmasında okulumuz Türkiye 1.liği elde etmiştir. İl çapında ve Türkiye bölge yarışmalarında sportif ve kültürel alanlarda pek çok derecelerimizle beraber 2004-2005-2006 yıllarında folklor ekibimiz geleneksel ve sahneleme dallarında İl ve bölge 1.cilikleri elde etmiş olup, 2006 yılında geleneksel dalda yarışan Eskişehir kız ekibimiz Türkiye finalinde yarışma başarısı göstermiştir.

Okulumuz sosyal ve kültürel faaliyetleri artarak sürecektir. Okulumuzun 1972'den 1993 yılına kadar Bahçelievler Lisesi olarak eğitim ve öğretimini sürdürmüş olup, 1993 yılında bakanlığımızın emirleri ile Eski Milli Eğitim Bakanlarımızdan hocaların hocası Prof. Dr. Orhan Oğuz Beyefendi'nin adı verilmiştir. Bu tarihten önce de sonra da sayın hocamızın adına yakışır faaliyetlerimiz ve çalışmalarımız devam etmiştir ve edecektir.2002 yılında okulumuza kapalı spor salonu bakanlığımız tarafından yaptırılmış olup, öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur.1994 yılında Y.D.A lise bölümü açılmıştır.

2005 yılında bakanlığımız tarafından bu program kaldırılınca Anadolu Lisesi statüsüne dönüştürülmüş olup, 2005-2006 eğitim öğretim yılından itibaren OKS sonucuna göre öğrenci alımına geçilmiş 6 şube 180 öğrenci ile beraber eski öğrencilerimizin mevcudu 655 olup tam gün öğretim yapılmaktadır. 2006-2007 eğitim öğretim yılından itibaren tekli öğretime geçilmiştir. Halen 45 öğretmen, 2 müdür yardımcısı, 2 memur, 1 yardımcı hizmetler sınıfında personelle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

 • Okulun YGS/LYS Başarı Durumu : YGS BAŞARISI:%100
 • LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi : 2015 İÇİN :%65
VİZYON Özünü bilen, kendisiyle barışık, kendine ve çevresine olumlu, yapıcı ve yaratıcı yaklaşabilen; Bilimsel ve eleştirel tavır alabilen ve bu tavrı uygun bir şekilde sergileyebilen, Ahlak ve sanatın yüksek değerlerini içten duyan, evrensel insani değerleri özümsemiş, özgür, hoşgörülü ve özverili, sorumluluk bilincine ve iradesine sahip sağduyulu kararlar alabilen aydın, katılımcı üretken bireyler yetiştirebilme amacına ulaşmaktır.

MİSYON Öğrencilerimizin kendilerini ve sahip oldukları özgün, yapıcı ve yaratıcı güçleri tanımalarını sağlamak; bu özelliklerini geliştiren, sorumlu, özgür, üretken, katılımcı ve mutlu birer birey olmaları için tüm olanakları kullanmaktır.

 • Öğretmen Sayısı : 47
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 2
 • Öğrenci Sayısı : 508
 • Öğretim Şekli : TEKLİ ÖĞRETİM
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:30 BAŞLAMA 12:30-13:15 ÖĞLE ARASI 15:35 ÇIKIŞ
 • Derslik Sayısı : 21
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 2
 • Resim Sınıfı Sayısı : 1
 • Müzik Sınıfı Sayısı : 1

Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Kumlubel Mah Toplum Sok No: 32 26220 TEPEBAŞI/ ESKİŞEHİR

Tel: 2223222003

Fax: 2223222004

web: http://epdooal.meb.k12.tr

Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 23

Kılıçoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

H. Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Prof.dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Muzaffer Çil Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://epdooal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Prof.Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız