Edebali Anadolu Lisesi

Eskişehir / Odunpazarı

Edebali Anadolu Lisesi
 • Edebali Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 33
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 92.3331
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Edebali Anadolu Lisesi Eskişehir ili Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Edebali Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Edebali Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "92.3331".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
92.3331
2020
84.7480
Edebali Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Edebali Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Edebali Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Eskişehir Ticaret Borsası tarafından yaptırılan okulumuz, 2002-2003 Eğitim-Öğretim yılında açılmıştır. Genel Lise olarak Eğitim-Öğretim faaliyetlerine devam eden okulumuz, İl Eğitim-Öğretim Komisyonunun Kararı ve Milli Eğitim Bakanlığını´nın onayı ile 2010-2011 Eğitim-Öğretim Yılında Anadolu Lisesi´ne dönüştürülmüştür. Okulumuz Ocak 2015 itibariyle Yunus Emre Lisesi olarak bilinen açık adresi Yenidoğan Mahallesi Asilsoy Sokak No:5 olan binaya taşınmıştır. Şubat 2015 tarihinden itibaren de ismi Edebali Anadolu Lisesi değişmiştir.

Edebali Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Edebali Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Yenidoğan Mahallesi Asilsoy Sokak No5 Odunpazarı / Eskişehir

Tel: 0222 237 70 50

Fax: 0222 237 11 97

web: https://edebalial.meb.k12.tr

Edebali Anadolu Lisesi ile ilgili 33 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Lgs15]

Memnun musunuz?

2022-02-17 07:41
 
0
 
0
[Ardaeğ]

Okul çok başarılı ve güzel 94 puanla yerleştim eğitim çok iyi

2021-07-28 02:21
 
0
 
0
[Adalya_26]

96.54 ortalama ile bu okula yerleştim.Eskişehirde sayılı Anadolu liselerinden birisi olduğu söyleniyor hem eğitimde öncü hem disiplinli bir okul

2021-07-27 21:06
 
0
 
0
[brooklynbaby]

Merhabalar bugün tercih sonuçlarıyla beraber ben de burayı kazandım fakat okul hakkında detaylı bir bilgim hâlâ yok. Tek bilgim buradaki yorumlar ve okulun başarı puanı. Yani açıkçası burada okumuş, yeni girmiş ya da bu sene girecek olan kişiler okul hakkındaki düşüncelerini belirtirse gerçekten çok güzel olur.

2021-07-26 15:34
 
0
 
0
Reklam
[maviiinizz]

Bugün açıklandı tercihler ve ben Edebali Anadolu Lisesini ilk sıraya yazmıştım. Ortalamam 96 ve tutmuş. Çok sevindim gerçekten.

2021-07-26 10:46
 
0
 
0
[lgs lgs]

82 ortalamam var adres tutuyor girermiyim

2021-07-07 18:17
 
0
 
0
[Kerim]

Obp puanım 90 okula alınabilirmiyim acaba

2021-07-07 13:49
 
0
 
0
[Nursiiqqq]

Okul puanım 84 girme ihtimalim kaç?

2021-07-05 15:20
 
0
 
0
[Yaşamaya Dair]

Sevgili genç arkadaşlar bölgenin en iyi donanımına sahip Edebali Anadolu Lisesinde okumak bir ayrıcalıktır.Deneyimli öğretmen kadrosu ve çok disiplinli bir okul idaresi sayesinde sorumluklarınızı yerine getirebilir ve mutlu bir şekilde ve başarılı bir eğitim alabilirsiniz .

2021-07-02 16:29
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 31

Kılıçoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Prof.dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 26

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

H. Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 33

Edebali Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Edebali Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Edebali Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://edebalial.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Edebali Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Edebali Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Edebali Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Edebali Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız